Strona 1 z 2

Pochwycenie (porwanie)

: 07 mar 2014, 21:27
autor: Bartek231
Witajcie od jakiegoś czasu mysle o pochwyceniu i czy ono faktycznie będzie miało miejsce,jest biblijne?Bedzie to przed uciskiem czy w srodku czy jak?
Przypomnialo mi się jedno pytanie akurat do protestantow.
Czy to prawda ze nauczacie ze Bog z góry naklada na kogos zbawienie a na kogos pieklo i nie ważne jaka by miał wiare jak Bog zadecydowal pieklo to tak będzie?To prawda?
Licze na pomoc.
Pozdrawiam

: 07 mar 2014, 21:44
autor: Chcę wierzyć
Pochwycenie to Biblijna nauka i mówi mw o tym, że zmarli powstaną i razem z żyjącymi będą już zawsze z Panem.

1 Tesal 4:15 - A to wam mówimy na podstawie Słowa Pana, że my, którzy pozostaniemy przy życiu aż do przyjścia Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy zasnęli.
4:16 - Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie,
4:17 - potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem.

1 Korynt 15:51 - Oto tajemnicę wam objawiam: Nie wszyscy zaśniemy, ale wszyscy będziemy przemienieni
15:52 - w jednej chwili, w oka mgnieniu, na odgłos trąby ostatecznej; bo trąba zabrzmi i umarli wzbudzeni zostaną jako nie skażeni, a my zostaniemy przemienieni.
15:53 - Albowiem to, co skażone, musi przyoblec się w to, co nieskażone, a to, co śmiertelne, musi przyoblec się w nieśmiertelność.

: 08 mar 2014, 21:51
autor: magda
Ja też tak myślałam że istnieje predestynacja że jedni są przeznaczeni do lepszych rzeczy a drudzy na potępienie dopuki nie przeczytałam tego tak ze zrozumieniem

2Ti 2:20-21 bw "(20) W wielkim zaś domu są nie tylko naczynia złote i srebrne, ale też drewniane i gliniane; jedne służą do celów zaszczytnych, a drugie pospolitych. (21) Jeśli tedy kto siebie czystym zachowa od tych rzeczy pospolitych, będzie naczyniem do celów zaszczytnych, poświęconym i przydatnym dla Pana, nadającym się do wszelkiego dzieła dobrego."

Możesz byc naczyniem przeznaczonym do celów marnych takim pospolitym ale możesz to zmienic i stać się naczyniem złotym do zaszczytnych celów. No to wszystko są przenośnie ale znaczą tyle że mamy wpływ na to co z nami będzie.

: 12 mar 2014, 17:25
autor: magda
Dodam ze pochwycenie najprawdopodobniej będzie po tym jak zabrzmią wszystkie trąby bo jeszcze za czasów trąb sa na ziemi wybrani Boży co maja pieczęć Boga na czole

Ap 7:3 bw "Nie wyrządźcie szkody ani ziemi, ani morzu, ani drzewom, dopóki nie opatrzymy pieczęcią sług Boga naszego na czołach ich."
Ap 9:4 bw "I powiedziano im, aby nie wyrządzały szkody trawie, ziemi ani żadnym ziołom, ani żadnemu drzewu, a tylko ludziom, którzy nie mają pieczęci Bożej na czołach."

Czyli w wielkim ucisku będą żyć chrześcijanie z pieczęcią Bożą ale jak mówi drugi wers nie oni będą cierpiec ,czyli mozna wywnioskować że będą przez Boga chronieni. Nie ma już nic na temat chrześcijan w czasie jak będą wylewane czasze można by wnioskować ze porwanie będzie przed wylaniem czasz, bo są to czasze gniewu więc nie powinni od nich cierpieć ludzie którzy są niepotępiani i czyści dzięki Jezusowi. Ale to moja interpretacja ,moze byc inaczej. Może sie ktoś wypowie jak o tym myśli.

: 06 kwie 2014, 14:05
autor: magda
nesto pisze:Pochwycenie" - co wy wypisujecie..


O co chodzi coś nie tak z czym ze słowem pochwycenie czy co bo nie kumam.

: 06 kwie 2014, 14:48
autor: Małgorzata
nesto pisze:"Pochwycenie" - co wy wypisujecie...
Otwórzcie oczy. Żal przyglądać się temu "z boku"...

Jest jedno wyjście - nie przyglądać się w ogóle :D

: 06 kwie 2014, 17:14
autor: magda
No a jak uważasz ze powinno być jeśli nie pochwycenie?

: 06 kwie 2014, 17:38
autor: Małgorzata
Coś czuję, nesto, ze długo tu nie zabawisz.
nesto pisze:Ratuję wasze dusze :mrgreen:

Mojego ducha mógł uratować tylko Jezus i już to zrobił. Dusza i ciało przemienią się po śmierci :D

: 06 kwie 2014, 18:02
autor: Oberyn.
nesto, masz 4 ostrzeżenia, a jeszcze piszesz w działach, które nie są przeznaczone dla Ciebie. To ostatnie słowne ostrzeżenie.

: 06 kwie 2014, 18:22
autor: magda
nesto pisze:Ratuję wasze dusze


A co to jest dusza???????????????

nesto pisze:W ogóle nie powinno być. To jest bajka z bajek. Zupełny brak słów.
Nawet dzieciom nie opowiadajcie takich rzeczy..


Z tobą to jest taka rozmowa jak by fizyk kwantowy gadał do meneli co to pija piwko w krzakach a oni mu na to: Co za kwarki, bozony ,gluony ,fotony panie nie opowiadaj pan bajek bo to i dzieci nie uwierzą , zupełnie brak słów ,głupoty pa gada. jak pan nie wirzysz ze to bajanie to zapytaj pan babiny co buraczki w budzie sprzedaje to panu powie że bajki jakieś pan tu nawijasz ,i nawet dieci by nie chciały słuchać. No nesto tak własnie wygląd rozmowa z tobą a szkoda no jesteś zupełnie z innego świata

: 07 kwie 2014, 14:57
autor: login2
Bartek231, Pochwycenie będzie jednak nie wiadomo kiedy, Biblia nie mówi czy przed czy po ucisku więc jakiekolwiek spory w tej kwestii nie mają sensu.
Druga sprawa, Bóg nikogo z góry nie nakłada ani zbawienia ani potępienia, masz wolną wolę, oczywiście Bóg zna wolę każdego człowieka, wie co on wybierze i gdzie po śmirrci pójdzie.Wystarczy przeczytać MT 24 i wszystko jasne.


[b]Wtedy bowiem nastanie wielki ucisk, jakiego nie było od początku świata aż dotąd, i nie będzie. (22) A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota, lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni. (23) Gdyby wam wtedy kto powiedział: Oto tu jest Chrystus albo tam, nie wierzcie. (24) Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i czynić będą wielkie znaki i cuda, aby, o ile można, zwieść i wybranych. (25) Oto przepowiedziałem wam. (26) Gdyby więc wam powiedzieli: Oto jest na pustyni - nie wychodźcie; oto jest w kryjówce - nie wierzcie. (27) Gdyż jak błyskawica pojawia się od wschodu i jaśnieje aż na zachód, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego, (28) bo gdzie jest padlina, tam zlatują się sępy. (29) A zaraz po udręce owych dni słońce się zaćmi i księżyc nie zajaśnieje swoim blaskiem, i gwiazdy spadać będą z nieba, i moce niebieskie będą poruszone. (30) I wtedy ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego, i wtedy biadać będą wszystkie plemiona ziemi, i ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłokach nieba z wielką mocą i chwałą, i pośle aniołów swoich z wielką trąbą, i zgromadzą wybranych jego z czterech stron świata z jednego krańca nieba aż po drugi. [/b]

Już jaśniej pan Jezus chyba nie mógł tego wytłumaczyć.

Nastanie wielki ucisk i od razu po nim nastąpi powtórne przyjście Pana Jezusa podczas którego wyśle swych aniołów, aby zebrali jego wiernych ze świata.

: 08 kwie 2014, 22:41
autor: magda
Na pewno nie przed uciskiem. Bóg sam mówi

Ap 7:3 bw "Nie wyrządźcie szkody ani ziemi, ani morzu, ani drzewom, dopóki nie opatrzymy pieczęcią sług Boga naszego na czołach ich."
Ap 9:4 bw "I powiedziano im, aby nie wyrządzały szkody trawie, ziemi ani żadnym ziołom, ani żadnemu drzewu, a tylko ludziom, którzy nie mają pieczęci Bożej na czołach."

Jak widać Bóg dba o ludzi co mają pieczęć Bozą i w ucisku im nie ma być wyrządzana szkoda.

: 08 kwie 2014, 22:59
autor: KAAN
login2 pisze: (30) I wtedy ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego, i wtedy biadać będą wszystkie plemiona ziemi, i ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłokach nieba z wielką mocą i chwałą, i pośle aniołów swoich z wielką trąbą, i zgromadzą wybranych jego z czterech stron świata z jednego krańca nieba aż po drugi. [/b]

Już jaśniej pan Jezus chyba nie mógł tego wytłumaczyć.

Nastanie wielki ucisk i od razu po nim nastąpi powtórne przyjście Pana Jezusa podczas którego wyśle swych aniołów, aby zebrali jego wiernych ze świata.
Wybrani to w tym proroctwie nie jest Kościół, ale Izrael.

: 08 kwie 2014, 23:36
autor: magda
KAAN pisze:Wybrani to w tym proroctwie nie jest Kościół, ale Izrael.


Ale przecież nie ma juz Izraela i pogan a wszyscy są wybranymi

Ga 3:29 bw "A jeśli jesteście Chrystusowi, tedy jesteście potomkami Abrahama, dziedzicami według obietnicy."

Kol 3:11 bw "W odnowieniu tym nie ma Greka ani Żyda, obrzezania ani nieobrzezania, cudzoziemca, Scyty, niewolnika, wolnego, lecz Chrystus jest wszystkim i we wszystkich."

Więc kosciół jest Izraelem Duchowym.

pytania pomoc randka