Kto bedzie zbawiony?

Jak postrzegamy Boga....
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Kto bedzie zbawiony?

Postautor: Ariela » 23 mar 2014, 18:22

Witam,

Jestem troche zielony w temacie "zbawienie". Zastanawia mnie co to znaczy ze ten kto uwierzy w Pana Jezusa bedzie zbawiony? Pan Jezus mowi ze "wielu jest powolanych a malo wybranych"? Martwi mnie to bo nie wiem co z moja rodzina. Czy nawet jesli Pan ich powola to czy ich wybierze? Czy osoby ktore grzesza i nie pokutuja a wierza w Pana Jezusa pojda do Nieba? Nie wiem co mam myslec :( Nawet jesli Duch Swiety przekona moja rodzine do nawrocenia to sie obawiam czy zostana zbawieni (wiem to niechrzescijanskie, ale nie mam wiedzy na ten temat dlatego pytam). Chodzi mi szczegolnie o to ze moja rodzina ma pieniadze i bardzo je lubi i nie wiem czy z nich tak latwo zrezygnuje nawet po nawroceniu. Moze brak mi wiary, nie wiem sam. Jakie jest biblijne satnowisko: Kto zostanie zbawiony? Co znaczy "wiara w Pana Jezusa"? Czy jesli ktos wierzy w Pana Jezusa a lubi sie otaczac luksusami pojdzie do Nieba? :/ I co mowia arminianie a co kalwini w sprawie zbawienia?


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 23 mar 2014, 19:20

PanJestMocaMoja pisze:Czy osoby ktore grzesza i nie pokutuja a wierza w Pana Jezusa pojda do Nieba?

Wierzyć w Jezusa to za mało. Szatan też wierzy i drży. Należy wierzyć Jezusowi. Jego Słowu. Być wykonawcą tego Słowa.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 23 mar 2014, 19:22

PanJestMocaMoja pisze:Czy jesli ktos wierzy w Pana Jezusa a lubi sie otaczac luksusami pojdzie do Nieba?

Zależy, jak to rozumiesz. Posiadanie pieniędzy nie jest grzeszne, ale miłość do pieniędzy już tak. Przypomnij sobie z Biblii bogatego młodzieńca. Wydawało mu się, ze spełnia Zakon, ale gdy przyszło mu wybrać: Bóg czy majątek, wiadomo co wybrał.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
mienso
Posty: 46
Rejestracja: 17 mar 2014, 23:27
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mienso » 24 mar 2014, 09:04

Myślę że wystarczy uwierzyć w Jezusa i pójść za Nim. Pójść za Jezusem to już szersze znaczenie, np. przebaczyć, kochać innych nie tylko jak siebie samego, ale tak jak Jezus nas kocha, czyli oddał swoje życie za innych. Nie ma co się martwić czy ktoś zrezygnuje z pieniędzy czy nie, przecież nie jesteśmy prywatnymi bogami i nie wiemy czego Bóg oczekuje od innych. Duch Święty sam daje przekonanie, to Jego zmartwienie żeby dotrzeć do człowieka z wolą bożą, nie nasze. Wspaniałą rzeczą jest modlić się za innych, ale to, jak powinno wyglądać czyjeś życie, jest już sprawą Boga, nie naszą. On patrzy na serce, nie standard życia.


Marek
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 24 mar 2014, 09:17



.
Awatar użytkownika
Pan Piernik
Posty: 2502
Rejestracja: 09 lut 2010, 12:25
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Pan Piernik » 24 mar 2014, 18:29

Kto?
Każdy, kogo Zbawi Pan :)


Przemo
Posty: 34
Rejestracja: 01 lis 2014, 21:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kto bedzie zbawiony?

Postautor: Przemo » 02 lis 2014, 09:31

PanJestMocaMoja pisze:Witam,

Jestem troche zielony w temacie "zbawienie". Zastanawia mnie co to znaczy ze ten kto uwierzy w Pana Jezusa bedzie zbawiony? Pan Jezus mowi ze "wielu jest powolanych a malo wybranych"? Martwi mnie to bo nie wiem co z moja rodzina. Czy nawet jesli Pan ich powola to czy ich wybierze? Czy osoby ktore grzesza i nie pokutuja a wierza w Pana Jezusa pojda do Nieba? Nie wiem co mam myslec :( Nawet jesli Duch Swiety przekona moja rodzine do nawrocenia to sie obawiam czy zostana zbawieni (wiem to niechrzescijanskie, ale nie mam wiedzy na ten temat dlatego pytam). Chodzi mi szczegolnie o to ze moja rodzina ma pieniadze i bardzo je lubi i nie wiem czy z nich tak latwo zrezygnuje nawet po nawroceniu. Moze brak mi wiary, nie wiem sam. Jakie jest biblijne satnowisko: Kto zostanie zbawiony? Co znaczy "wiara w Pana Jezusa"? Czy jesli ktos wierzy w Pana Jezusa a lubi sie otaczac luksusami pojdzie do Nieba? :/ I co mowia arminianie a co kalwini w sprawie zbawienia?


Pan powołał wszystkich ludzi na ziemi. Nie chce by żaden człowiek na ziemi się od niego odłączył. Cieszy się bardzo kiedy zabłąkana owieczka przyjdzie do niego. Nie stety wielu ludzi niepotrafi przyjąć Go do serca. Ci którzy to zrobili zostaną zbawieni. Właśnie ci to są wybrani, godni ponieważ nie odwrucili głowy na Jego wołanie ( por Rz. 10,9-10).

Co do pieniędzy. Samo ich posiadanie nie jest złe. Problem polega wtedy gdy pieniądz staje się swego rodzaju uzalerznieniem. Kiedy to on staje się naszym panem. Mt 6, 24: ,,Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego będzie miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie.''


Spójrz w lustro, a ujrzysz najwiękrzy cód Boga.
Jaaqob
Posty: 591
Rejestracja: 02 lis 2014, 00:02
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Jaaqob » 30 gru 2014, 12:19

Martwi mnie to bo nie wiem co z moja rodzina. Czy nawet jesli Pan ich powola to czy ich wybierze?


Twoje zbawienie wpłynąć na nawrócenie całego domu :D

"(31) A oni rzekli: Uwierz w Pana Jezusa, a będziesz zbawiony, ty i twój dom."[Dz 16:31]

Faktem jest, że to Bóg wybiera do zbawienia. Nie mamy na to żadnego wpływu, pozostaje nam szczere błaganie - przecież Bóg jest litościwy.

Czy jesli ktos wierzy w Pana Jezusa a lubi sie otaczac luksusami pojdzie do Nieba?


Pan Jezus wypowiedział się na ten temat:

"(23) Jezus zaś rzekł do uczniów swoich: Zaprawdę powiadam wam, że bogacz z trudnością wejdzie do Królestwa Niebios. (24) A nadto powiadam wam: Łatwiej wielbłądowi przejść przez ucho igielne niż bogatemu wejść do Królestwa Bożego."

Trudniej - nie znaczy, że jest to niemożliwe. Bo łatwiej chyba poznać Boga, kiedy ma się tylko Jego niż gdy posiada się bogactwa?

Chwała Panu!


Awatar użytkownika
Holy Ghost
Posty: 49
Rejestracja: 28 sty 2015, 01:04
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Świat
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kto bedzie zbawiony?

Postautor: Holy Ghost » 28 sty 2015, 18:14

PanJestMocaMoja pisze:Witam,

Jestem troche zielony w temacie "zbawienie". Zastanawia mnie co to znaczy ze ten kto uwierzy w Pana Jezusa bedzie zbawiony? Pan Jezus mowi ze "wielu jest powolanych a malo wybranych"? Martwi mnie to bo nie wiem co z moja rodzina. Czy nawet jesli Pan ich powola to czy ich wybierze? Czy osoby ktore grzesza i nie pokutuja a wierza w Pana Jezusa pojda do Nieba? Nie wiem co mam myslec :( Nawet jesli Duch Swiety przekona moja rodzine do nawrocenia to sie obawiam czy zostana zbawieni (wiem to niechrzescijanskie, ale nie mam wiedzy na ten temat dlatego pytam). Chodzi mi szczegolnie o to ze moja rodzina ma pieniadze i bardzo je lubi i nie wiem czy z nich tak latwo zrezygnuje nawet po nawroceniu. Moze brak mi wiary, nie wiem sam. Jakie jest biblijne satnowisko: Kto zostanie zbawiony? Co znaczy "wiara w Pana Jezusa"? Czy jesli ktos wierzy w Pana Jezusa a lubi sie otaczac luksusami pojdzie do Nieba? :/ I co mowia arminianie a co kalwini w sprawie zbawienia?


Zbawieni będą ci,którzy zostali wybrani przez Boga(Predestynacja).

"Nikt nie może przyjść do Mnie, jeśli go nie pociągnie Ojciec"-Jan 6,44


Bezwyznaniowy chrześcijanin o protestanckich poglądach/były rzymski katolik

''Jeśli mówimy, że nie zgrzeszyliśmy, kłamcę z niego robimy i nie ma w nas Słowa jego.''- 1 list Jana 1:10

''Od początku do końca oceniaj człowieka tylko i wyłącznie po jego czynach.''-Tupac Amaru Shakur
Obrazek
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 28 sty 2015, 21:36

Holy Ghost, przeczytaj Netykietę forum.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości