NIEUTRACALNOŚĆ ZBAWIENIA - rozdiały 6 i 10 Listu do Hebrajcz

Zbawienie - tak jak je widzimy ....
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 13 kwie 2012, 10:10

derko pisze:
Twoje wyjaśnienie rozumiem i zgadzam się, co do znaczenia jakie ma w życiu człowieka łaska zbawienia.

Moja uwaga jednak nie dotyczy same faktu pozycji człowieka obdarowanego łaską. Dotyczy Wolnej woli w Chrystusie. Dotyczy popełniania grzechu przez człowieka wierzącego.
Nie mówimy o jego konsekwencji, bo to inny temat.


derko pisze:Rozumiem , ze zgodnie ze swoja wypowiedzią potwierdzasz, że człowiek wierzący nie ma wolnej woli do nie popełniania grzechów.


Nie rozumiem tego wyrazenia. Wierzacy jest wolny od grzechu raz na zawsze.

derko pisze:Oznacza to wiec, że wolna wola wierzącego, to dokonywanie wyborów, w których to albo wierzący posłucha Boga, albo nie posłucha Boga.


Wolna wola wierzacego, to niewola w Chrystusie. To On dokonuje wyborow w czlowieku. O tym wlasnie mowi List do Filipian:

(13) Albowiem Bóg to według upodobania sprawia w was i chcenie i wykonanie.
(14) Czyńcie wszystko bez szemrania i powątpiewania,
(List do Filipian 2:13-14, Biblia Warszawska)


(6) Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu.
(7) A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie.
(List do Filipian 4:6-7, Biblia Warszawska)


derko pisze:Oznacza, że człowiek w sposób czynny uczestniczy w sprawowaniu zbawienia?


Tak, jak gałąź uczestniczy w wydawaniu owocu.

derko pisze:Oznacza też, że wierzący może ulegać innym wpływom niż Bóg?


Co to znaczy "ulegac wplywom"? Ulegac szatanowi? Nie, nie moze. Pan Bog strzeze mysli i serc.

derko pisze:Oznacza, też, że może dobrowolnie odrzucić łaskę zbawienia?


To jest ladnie "owiniete" w mistyke wyrazenie. Ale, co to znaczy praktycznie? Pytasz mnie, czy niemowle moze wejsc ponownie do brzucha matki? Nie moze.
Ktos juz tak kiedys kogos pytal. ;)

derko pisze:Pozdrawiam
:)


Pozdrawiam rowniez.


Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 15 kwie 2012, 17:41

jj pisze:Nie rozumiem tego wyrazenia. Wierzacy jest wolny od grzechu raz na zawsze.

W jakim sensie? Wierzący już nie grzeszy? Akurat wierzącym zdarza się upadać :D. Masz na myśli to, że zawsze mamy przebaczenie w Jezusie?

jj pisze:
derko pisze:Oznacza też, że wierzący może ulegać innym wpływom niż Bóg?


Co to znaczy "ulegac wplywom"? Ulegac szatanowi? Nie, nie moze. Pan Bog strzeze mysli i serc.

A mi się wydaje, że poniekąd może ulec szatanowi. Znam wierzących, niektórych naprawdę takich... hmm... "uduchowionych", którzy po latach z jakichś przyczyn postanowili jednak odejść od Boga. Wątpię, by tak naprawdę nie byli nigdy zbawieni i, na przykład, "udawali" modlitwy na językach.

jj pisze:
derko pisze:Oznacza, też, że może dobrowolnie odrzucić łaskę zbawienia?


To jest ladnie "owiniete" w mistyke wyrazenie. Ale, co to znaczy praktycznie? Pytasz mnie, czy niemowle moze wejsc ponownie do brzucha matki? Nie moze.
Ktos juz tak kiedys kogos pytal. ;)

Jak wyżej ;].
Plus: świadome odrzucenie zbawienia jest chyba tym grzechem "przeciw Duchowi Świętemu".


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 15 kwie 2012, 18:09

fauxpas pisze:...


Moze najpierw przeczytaj ten wątek od poczatku, bo podobne kwestie byly juz tutaj poruszane.


Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 15 kwie 2012, 18:42

jj pisze:Moze najpierw przeczytaj ten wątek od poczatku, bo podobne kwestie byly juz tutaj poruszane.

Wybacz, ilość stron mnie przeraziła, więc zajrzałem tylko na kilka ostatnich postów... :/.
Mój błąd.


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 24 kwie 2012, 22:20

Polecam kazanie Janusza Cieplińskiego "Zaufaj Bogu" z 22 kwietnia 2012

http://www.twojaprzystan.pl/wp/?page_id=161


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 25 kwie 2012, 08:52

Małgorzata pisze:Polecam kazanie Janusza Cieplińskiego "Zaufaj Bogu" z 22 kwietnia 2012

http://www.twojaprzystan.pl/wp/?page_id=161


Dziekujemy i poczekamy na uwagi. Czy to jest to, co "ucho łechce"? Wątpię. :)


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 25 kwie 2012, 17:15

jj pisze:
Małgorzata pisze:Polecam kazanie Janusza Cieplińskiego "Zaufaj Bogu" z 22 kwietnia 2012

http://www.twojaprzystan.pl/wp/?page_id=161


Dziekujemy i poczekamy na uwagi. Czy to jest to, co "ucho łechce"? Wątpię. :)


To jest nauczanie, które ostatnio "wchodzi" do KZ. Chwała Panu :D


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 25 kwie 2012, 19:32

Małgorzata pisze:
jj pisze:
Małgorzata pisze:Polecam kazanie Janusza Cieplińskiego "Zaufaj Bogu" z 22 kwietnia 2012

http://www.twojaprzystan.pl/wp/?page_id=161


Dziekujemy i poczekamy na uwagi. Czy to jest to, co "ucho łechce"? Wątpię. :)


To jest nauczanie, które ostatnio "wchodzi" do KZ. Chwała Panu :D


Oj, to dobrze. Może więcej zielonych będzie się nawracać :)


Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 28 kwie 2012, 20:11

derko pisze:Po drugie jak już przykłady z NT, to czytamy o tym m.in. w L. do Koryntian, L. do Galicjan.

galacjanie odeszli od prawdy ewangelii i to był ich problem natomiast co masz do koryntian oprócz tego ze nie wykluczyli człowieka który współżył z żoną swojego ojca ?
derko pisze:Po trzecie. Zwróć uwagę, na moje pytanie zadane Małgorzacie, jak na nie być odpowiedział

jestem posłuszny woli Ojca ponieważ wierzę w Tego którego On posłał i to w zupełności wystarcza :)
derko pisze:Po pierwsze, nie wiem, czemu tylko w NT? Czyżby ci ze ST nie byli dziećmi Bożymi?

byli ale na innych zasadach (stare przymierze) :]
derko pisze:Dalej jednak pozostaje kwesta otwarta, czy wierzący może zrezygnować z łaski zbawienia?
Jeśli nie może to, dlaczego?

bierzesz taką ewentualność odnośnie swojego życia ?
jezeli nie to już masz odpowiedź :)
derko pisze:Twierdzenie, że dziecko Boże nie ma problemu z grzechem jest podobne to twierdzenia, że człowiek jest już uzdrowiony, bo „jego sińcami i ranami zostaliśmy uzdrowieni”, a problem w tym, że człowiek w to nie wierzy.

i tu znowu na senie pojawia sie pytanie o to czym jest grzech ?


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 16 maja 2012, 11:39

Małgorzata pisze:Polecam kazanie Janusza Cieplińskiego "Zaufaj Bogu" z 22 kwietnia 2012

http://www.twojaprzystan.pl/wp/?page_id=161

teraz dopiero przesłuchałem dobre :D
dziękuję siostro


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org

Wróć do „Soteriologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości