Zbawienie-dzieci nienarodzone i zmarłe młodo, uposledzeni

Zbawienie - tak jak je widzimy ....
Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 04 maja 2012, 17:34

Lash pisze:NIE WIEMY kogo Bóg wybrał zpośród niemowląt - dlatego nie oaśdzamy ich ale sprawę zostwaiwmy BOGU.

Wybrane niemowlęta bedą zbawione niewybrane będą potepione.

nie wiemy też czy jakiekolwiek niemowlęta i dzieci umierające przedwcześnie mogą być niewybrane.
Więc nie sugeruj, iż takowe istnieją, proszę.


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 04 maja 2012, 18:44

Iv pisze:
Lash pisze:NIE WIEMY kogo Bóg wybrał zpośród niemowląt - dlatego nie oaśdzamy ich ale sprawę zostwaiwmy BOGU.

Wybrane niemowlęta bedą zbawione niewybrane będą potepione.

nie wiemy też czy jakiekolwiek niemowlęta i dzieci umierające przedwcześnie mogą być niewybrane.
Więc nie sugeruj, iż takowe istnieją, proszę.
wiemy że każdy w Adamie jest potępiony
więc nad nimi tak jak nad innymi jest wyrok.
Gdy nie są wybrane nie są zbawione.
Biblia nie mówi nic na temat ile i jak - dlatego próba mówienia na 100% wszystkie są zbawione albo wszystkie są potępione to próba determinacji Boga
opcja = potępienie jest gdzieś miedzy 0% a 100% jest dla mnie reala.

Wierzę że Bóg jest miłosierny i Prawy i wie co i jak zrobić ...


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 04 maja 2012, 18:54

Lash

Obrazek

;-)


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 04 maja 2012, 18:59

bardzo poprawna fryzurka :P

poniżej przykład złej i potem dobrej :P
Załączniki
joellet.jpg
joellet.jpg (126.88 KiB) Przejrzano 5663 razy


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 04 maja 2012, 19:10

Mam wrażenie, że John Knox i Jan Łaski byli wielkimi fanami Kalwina, skopiowali cały jego styl:

Jan Kalwin:

Obrazek

Knox:

Obrazek

Łaski:

Obrazek


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 04 maja 2012, 21:14

Po prostu była wtedy taka moda ;-) Tak jak teraz na bycie ogolonym i w garniturze :P


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 04 maja 2012, 23:59

Joel Osteen bleeee :-? :-/ :/


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
Awatar użytkownika
aska
Posty: 1618
Rejestracja: 01 kwie 2008, 22:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: aska » 05 maja 2012, 08:21

jest wiele kwestii które są zakryte przed nami w Biblii, na wiele pytań nie ma odpowiedzi i nie ma co szukać . :)


Kościół nie tak bardzo Zielonoświątkowy
Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 05 maja 2012, 15:11

aska pisze:jest wiele kwestii które są zakryte przed nami w Biblii, na wiele pytań nie ma odpowiedzi i nie ma co szukać . :)


Wiem Asiu wiem, ale na ogól jest tak, że kwestie które są nam osobiście bliskie, chcemy jednak poznać i zrozumieć.


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
Awatar użytkownika
aska
Posty: 1618
Rejestracja: 01 kwie 2008, 22:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: aska » 05 maja 2012, 15:31

Tak ,to prawda, szukamy żeby zrozumieć :)


Kościół nie tak bardzo Zielonoświątkowy
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 05 maja 2012, 17:39

Iv pisze:
aska pisze:jest wiele kwestii które są zakryte przed nami w Biblii, na wiele pytań nie ma odpowiedzi i nie ma co szukać . :)


Wiem Asiu wiem, ale na ogól jest tak, że kwestie które są nam osobiście bliskie, chcemy jednak poznać i zrozumieć.

W kręgach reformowanych (tych paedobaptystycznych) można spotykać się ze zdaniem, że nienarodzone dzieci czy niemowlęta wierzących są zbawione. Chociaż może dowody z Pisma nie wszystkim wydadzą się wystarczająco mocne. Odnośnie dzieci niewierzących osób to pytanie staje się czysto teoretyczne i nie ma pasterskiego zastosowania moim zdaniem.

Pozdrawiam w Panu,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 05 maja 2012, 19:26

fantomik pisze:
Iv pisze:
aska pisze:jest wiele kwestii które są zakryte przed nami w Biblii, na wiele pytań nie ma odpowiedzi i nie ma co szukać . :)


Wiem Asiu wiem, ale na ogól jest tak, że kwestie które są nam osobiście bliskie, chcemy jednak poznać i zrozumieć.

W kręgach reformowanych (tych paedobaptystycznych) można spotykać się ze zdaniem, że nienarodzone dzieci czy niemowlęta wierzących są zbawione. Chociaż może dowody z Pisma nie wszystkim wydadzą się wystarczająco mocne. Odnośnie dzieci niewierzących osób to pytanie staje się czysto teoretyczne i nie ma pasterskiego zastosowania moim zdaniem.

Pozdrawiam w Panu,
f. (moje dwa grosze)

Mnie interesują dzieci nie zbawionych, właśnie w tym sęk. :/
No w sumie może jeszcze zbawionych, kiedyś... miejmy nadzieję.


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 05 maja 2012, 20:18

Iv pisze:Mnie interesują dzieci nie zbawionych, właśnie w tym sęk. :/
No w sumie może jeszcze zbawionych, kiedyś... miejmy nadzieję.

Bóg jest dobry i czyni dobro Siostro. Jedną z moich ulubionych modlitw do Boga jest fragment z Ezechiela, gdzie Bóg pyta go czy te martwe wysuszone kości mogą ożyć? A Ezechiel odpowiada: Wszechmogący Panie, Ty wiesz.

Czasami myślę, że trzeba właśnie tak odpowiedzieć, bo odpowiedź niesie w sobie nadzieję i pewność, gdyż Bóg jest Wszechmogący i jest Dobry i czyni dobro, tak że nawet wysuszone kości takie jak my, obleka w żyjące ciało i daje swojego Ducha Świętego.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 05 maja 2012, 20:54

Czy tylko mi przychodzi na myśl, że nie wiemy właśnie dlatego, że prawda by nas nazbyt zabolała i się nie spodobała nam?
Więc lepiej byśmy nie wiedzieli. :/

Takie sobie głupie przemyślunki mam :-?


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 05 maja 2012, 21:05

Iv pisze:Czy tylko mi przychodzi na myśl, że nie wiemy właśnie dlatego, że prawda by nas nazbyt zabolała i się nie spodobała nam?

Raczej dlatego abyśmy wielbili Boga, że jest dobry, nawet jeśli nie wiemy Siostro.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.

Wróć do „Soteriologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości