Co Szatan chaciał osiągnąć kusząc Jezusa na pustyni?

Jak postrzegamy Boga....
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 13 gru 2013, 14:25

Lord Vajler pisze:Jeśli się nie mylę to Jezus nie rozpoczął swej działalności gdy był kuszony na pustyni, więc Szatan mógł nie wiedzieć kim naprawdę jest.


Dobrze wiedzial:

(1) I ukazał się wielki znak na niebie: Niewiasta odziana w słońce i księżyc pod stopami jej, a na głowie jej korona z dwunastu gwiazd; (2) a była brzemienna, i w bólach porodowych i w męce rodzenia krzyczała. (3) I ukazał się drugi znak na niebie: Oto ogromny rudy smok, mający siedem głów i dziesięć rogów, a na jego głowach siedem diademów; (4) a ogon jego zmiótł trzecią część gwiazd niebieskich i strącił je na ziemię. I stanął smok przed niewiastą, która miała porodzić, aby, skoro tylko porodzi, pożreć jej dziecię. (5) I porodziła syna, chłopczyka, który rządzić będzie wszystkimi narodami laską żelazną; dziecię jej zostało porwane do Boga i do jego tronu.
(Apokalipsa (Objawienie) 12:1-5, Biblia Warszawska)


Szatan chcial, zeby Pan Jezus przyznal, kim jest i zeby Go za to zabic. Dokladnie tak uczynili Zydzi. Zabili Go z tego powodu, ze "czynil sie rowny Bogu".

Pan Jezus nigdy nie "upieral sie, aby byc rownym Bogu" (Filipian 2,6). Nie dlatego, ze obawial sie smierci, ale dlatego, zeby zbawienie ciagle, od czasow Abrahama, polegalo na wierze.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 21 gru 2013, 23:01

jj pisze:dlatego, zeby zbawienie ciagle, od czasow Abrahama, polegalo na wierze


Właśnie nie ma dwuch standartów zbawienia a tylko jeden jedyny z wiary. :mrgreen:


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości