kogo sie tyczy słowo Pan

Jak postrzegamy Boga....
Awatar użytkownika
magda
Ostrzeżenia: 2
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Kontaktowanie:

kogo sie tyczy słowo Pan

Postautor: magda » 15 maja 2017, 18:29

Słowo Pan w Biblii jest uzywane wielokrotnie i czasem tyczy sie syna czasem Ojca i ja już mam mętlik

Ps 110 (1) Psalm Dawidowy.Rzekł Pan Panu memu: Siądź po prawicy mojej, Aż położę nieprzyjaciół twoich jako podnóżek pod nogi twoje! (2) Berło mocy twojej ześle Pan z Syjonu: Panuj wśród nieprzyjaciół swoich!

Biblia hebrajska jest tak: rzekl YHWH do Adoni, a Żydzi czytaja rzekl Adonai do Adoni, gdzie Adonai oznacza Boga Ojca YHWH, a Adoni naszego Pana, czyli syna. I będż tu mądry jeśli w całej Biblii jest tych panów całe mnustwo i są inne tytuły Boga np sędzia , król,nauczyciel,Duch,Ojciec , pan wszechmogący:

ST Iz 43:11 Ja, jedynie Ja, jestem PANEM, a oprócz mnie nie ma wybawiciela.NT Rz 11:26 bw "i w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel i odwróci bezbożność od Jakuba." tu mowa o Jezusie
PAN jest naszym SĘDZIĄ, PAN naszym prawodawcą, PAN naszym KRÓLEM: On nas wybawi" czyli kto Syn czy Ojciec??????.Syn jest zbawicielem czy ojciec czy obaj

ST Iz 30:20 bw "A chociaż Pan dał wam chleb niedoli i wodę ucisku, to jednak nie będzie się już ukrywał twój nauczyciel i twoje oczy będą oglądać twojego nauczyciela.". NT Wy nazywacie mnie NAUCZYCIELEM I PANEM , i słusznie mówicie, bo jestem nim no a tu to o Jezusie czy o ojcu????

No po prostu mi chodzi o to że niektore wersety tyczace sie Ojca też mogą się tyczyć Syna i jak to odróżnić jeśli Ojciec i Syn to dwie osiby a nie jedna?

Np to
Ap 1:7-8 Oto PRZYCHODZI wśród obłoków, i ujrzy go wszelkie oko, a także ci, którzy go przebili, i będą biadać nad nim wszystkie plemiona ziemi. Tak jest! Amen. (8) Jam jest alfa i omega (początek i koniec), mówi PAN, BÓG, Ten, który jest i który był, i który ma przyjść, WSZECHMOGĄCY.

a tu dalej

(20) Mówi ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, PANIE JEZU ! i tu juz Jezus

No i tak dalej

Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
christianinroman
wyznanie: nie chce podawać
Kontaktowanie:

Re: kogo sie tyczy słowo Pan

Postautor: christianinroman » 19 maja 2017, 12:53

Magda. Jest prosta odpowiedź ap.Pawła w 1 liście do Koryntian 8.4-6. I to wyjaśnia wszystko. Pozdrawiam Cię w imieniu Pańskim.

Awatar użytkownika
magda
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 20 maja 2017, 16:02

To niczego nie wyjaśnia bo słowo pan jest stosowane i do syna i do Ojca

Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Janek
Kontaktowanie:

Postautor: Janek » 20 maja 2017, 18:30

magda pisze:To niczego nie wyjaśnia bo słowo pan jest stosowane i do syna i do Ojca

W liczbie mnogiej też ziemskich panów np niewolników i nie tylko

http://biblia.oblubienica.eu/wystepowan ... E%B9%CF%82

ST Iz 43:11 Ja, jedynie Ja, jestem PANEM, a oprócz mnie nie ma wybawiciela

Jednak już wtedy ludzie powoływani przez Boga byli nazywani zbawicielami.

Księga Sędziów 3:15 Sęd 3:16 »
1. WUJEK.1923 A potem wołali do Pana, który im wzbudził zbawiciela, imieniem Aod, syna Gery, syna Jemini, który obudwu rąk miasto prawéj używał: i posłali synowie Izraelowi przezeń dary Eglonowi, królowi Moabskiemu.

Bóg wybawiał Izrael przez posłańców.
Syn czy Ojciec?

Ojciec przez Syna.

poza tym

Trójca Święta - jest to jeden Bóg w trzech osobach. Trójosobowy Bóg(JHWH) objawia się człowiekowi jako (Ojciec, Syn Boży i Duch Święty), jednak każda z tych osób jest tym samym, jednym Bogiem.
Wikipedia

Czytaj więcej na: http://www.apologetyka.info/trojca-swieta,2/

Lead me, Yahweh, in your righteousness because of my enemies. Make your way straight before my face.
For there is no faithfulness in their mouth. Their heart is destruction. Their throat is an open tomb.
They flatter with their tongue.Hold them guilty, God. Let them fall by their own counsels;
Thrust them out in the multitude of their transgressions,
for they have rebelled against you.
(Ps 5)
https://youtu.be/EMqqvW67xBY
Awatar użytkownika
magda
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 20 maja 2017, 18:47

Czyli Jezus jest YHWH i Duch też?

Awatar użytkownika
Janek
Kontaktowanie:

Postautor: Janek » 20 maja 2017, 18:51

Czy istnieją inni Bogowie poza YHWH?nie,definicje masz wyżej.Jedyny prawdziwy Bóg to YHWH.

Lead me, Yahweh, in your righteousness because of my enemies. Make your way straight before my face.
For there is no faithfulness in their mouth. Their heart is destruction. Their throat is an open tomb.
They flatter with their tongue.Hold them guilty, God. Let them fall by their own counsels;
Thrust them out in the multitude of their transgressions,
for they have rebelled against you.
(Ps 5)
https://youtu.be/EMqqvW67xBY

Wróć do „Teologia”