Odzyskiwanie utraconego zbawienia

Zbawienie - tak jak je widzimy ....
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 06 lis 2009, 12:01

derko pisze: Jeśli już lekarz coś może to leczyć, nie uzdrawiać.
Rozumiem, ze na tych spotkaniach modlicie i prosicie Pana o uzdrowienie?
Bóg daje zrdowie
nawet gdy bierzemy leki to ON UZDRAWIA.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 06 lis 2009, 12:34

derko pisze:
KAAN pisze:Człowiek i jego emocje, potem się okazuje że i tak musi iść do lekarza bo to uzdrowienie było lipne.

Rozumiem, ze jak zachorujesz ty albo ktoś bliski z twojego otoczenia to się nie modlisz tylko od razu lecisz do lekarza?
Nie ma w waszej społeczności modlitwy wstawienniczej za chorymi?
Nie doświadczacie żadnych uczuć w związku z tym, ze ktoś jest chory? (nie mam namyśli kataru)
Widać w twojej wypowiedzi jakąś dziwne niezrozumienie spraw duchowych, jak możźesz wogóle myśłeć że wierzący ludzie nie modlą się do Boga o uzrowienie, albo nie współczują chorym!!!
Derko, modlimy się ciągle o zdrowie , uzdrowienie chorych, dziękujemy za dary którymi codziennie Pan Bóg nas obdarowuje, ale jak masz diurę w zębie to nie wyganiamy z zęba demona tylko idziemy do dentysty i tobie też radzę iść bo będziesz miał dziurawy u śmiech :D
derko pisze:Odpowiedz na proste pytanie?
Czy wszyscy chrześcijanie za przykładem Pawła mieli chusteczki i dotykali każdego chorego i każdy doznał uzdrowienia?
Czy wszyscy twoim zdaniem chorzy w tym okresie byli uzdrowieni?
Nie wszyscy, a co to ma do rzeczy? Dzisaj nie ma apostołów, chustek, ale mamy Słowo Boże które jest pełne i doskonałe a my żyjemy w Duchu i prawdzie oczekując przyjścia Pana.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
derko
Posty: 1942
Rejestracja: 23 cze 2008, 20:57
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: derko » 06 lis 2009, 15:24

KAAN,
Kto powiedział, ze każda choroba ma podłoże demoniczne?
Nie przeginasz znowu?

Skoro modlicie się o chorych no to, co dziwnego, ze charyzmatycy modlą się o chorych?

Czemu wy możecie a charyzmatycy nie mogą? Wyjaśnisz mi to?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 06 lis 2009, 16:45

derko pisze:KAAN,
Kto powiedział, ze każda choroba ma podłoże demoniczne?Nie przeginasz znowu?
Napisałem to w kontekście artykułu który wcześniej był przeze mnie cytowany, A czy tylko o demoniczne choroby należy się modlić? Nie przeginasz znowu :D (jak ty lubisz :no: atakować )
Skoro modlicie się o chorych no to, co dziwnego, ze charyzmatycy modlą się o chorych?
Nic, a czy ja namawiałem kogoś do niemodlenia się? Czepiasz się.
derko pisze:Czemu wy możecie a charyzmatycy nie mogą? Wyjaśnisz mi to?
Wywołujesz sztuczny spór, nigdy nie pisałem że nie można, albo nie należy modlić się o chorych, przeciwnie, od samego początku piszę że należy się modlić i to jedyny sposób na to żeby nasza troska o zdrowie miała jakieś znaczenie dla Pana Boga. Modlitwa to podstawa. Szanowny derko spokojnie, nie musisz mnie atakować, nic ci nie zrobiłem.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
derko
Posty: 1942
Rejestracja: 23 cze 2008, 20:57
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: derko » 06 lis 2009, 17:14

KAAN pisze:
derko pisze:KAAN,
Kto powiedział, ze każda choroba ma podłoże demoniczne?Nie przeginasz znowu?
Napisałem to w kontekście artykułu który wcześniej był przeze mnie cytowany, A czy tylko o demoniczne choroby należy się modlić? Nie przeginasz znowu :D (jak ty lubisz :no: atakować )

Nie atakuje, tylko się bronie. To jest wieka różnica.
Poczytaj dobrze ten artykuł, bo tam wyrażnie autor powiedział, ze nie wszystkie choroby są pochodzenia demonicznego.
To, co powiedział, to, to, ze z własnych doświadczeń, nie spotkał się z w wypadku niektórych chorób z inną przyczyną jak demoniczna.
To jego przekonanie i doświadczenie, które ma prawo do wyrażenia. Niezależnie czy się z tym zgadzamy czy nie.
Może wiec zamiast pytanie czemu znowu przeginasz, napiszę. Nie przekręcaj faktów.


KAAN pisze:
derko pisze: Skoro modlicie się o chorych no to, co dziwnego, ze charyzmatycy modlą się o chorych?
Nic, a czy ja namawiałem kogoś do niemodlenia się? Czepiasz się.


Może się mylę, doskonały nie jestem. Z tym, ze czepiasz się, że charyzmatycy się modlą o chorych i do tego imputujesz, że nie powinni bo dary minęły, a sam modlisz się o chorych, no to jak to jest w końcu?
KAAN pisze:
derko pisze: Czemu wy możecie a charyzmatycy nie mogą? Wyjaśnisz mi to?
Wywołujesz sztuczny spór, nigdy nie pisałem że nie można, albo nie należy modlić się o chorych, przeciwnie, od samego początku piszę że należy się modlić i to jedyny sposób na to żeby nasza troska o zdrowie miała jakieś znaczenie dla Pana Boga. Modlitwa to podstawa. Szanowny derko spokojnie, nie musisz mnie atakować, nic ci nie zrobiłem.

Ja nie atakuję, ja pytam. Zauważ, ze nie ma tam wykrzyknika, a jest pytajnik.
:)


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 06 lis 2009, 17:39

derko pisze:Nie atakuje, tylko się bronie. To jest wieka różnica.
Akurat ;)
Nie przekręcaj faktów.
Uwaga, derko, jeszcze raz, facet powiedział że wszystkie cukrzyce i raki są demoniczne. Wierzysz w to? Bo ja nie.
KAAN pisze:
derko pisze: Skoro modlicie się o chorych no to, co dziwnego, ze charyzmatycy modlą się o chorych?
Nic, a czy ja namawiałem kogoś do niemodlenia się? Czepiasz się.
Może się mylę, doskonały nie jestem. Z tym, ze czepiasz się, że charyzmatycy się modlą o chorych i do tego imputujesz, że nie powinni bo dary minęły,
Derko , nie mam siły do ciebie, jeszcze raz proszę żebyś nie wykręcał rozmowy na lewą stronę, NIGDY nie miałem obiekcji co do modlitwy kogokolwiek, nie chcę używać gorzkich słów, ale to co piszesz.... ech, dam sobie spokój.
a sam modlisz się o chorych, no to jak to jest w końcu?
Czy leci z nami pilot ... :mur: :madman:
Ja nie atakuję, ja pytam. Zauważ, ze nie ma tam wykrzyknika, a jest pytajnik.
Halo forumowicze czy moze ktoś odpowiedzieć derkowi, ja już się wypaliłem na nim :eek: :nerd: :rozpacz: :lil-lol: :hyhy:


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Soteriologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości