Zbawienie - Proces czy Akt

Zbawienie - tak jak je widzimy ....
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Zbawienie - Proces czy Akt

Postautor: Lash » 26 cze 2008, 15:18

1. Zaczne od opisania upadku czlowieka.
Adam i Ewa w Raju. Dostaja przykazanie. Bog mowi jesli... to a to zrobicie to umrzecie.
/Slowo umrzec nie znaczy niebyt ale oddzielenie/
Adam i Ewa Jedza. JEST TO DZIELO DIABELSKIE W NICH.
A. Od razu sa oddzieleni od Boga = smierc Duchowa = utrata wiecznego zycia /wyrzucenie z raju zakaz spozycia owocu zycia/

B. Drugim procesem jest Postepujaca degeneracja mysli i uczynkow - jestesmy nadzy. = proces ktory w 2 pokoleniu siega juz morderstwa...

C. Nastepnie po dlugim czasie umieraja fizycznie. = punkt odlegly w czasie

D. Cala ziemia jest przekleta.... i poddana marnosci

2. Zbawienie. = ZNISZCZENIE DZIEL DIABELSKICH ktore ten zrobil by zniszczyc dzielo Boga czyli cale stworzenie /(8) Kto grzeszy, jest dzieckiem diabła, ponieważ diabeł trwa w grzechu od początku. Syn Boży objawił się po to, aby zniszczyć dzieła diabła. (1 List Jana 3:8, Biblia Tysiąclecia)

3.
A. Jezus przychodzi i DAJE nam zycie wieczne = zlaczenie z nami w Duchu i duchu. /zmartwychwstanie duchowe = nowe narodzenie/

B. Jezus ODNAWIA NASZE MYSLI i UCZYNKI = jest to proces w czasie naszego zycia Rzym 12.1-2

C. Nastepnie po dlugim czasie /czas liczony ziemsko/ zmartwychwstaniemy w ciele.

D. Cala ziemia zostanie odnowiona i bedzie miejscem = niebiosiom.

Ci ktorzy nie sluchaja Pana pojda na wieczne potepienie.

Wtedy Calkowicie Bedzie dopelnione dzielo Jezusa.

Podkreslam:
1. Wierze w pewnosc otrzymania zycia wiecznego na ziemi = w duchu jestem Zywy Dla Boga.

2. W umysle i uczynkach sie ODNAWIAM - co nie przekresla pewnosci zbawienia a wrecz ja podkresla - uswiecenie postepujace jest owocem Ducha Sw = swiadectwem Zycia w duchu.

3. W ciele umre - ale Zmartwychwstane gdyz Bog chce dopelnic dziela Ktore zaczal w Chrystusie. Czy moja smierc mowi ze nie mam zycia wiecznego? Nie gdyz czas na wypelnienie tej obietnicy jest przed sadem ostatecznym.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: krecik » 07 wrz 2010, 12:38

Lash pisze:3. W ciele umre - ale Zmartwychwstane gdyz Bog chce dopelnic dziela Ktore zaczal w Chrystusie. Czy moja smierc mowi ze nie mam zycia wiecznego? Nie gdyz czas na wypelnienie tej obietnicy jest przed sadem ostatecznym.


Wierzący mają już tutaj uważać się za umarłych. Jezus jest pierwowzorem. Jego fizyczna śmierć jest śmiercią duchową, zaś Jego zmartwychwstanie jest naszym narodzeniem się do nowego życia.
W ciele ci co nie doczekają powrotu Jezusa Chrystusa, nie tyle umrą co zostaną przemienieni. Jeśli ktoś stał się nowym stworzeniem, to czy żyje w ciele czy nie , dla Boga żyje, bo „...jeśli żyjemy, dla Pana żyjemy; jeśli umieramy, dla Pana umieramy; przeto czy żyjemy, czy umieramy, Pańscy jesteśmy.... [ Rz 14,8 ]


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 07 wrz 2010, 14:28

I tak i nie.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 09 wrz 2010, 14:07

A ja bym powiedział, że "i tak i tak" ;-) To jak wiele innych elementów w Słowie podlega zasadzie "now", a jednocześnie "not yet". Samo Zbawienie z tego co pamiętam występuje w odniesieniu do trzech czasów -- przeszły, czyli moment nowego narodzenia; teraźniejszy -- czyli proces uświęcenia oraz przyszły -- obdarzenie chwałą gdy Chrystus powróci. Pierwszy z nich, wedle Rzymian 8, implikuje, że i drugi i trzeci nastąpi i wszystkie składają się na to co nazywamy w ogólności Zbawieniem.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 13 wrz 2010, 20:21

zbawienie to ani proces ani akt tylko łaska


Awatar użytkownika
szachmat
Posty: 83
Rejestracja: 29 lip 2010, 21:50
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: szachmat » 13 wrz 2010, 21:11

Zbawienie pochodzi z łaski Bożej, ponieważ Jezus nas obmył w swojej krwi i Bóg wybrał nas przed założeniem świata. I to On nas przekonał o naszej grzeszności i że Ewangelia jest prawdą, a życie ma głębszy sens ukryty w Jezusie. I wtedy przyjęliśmy do serca naszego Pana i jednocześnie zgodziliśmy się byc mu wierni i postepowac według Jego woli.
A Bóg od nas wymaga abyśmy wzrastali w Jego łasce, o czym' mówią' następujące wersy:
''Zewleczcie z siebie starego człowieka wrazz jego poprzednim postępowaniem, którego gubią zwodnicze żądze, I odnówcie się w duchu umysłu waszego A obleczcie się w nowego człowieka, który jest stworzony według Boga wsprawiedliwości i świętości prawdy''. Efez. 4,22-24. Biblia, Wydanie Brytyjskie
A więc zbawienie jest procesem, który trwa całe życie.


Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: krecik » 25 paź 2010, 11:49

szachmat pisze:A więc zbawienie jest procesem, który trwa całe życie.


Najpierw AKT, następnie PROCES.

bw: a przyoblekli nowego, który się odnawia ustawicznie ku poznaniu na obraz tego, który go stworzył.
bg: A oblekliście nowego tego, który się odnawia w znajomość, podług obrazu tego, który go stworzył.
bt: a przyoblekli nowego, który wciąż się odnawia ku głębszemu poznaniu /Boga/, według obrazu Tego, który go stworzył.
[ Kol 3,10 ]


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]
derko
Posty: 1942
Rejestracja: 23 cze 2008, 20:57
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: derko » 25 paź 2010, 14:02

Zbawienie, w chrześcijaństwie, to działanie Boga, polegające na wybawieniu człowieka i przeznaczeniu go do wiecznego obcowania z Bogiem w niebie.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 25 paź 2010, 14:07

krecik pisze:Najpierw AKT, następnie PROCES.

Akt zwie się USPRAWIEDLIWIENIEM
Proces- USWIĘCENIEM nazywa się.

Jeszcze bedzie UWIELBIENIE, po paruzji Pana Jezusa!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Soteriologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości