Zbawienie-dzieci nienarodzone i zmarłe młodo, uposledzeni

Zbawienie - tak jak je widzimy ....
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 01 paź 2012, 14:35

Kinia pisze:to mialam na mysli
(8) Wszyscz mieszkańcy ziemi będą oddawać pokłon władcy, każdy, którego imię nie jest zapisane od założenia świata w księdze życia zabitego Baranka.

w ksiedze zycia beda zapisane imiona a nie uczynki! nie pisze czy w niebie znajdziemy sie przez laske czy przez sad, ktory nas oczysci, ze tak to ujme..w ksiedze moga byc wypisane imiona zarowno wierzacych jak i niewierzacych ktorych dano na prawa strone podczas sadu...przeczytaj sobie list Jakuba2:14-26

(14) Jaki z tego pożytek, bracia moi, skoro ktoś będzie utrzymywał, że wierzy, a nie będzie spełniał uczynków? Czy /sama/ wiara zdoła go zbawić? (15) Jeśli na przykład brat lub siostra nie mają odzienia lub brak im codziennego chleba, (16) a ktoś z was powie im: Idźcie w pokoju, ogrzejcie się i najedzcie do syta! - a nie dacie im tego, czego koniecznie potrzebują dla ciała - to na co się to przyda? (17) Tak też i wiara, jeśli nie byłaby połączona z uczynkami, martwa jest sama w sobie. (18) Ale może ktoś powiedzieć: Ty masz wiarę, a ja spełniam uczynki. Pokaż mi wiarę swoją bez uczynków, to ja ci pokażę wiarę ze swoich uczynków. (19) Wierzysz, że jest jeden Bóg? Słusznie czynisz - lecz także i złe duchy wierzą i drżą. (20) Chcesz zaś zrozumieć, nierozumny człowieku, że wiara bez uczynków jest bezowocna? (21) Czy Abraham, ojciec nasz, nie z powodu uczynków został usprawiedliwiony, kiedy złożył syna Izaaka na ołtarzu ofiarnym? (22) Widzisz, że wiara współdziała z jego uczynkami i przez uczynki stała się doskonała. (23) I tak wypełniło się Pismo, które mówi: Uwierzył przeto Abraham Bogu i poczytano mu to za sprawiedliwość, i został nazwany przyjacielem Boga. (24) Widzicie, że człowiek dostępuje usprawiedliwienia na podstawie uczynków, a nie samej tylko wiary. (25) Podobnie też nierządnica Rachab, która przyjęła wysłanników i inną drogą odprawiła ich, czy nie dostąpiła usprawiedliwienia za swoje uczynki? (26) Tak jak ciało bez ducha jest martwe, tak też jest martwa wiara bez uczynków.

jak widac nie ma wiary bez uczynkow! uczynki pokazuja nasz swiatlo!
jest w Biblii werset, tylko nie potrafie go teraz znalezc gdzie pisze, ze dobre uczynki nie moga pochodzic od Zlego, tak jak zle- od Boga..takze to uczynki pokazuja ile mamy w sobie swiatla nawet jezeli nie bylo nam dane poznac Boga umyslem to w serce nasze Go poznalo...

co do tego, ze zbawieni jestesmy laska przez wiare...ok, ale jak wyglada wiara bez uczynkow? ten fragment mowi o tym dobitnie..jezeli wierzysz, to i postepujesz po bozemu! wtedy dostepujesz laski!..mysle, ze jasno to opisalam :)


1. Biblia podaje kiedy wpisane są imiona w księdze żywota. Czy wiesz gdzie?
2. Odnośie sprawy Wiara a Uczynki to ponowię pytanie - z czego jesteśmy zbawieni?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Kinia
Posty: 898
Rejestracja: 18 wrz 2011, 19:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kinia » 01 paź 2012, 17:12

wiesz..wychodzi na to, ze sa rozne ksiegi zycia..jedna to tak zwana Ksiega zycia Baranka
A nic nieczystego do niego nie wejdzie ani ten, co popełnia ohydę i kłamstwo, lecz tylko zapisani w księdze życia Baranka. (obj21:27)

i wiadomo, ze Ci sa usprawiedliwieni, a druga ksiega do osadzania wedlu (12) I ujrzałem umarłych - wielkich i małych - stojących przed tronem, a otwarto księgi. I inną księgę otwarto, która jest księgą życia. I osądzono zmarłych z tego, co w księgach zapisano, według ich czynow

wlasnie zaczelam czytac apokalipse wiec moze dojde do tego, ale ja rozumiem, ze sa dwie ksiegi wedlug tych wersetow..chyba, ze Ty rozumiesz to inaczej? Ale jak moze ksiega nazywac sie Ksiega Baranka, a jednoczesnie osadzac wedlug czynow w niej zapisanych?

odnosnie tego z czego jestesmy zbawieni, to moze nazwe to inaczej..jestesmy ulaskawieni..poniewaz kazdy nawet najwiekszy swiety (poza Jezusem) ma jakis grzech) nawet jest napisane w Biblii, ze nie ma sprawiedliwego ani jednego! my przez wiare w Jezusa bez sadu idziemy do nieba, czyli laska to tyle co zwolnienie z sadzenia..po ludzku umorzenie sprawy;)..reszta pod sad i sie tlumaczyc :-P chociaz tu nie ma co wyjasniac albo w prawo albo w lewo :-) pamietaj, ze cokolwiek czynilismy blizniemu, Bogu czynilismy, wiec sadzony bedzie niejako stosunek do Boga

wezmy na przyklad Zydow..przeciez oni do tej pory nie wierza w Jezusa jako Zbawiciela, a jednak wedlug Biblii(znow nie pamietam gdzie to bylo :-/) dla Boga nadal sa narodem wybranym i beda zbawieni..teraz natomiast wszyscy sa przeciwko nim, bo to ich kara..Jednak w Dniu Ostatecznym Bog znow bedzie z nimi podczas oblezenia Jerozolimy..

nie wiem ja to wszystko tak rozumiem..wierzacy chcieliby sie czuc jako jedyni i najlepsi, ale trzeba pamietac, ze Bog jest sprawiedliwy i milosierny


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 03 paź 2012, 12:17

Kinia pisze: wiesz..wychodzi na to, ze sa rozne ksiegi zycia..jedna to tak zwana Ksiega zycia Baranka
A nic nieczystego do niego nie wejdzie ani ten, co popełnia ohydę i kłamstwo, lecz tylko zapisani w księdze życia Baranka. (obj21:27)

i wiadomo, ze Ci sa usprawiedliwieni, a druga ksiega do osadzania wedlu (12) I ujrzałem umarłych - wielkich i małych - stojących przed tronem, a otwarto księgi. I inną księgę otwarto, która jest księgą życia. I osądzono zmarłych z tego, co w księgach zapisano, według ich czynow

wlasnie zaczelam czytac apokalipse wiec moze dojde do tego, ale ja rozumiem, ze sa dwie ksiegi wedlug tych wersetow..chyba, ze Ty rozumiesz to inaczej? Ale jak moze ksiega nazywac sie Ksiega Baranka, a jednoczesnie osadzac wedlug czynow w niej zapisanych?


Spróbuj tak!

(12) I ujrzałem umarłych - wielkich i małych - stojących przed tronem, a otwarto księgi. I inną księgę otwarto, która jest księgą życia. I osądzono zmarłych z tego, co w księgach zapisano, według ich czynów. (13) I morze wydało zmarłych, co w nim byli, i Śmierć, i Otchłań wydały zmarłych, co w nich byli, i każdy został osądzony według swoich czynów. (14) A Śmierć i Otchłań wrzucono do jeziora ognia. To jest śmierć druga - jezioro ognia. (15) Jeśli się ktoś nie znalazł zapisany w księdze życia, został wrzucony do jeziora ognia.

Zwróć uwagę na księgi uczynków i ksiegę życia.
Liczba mnoga i pojecyńcza.


Kinia pisze: odnosnie tego z czego jestesmy zbawieni, to moze nazwe to inaczej..jestesmy ulaskawieni..poniewaz kazdy nawet najwiekszy swiety (poza Jezusem) ma jakis grzech) nawet jest napisane w Biblii, ze nie ma sprawiedliwego ani jednego! my przez wiare w Jezusa bez sadu idziemy do nieba, czyli laska to tyle co zwolnienie z sadzenia..



Czyli stawiasz łaskę po wierze?
czy łaskę przed wiarą?

Kinia pisze: po ludzku umorzenie sprawy;)..reszta pod sad i sie tlumaczyc :-P chociaz tu nie ma co wyjasniac albo w prawo albo w lewo :-) pamietaj, ze cokolwiek czynilismy blizniemu, Bogu czynilismy, wiec sadzony bedzie niejako stosunek do Boga


Pamietam :)

Kinia pisze: wezmy na przyklad Zydow..przeciez oni do tej pory nie wierza w Jezusa jako Zbawiciela, a jednak wedlug Biblii(znow nie pamietam gdzie to bylo :-/) dla Boga nadal sa narodem wybranym i beda zbawieni..teraz natomiast wszyscy sa przeciwko nim, bo to ich kara..Jednak w Dniu Ostatecznym Bog znow bedzie z nimi podczas oblezenia Jerozolimy..


NIe będa zbawieni jeśli nie uwierzą
mówisz o Rzymian 9-11

Kinia pisze: nie wiem ja to wszystko tak rozumiem..wierzacy chcieliby sie czuc jako jedyni i najlepsi, ale trzeba pamietac, ze Bog jest sprawiedliwy i milosierny

Jest i dlatego wierzący sa jedynymi zbawionymi :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „Soteriologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości