życie po życiu

Zbawienie - tak jak je widzimy ....
Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 18 maja 2011, 11:26

Axanna pisze:
agnieszkas pisze:p.s. teraz na powaznie, ja wiem dlaczego Ciebie ignoruje Axanno.

heh, ja tez to wiem ;D
Calkiem "na powaznie"!


to bardzo sie z tego ciesze, a teraz :runaway: , pa


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.
(Gal.2,20)
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 18 maja 2011, 11:38

alessa pisze:
Lash pisze:Jednoczesnie gdy tylko takowe samodzielne myslenie wykaże zaraz robi dwie rzeczy.
Słucha kazań adwentystów i zabija samodzielne myslenie aby przypadkiem bracia źle o nim nie mysleli
albo odsyła wszystkich do czasu po śmierci mówiąc wtedy sie przkonamy


Ja, gdy tylko pojawią się u mnie oznaki samodzielnego myślenia, lub jak coś mi śmierdzi kłamstwem, również robię dwie rzeczy;
przeglądam różne źródła, żeby sprawdzić kto krętaczy i zatrzymuje się na adwentystycznym jako najbardziej wiarygodnym ( krzycząc "eureka" :bravojs: )
w drugim przypadku proponuję rozwiązanie Zbyszka


Masz prawo tak robić.

alessa pisze:
Lash pisze:słowem unika nieygodnych dla siebie dyskusji bo boi sie samodzielnie mysleć.
słowem unika przepychanki słownej w której wielu zdaje się w ogóle nie myśleć


A jednk wile razy Zbyszek unika ewidnetnie niweygodnych dla siebie pytań i dyskusji.
alessa pisze:
Lash pisze:Zbyszek niestety zabija samodzielne myslenie.

a to jest twoja wersja


No przecież nie twoja.

alessa pisze: Może też być tak że to właśnie samodzielne myślenie pokierowało go na adwentyzm...


Pewnikiem tak.
i jak widac zanikło :)

alessa pisze: ale jak znam życie zaraz zaczniesz krzyczeć że to nie możliwe, bo przecież tylko prawdy Tobie objawione są najwłaściwsze, biblijne itd, itd, itd.......................... a potem każdego przeciętnego użytkownika forum zaczyna boleć głowa

:krzeslem:
????
nie wiem o kim mówisz
a moze zycia nie znasz :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 18 maja 2011, 11:40

alessa pisze:
Lash pisze:Jednak daj innym niewidzieć tego co ty i zauważ ze mogą byc nawet bradziej niz ty "samotni" w swoim podejściu.

I nawzajem drogi Lashu

I daję, ale jednoczesnie polemizuję :)
alessa pisze:
Lash pisze:Dla mnie zbyszek jest ewidentnie pod wpływem konfesyjnego nauczania i głosi konfezyjne nauczanie stale odsyłajac do artykułów i programów adwentystów. ale to juz oboczny temat

No ale dla czego tak się każesz tego nauczania bać. Niech sobie ludzie poczytają. może im się nie spodoba.
Ja też znam różne nauczania i także to z tego forum, a jakoś nie wpadłam w te "prawdy" po uszy :th_laie_59:

Dlatego że owoce tego nauczania są ZŁE.
i dlatego.
Czy ty chcesz aby ludzie wydawali złe owoce?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
wibra
Posty: 129
Rejestracja: 28 cze 2010, 19:28
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: wibra » 18 maja 2011, 13:36

agnieszkas pisze:
Axanna pisze:
agnieszkas pisze:p.s. teraz na powaznie, ja wiem dlaczego Ciebie ignoruje Axanno.

heh, ja tez to wiem ;D
Calkiem "na powaznie"!


to bardzo sie z tego ciesze, a teraz :runaway: , pa

Ąga jaka świetna emotka :mrgreen:


Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 18 maja 2011, 15:49

:)


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.

(Gal.2,20)
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 18 maja 2011, 18:07

Iv pisze:
Norbi pisze:
Iv pisze:
Norbi pisze:
Iv pisze:Nie wmówisz mi opierania się na adwentystach, bo mój pogląd na temat piekła powstał zanim poznałam Jezusa


Słowem- zbudowałaś swój pogląd na piekło nie w oparciu o Biblię, ale o ludzkie filozofie :(


Przestań spekulować, a jak chcesz sie czegoś dowiedzieć to zapytaj.
Zbudowałam swój pogląd w oparciu o Biblię właśnie.


Oj Iv, ja nic nie spekuluję, a Ty się zdecyduj na coś bo raz piszesz:

"mój pogląd na temat piekła powstał zanim poznałam Jezusa"

a za chwilę:

"Zbudowałam swój pogląd w oparciu o Biblię"

:)


dlaczego mam się decydować?
Oj, Norbi Norbi czego Ty w tym nie rozumiesz?
Wiesz... Biblia nie płonie w rękach ludzi nie narodzonych na nowo.
Można ją sobie czytać nie będąc chrześcijaninem, a do tego można ją sobie długo czytać i nie znać Jezusa (ja nie mówię o poznaniu w sensie "zasłyszenia" o Nim, mówię o poznaniu Prawdy o Zbawicielu)
Jeszcze jakieś problemy ?


No pewnie, że czytać sobie można. Tylko, że człowiek nieodrodzony będzie miał problem ze zrozumieniem tego co czyta, dlatego, że:

(13) Głosimy to nie w uczonych słowach ludzkiej mądrości, lecz w słowach, których naucza Duch, przykładając do duchowych rzeczy duchową miarę. (14) Ale człowiek zmysłowy nie przyjmuje tych rzeczy, które są z Ducha Bożego, bo są dlań głupstwem, i nie może ich poznać, gdyż należy je duchowo rozsądzać.


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 18 maja 2011, 18:53

wibra pisze:
agnieszkas pisze:
Axanna pisze:
agnieszkas pisze:p.s. teraz na powaznie, ja wiem dlaczego Ciebie ignoruje Axanno.

heh, ja tez to wiem ;D
Calkiem "na powaznie"!


to bardzo sie z tego ciesze, a teraz :runaway: , pa

Ąga jaka świetna emotka :mrgreen:

zgadza sie!!! swietna dla was obu... obie.... :roll:


http://chlebznieba.pl/

zapraszam tu =>

https://wiarabiblijna.fora.pl/
alessa
Posty: 588
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:51
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: gdynia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: alessa » 18 maja 2011, 19:22

Szczególnie wymowna w temacie. Przybliżająca zawsze o krok do poznania prawdy Bożej


Przez wiarę z miłości do Boga Sabat świecąca, którego tajemnica z łaski objawiona jest przez Ducha Świętego
Potem ujrzałem anioła, mającego odwieczną Dobrą Nowinę do obwieszczenia tym, którzy siedzą na ziemi, wszystkim narodom, szczepom różnojęzycznym i ludom. Wołał on głosem donośnym: "Ulęknijcie się Boga i dajcie Mu chwałę, bo nadeszła godzina Jego sądu. Oddajcie pokłon Temu, który uczynił niebo i ziemię, i morze, i źródła wód!"
Obrazek
alessa
Posty: 588
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:51
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: gdynia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: alessa » 18 maja 2011, 19:29

Lash pisze:Czy ty chcesz aby ludzie wydawali złe owoce?


Lashu. Czy ja chcę???
a jakie owoce wydają wg. Ciebie, wspólcześni chrześcijanie?
jakie one są? przypatrz się obiektywnie temu wszystkiemu ( na świecie )


Przez wiarę z miłości do Boga Sabat świecąca, którego tajemnica z łaski objawiona jest przez Ducha Świętego

Potem ujrzałem anioła, mającego odwieczną Dobrą Nowinę do obwieszczenia tym, którzy siedzą na ziemi, wszystkim narodom, szczepom różnojęzycznym i ludom. Wołał on głosem donośnym: "Ulęknijcie się Boga i dajcie Mu chwałę, bo nadeszła godzina Jego sądu. Oddajcie pokłon Temu, który uczynił niebo i ziemię, i morze, i źródła wód!"

Obrazek
Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 18 maja 2011, 19:31

Norbi pisze:No pewnie, że czytać sobie można. Tylko, że człowiek nieodrodzony będzie miał problem ze zrozumieniem tego co czyta, dlatego, że:

(13) Głosimy to nie w uczonych słowach ludzkiej mądrości, lecz w słowach, których naucza Duch, przykładając do duchowych rzeczy duchową miarę. (14) Ale człowiek zmysłowy nie przyjmuje tych rzeczy, które są z Ducha Bożego, bo są dlań głupstwem, i nie może ich poznać, gdyż należy je duchowo rozsądzać.

ale co w związku z tym? Skoro i wtedy i teraz rozumie tak samo, to co ?
Może narodzić się na nowo musi?


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 19 maja 2011, 09:28

alessa pisze:
Lash pisze:Czy ty chcesz aby ludzie wydawali złe owoce?


Lashu. Czy ja chcę???
a jakie owoce wydają wg. Ciebie, wspólcześni chrześcijanie?
jakie one są? przypatrz się obiektywnie temu wszystkiemu ( na świecie )
Chrześcijanie wydaja owoce Ducha Świetego

Podróbki wydaja sprawiedliwość wg:
- swojej miary
- Prawa

EGW napisała wiele.
Jest kobietą nauczycielem i w sumie fundatorką kośicoła AD7.
owocem jej jest odciąganie od ewangelii ku wierzeniom popularnym bliskim ludziom cielesnym.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
alessa
Posty: 588
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:51
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: gdynia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: alessa » 19 maja 2011, 19:38

Lash pisze:EGW napisała wiele.
Jest kobietą nauczycielem i w sumie fundatorką kośicoła AD7.
owocem jej jest odciąganie od ewangelii ku wierzeniom popularnym bliskim ludziom cielesnym.


Mam pytanie Lashu. bo wiele się tu mówi na temat jej fałszywych proroctw, a Ty się zwierzałeś wcześniej że bardzo lubowałeś się swojego czasu w tych książkach. Pytanie także do kanna, który krzyczy na temat wpływu jej zgubnej nauki na prawowitych chrześcijan; co takiego niebiblijnego napisała i o czym niezgodnym z prawdą Bożą opowiadała. I nie wg. Ciebie, tylko coś co było by oczywistym znakiem.
Pytam, bo przemawiają do mnie jasne argumenty. A tak będę musiała przeczytać jej książki sama ( czego, jak rozumiem, bardzo byś nie chciał
:hihi: )


Przez wiarę z miłości do Boga Sabat świecąca, którego tajemnica z łaski objawiona jest przez Ducha Świętego

Potem ujrzałem anioła, mającego odwieczną Dobrą Nowinę do obwieszczenia tym, którzy siedzą na ziemi, wszystkim narodom, szczepom różnojęzycznym i ludom. Wołał on głosem donośnym: "Ulęknijcie się Boga i dajcie Mu chwałę, bo nadeszła godzina Jego sądu. Oddajcie pokłon Temu, który uczynił niebo i ziemię, i morze, i źródła wód!"

Obrazek
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 19 maja 2011, 19:45

Iv pisze:
Norbi pisze:No pewnie, że czytać sobie można. Tylko, że człowiek nieodrodzony będzie miał problem ze zrozumieniem tego co czyta, dlatego, że:

(13) Głosimy to nie w uczonych słowach ludzkiej mądrości, lecz w słowach, których naucza Duch, przykładając do duchowych rzeczy duchową miarę. (14) Ale człowiek zmysłowy nie przyjmuje tych rzeczy, które są z Ducha Bożego, bo są dlań głupstwem, i nie może ich poznać, gdyż należy je duchowo rozsądzać.

ale co w związku z tym?


No to, że bez Ducha Świętego zrozumienie spraw zawartych w Biblii, które trzeba duchowo rozsądzać, jest niemożliwe.
Zatem jeśli wyrobiłaś sobie pogląd na piekło, czytając Biblie przed nowym narodzeniem, to śmiem twierdzić, że z dużym prawdopodobieństwem złe wnioski wyciągnęłaś.


Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 19 maja 2011, 19:56

Norbi pisze:No to, że bez Ducha Świętego zrozumienie spraw zawartych w Biblii, które trzeba duchowo rozsądzać, jest niemożliwe.
Zatem jeśli wyrobiłaś sobie pogląd na piekło, czytając Biblie przed nowym narodzeniem, to śmiem twierdzić, że z dużym prawdopodobieństwem złe wnioski wyciągnęłaś.

Trzeba by zastosować te Twoje przypuszczenia do wszystkich poglądów biblijnych z przed nawrócenia, a wtedy pojawi się wielki problem.
Nie czepiaj sie już. :roll:


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 20 maja 2011, 09:40

alessa pisze:
Lash pisze:EGW napisała wiele.
Jest kobietą nauczycielem i w sumie fundatorką kośicoła AD7.
owocem jej jest odciąganie od ewangelii ku wierzeniom popularnym bliskim ludziom cielesnym.


Mam pytanie Lashu. bo wiele się tu mówi na temat jej fałszywych proroctw, a Ty się zwierzałeś wcześniej że bardzo lubowałeś się swojego czasu w tych książkach.

Nie lubowałem ale przeczytałem i uwierzyłem w wielki Bój :) trudno to nazwać lubowaniem sie w..
alessa pisze: Pytanie także do kanna, który krzyczy na temat wpływu jej zgubnej nauki na prawowitych chrześcijan; co takiego niebiblijnego napisała i o czym niezgodnym z prawdą Bożą opowiadała.

Czyałaś Wielki Bój?
alessa pisze:I nie wg. Ciebie, tylko coś co było by oczywistym znakiem.

Słowem jesli nie wg mnie to co to jest oczywisty znak?
Jej wiara w w to ze 1844 rok to koniec świata i próby obrony tej pomyłki.
Tu masz WIELE z jej nauk które są eksponowane
http://www.ellenwhiteexposed.com/egw11.htm

tu masz sporo tego :(
http://www.ellenwhiteexposed.com/

Tu masz np wypowiedzi o zdrowiu .
Np Pikle powinny być jedzone
tak samo jak mince pies ( świąteczne cynamonowe ciastka )
Albo
Tennis - krykiet - bejsbol - kolarstwo są formą bałwohwałstwa
Czytanie Robinsona crusoe - jest zakazane tak samo jak szekszpira :)
I inne prawa Objawione EGW..


alessa pisze:Pytam, bo przemawiają do mnie jasne argumenty. A tak będę musiała przeczytać jej książki sama ( czego, jak rozumiem, bardzo byś nie chciał
:hihi: )
Cóż
mozna czytać wszystko.
Gorzej jesli się uwierzy tej kobiecie :(


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „Soteriologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości