Zbawienie? Nie za samą wiarę...

Zbawienie - tak jak je widzimy ....
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 31 sie 2012, 21:14

Kitka pisze:Masz takie tłumaczenia: z całą świadomością (W-P), rozmyślnie (W), dobrowolnie (Gdańska, BT, Brzeska, Poznańska i interlinearna). Przekaz jest jeden: wiesz, co robisz i robisz to celowo.

A ja w BG mam "rozmyślnie".
Między "rozmyślnie", a "dobrowolnie" jest ogromna różnica. Pola znaczeniowe tych wyrazów sie nie pokrywają.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Kitka » 01 wrz 2012, 22:15

Wróciłabym chętnie do pytania zadanego Małgosi:
Twierdzisz, że oddałaś się Bogu i pełnisz Jego wolę. Że Bóg wybrał Cię przed założeniem świata, do czego przekonanie czerpiesz z Biblii. Zatem:
Nie ma nigdzie w Biblii napisanego słowa, że Małgosia została wybrana przez Boga przed założeniem świata. Na podstawie czego twierdzisz, że słowa z listu do Efezjan odnoszą się do Ciebie?

Jak wyglądało Twoje oddanie się Bogu?


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 02 wrz 2012, 13:40

Kitka pisze:Wróciłabym chętnie do pytania zadanego Małgosi:
Twierdzisz, że oddałaś się Bogu i pełnisz Jego wolę. Że Bóg wybrał Cię przed założeniem świata, do czego przekonanie czerpiesz z Biblii. Zatem:
Nie ma nigdzie w Biblii napisanego słowa, że Małgosia została wybrana przez Boga przed założeniem świata. Na podstawie czego twierdzisz, że słowa z listu do Efezjan odnoszą się do Ciebie?

Jak wyglądało Twoje oddanie się Bogu?


Skoro jestem z Nim, to znaczy, ze zostałam wybrana.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 02 wrz 2012, 15:31

Małgorzata pisze:
Kitka pisze:Wróciłabym chętnie do pytania zadanego Małgosi:
Twierdzisz, że oddałaś się Bogu i pełnisz Jego wolę. Że Bóg wybrał Cię przed założeniem świata, do czego przekonanie czerpiesz z Biblii. Zatem:
Nie ma nigdzie w Biblii napisanego słowa, że Małgosia została wybrana przez Boga przed założeniem świata. Na podstawie czego twierdzisz, że słowa z listu do Efezjan odnoszą się do Ciebie?

Jak wyglądało Twoje oddanie się Bogu?


Skoro jestem z Nim, to znaczy, ze zostałam wybrana.


Tak, to jest odpowiedz. Dlaczego?

(6) A ponieważ jesteście synami, przeto Bóg zesłał Ducha Syna swego do serc waszych, wołającego: Abba, Ojcze!
(List do Galatów 4:3-9, Biblia Warszawska)

(16) Ten to Duch świadczy wespół z duchem naszym, że dziećmi Bożymi jesteśmy.
(List do Rzymian 8:16, Biblia Warszawska)


Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Kitka » 05 wrz 2012, 10:38

Chciałam podziękować za tą rozmowę:) Na pewno zmusiła mnie do rozstrzygnięcia ważkich kwestii. Wszak samego zbawienia! Nie wiem, w którym miejscu jestem, ale wiem, że pozwoliliście mi (zaraz zaczniecie podnosić larum, że to nie wy, tylko Bóg; niemniej dla mnie wasza wola rozmowy ze mną zaistniała :-P ) dotknąć czegoś, co najwyraźniej jeszcze było zakryte.


Poczytałam różne wątki..... i myślę..... hm.... Waszą nomenklaturą to Bóg daje mi tę sposobność myślenia......jak by nie było święta racja :-D


Dako
Posty: 125
Rejestracja: 07 kwie 2013, 23:18
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Dako » 10 maja 2013, 14:52

Rez pisze:Przede wszystkim należy całkowicie odwrócić się od grzechu

"Nie czynię bowiem dobra, którego chcę, ale czynię to zło, którego nie chcę.” (Rz 7,19)
"Jeśli mówimy, że nie mamy grzechu, to samych siebie oszukujemy i nie ma w nas prawdy."

Twierdzisz, że ktokolwiek na Ziemi poza Jezusem jest w stanie całkowicie odwrócić się od grzechu? :)

Nie zapominaj proszę o przebaczeniu innym, bo bez tego ani rusz.


"Albowiem Bóg poddał wszystkich w niewolę nieposłuszeństwa, aby się nad wszystkimi zmiłować" (Rz 11:32)
„On bowiem jest ofiarą przebłagalną za nasze grzechy, i nie tylko nasze, lecz również za grzechy całego świata” (1 J 2,2)
"Jest to bowiem rzecz dobra i miła w oczach Zbawiciela naszego, Boga, który pragnie, by wszyscy ludzie zostali zbawieni i doszli do poznania prawdy'' (1 Tym 2:3,4)
"Nie chce bowiem niektórych zgubić, ale wszystkich doprowadzić do nawrócenia" (2 P 3,9)
Szukaj i uwierz

Wróć do „Soteriologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości