Co Szatan chaciał osiągnąć kusząc Jezusa na pustyni?

Jak postrzegamy Boga....
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 04 gru 2013, 16:22

Oczywiscie caly swiat duchowy, lacznie z szatanem, dobrze wie, kim jest Jezus Nazarenski:

(23) A był w ich synagodze człowiek, opętany przez ducha nieczystego, który krzyczał, (24) mówiąc: Cóż mamy z tobą, Jezusie Nazareński? Przyszedłeś nas zgubić? Wiem, kim Ty jesteś, święty Boży. (25) A Jezus zgromił go, mówiąc: Zamilknij i wyjdź z niego. (26) A duch nieczysty, szarpnąwszy nim i zawoławszy głosem wielkim, wyszedł z niego.
(Ew. Marka 1:23-26, Biblia Warszawska)


Ale zwroccie uwage na to, ze to Duch Swiety zaprowadzil Pana Jezusa na pustynie "aby go kusil diabel".

Pan Jezus swiadczyl zawsze o swoim Ojcu. Powtarzal czesto, ze wykonuje to, co kaze mu Ojciec. To wlasnie chcial wykorzystac diabel cytujac niemalze Pismo.

Podobnie jest dzisiaj. Sa ludzie, ktorzy wystawiaja sie na probe i czynia to, co Pismo mowi. Pija trucizne i pozwalaja sie kasac zmijom. Powinni jednak skorzystac z nauki i zacytowac Pana Jezusa:

(7) Jezus mu rzekł: Napisane jest również: Nie będziesz kusił Pana, Boga swego.
(Ew. Mateusza 4:7, Biblia Warszawska)


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 04 gru 2013, 16:47

No może i wiedział a może nie bo duchy nieczyste to wiedziały jak Jezus już zaczął działalność a szatan go kusił wcześniej i może nie miał jeszcze takiej wiedzy . Jeśli wiedział ze to Syn Boży to tez zawsze nie do końca może był tego pewny bo próbował. Jak wiesz to był zaślepiony i mimo mądrości jaką miał od Boga porywa się z motyka na słońce bo po prostu nieporawosć zaslepia i wtedy się już nie patrzy na wszystko logicznie. Poza tym my nie wiemy co który duch wie czy nie wie, te demony były w człowieku ,który słyszał o Jezusie i może wiedziały a szatan słyszał proroctwa , wiedział że może to być ten mesjasz ,ale nie miał wiedzy w 100% pewnej że to Syn Boży i też nie wierzył tak całkiem ze nie da się go zwieść. Zwiódł tylu aniołów i moze liczył ze i Jezusa zwiedzie, badał grunt , kim jest ten dziwny człowiek i na ile ma ludzkie słabości , na ile nad nimi panuje, czy już jest dorosły i silny i czy już Duch Święty na niego zstąpił jako człowieka. Różne rzeczy badał.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 04 gru 2013, 18:13

magda pisze:No może i wiedział a może nie..


no jak nie? Przeciez to jest jego glowne zajecie:

(28) Szymonie, Szymonie, oto szatan wyprosił sobie, aby was przesiać jak pszenicę. (32) Ja zaś prosiłem za tobą, aby nie ustała wiara twoja, a ty, gdy się kiedyś nawrócisz, utwierdzaj braci swoich.
(Ew. Łukasza 22:31-32, Biblia Warszawska)


Szatan dobrze wie, co sie dzieje, a Pismo zna bardzo dobrze, co demonstrowal wielokrotnie. Na przyklad wlasnie na pustyni, kuszac Jezusa.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 04 gru 2013, 20:29

jj pisze:Szatan dobrze wie, co sie dzieje, a Pismo zna bardzo dobrze, co demonstrowal wielokrotnie. Na przyklad wlasnie na pustyni, kuszac Jezusa.


Ale moze jeszcze wtedy nie wiedział kim jest Jezus no tak szczerze to nie jestem pewna tak sobie rozmyślam.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 10 gru 2013, 12:45

Lord Vajler pisze:Przecież Szatan nic nie mógł osiągnąć kusząc Jezusa, gdyż Jezus jest Bogiem. Po co więc go kusił?


A co chciał osiągnąć kusząc Izraela na pustyni przez 40 lat? Przecież oni tylko zapowiadali jago koniec przez 40 lat nosząc namiot.

Swoją drogą ciekawa historia. Abraham otrzymuje obietnice od Boga. Później jego lud trafia do niewoli w Egipcie. Bóg upokarza faraona i jego wojska wypuszczając swój lud na wolność. Później ten nosi przez 40 lat namiot Pana, czyli tyle ile dni Jezus pościł na pustyni.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 10 gru 2013, 13:20

1. Jezus jest kuszony na początku swojej służby. Jest to przykład dla nas. Chcesz służyć Bogu musisz stoczyć walkę ze złym ( oczywiście stosownie do naszych możliwości )
2. Jezus był 40 dni kuszony na pustyni - Izrael był 40 lat na pustyni / Mojżesz był 40 lat na pustyni. Jezus jest Prawdziwym Izraelem / "Nowym Mojżeszem" który niejako jest na wygnaniu ale pokonuje tam złego.
3. Cele Szatana nie są objawione jednoznacznie wiemy jednak że przyszedł on aby niszczyć i zabijać i wydaje się, że nie będzie wielkiej pomyłki gdy powiemy, że chciał Jezusa zniszczyć albo zabić.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 10 gru 2013, 16:38

Czy w ogóle kiedykolwiek była jakaś szansa że sztan wygra? No bo po co się w ogóle zbuntował?Czy jest głupi?


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 10 gru 2013, 16:42

magda pisze:Czy w ogóle kiedykolwiek była jakaś szansa że sztan wygra? No bo po co się w ogóle zbuntował?Czy jest głupi?
Nie jest głupi, ale jest ZŁY.
O pochodzeniu szatana nie wiemy wiele.
Ezechiel i Izajasz są dość mocno nad interpretowane :/ żeby nie powiedzieć - przekręcone :/

Wiemy, że jest zły, niszczy kłamie i jest wrogiem... tyle wystarczy aby go odrzucić...


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 10 gru 2013, 16:49

Nie no odrzucic to owszem ale tak teoretycznie się zastanawiam dlaczego on to zrobił. Co mu to da, wiedział ze z Bogiem nie wygra a jednak to zrobił i to będąc mądrym to właśnie nie do zrozumienia. Chyba że jest cos o czym nie wiemy co się wydarzyło w niebie a nam nie jest dane wiedzieć. Z szatanem to dziwna sprawa.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 10 gru 2013, 21:00

Szatana, swoją drogą, równie dobrze mogłoby w Biblii nie być. Po co nam spersonifikowane zło, skoro sam człowiek jest zły?


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 10 gru 2013, 23:03

Ale jest i mamy na niego uwazać.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 11 gru 2013, 09:41

magda pisze:Nie no odrzucic to owszem ale tak teoretycznie się zastanawiam dlaczego on to zrobił. Co mu to da, wiedział ze z Bogiem nie wygra a jednak to zrobił i to będąc mądrym to właśnie nie do zrozumienia. Chyba że jest cos o czym nie wiemy co się wydarzyło w niebie a nam nie jest dane wiedzieć. Z szatanem to dziwna sprawa.
Szatan nie jest mądry - mądrością Boga która wynika z bojaźni Bożej.
Szatan jest głupi przed Bogiem - ale jest inteligentny i sprytny i dla nas jest zbyt cwany.

Człowiek jest zły ale nie był takim. Stał się zły przez Szatana.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 11 gru 2013, 10:13

magda pisze:
jj pisze:Szatan dobrze wie, co sie dzieje, a Pismo zna bardzo dobrze, co demonstrowal wielokrotnie. Na przyklad wlasnie na pustyni, kuszac Jezusa.


Ale moze jeszcze wtedy nie wiedział kim jest Jezus no tak szczerze to nie jestem pewna tak sobie rozmyślam.


Zawsze wiedzial. Trzech medrcow ze wschodu wiedzialo. Herod wiedzial.
To Duch Swiety zaprowadzil Jezusa na pustynie, zeby byl doswiadczany, jak prorokowano. Mysle, ze celem szatana bylo wlasnie wskazanie na Chrystusa, jako Syna Bozego i Boga. Dlatego Zydzi go ukrzyzowali.


Awatar użytkownika
Lord Vajler
Posty: 1001
Rejestracja: 17 sty 2010, 22:21
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: Wałbrzych
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lord Vajler » 13 gru 2013, 13:46

Jeśli się nie mylę to Jezus nie rozpoczął swej działalności gdy był kuszony na pustyni, więc Szatan mógł nie wiedzieć kim naprawdę jest. Wówczas gdy wybiegł facet opętany przez demony świat ciemności musiał już wiedzieć, że Mesjasz kroczy po ziemi.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 13 gru 2013, 13:50

Jak by nie było to dziwne jest zachowanie szatana że w ogóle wystąpił przeciw Bogu, wiedząc czym to się zakończy. No chyba że dalej myśli ze wszystkich ludzi na swoja stronę przeciagnie ale to nie realne i chyba o tym wie ,więc moze on jest kamikadze?


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości