Dobrzy muzułmanie?

Zbawienie - tak jak je widzimy ....
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 23 mar 2010, 10:48

Dawid pisze:
fantomik pisze:Innymi słowy nie wierzysz w słowa Jezusa Chrystusa -- nie wierzysz w słowa Boga! Oj, przyjacielu uważaj i lepiej raz jeszcze przeczytaj Boże Słowa i najlepiej naucz się ich na pamięć aby im nie przeczyć jak to czynisz.

Wierzę w te słowa... zobaczymy na Sądzie Ostatecznym.

a co tam chcesz robic?


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 23 mar 2010, 12:19

Do zboru w ktorym jestem jest kilku nawroconych bylych muzulmanow, wyjechali z Iraku i Pakistanu ze wzgledu na przesladowania, jak sie modla w swoim jezyku to slychac czasami slowo "Allaha", bo po arabsku Allaha oznacza Bog. To tylko taka mala informacja, aby ktos czasem sobie nie myslal jak wielu, ze Allaha to imie islamskiego boga.


Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 1837
Rejestracja: 04 lut 2010, 15:41
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dawid » 23 mar 2010, 18:43

Chyba każdy wie co to znaczy...


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 23 mar 2010, 21:41

Dawid pisze:Chyba każdy wie co to znaczy...

Nie, ja nie wiem o co ci chodzi, wiec zapytam cie inaczej: A w jakim charakterze masz zamiar wystepowac na sadzie ostatecznym?


Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 1837
Rejestracja: 04 lut 2010, 15:41
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dawid » 23 mar 2010, 22:38

Moja wypowiedz dotyczyła wypowiedzi Hardiego.


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 24 mar 2010, 10:47

Dawid pisze:Chyba każdy wie co to znaczy...

no to zapewniam cie, ze jest wrecz przeciwnie i wielu nie wie co to znaczy, przez co czasami dochodzi do nieporozumien i zgorszen

a teraz odpowiedz na pytanie jj, co chcesz robic na sadzie ostatecznym :?: wybierasz sie tam :?: lepiej byloby, abys sie nawrocil i oddal zycie Bogu, Jezus zmyje twoj grzech Swoja krwia i nie bedziesz musial isc po wyrok.


Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 1837
Rejestracja: 04 lut 2010, 15:41
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dawid » 24 mar 2010, 15:56

Jak to co... Jezus dokona sądu i pójdę do Nieba lub do Piekła.


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 24 mar 2010, 16:26

Dawid pisze:Jak to co... Jezus dokona sądu i pójdę do Nieba lub do Piekła.

Czytałeś może komentarz Marcina Lutra do Listu do Galacjan(albo do Rzymian)?

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 1837
Rejestracja: 04 lut 2010, 15:41
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dawid » 24 mar 2010, 17:42

Nie czytałem. Wiem, że Ci którzy są zbawieni nie idą na Sąd, ale wiem też, że każdy musi stanąć przed Bogiem i odpowiedzieć za swoje uczynki w ciele, dobre i złe.


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 24 mar 2010, 21:04

Dawid pisze:Nie czytałem.

To polecam :) Szczególnie do Listu do Galacjan :) Jako Luteranin powiedziałbym wręcz, że masz taki moralny obowiązek ;)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 1837
Rejestracja: 04 lut 2010, 15:41
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dawid » 24 mar 2010, 22:14

Wiem wiem.. Czytałem dużo pism Lutra. Może zabiorę się niebawem za komentarz Lutra ;)


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 24 mar 2010, 23:04

Dawid pisze:Wiem wiem.. Czytałem dużo pism Lutra. Może zabiorę się niebawem za komentarz Lutra ;)

To się chwali :) Polecam ogromnie te dwa komentarze :) Bo na tym sądzie, o którym mówisz, dla wierzących nie będzie opcji "do piekła" ;) Jeśli jesteś jedną z owieczek Chrystusa, to On zapłacił za Ciebie pełną cenę Twojego grzechu i Twojej grzeszności, a Tobie poczytana jest Jego [aktywna] sprawiedliwość -- gdyż On jako jedyny człowiek, żyjąc tutaj, nie dość, że nie zgrzeszył ale do tego wypełnił Wolę Ojca do końca, aż po śmierć krzyżową. Marcin Luter nazwał to Wielką Wymianą (bynajmniej nie odkrył tym "Ameryki" gdyż już dokument o nazwie "Mathetes to Diognetus" nazywa tą prawdę "wymianą").

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 25 mar 2010, 12:35

Dawid, ale ludzie ktorzy sie nowonarodzili nie beda musieli isc przed Sad, prze Sadem staja tylko ci, ktorzy sa oskarzeni, a Jezusa zmyl nasze winy i nie bedzie nas oskarzac (tych, ktorzy sie nowonarodzili) :-)

Do tego nie byly mi potrzebne zadne komantarze aby to zobaczyc, wystarczylo samo czytanie biblii i prowadzenie Duch Sw. :-)


Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 25 mar 2010, 23:45

jj pisze:oni dobrze wiedza, kim jest Jezus i o co chodzi w Ewangelii, ale kpia z tego, wysmiewaja, odnoszac sie nawet do konkretnych wersetow z NT
wiedzą - zwłaszcza ci w Polsce, np. studenci, doktoranci, pracownicy naukowi. Ponieważ niemal nie piję alkoholu, to już mnie rozpoznano jako "drętwego gościa" i zawsze na konferencjach naukowych mam swój stolik z muzułmanami lub bardzo bliko nich, i dużo mogę rozmawiać całymi wieczorami z różnymi "kulturalnymi" muzułmanami. I moja obserwacja jest taka, że Indżil znają umiarkowanie dobrze lub wręcz bardzo dobrze (Indżil = Ewangelie Mateusza, Jana, Marka, Łukasza z Dziejami {traktowanymi jako 2 księga E.Ł.} lub bez w zależności od obrządku), co do znajomości tekstu jako tekstu - z nałożoną na tekst ichnią interpretacją. Nienawidzą natomiast listów apostolskich, zwłaszcza Pawła, którego uważają za żydowskiego fałszywego brata, przewrotnego ucznia Gamaliela, faryzeusza z faryzeuszów, który tylko dla oszustwa i skierowania chrześcijaństwa na drogę odstępstwa od nauki Chrystusa (dlatego, jak uważają, dla naprawienia szkód wyrządzonych przez Pawła i zwiedzionych przez niego ludzi, Bóg wysłał Mahometa) udawał prawdziwego wierzącego i nawet stał się liderem ruchu aby swoją drogę zwodzenia bardziej skutecznie realizować.
Stąd zamknięci są na jakąkolwiek argumentację z listów i trzeba w rozmowie z nimi opierać się na Ewangelii Jana w przekładzie, który mają na swej liście jako wiarygodny (w zależności od odłamu inna jest to lista).

Co do tematu - zawsze informuję moich muzułmańskich przyjaciół, że bez Chrystusa są zgubieni, i że nie ma Boga prócz Jezusa Chrystusa, i że Paweł z Tarsu jest Bożym apostołem. Niestety - często słyszę formułkę: "gdybyś wiedział jak srogi jest Allah, nawet prowadząc od zawsze święte życie nigdy nie miałbyś cienia nadziei na uniknięcie piekła, ale też, gdybyś wiedział jak miłosierny jest Allah, mimo wszystkich swoich grzechów, nigdy nie wątpiłbyś, że znajdziesz się w raju" - czyli bełkot uniemożliwiający rozsądną typową dla europejskiego rozumowania konwersację.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Robertamigo
Posty: 1256
Rejestracja: 29 maja 2009, 14:57
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Bayern
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Robertamigo » 28 mar 2010, 20:18

Hardi pisze:Dawid, ale ludzie ktorzy sie nowonarodzili nie beda musieli isc przed Sad, prze Sadem staja tylko ci, ktorzy sa oskarzeni,


Wazna rzeczą jest, studiując Pismo, rozpoznanie że istnieje kilka rożnych rodzai sądu. Który sąd masz na mysli,Hardi ? Pismo wymienia ich siedem.

" Wszyscy przecież staniemy przed sadem Bozym." Rz 14.10



Wróć do „Soteriologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości