ludzka "droga" zbawienia

Zbawienie - tak jak je widzimy ....
makesh
Posty: 2037
Rejestracja: 20 maja 2010, 16:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: makesh » 04 mar 2012, 12:46

Maria nie siedziala biernie, sluchala, uznala ze nauki Jezusa sa wazniejsze niz krzatanie sie po domu o jedzenie. Sluchala i inwestowala w siebie.
Siedziec biernie to calymi dniami przesiadywac przed TV lub wyszukiwac starych postow niepotrzebnych w dyskusjach, zamiast gospodarowac swoim "cennym" czasem w modlitwach i czytaniu Slowa.

Dobry uczynek to rowniesz zastosowanie rozumianego Slowa w swoim zyciu. Bo ogolnie nie chce mi sie czynic dobrze lecz uciekac od problemow i szukac zawsze winy po drugiej stronie. I tu trzeba siebie zmusic do odwrotu do Boga, zamknac sie w pokoju, wziac Biblie, papier i dlugopis i wypisywac z niej madrosci, pokutowac przed Bogiem i dac Mu dzialac.

To jest dla mnie dyscyplina, posluszenstwem Jemu, bo inaczej ja sama z siebie nie czynie dobrze i nie okaze posluszenstwa.


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 05 mar 2012, 09:19

Obawiam sie, ze mowimy roznymi jezykami. Co masz na mysli mowiac "wychodzi poza uswiecenie"? Ktos, kto chce sie uswiecac przez uczynki, nigdy nie byl w zadnym uswieceniu.


Czy oby na pewno człowiek nie zostaje uświęcony po przez przestrzeganie i wypełnianie przykazań a więc także przez dobre uczynki? W jaki sposób człowiek może się uświęcać? Biblia mówi „Uświęcajcie się” więc jest to chyba coś co zależy od naszych decyzji.

3 Mojż 20:7 - Uświęcajcie się i bądźcie świętymi, gdyż Ja, Pan, jestem Bogiem waszym.
20:8 - Będziecie przestrzegać moich ustaw i wypełniać je; Jam Pan, który was uświęcam.


jj pisze:Nie. Uswiecenie, to nie uczynki. Uczynki sa skutkiem uswiecenia. Ale uswiecenie chrzescijanina jest w Osobie Pana Jezusa. Trwajac w Nim, trwamy w uswieceniu.


Ciekawe, że trwać w Jezusie znaczy „przestrzegać przykazań".

Jana 15:10 - Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.
15:11 - To wam powiedziałem, aby radość moja była w was i aby radość wasza była zupełna.
15:12 - Takie jest przykazanie moje, abyście się wzajemnie miłowali, jak Ja was umiłowałem.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 05 mar 2012, 09:55

Chcę wierzyć pisze:
Obawiam sie, ze mowimy roznymi jezykami. Co masz na mysli mowiac "wychodzi poza uswiecenie"? Ktos, kto chce sie uswiecac przez uczynki, nigdy nie byl w zadnym uswieceniu.


Czy oby na pewno człowiek nie zostaje uświęcony po przez przestrzeganie i wypełnianie przykazań a więc także przez dobre uczynki? W jaki sposób człowiek może się uświęcać? Biblia mówi „Uświęcajcie się” więc jest to chyba coś co zależy od naszych decyzji.

3 Mojż 20:7 - Uświęcajcie się i bądźcie świętymi, gdyż Ja, Pan, jestem Bogiem waszym.
20:8 - Będziecie przestrzegać moich ustaw i wypełniać je; Jam Pan, który was uświęcam.


To jest ST - cienie tego uswiecenia, ktore mamy w Chrystusie dzisiaj. To nie obowiazuje w starej formie. Pan Jezus zniosl zakon przykazan i przepisow:

(15) On zniósł zakon przykazań i przepisów, aby czyniąc pokój, stworzyć w sobie samym z dwóch jednego nowego człowieka
(16) i pojednać obydwóch z Bogiem w jednym ciele przez krzyż, zniweczywszy na nim nieprzyjaźń;
(List do Efezjan 2:15-16, Biblia Warszawska)

jj pisze:Nie. Uswiecenie, to nie uczynki. Uczynki sa skutkiem uswiecenia. Ale uswiecenie chrzescijanina jest w Osobie Pana Jezusa. Trwajac w Nim, trwamy w uswieceniu.


Ciekawe, że trwać w Jezusie znaczy „przestrzegać przykazań".

Jana 15:10 - Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.
15:11 - To wam powiedziałem, aby radość moja była w was i aby radość wasza była zupełna.
15:12 - Takie jest przykazanie moje, abyście się wzajemnie miłowali, jak Ja was umiłowałem.


Sam cytujesz, ale oczy nie widzą. :)

Takie jest przykazanie moje, abyście się wzajemnie miłowali, jak Ja was umiłowałem

Tak, to wlanie o przykazania milosci chodzi Janowi. Nazywa on te przykazania "dawnymi, ktore mieliscie od poczatku":

(7) Umiłowani, nie podaję wam nowego przykazania, lecz przykazanie dawne, które mieliście od początku; a tym przykazaniem dawnym jest to Słowo, które słyszeliście.
(1 List Jana 2:7, Biblia Warszawska)


A o jaki poczatek chodzi Janowi:

(1) Co było od początku, co słyszeliśmy, co oczami naszymi widzieliśmy, na co patrzyliśmy i czego ręce nasze dotykały, o Słowie żywota -
(2) a żywot objawiony został, i widzieliśmy, i świadczymy, i zwiastujemy wam ów żywot wieczny, który był u Ojca, a nam objawiony został -
(1 List Jana 1:1-2, Biblia Warszawska)


... i jeszcze Pan Jezus:

(34) Nowe przykazanie daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, jak Ja was umiłowałem; abyście się i wy wzajemnie miłowali.
(35) Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli miłość wzajemną mieć będziecie. (36) Rzekł mu Szymon Piotr: Panie, dokąd idziesz? Odpowiedział Jezus: Dokąd idę, ty teraz
(Ew. Jana 13:34-36, Biblia Warszawska)


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 06 mar 2012, 23:07

Dobre uczynki są od nas wymagane, a nie są czymś dodatkowym:
James 4:17: Kto zaś umie dobrze czynić, a nie czyni, grzeszy.

i pewne światło na tą kwestię rzuca również ta wypowiedź Chrystusa (mimo, że jest w szerszym kontekście):

Luke 17:10: Tak mówcie i wy, gdy uczynicie wszystko, co wam polecono: Słudzy nieużyteczni jesteśmy; wykonaliśmy to, co powinniśmy wykonać.

I chyba jest to dość dziwna dla wielu współczesnych myśl, aby sądzić o sobie jako o słudze nieużytecznym gdy się rzeczywiście wykona wszystko co uznajemy za dobre, nieprawdaż?

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
makesh
Posty: 2037
Rejestracja: 20 maja 2010, 16:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: makesh » 07 mar 2012, 05:54

fantomik pisze:Dobre uczynki są od nas wymagane, a nie są czymś dodatkowym:
James 4:17: Kto zaś umie dobrze czynić, a nie czyni, grzeszy.

i pewne światło na tą kwestię rzuca również ta wypowiedź Chrystusa (mimo, że jest w szerszym kontekście):

Luke 17:10: Tak mówcie i wy, gdy uczynicie wszystko, co wam polecono: Słudzy nieużyteczni jesteśmy; wykonaliśmy to, co powinniśmy wykonać.

I chyba jest to dość dziwna dla wielu współczesnych myśl, aby sądzić o sobie jako o słudze nieużytecznym gdy się rzeczywiście wykona wszystko co uznajemy za dobre, nieprawdaż?

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


bardzo dobrze powiedziales :!:


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 07 mar 2012, 07:16

fantomik pisze:Dobre uczynki są od nas wymagane, a nie są czymś dodatkowym:
James 4:17: Kto zaś umie dobrze czynić, a nie czyni, grzeszy.

i pewne światło na tą kwestię rzuca również ta wypowiedź Chrystusa (mimo, że jest w szerszym kontekście):

Luke 17:10: Tak mówcie i wy, gdy uczynicie wszystko, co wam polecono: Słudzy nieużyteczni jesteśmy; wykonaliśmy to, co powinniśmy wykonać.

I chyba jest to dość dziwna dla wielu współczesnych myśl, aby sądzić o sobie jako o słudze nieużytecznym gdy się rzeczywiście wykona wszystko co uznajemy za dobre, nieprawdaż?

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


Prawdasz. Dlatego dziwne jest myslenie "Wykonam, co i tak musze, zeby sie podobac Panu".


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 07 mar 2012, 08:17

Bogu podoba się Chrystus i my w Chrytusie a nie nasze uczynki.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 07 mar 2012, 08:18

Sam cytujesz, ale oczy nie widzą. :)

Takie jest przykazanie moje, abyście się wzajemnie miłowali, jak Ja was umiłowałem

Tak, to wlanie o przykazania milosci chodzi Janowi. Nazywa on te przykazania "dawnymi, ktore mieliscie od poczatku":


Ja tylko coś dodam

1 Jana 3:18 - Dzieci, miłujmy nie słowem ani językiem, lecz czynem i prawdą.

O taką miłość chodziło Janowi


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 07 mar 2012, 08:21

Chcę wierzyć pisze:
Sam cytujesz, ale oczy nie widzą. :)

Takie jest przykazanie moje, abyście się wzajemnie miłowali, jak Ja was umiłowałem

Tak, to wlanie o przykazania milosci chodzi Janowi. Nazywa on te przykazania "dawnymi, ktore mieliscie od poczatku":


Ja tylko coś dodam

1 Jana 3:18 - Dzieci, miłujmy nie słowem ani językiem, lecz czynem i prawdą.

O taką miłość chodziło Janowi
O taką która troszczy się o potrzebujących - sierota i wdowa, o taką kóra szuka tego co innych a nie swego: mam uczynki dla swego zbawienia.... , o taką która jest owocem Ducha Św a nie naszych wysiłków rodzenia dobra


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 07 mar 2012, 08:28

Lash pisze:Bogu podoba się Chrystus i my w Chrytusie a nie nasze uczynki.


Uczynki dokonane zgodnie z wiarą tak, podobają się Bogu.

Kol 3:20 - Dzieci, bądźcie posłuszne rodzicom we wszystkim; albowiem Pan ma w tym upodobanie.

Kol 1:10 - abyście postępowali w sposób godny Pana ku zupełnemu jego upodobaniu, wydając owoc w każdym dobrym uczynku i wzrastając w poznawaniu Boga,

Człowiek w Chrystusie podoba się Bogu.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 07 mar 2012, 08:34

Chcę wierzyć pisze:
Sam cytujesz, ale oczy nie widzą. :)

Takie jest przykazanie moje, abyście się wzajemnie miłowali, jak Ja was umiłowałem

Tak, to wlanie o przykazania milosci chodzi Janowi. Nazywa on te przykazania "dawnymi, ktore mieliscie od poczatku":


Ja tylko coś dodam

1 Jana 3:18 - Dzieci, miłujmy nie słowem ani językiem, lecz czynem i prawdą.

O taką miłość chodziło Janowi


...,a dalej:

(18) Dzieci, miłujmy nie słowem ani językiem, lecz czynem i prawdą.
(19) Po tym poznamy, żeśmy z prawdy i uspokoimy przed nim swoje serca,
(20) że, jeśliby oskarżało nas serce nasze, Bóg jest większy niż serce nasze i wie wszystko.
(21) Umiłowani, jeżeli nas serce nie oskarża, możemy śmiało stanąć przed Bogiem
(22) i otrzymamy od niego, o cokolwiek prosić będziemy, gdyż przykazań jego przestrzegamy i czynimy to, co miłe jest przed obliczem jego.
(23) A to jest przykazanie jego, abyśmy wierzyli w imię Syna jego, Jezusa Chrystusa, i miłowali się wzajemnie, jak nam przykazał.
(24) A kto przestrzega przykazań jego, mieszka w Bogu, a Bóg w nim, i po tym Duchu, którego nam dał, poznajemy, że w nas mieszka.
(1 List Jana 3:18-24, Biblia Warszawska)


Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 07 mar 2012, 08:38

Chcę wierzyć pisze:
Lash pisze:Bogu podoba się Chrystus i my w Chrytusie a nie nasze uczynki.


Uczynki dokonane zgodnie z wiarą tak, podobają się Bogu.

Kol 3:20 - Dzieci, bądźcie posłuszne rodzicom we wszystkim; albowiem Pan ma w tym upodobanie.

Kol 1:10 - abyście postępowali w sposób godny Pana ku zupełnemu jego upodobaniu, wydając owoc w każdym dobrym uczynku i wzrastając w poznawaniu Boga,

Człowiek w Chrystusie podoba się Bogu.
Amen !

"Boska jego moc obdarowała nas wszystkim, co jest potrzebne do życia i pobożności, przez poznanie tego, który nas powołał przez własną chwałę i cnotę, przez które darowane nam zostały drogie i największe obietnice, abyście przez nie stali się uczestnikami boskiej natury, uniknąwszy skażenia, jakie na tym świecie pociąga za sobą pożądliwość. I właśnie dlatego dołóżcie wszelkich starań i uzupełniajcie waszą wiarę cnotą, cnotę poznaniem, poznanie powściągliwością, powściągliwość wytrwaniem, wytrwanie pobożnością, pobożność braterstwem, braterstwo miłością. Jeśli je bowiem posiadacie i one się pomnażają, to nie dopuszczą do tego, abyście byli bezczynni i bezużyteczni w poznaniu Pana naszego Jezusa Chrystusa. Kto zaś ich nie ma, ten jest ślepy, krótkowzroczny i zapomniał, że został oczyszczony z dawniejszych swoich grzechów. Dlatego, bracia, tym bardziej dołóżcie starań, aby swoje powołanie i wybranie umocnić; czyniąc to bowiem, nigdy się nie potkniecie. W ten sposób będziecie mieli szeroko otwarte wejście do wiekuistego Królestwa Pana naszego i Zbawiciela, Jezusa Chrystusa.". (2P 1,3-11)


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.
(Gal.2,20)
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 07 mar 2012, 09:05

agnieszkas pisze:
Chcę wierzyć pisze:
Lash pisze:Bogu podoba się Chrystus i my w Chrytusie a nie nasze uczynki.


Uczynki dokonane zgodnie z wiarą tak, podobają się Bogu.

Kol 3:20 - Dzieci, bądźcie posłuszne rodzicom we wszystkim; albowiem Pan ma w tym upodobanie.

Kol 1:10 - abyście postępowali w sposób godny Pana ku zupełnemu jego upodobaniu, wydając owoc w każdym dobrym uczynku i wzrastając w poznawaniu Boga,

Człowiek w Chrystusie podoba się Bogu.
Amen !

"Boska jego moc obdarowała nas wszystkim, co jest potrzebne do życia i pobożności, przez poznanie tego, który nas powołał przez własną chwałę i cnotę, przez które darowane nam zostały drogie i największe obietnice, abyście przez nie stali się uczestnikami boskiej natury, uniknąwszy skażenia, jakie na tym świecie pociąga za sobą pożądliwość. I właśnie dlatego dołóżcie wszelkich starań i uzupełniajcie waszą wiarę cnotą, cnotę poznaniem, poznanie powściągliwością, powściągliwość wytrwaniem, wytrwanie pobożnością, pobożność braterstwem, braterstwo miłością. Jeśli je bowiem posiadacie i one się pomnażają, to nie dopuszczą do tego, abyście byli bezczynni i bezużyteczni w poznaniu Pana naszego Jezusa Chrystusa. Kto zaś ich nie ma, ten jest ślepy, krótkowzroczny i zapomniał, że został oczyszczony z dawniejszych swoich grzechów. Dlatego, bracia, tym bardziej dołóżcie starań, aby swoje powołanie i wybranie umocnić; czyniąc to bowiem, nigdy się nie potkniecie. W ten sposób będziecie mieli szeroko otwarte wejście do wiekuistego Królestwa Pana naszego i Zbawiciela, Jezusa Chrystusa.". (2P 1,3-11)


cytuje, podkresla, wybobluje, ale oczy nie widza.

Powiedz, jak robisz te dobre uczynki:

- Jak robisz cnote?
- Jak robisz poznanie?
- Jak robisz powsciagliwosc?
- Jak robisz wytrwanie?
- Jak robisz pobożnośc?
- Jak robisz braterstwo?
- Jak robisz miłośc?

A przede wszystkim, czy zauwazasz, zdania:
"jego moc obdarowała"
"Jeśli je bowiem posiadacie i one się pomnażają...".?


wiec jak "dolozyc staran, zeby umocnic"?


Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 07 mar 2012, 10:11

[Wczoraj shoutbox 13:31] jj [i]: agnieszkas, znalazlas sobie kolejna ofiare? Moze daj juz spokoj?

JJ, po co robisz z siebie ofiare ? :/


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.

(Gal.2,20)
Hartusz
Posty: 18
Rejestracja: 06 mar 2012, 20:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hartusz » 07 mar 2012, 12:31

"Bo wy do wolności powołani zostaliście, bracia; tylko pod pozorem tej wolności nie pobłażajcie ciału, ale służcie jedni drugim w miłości. Albowiem cały zakon streszcza się w tym jednym słowie, mianowicie w tym: Będziesz miłował bliźniego swego, jak siebie samego. Lecz jeśli jedni drugich kąsacie i pożeracie, baczcie, abyście jedni drugich nie strawili. Mówię więc: Według Ducha postępujcie, a nie będziecie pobłażali żądzy cielesnej. Gdyż ciało pożąda przeciwko Duchowi, a Duch przeciwko ciału, a te są sobie przeciwne, abyście nie czynili tego, co chcecie. A jeśli Duch was prowadzi, nie jesteście pod zakonem. Jawne zaś są uczynki ciała, mianowicie: wszeteczeństwo, nieczystość, rozpusta, bałwochwalstwo, czary, wrogość, spór, zazdrość, gniew, knowania, waśnie, odszczepieństwo, zabójstwa, pijaństwo, obżarstwo i tym podobne; o tych zapowiadam wam, jak już przedtem zapowiedziałem, że ci, którzy te rzeczy czynią, Królestwa Bożego nie odziedziczą. Owocem zaś Ducha są: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, wstrzemięźliwość. Przeciwko takim nie ma zakonu. A ci, którzy należą do Chrystusa Jezusa, ukrzyżowali ciało swoje wraz z namiętnościami i żądzami. Jeśli według Ducha żyjemy, według Ducha też postępujmy. Nie bądźmy chciwi próżnej chwały, jedni drugich drażniąc, jedni drugim zazdroszcząc." (Gal.5:13-26)

W zasadzie uważam, że większość wierzących wypowiadających się w tej sprawie ma rację i temat mógłby zostać z łatwością wyczerpany po kilku najwyżej postach. Dlaczego więc znajdujecie takie upodobanie w słowach, w dzieleniu włosa na czworo? Czy uważacie, że to jest budujące? W/g mnie nawet zrozumiałe nie jest - musiałem przeczytać cały wątek kilka razy zanim zrozumiałem o co w ogóle się spieracie.

"Prawdziwa to mowa i chcę, abyś przy tym obstawał, żeby ci, którzy uwierzyli w Boga, starali się celować w dobrych uczynkach. To jest dobre i użyteczne dla ludzi.A głupich rozpraw i rodowodów, i sporów, i kłótni o zakon unikaj; są bowiem nieużyteczne i próżne. "Tyt.3:8-9


A głupich i niedorzecznych rozmów unikaj, wiedząc, że wywołują spory. (2Tm.2:23)

Wróć do „Soteriologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości