Zbawienie niewierzących

Zbawienie - tak jak je widzimy ....
xKrzysiux
Posty: 169
Rejestracja: 28 mar 2010, 18:49
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Lokalizacja: Pruszków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: xKrzysiux » 17 sty 2013, 17:56

Ludzie niewierzący nie są częścią domu jakim jest Kościół powszechny ;)

do Hebrajczyków 3 (BW)

5. Wszak i Mojzesz był wierny jako sługa
w całym domu jego, aby swiadczyc o tym,
co miało byc powiedziane,
6. lecz Chrystus jako syn był ponad domem
jego; a domem jego my jestesmy, jesli
tylko az do konca zachowamy niewzruszenie
ufnosc i chwalebna nadzieje.



12. Baczcie, bracia, zeby nie było czasem
w kims z was złego, niewierzacego serca,
które by odpadło od Boga zywego,
13. ale napominajcie jedni drugich kazdego
dnia, dopóki trwa to, co sie nazywa
”dzisiaj”, aby nikt z was nie popadł w zatwardziałosc
przez oszustwo grzechu.
14. Stalismy sie bowiem współuczestnikami
Chrystusa, jesli tylko az do konca zachowamy
niewzruszenie ufnosc, jaka mielismy
na poczatku.


sikhizm
Posty: 88
Rejestracja: 06 mar 2013, 20:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Zbawienie niewierzących

Postautor: sikhizm » 10 mar 2013, 22:28

hagios pisze:"położyliśmy nadzieję w Bogu żywym, który jest Zbawicielem wszystkich ludzi, zwłaszcza wierzących (1 Tym. 4:10)

Mam pytanie do powyższego wersetu, jak go rozumieć w kontekście teorii, że zbawiony będzie tylko ten, kto uwierzy dzisiaj, skoro werset sugeruje, że niewierzący też będzie zbawiony?


Ja więc pójdę do Piekła :) które nie istnieje :)


Trynitariarny Uniwersalizm :)
Abba-Ojciec
Jehoszua- Syn Jezus
Ruach ha Kodesz- Duch Święty
Awatar użytkownika
Joker
Posty: 20
Rejestracja: 13 mar 2013, 02:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Joker » 13 mar 2013, 02:50

cezary pisze:Który chce, aby wszyscy ludzie byli zbawieni i doszli do poznania prawdy [1tym.2.4] co może stanąć na drodze Bożej Woli?

Pewnie ludzka wola.
Dawid pisze:Wszakże jest napisane " Nie ma ma ani jednego sprawiedliwego, nie masz kto by szukał Boga "

Jezus mówi że kołaczcie a otworzą wam, szukajcie a znajdziecie. Nikt nie szukał Boga, to przyszedł Jezus odbicie nieśmiertelngo Boga, ten kto Go widzi i zna widzi i zna Ojca. W czym problem? Tak trudno zrozumieć? Po co zasypywać się tak bezsensownie wersetami, bez ich spójnej interpretacji.
Dawid pisze:Tak.
Rzymian 9.

A dalej mamy że Izrael ponosi winę, a nie Bóg. Nie ma sensu potępiać bo kogo w takim razie. W takim ujęciu Bóg jest niesprawiedliwy bo potępia niewinnych, sam się powinien potępić. Oprócz tego gdyby byli wybrani i niewybrani to po co Jezus? Jezus modlił niech się stanie wola Twoja Ojcze, więc sądze że możemy przeciwstawić naszą wolę, woli Boga. Oprócz tego sprawa Jakuba i Ezawa tyczy się bezpośredniej ingerencji Boga w świat doczesny, w historię, nie tyczy się zbawienia i nie określa wiecznej sprawy człowieka. Takie coś pisze Paweł, a Jezus mówi żeby kołatać i szukać, żeby działać. Dziwne.
Dawid pisze:ylko kalwinizm to pięknie ukazana ewangelia i prawda Boża.
Arminianizm to bzdura, która udowadnia, że człowiek "coś może", a nie jest w stanie złapać oddechu, a co dopiero oddać swoje życie Bogu.

Pięknie ukazana Ewangelia, czyli Dobra Nowina o zmartwychwstaniu jest ukazana tylko w Chrystusie tryumfującym, zmartwychwstałym,a nie w żadnym wyznaniu.
sikhizm pisze:Ja więc pójdę do Piekła które nie istnieje

Nie wiem czy piekło nie istnieje, jest mortalistą, ale czy anihilacjonistą to nie wiem. Słowa Hades, Gehenna, Szeol, Tartar wszystkie tłumaczone są jako piekło, niesłusznie, ciężko stwierdzić.


Ars longa vita brevis

Wróć do „Soteriologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość