PREDESTYNACJA - 1 Tym 2:4

Zbawienie - tak jak je widzimy ....
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 29 lis 2014, 15:00

Zbyszekg4 pisze:Ktoś namieszał Małgosi w głowie, a teraz ona miesza innym - faktycznie źle to wygląda!

Czy tak mówi twoja guru, Ellen?
Nie jesteś dla mnie autorytetem, więc daj już spokój i czep się kogoś innego


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 29 lis 2014, 15:02

Nick pisze:
Małgorzata pisze:Ktoś z nas się myli, ale o tym musi przekonać tego kogoś Bóg. I tyle.


No tak... Bog mowi w Biblii wielokrotnie, ze Pan zsyla choroby.
Malgorzata odpowiada- Nie! Bog musi mnie przekonac :roll:
Nie wiem co o tym myslec ale nie wyglada to dobrze...

Jesteś mistrzem manipulacji. Powiedziałam, abyś dał spokój, a ty ciągle prowokujesz. Czy Bóg, którego ty masz wyobrażenie, pozwala na manipulacje, ośmieszanie i osadzanie dzieci Bożych?
Pytanie retoryczne.
Kończę swoje wypowiedzi w tym temacie.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 29 lis 2014, 15:42

Małgorzata pisze:Według mnie nie dowiodłeś, ale możesz dalej mieć wrażenie, ze "jesteś górą".


Nick podał jak byk wersety obalające te farmazony haginowskie i johnsonowskie i nie wiadomo kogo jeszcze, a Ty nie odniosłaś się nawet do tych wersetów. I jak zwykle mowa o Zakonie, który to już raz, gdy nie ma argumentów? :-/


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 29 lis 2014, 16:17

Oberyn. pisze: a Ty nie odniosłaś się nawet do tych wersetów

A czy Małgorzata w swojej Biblii ma w ogóle te wersety?! Ona nawet modlitwę "Ojcze Nasz" neguje, jako coś dla chrześcijan, a co dopiero jakieś tam wersety dane Żydom tysiąclecia temu...
Tragiczny to obraz!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 29 lis 2014, 19:08

Oberyn. pisze:
Małgorzata pisze:Według mnie nie dowiodłeś, ale możesz dalej mieć wrażenie, ze "jesteś górą".


Nick podał jak byk wersety obalające te farmazony haginowskie i johnsonowskie i nie wiadomo kogo jeszcze, a Ty nie odniosłaś się nawet do tych wersetów. I jak zwykle mowa o Zakonie, który to już raz, gdy nie ma argumentów? :-/

Ja w ogóle nie wiem, o czym ty mówisz, a raczej o kim. Jak poczytasz bez wzbudzania u siebie emocji i męskiej solidarności, to zauważysz, ze ja "wyszłam" z cytatem biblijnym, a Nick zaprzecza Biblii.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 29 lis 2014, 19:11

Małgorzata pisze:ja "wyszłam" z cytatem biblijnym

a możesz "wejść" i odnieść się do cytatu, jaki ja podałem (Hbr 12,4-13)?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 29 lis 2014, 19:12

Zbyszekg4 pisze:Tragiczny to obraz!

Tragiczne jest to, że siedzisz w adwentystycznym zwiedzeniu, w denominacji, której nawet odmawia się bycia chrześcijańską. Ja ty, człowiek zwiedziony, może rozpoznać zwiedzenie u innych. Żenada. Przestań robić już personalne uwagi. Zajmij się modlitwą o oświecenie lub...po prostu idź spać.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 29 lis 2014, 19:16

Małgorzata, zawsze tak reagujesz, jak chcesz zagadać temat, aby tylko nie skomentować wersetów biblijnych?...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 29 lis 2014, 19:22

Nic dziwnego, że nikt nigdy nikogo do niczego nie przekonał, skoro tak na siebie naciskacie :-D. Dajcie Małgorzacie odetchnąć i pamiętajmy, że Duch Boży przyszedł do któregoś z proroków nie w wichrze czy trzęsieniu ziemi, ale... lekkiej bryzie :-).


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 29 lis 2014, 19:22

Zbyszekg4 pisze:Małgorzata, zawsze tak reagujesz, jak chcesz zagadać temat, aby tylko nie skomentować wersetów biblijnych?...

Oprócz tego, ze jesteś namolny pisząc posty, to również piszesz do mnie na priv. A tego nie lubię.
Ty masz też pewien stereotyp zachowania. Stosujesz mobbing, a tym samym sprawiasz, ze rozmówca niepotrzebnie z tobą zaczyna dyskutować A mowa wtedy staje się jałowa. Zaczynasz po prostu nudzić.
Na forum każdy może przerwać rozmowę w dowolnym momencie. Nikt nie jest zniewolony. Mam szczerze dosyć twoich psychologicznych gierek.
W imię Jezusa Chrystusa po prostu zaprzestań tych działań w stosunku do mnie. Amen.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 29 lis 2014, 19:52

Małgorzata pisze:Ja w ogóle nie wiem, o czym ty mówisz, a raczej o kim. Jak poczytasz bez wzbudzania u siebie emocji i męskiej solidarności, to zauważysz, ze ja "wyszłam" z cytatem biblijnym, a Nick zaprzecza Biblii.


Proszę pokaż gdzie. Oczywiście chodzi mi o fragment o chorobach.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 29 lis 2014, 19:58

Małgorzata pisze:
Nick pisze:
Małgorzata pisze:Ktoś z nas się myli, ale o tym musi przekonać tego kogoś Bóg. I tyle.


No tak... Bog mowi w Biblii wielokrotnie, ze Pan zsyla choroby.
Malgorzata odpowiada- Nie! Bog musi mnie przekonac :roll:
Nie wiem co o tym myslec ale nie wyglada to dobrze...

Jesteś mistrzem manipulacji.


Warto z braku argumentów łamać regulamin?
Twierdzisz od początku, że Bóg absolutnie nie daje chorób.
Uzasadniasz to teorią jakoby człowiek w raju oddał władzę Szatanowi w wyniku czego choroby teraz daje szatan.

Ja podaję Ci kilka fragmentów jak ten:

"Pan niezwykłymi ciosami ugodzi ciebie i twoje potomstwo, ciosami potężnymi i długotrwałymi, chorobami złymi i długotrwałymi"


z których jasno wynika, że to Pan Bóg zsyła choroby na człowieka, a według Twojej teorii nie może zatem jest ona nieprawdziwa w świetle Biblii.
W odpowiedzi piszesz coś bez sensu (bez związku) o Zakonie, po czym stwierdzasz:

Ktoś z nas się myli, ale o tym musi przekonać tego kogoś Bóg


Podsumowując Twoje wypowiedzi piszę:

No tak... Bog mowi w Biblii wielokrotnie, ze Pan zsyla choroby.
Malgorzata odpowiada- Nie! Bog musi mnie przekonac :roll:
Nie wiem co o tym myslec ale nie wyglada to dobrze...


A Ty nazywasz mnie manipulatorem :/ Niby na jakiej podstawie?
Niestety Zbyszek ma rację- z braku argumentów najpierw starasz się żartować, później strzelasz focha, a na końcu obrażasz :(


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 29 lis 2014, 19:59

Małgorzata, no już się tak nie denerwuj... Masz trochę racji i dlatego przepraszam za mobbing, ale naprawdę żałuję, że nie możemy sobie tak po prostu podyskutować... (chciałbym się zwyczajnie dowiedzieć, jak odczytujesz pewne wersety i znowu tego nie mogę poznać bo robisz w tył zwrot, trzaskając drzwiami...; to jest poważne zachowanie kobiety, chrześcijanki?)

Zdrowia Ci życzę :)
Ostatnio zmieniony 29 lis 2014, 20:09 przez Zbyszekg4, łącznie zmieniany 1 raz.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 29 lis 2014, 20:05

Małgorzata pisze:Czy tak mówi twoja guru, Ellen?
Małgorzata pisze:Jesteś mistrzem manipulacji.
Małgorzata pisze:Ja ty, człowiek zwiedziony, może rozpoznać zwiedzenie u innych.


No niestety nie wystawiasz sobie dobrego świadectwa :(


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 29 lis 2014, 20:25

Nie posunę się do tego, aby zestawić bez kontekstu zdania, którymi ty zwracałeś się do mnie.
Powiem tak: Bóg widzi i wie, kto jakimi posługuje się metodami i jakimi pobudkami.
EOT


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.

Wróć do „Soteriologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości