Ofiara Pana Jezusa, świadomy grzech a zbawienie.

Zbawienie - tak jak je widzimy ....
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 26 kwie 2012, 16:01

Ferdek pisze:Ja to rozumiem i nie mam zamiaru nikogo namawiać by grzeszył[...]

Nikogo nie trzeba namawiać aby grzeszył, grzeszymy z naszej niczym nie przymuszonej "wolnej woli" ;)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 26 kwie 2012, 18:56

Ferdek pisze:Ja to rozumiem i nie mam zamiaru nikogo namawiać by grzeszył bo i tak będzie miał to odpuszczone, ale nie mogę powiedzieć że zgadzam się z tym, że Bóg stawia jakieś inne warunki jeśli chodzi o zbawienie, oprócz wiary i łaski. Zbawienie nie jest z nas, to jest dar od Boga, który w swej nieskończonej Miłości zapomni człowiekowi jego grzechy kim by nie był i co by nie robił w swym ziemskim zyciu, jeśli w sercu uwierzył.


Brawo :D


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ofiara Pana Jezusa, świadomy grzech a zbawienie.

Postautor: Lash » 27 kwie 2012, 11:27

Ferdek pisze:Przeczytałem ostatnio taki tekst:

"Czy myślisz, że jak będziesz przestrzegał 10 przykazań, to będziesz zbawiony?"

Równie dobrze, można zadać pytanie "czy myślisz, że jak będziesz świadomie grzeszył, to będziesz zbawiony?", lecz tu powstaje następne pytanie jaki przychodzi mi do głowy, a mianowicie "czy ofiara Chrystusa, zmywa świadome grzechy?", bo świadomie omijanie przykazań, to nic innego jak by człowiek miał świadomie grzeszyć.


Myślę, że dużym problem jest tu słownictwo.

Pan Jezus nie tyle przyszedł OBMYĆ nas z grzechu ale UWOLNIC Z GRZECHU.
niestety tu zwolennicy wolnści woli dokonali poraz kolejny małego przewrotu myslowego...
Bardziej pasuje do tej koncepcji obmywanie / odpuszczanie dlatego wiele tekstów Biblijnych o uwolnieniu tak jest tłumaczone.

Jezus przyszedł uwolnić nas z mocy grzechu i obmywanie z grzechu jest tylko cześcią i obrazem uwolnienia.
Tak ofiara Chrystusa uwalnia nas z mocy i panowania wszelakiego grzechu. Tak jest to proces. Tak uwlania nas ze świadomych grzechów.

W sumie cała dyskusja musi biec w kierunku, że Bóg wyzwala nas ze swidomych grzechów bo inaczej żaden grzesznik nie mógłby być zbawiony.

Duch Św przekonuje nas bowiem o grzechu - czyli nam go uświdamamia. Sam Duch wprowadza nas więc w świadomość naszej grzeszności.

Problem nie jest w tym czy jesteśmy tego świadomi ale w tym czy żyjemy w wolności od grzechu czy raczej "uśmiercamy" grzech ciałem.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
cezary
Posty: 343
Rejestracja: 03 lip 2011, 15:44
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: cezary » 28 kwie 2012, 05:36

Ferdek pisze:Ja to rozumiem i nie mam zamiaru nikogo namawiać by grzeszył bo i tak będzie miał to odpuszczone, ale nie mogę powiedzieć że zgadzam się z tym, że Bóg stawia jakieś inne warunki jeśli chodzi o zbawienie, oprócz wiary i łaski.


Amen! Odkupienie na podstawie ofiary Pana jest SPRAWIEDLIWE i dotyczy grzesznika bez ŻADNYCH warunków!

estel pisze:Ale dziecko Boże nie może trwać w grzechu cały czas


Amen! Dziecko Boże trwa w Chrystusie ponieważ narodzone z Ducha ma Boże Życie i nie umrze na wieki!

estel pisze:liczyć na to, że Bóg będzie wybaczał jeden i ten sam grzech non stop.


Wybaczenie na podstawie ofiary Chrystusa jest bezwarunkowe i dotyczy każdego grzechu i każdego przypadku jego popełnienia - na tym polega Janowe: "dzieci, nie grzeszcie..., jeśli zgrzeszycie macie Orędownika!.. kto trwa w Jezusie nie grzeszy..." (1 Jana)


Jezus żyje w nas.
Awatar użytkownika
cezary
Posty: 343
Rejestracja: 03 lip 2011, 15:44
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: cezary » 28 kwie 2012, 05:43

Lash pisze:Pan Jezus nie tyle przyszedł OBMYĆ nas z grzechu ale UWOLNIC Z GRZECHU.


Amen!

Woda i krew z boku Pana mówią o jednorazowym i wszechogarniającym ODKUPIENIU (na podstawie krwi - pomazane odrzwia w Egipcie) a ciągle trwające ZBAWIENIE (woda żywa, chleb z nieba - baranek zjadany w Egipcie) odnawia bezustannie każdego dnia Bożym Życiem z Ducha Chrystusa każde Boże dziecko, aż Pan otoczy chwałą i przeobrazi skalane wężowym jadem ciało!

Odkupienie jest jednorazowe i dotyczy występków i grzechów przeszłych, obecnych i przyszłych - jest NIEOGRANICZONE i dostępne dla wszystkich kłamców, cudzołożników, hazardzistów, morderców - nawet wiszących na krzyżu - krew zmywa WSZELKIE grzechy, a Pan jako Duch w imieniu Ojca UWALNIA nas od GRZECHU poprzez Swoje niezniszczalne Życie, z którego nas na nowo narodził, wybrał jeszcze przed stworzeniem świata - a Jego wybór jest NIEODWOŁALNY I NIEOMYLNY. Chwała Mu za to - ALLELUJA!


Jezus żyje w nas.
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 28 kwie 2012, 14:20

Cezary - masz na myśli to, że odkupienie dotyczy całego świata, bez wyjątku, a zbawienie tylko wybranych przez Boga? Z tym się zgodzę - Chrystus umarł za wszystkich, ale tylko zbawieni będą mieli z tego pożytek w postaci życia wiecznego, gdyż Duch Święty przywiedzie ich do Pana.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 28 kwie 2012, 16:24

Dragonar pisze:Chrystus umarł za wszystkich, ale tylko zbawieni będą mieli z tego pożytek w postaci życia wiecznego, gdyż Duch Święty przywiedzie ich do Pana.


Też tak myślę :yes:


Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 28 kwie 2012, 19:56

Lash pisze:Duch Św przekonuje nas bowiem o grzechu - czyli nam go uświdamamia. Sam Duch wprowadza nas więc w świadomość naszej grzeszności

ja natomiast widzę to w ten sposób że tak sie dzieje do momentu nowego narodzenia
J 16:8 bw "A On, gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu....
my byliśmy ze świata a Pan okazał nam łaskę i nas przekonał o naszej grzeszności a co za tym idzie o potrzebie Zbawiciela
dzisiaj jako Jego dzieci jesteśmy przekonywani przez Niego o naszej sprawiedliwości w NIM dzięki Jego ofierze na krzyżu
J 16:8...i o sprawiedliwości, i o sądzie
no i jest jeszcze sąd który sie dokonał na przeciwniku dlatego my którzy uwierzyliśmy w Niego jako Jego dzieci mamy
Łk 10:19 bw "Oto dałem wam moc, abyście deptali po wężach i skorpionach i po wszelkiej potędze nieprzyjacielskiej, a nic wam nie zaszkodzi."


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 28 kwie 2012, 21:02

markulus pisze:
Lash pisze:Duch Św przekonuje nas bowiem o grzechu - czyli nam go uświdamamia. Sam Duch wprowadza nas więc w świadomość naszej grzeszności

ja natomiast widzę to w ten sposób że tak sie dzieje do momentu nowego narodzenia
J 16:8 bw "A On, gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu....
my byliśmy ze świata a Pan okazał nam łaskę i nas przekonał o naszej grzeszności a co za tym idzie o potrzebie Zbawiciela
dzisiaj jako Jego dzieci jesteśmy przekonywani przez Niego o naszej sprawiedliwości w NIM dzięki Jego ofierze na krzyżu
J 16:8...i o sprawiedliwości, i o sądzie
no i jest jeszcze sąd który sie dokonał na przeciwniku dlatego my którzy uwierzyliśmy w Niego jako Jego dzieci mamy
Łk 10:19 bw "Oto dałem wam moc, abyście deptali po wężach i skorpionach i po wszelkiej potędze nieprzyjacielskiej, a nic wam nie zaszkodzi."


Bardzo ciekawe. Tez mi cos takiego przychodzilo na mysl, ale nigdy tego nie wyartykulowalem.
Ten sam Duch przeciez przekonuje. :)


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 01 maja 2012, 01:35

markulus pisze:
Lash pisze:Duch Św przekonuje nas bowiem o grzechu - czyli nam go uświdamamia. Sam Duch wprowadza nas więc w świadomość naszej grzeszności

ja natomiast widzę to w ten sposób że tak sie dzieje do momentu nowego narodzenia
J 16:8 bw "A On, gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu....
my byliśmy ze świata a Pan okazał nam łaskę i nas przekonał o naszej grzeszności a co za tym idzie o potrzebie Zbawiciela
dzisiaj jako Jego dzieci jesteśmy przekonywani przez Niego o naszej sprawiedliwości w NIM dzięki Jego ofierze na krzyżu
J 16:8...i o sprawiedliwości, i o sądzie
no i jest jeszcze sąd który sie dokonał na przeciwniku dlatego my którzy uwierzyliśmy w Niego jako Jego dzieci mamy
Łk 10:19 bw "Oto dałem wam moc, abyście deptali po wężach i skorpionach i po wszelkiej potędze nieprzyjacielskiej, a nic wam nie zaszkodzi."


1.
Miałem na mysli nas rodzaj ludzki ....

2. Masz rację Obecnie Duch Św przekonuje nas o sprawiedliwości w Chrystusie


3. Gdy jednak zgrzeszymy ... Duch Św przekonuje nas o grzechu...


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 01 maja 2012, 09:12

Lash pisze:3. Gdy jednak zgrzeszymy ... Duch Św przekonuje nas o grzechu

i znowu pytanie o to jak dzisiaj zdefiniujemy grzech ?
czy to łamanie zakonu ? - chyba nie bo nie jesteśmy pod zakonem ! wiec jak go zdefiniować ?


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 01 maja 2012, 09:18

Grzech. Czyny niezgodne z wolą Bożą, czyli chybienie celu wyznaczonego przez Boga?


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 01 maja 2012, 09:29

markulus pisze:
Lash pisze:3. Gdy jednak zgrzeszymy ... Duch Św przekonuje nas o grzechu

i znowu pytanie o to jak dzisiaj zdefiniujemy grzech ?
czy to łamanie zakonu ? - chyba nie bo nie jesteśmy pod zakonem ! wiec jak go zdefiniować ?


Dla mnie grzech to każde uchybienie przeciwko Bożej miłości i miłości Bliźniego


(23) Kto bowiem spożywa pokarmy, mając przy tym wątpliwości, ten potępia samego siebie, bo nie postępuje zgodnie z przekonaniem. Wszystko bowiem, co się czyni niezgodnie z przekonaniem, jest grzechem.
(List do Rzymian 14:23, Biblia Tysiąclecia)

(12) W ten sposób grzesząc przeciwko braciom i rażąc ich słabe sumienia, grzeszycie przeciwko samemu Chrystusowi. (1 list do Koryntian 8:12, Biblia Tysiąclecia)


(34) Ocknijcie się naprawdę i przestańcie grzeszyć! Są bowiem wśród was tacy, co nie uznają Boga. Ku waszemu zawstydzeniu to mówię! (1 list do Koryntian 15:34, Biblia Tysiąclecia)

(26) Gniewajcie się, a nie grzeszcie: niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!
(List do Efezjan 4:26, Biblia Tysiąclecia)

(6) Niechaj was nikt nie zwodzi próżnymi słowami, bo przez te [grzechy] nadchodzi gniew Boży na buntowników. (List do Efezjan 5:6, Biblia Tysiąclecia)

(20) Trwających w grzechu upominaj w obecności wszystkich, żeby także i pozostali przejmowali się lękiem. (1 List do Tymoteusza 5:20, Biblia Tysiąclecia)

(2) Wszyscy bowiem często upadamy. Jeśli kto nie grzeszy mową, jest mężem doskonałym, zdolnym utrzymać w ryzach także całe ciało. (List Jakuba 3:2, Biblia Tysiąclecia)

(8) Przystąpcie bliżej do Boga, to i On zbliży się do was. Oczyśćcie ręce, grzesznicy, uświęćcie serca, ludzie chwiejni!
(List Jakuba 4:8, Biblia Tysiąclecia)

(17) Kto zaś umie dobrze czynić, a nie czyni, grzeszy.
(List Jakuba 4:17, Biblia Tysiąclecia)

(1) Dzieci moje, piszę wam to dlatego, żebyście nie grzeszyli. Jeśliby nawet ktoś zgrzeszył, mamy Rzecznika wobec Ojca - Jezusa Chrystusa sprawiedliwego. (1 List Jana 2:1, Biblia Tysiąclecia)

(4) Każdy, kto grzeszy, dopuszcza się bezprawia, ponieważ grzech jest bezprawiem.
(1 List Jana 3:4, Biblia Tysiąclecia)

(16) Jeśli ktoś spostrzeże, że brat popełnia grzech, który nie sprowadza śmierci, niech się modli, a przywróci mu życie, mam na myśli tych, których grzech nie sprowadza śmierci. Istnieje taki grzech, który sprowadza śmierć. W takim wypadku nie polecam, aby się modlono.
(1 List Jana 5:16, Biblia Tysiąclecia)

(17) Każde bezprawie jest grzechem, są jednak grzechy, które nie sprowadzają śmierci.
(1 List Jana 5:17, Biblia Tysiąclecia)





ZBIERAJĄC to do kupy jak byś to określił?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 01 maja 2012, 13:06

Lash pisze:
markulus pisze:
Lash pisze:3. Gdy jednak zgrzeszymy ... Duch Św przekonuje nas o grzechu

i znowu pytanie o to jak dzisiaj zdefiniujemy grzech ?
czy to łamanie zakonu ? - chyba nie bo nie jesteśmy pod zakonem ! wiec jak go zdefiniować ?


Dla mnie grzech to każde uchybienie przeciwko Bożej miłości i miłości Bliźniego
[...]

to jest do przyjęcia
Małgorzata pisze:Grzech. Czyny niezgodne z wolą Bożą, czyli chybienie celu wyznaczonego przez Boga?

jeżeli celem Boga jest...
J 3:16 bw "... aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny."
to tak


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 10 lip 2012, 11:26

Małgorzata pisze:
estel pisze:Małgorzato czyżby mojej wypowiedzi zabrakło sensu logicznego?:)

grzeszenie - coś co jest nierozłącznym elementem naszego życia i zawsze tak będzie dopóki będziemy na tym padole.

trwanie w nieustannym grzeszeniu - bunt. Brak upamiętania, odwrócenia się od grzechu i pokuty.

Kontekst wypowiedzi "Ustawiczne trwanie w grzechu jest niedopuszczalne." Odnosił się do sytuacji w której świadomie trwamy w czymś co sami definiujemy w kategoriach grzechu sensu stricte. Mamy tego świadomość, a z określonych przyczyn nie interesuje nas zmiana owej sytuacji.


Chodzi mi o określenie czasu trwania. Kiedy kończy się popełnianie grzechów, a zaczyna trwanie? Miesiąc, dwa, pół roku, rok ?


Może nie czas a ilość.
Może 10 razy to "limit", tak jak było z tymi którzy nie weszli do Kanaanu.

I wcale nie żartuję, zastanawia mnie to :hmm:


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)

Wróć do „Soteriologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości