Zbawienie wg kiepskich doktryn typu pseudo LordshipSalvation

Jak postrzegamy Boga....

Czy Lordship Salvation to:

Czas głosowania minął 27 mar 2009, 21:51

prawdziwy pogląd
4
80%
inna wersja zbawienia przez uczynki
1
20%
inne
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 5
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 23 lut 2009, 18:34

chrzescijanin pisze: Natomiast tu - jest wyraznie napisane: nie stawajcie sie niewolnikami ludzkimi - a Chrystus jest Czlowiekiem. Koniec - kropka. Czlowiek Chrystus Jezus.
Ale go takim nie znamy
2 kor 5.
Znamy tylko Chrysusa Boga.


chrzescijanin pisze:
Nie ma nigdzie w calej Biblii ani jednego cytatu pozwalajacego na nauczanie ze Jezus jest Panem w sensie innym niz ze Jezus jest JaHWeH

Wybacz ale to jest naiągani.
Oczywisćie że Jezus Jest JHWH i to jest prawda.
podobnie jak to że Bog Jest Panem i nie jest to nauczanie nieprawdy.
Pan nie jest dokładnym Ekwiwalnetem imienia JHWH.
Odnośnie tego że Jest mowa o Jezusie jako o Panu - Kurios - nie w kntekscie JHWH to proszę.
(21) Trzeba więc, aby jeden z tych, którzy towarzyszyli nam przez cały czas, kiedy Pan Jezus przebywał z nami, (Dzieje Apost. 1:21, Biblia Tysiąclecia)
(13) Wy Mnie nazywacie Nauczycielem i Panem i dobrze mówicie, bo nim jestem.
(Ew. Jana 13:13, Biblia Tysiąclecia)

(9) Wierny jest Bóg, który powołał nas do wspólnoty z Synem swoim Jezusem Chrystusem, Panem naszym.
(1 list do Koryntian 1:9, Biblia Tysiąclecia)

(17) Ten zaś, kto się łączy z Panem, jest z Nim jednym duchem.
(1 list do Koryntian 6:17, Biblia Tysiąclecia)

(3) Otóż zapewniam was, że nikt, pozostając pod natchnieniem Ducha Bożego, nie może mówić: Niech Jezus będzie przeklęty! Nikt też nie może powiedzieć bez pomocy Ducha Świętego: Panem jest Jezus.
(1 list do Koryntian 12:3, Biblia Tysiąclecia)

chrzescijanin pisze: Lordship Salvation wymyslily grupy nieuznajace Boskosci Pana Jezusa i nieuznajace doskonalosci ofiary Chrystusa, nie rozumiejace czym jest laska.


Czy Jakub rozumie czym jest laska ?

chrzescijanin pisze:
ŁASKA – oznacza pełne i darmowe przebaczenie każdego grzechu, każdego zła, bez wymagania przez Boga czegokolwiek od tego któremu On przebacza – ta zasada jest tak przeciwna wszelkiemu ludzkiemu myśleniu, i jest to droga tak przewyższająca ludzkie, że nie podoba się człowiekowi i w swoim własnym sercu nazywa to niesprawiedliwością.


Ej poczekaj
A czy ktoś kwestionuje że jest darmowe wybaczenie i to bez zasługi?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 23 lut 2009, 19:42

Lash pisze:A czy ktoś kwestionuje że jest darmowe wybaczenie i to bez zasługi?

owszem - jesli LSD mialoby byc prawda - to Laska
Lash pisze:ŁASKA – oznacza pełne i darmowe przebaczenie każdego grzechu, każdego zła, bez wymagania przez Boga czegokolwiek od tego któremu On przebacza
nie jest juz laska. W LSD mamy niepelnie i niedarmowe przebaczenie niektorych grzechow z przypisywanym Bogu wymaganiem wobec bezradnego grzesznika.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 23 lut 2009, 19:57

Chrześcijaninie -- Lordship Salvation właśnie mówi o darmowej Łasce -- w pełnym wydaniu, a nie skróconym. To znaczy: Uświęcenie jest właśnie nierozerwalną częścią tego "darmowego pakietu" zwanym Łaską, którą Bóg daje darmo tym, którzy wierzą, ze względu na Chrystusa.

Efez. 5:24-27 (BW)
24. Ale jak Kościół podlega Chrystusowi, tak i żony mężom swoim we wszystkim.
25. Mężowie, miłujcie żony swoje, jak i Chrystus umiłował Kościół i wydał zań samego siebie,
26. Aby go uświęcić, oczyściwszy go kąpielą wodną przez Słowo,
27. Aby sam sobie przysposobić Kościół pełen chwały, bez zmazy lub skazy lub czegoś w tym rodzaju, ale żeby był święty i niepokalany.

Kościół to wspólnota wywołanych i oni właśnie zostali w ten pełny sposób przez Chrystusa wykupieni. Więc jeśli ktoś mówi "Panie, Panie", a całe swoje życie tapla się w grzechu i uwielbia to to oznacza, że z Boga czyni kłamcę. O Lordship Salvation tak naprawdę jest wręcz cały pierwszy list Jana. Wydaje mi się, że tylko dlatego cały czas "obrzucasz błotem" gdyż nie chcesz po prostu przyznać się do popełnionego błędu albo tego, że w ogóle o Lordship Salvation nic nie przeczytałeś i tak uparcie tkwisz w swojej bucie, że aż Słowo Boże podważysz aby "wyszło na Twoje". Upamiętaj się.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 23 lut 2009, 20:21

fantomik pisze:Chrześcijaninie -- Lordship Salvation właśnie mówi o darmowej Łasce -- w pełnym wydaniu, a nie skróconym. To znaczy: Uświęcenie jest właśnie nierozerwalną częścią tego "darmowego pakietu" zwanym Łaską, którą Bóg daje darmo tym, którzy wierzą, ze względu na Chrystusa.

To nie jest LSD.
Chyba ze potwierdzisz moje przypuszczenia, ze definicja zapodana przez Puritanina jest falszywa.

Wiedzialem ze znowu "zatoczysz kolo" - unikasz udzielenia jasnej odpowiedzi na to czym jest LSD w Twojej pelnej wersji.

Pytania pomocnicze:
Czy osoba ktora wierzy ze Jezus jest JaHWeH i uwierzyla ze Jezusa Bog wzbudzil z martwych pojdzie do piekla jak chce Puritan, czy do nieba jak twierdze ja.

Wedlug LSD jakie jest przedmiotem mojej krytyki odpowiedz brzmi, ze osoba ktora wierzy ze Jezus jest JaHWeH i uwierzyla ze Jezusa Bog wzbudzil z martwych pojdzie do piekla. Takie LSD wynika z tego co przeczytalem w wypowiedziach (bardzo dogmatycznych) Puritana na tym forum - przytaczalem te wypowiedzi i jakos ciagle zataczacie kolo - zamiast wprost odniesc sie do jasno i konkretnie postawionych kwestii.
A to wystarczy.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 23 lut 2009, 20:28

chrzescijanin pisze:[...]To nie jest LSD.

To jest właśnie LSD -- to się właśnie zawiera w "Preservance of the Saints" (ale bynajmniej jest to raczej inne niż Twoje własne pojmowanie "Ethernal Security").
chrzescijanin pisze:[...] Czy osoba ktora wierzy ze Jezus jest JaHWeH i uwierzyla ze Jezusa Bog wzbudzil z martwych pojdzie do piekla jak chce Puritan, czy do nieba jak twierdze ja.

Jeśli prawdziwie uwierzyła, a nie tylko "mówi Panie, Panie" to jest Zbawiona raz na zawsze i będzie wzrastała w uświęceniu -- to wszystko gwarantuje Bóg, przez swojego Ducha, którego nam udzielił (inaczej byłby wręcz nam zbędny) w Nowym Narodzeniu.
chrzescijanin pisze:[...]Wedlug LSD jakie jest przedmiotem mojej krytyki odpowiedz brzmi, ze osoba ktora wierzy ze Jezus jest JaHWeH i uwierzyla ze Jezusa Bog wzbudzil z martwych pojdzie do piekla.

Bzdury gadasz -- i to potwierdza, że brakuje Tobie dobrej woli aby uczciwie zaznajomić się z doktryną Lordship Salvation i tylko pragniesz "opluwać" wszystkich na około, którzy w Twoim mniemaniu nie są wystarczająco "zbieżni doktrynalnie", rzecz jasna z Twoją własną doktryną.

edit: PS. Jak tam sprawa przekręcania Listu do Galacjan? Wyciągnąłeś z tego jakieś budujące wnioski?

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 23 lut 2009, 20:58

fantomik pisze:Wedlug LSD jakie jest przedmiotem mojej krytyki odpowiedz brzmi, ze osoba ktora wierzy ze Jezus jest JaHWeH i uwierzyla ze Jezusa Bog wzbudzil z martwych pojdzie do piekla.

Bzdury gadasz -- i to potwierdza, że brakuje Tobie dobrej woli aby uczciwie zaznajomić się z doktryną Lordship Salvation


Chwileczke - reklamacje nie do mnie - a do tego, kto na Waszych oczach wyraznie tak a nie LSD przestawil (Puritan). Juz te wypowiedzi byly kilkakroc przypominane.

W Biblii terminu LSD nie znajdujemy.
Termin ten - to sztuczny twor krazacy w swiatku wymiany mysli wsrod czytelnikow Biblii. I jak z terminem trojca, laska, itd. doczekal sie wiele wersji.

Jedyna przedstawiona wersja LSD byla ta zaprezentowana i niekrytykowana wersja ze aby byc zbawionym przed zbawieniem trzeba uznac Jezusa za Pana (w sensie innym niz synonim JHWH). Taki poglad z dolaczona dla mnie anathema przedstawil Puritan a reszta nie korygowala.

I ta jedyna wersja (a nie przedstawiles alternatywnej) jest przedmiotem mojej krytyki. Juz kilka razy o tym pisalem. Wiec jesli gdzies lezy brak dobrej woli to po Twojej stronie.

Nawet zaczalem juz unikac terminu LSD (poza tymi watkami poswieconymi tytularnie LSD jak ten) i mam na mysli fakt, ze nie jest prawda ze do zbawienia sa potrzebne zaslugi czlowieka, a taka zasluga czlowieka niewatpliwie byloby wymaganie aby przed zbawieniem grzesznik poddal sie panowaniu Jezusa.
Łaska nie wymaga od zrujnowanego grzesznika niczego poza przyjsciem do Jezusa. Ktokolwiek przyjdzie do Jezusa nie zostanie odrzucony precz.

Wiec wyjasnijcie to sobie - albo Twoja definicja LSD jest falszywa, albo Puritana. Mnie do - w istocie Waszej klotni - nie mieszajcie.
Puritan uzywa wielu i to ciezkich oskarzen i slow powszechnie uwazanych za obelzywe pod moim adresem - a teraz z Twojej wypowiedzi wynika, ze powinien zmienic adresata - bo jak mi wmawiasz - ja rzekomo wierze i wyznaje LSD (to przypomina paradoksalne wytapienie Dorna ze wszyscy sa zwolennikami partii PiS, tyle ze niektorzy jeszcze o tym nie wiedza).

Zatem - aby moc w tym watku dojsc do jakichs sensownych i praktycznych ustalen zapraszam Lasha, Fantomika i Puritana aby zdefiniowali - czy wierza w LSD i czym dla kazdego z nich jest LSD. Definicja w relacji czasowej do zbawienia - co pierwsze co drugie. W relacji Bog - czlowiek. W relacji stanu czlowieka - kiedy martwy a kiedy ozywiony.
Nawet terminy wystepujace w Biblii maja kilka wersji interpretacyjnych a co dopiero takie dziwolagi jak LSD o ktorych zdaniem jednych jest w Biblii cos (wg. mnie - w Ezechiela), wedlug innych jest w Biblii duzo, ale sa tez tacy, ktorzy pewnie twierdza ze LSD nigdzie w Biblii nie da sie doszukac.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 23 lut 2009, 21:15

Powiem więcej -- Łaska sprawia, że ten grzesznik do Chrystusa przychodzi. Również Łaska sprawia, że uznaje on Jezusa Chrystusa za Pana (i to nie tylko swojego życia, gdyż jest on Panem wszystkiego). Lordship Salvation, przedstawia dokładnie tą prawdę w odpowiedzi na problem istnienia w kościele (przez małe "k") osób, które tej Łaski wcale, a wcale nie przyjęły, choć słowami swoimi tak wyznają! Teraz rozumiesz? Czy nadal nie? Tutaj nie chodzi o relacje czasowe, tylko o relacje w ogóle -- Bóg jest gwarantem, że jeśli ktoś zostaje Usprawiedliwiony to będzie też Uświęcony (nie ważne po której "stronie wieczności"; i będzie się uświęcał właśnie dzięki Łasce i będzie to Boże dzieło w Nim, przez Ducha Świętego), a ostatecznie Obdarzony Chwałą. Rozumiesz? W Piśmie też i "Trójcy" nie znajdziesz, ani słowa "Trójjedyny". Lordship Salvation mówi po prostu -- jeśli rzeczywiście Bóg rozpoczął w Tobie dobre dzieło, to go nie porzuci w połowie czy raczej od razu po starcie.

1 Jan. 3:2-3 (BW)
2. Umiłowani, teraz dziećmi Bożymi jesteśmy, ale jeszcze się nie objawiło, czym będziemy. Lecz wiemy, że gdy się objawi, będziemy do niego podobni, gdyż ujrzymy go takim, jakim jest.
3. I każdy, kto tę nadzieję w nim pokłada, oczyszcza się, tak jak On jest czysty.

I jedno i drugie jest PEWNE (oba wersy), jeśli rzeczywiście człowiek jest Dzieckiem Bożym to gwarantem, że to się będzie dziać jest Bóg. To nie jest tak, że którekolwiek Boże dziecko nie będzie jednak podobne do Chrystusa. Będzie, każde jedno, nawet najmniejsze czy najbardziej "przybrudzone"!

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 23 lut 2009, 21:48

chrzescijanin pisze:Jedyna przedstawiona wersja LSD byla ta zaprezentowana i niekrytykowana wersja ze aby byc zbawionym przed zbawieniem trzeba uznac Jezusa za Pana (w sensie innym niz synonim JHWH). Taki poglad z dolaczona dla mnie anathema przedstawil Puritan a reszta nie korygowala.

Jeśli nie uznajesz Jezusa za Pana twojego życia, nie jest on również twoim Zbawicielem.

Lordship salvation is a teaching in Christian theology that maintains good works are a necessary consequence of being declared righteous before God.[1] In other words, Jesus cannot be considered a person's savior (that is, bringer of salvation) without simultaneously being lord of the person's life, which is demonstrated by the gradual purification from sin and the exercising of good works http://en.wikipedia.org/wiki/Lordship_salvation


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 24 lut 2009, 12:52

Wypowiedziłem sie tu
http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 7094#37094

Co zaś do tytułu Pan.
Biblia tak określa Jezusa i tak określaja Go Apostołowie
Dla mnie nie zunawanie Jezusa jako Pana to tworzenie fałszywego Boga z poza Biblii.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 28 lut 2009, 02:24

fantomik pisze:Lordship Salvation, przedstawia dokładnie tą prawdę w odpowiedzi na problem istnienia w kościele (przez małe "k") osób, które tej Łaski wcale, a wcale nie przyjęły, choć słowami swoimi tak wyznają! Teraz rozumiesz?

Nie rozumiem po co tworzyc sztuczny twor - zbedny i szkodliwy (bo wywolujacy podzialy) ktory wcale nie usunie problemu:
"pozwolcie obojgu rosc do żniwa" nakazal Pan Jezus.
fantomik pisze:Tutaj nie chodzi o relacje czasowe, tylko o relacje w ogóle -- Bóg jest gwarantem, że jeśli ktoś zostaje Usprawiedliwiony to będzie też Uświęcony (nie ważne po której "stronie wieczności"...), a ostatecznie Obdarzony Chwałą. Rozumiesz?

Jesli "nie ważne po której "stronie wieczności"..." - to po co tworzyc takiego sztucznego potworka?
Chodzilo o definicje.
Zatem teraz definicja LSD wedlug Fantomika w mojej interpretacji:
[1] zbawienie jest z laski przez wiare w Jezusa Chrystusa - Pana Boga, Stworzyciela nieba i ziemi
[2] za ziemskiego zycia niekoniecznie zobacza inni ludzie owoce - beda one nie ważne po której "stronie wieczności"... ale Bog jest Gwarantem ze beda.

Teraz czekam na zwarta definicje Lasha, Puritana - bo tego zabraklo.

A Fantomika prosze o autoryzacje.

Co do owocow:
Mamy owoc warg: Hebr. 13:15 ... owoc warg, które wyznają jego imię.
Mamy owoc Ducha: Gal. 5:22-23 ... Owoc ... Ducha...: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, wstrzemięźliwość.
Mamy owoc sprawiedliwości: Jak. 3:18 ... owoc sprawiedliwości bywa zasiewany w pokoju przez tych, którzy pokój czynią. (Hebr 12:11, Filip 1:11, 2 Kor 9:10)
Mamy owoc światłości: Efez. 5:9 ... owocem światłości jest wszelka dobroć i sprawiedliwość, i prawda.
Mamy owoc drzewa życia: Obj. 22:2
I w tych "obowiązujących" mnie owocach - nie ma "Poddania się" - co zreszta byłoby sprzeczne z duchem Słowa Bożego: Tak więc już nie jesteś niewolnikiem, lecz synem, a jeśli synem, to i dziedzicem przez Boga.Gal. 4:7.
Jedynie jeden jedyny owoc, gdzie jest jakakolwiek mysl o poddanstwie jest w ostatnim owocu, ktory nie jest zwiazany z chrzescijanska podstawa:
owoc smierci: Rzymian 7:5



Dlaczego? Why?


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 28 lut 2009, 02:39

Lash pisze:Co zaś do tytułu Pan.
Biblia tak określa Jezusa i tak określaja Go Apostołowie

i okreslam go tez ja Jezus Jest Panem:
Niechże tedy wie z pewnością cały dom Izraela, że i Panem i Chrystusem uczynił go Bóg, tego Jezusa, którego wy ukrzyżowaliście. Dz.Ap. 2:36
Posłał On synom izraelskim Słowo, zwiastując dobrą nowinę o pokoju przez Jezusa Chrystusa; On to jest Panem wszystkich. (Dz.Ap. 10:36)
Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest JaHWeH, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz. (Rzym. 10:9)
nikt nie może rzec: Jezus jest Panem, chyba tylko w Duchu Świętym. (1 Kor. 12:3 = tylko po zbawieniu osoba może być w Duchu Świętym)
Albowiem nie siebie samych głosimy, lecz Chrystusa Jezusa, że jest Panem, o sobie zaś, żeśmy sługami waszymi dla Jezusa. (2 Kor. 4:5)
I już o tym wielekroć pisałem. I nie to jest osią sporu.
Jezus jest dla mnie Panem. Ale zupelnie na innych zasadach niz wymog jako podstawa czy skutek zbawienia. Mysle tu raczej o relacji - tajemniczej relacji - miedzy Oblubienica a Oblubiencem, miedzy Chrystusem a Zgromadzeniem, miedzy Sara a Abrahamem.
Sara nazywala Abrahama Panem - ale nie na jego żądanie, i nie na głos - ale w sercu: 1Mojzesza18:16 mowiac do siebie samej.
Wiem, ze w katolickim lub muzulmanskim spoleczenstwie w jakim dorastamy, nie rozumie sie tego - bo baba ma siedziec cicho a jak nie siedzi cicho to dostaje "po dziobie" i juz siedzi poslusznie chowajac ogon pod siebie. Albo w druga strone - jak Jezabel pod pantofel chowa swego partnera. Nie ma w tym zakresie rownowagi i zrozumienia. Jak patrzy sie na Sare i Abrahama, na Jezusa i Zgromadzenie, na Izaaka i Rebeke, to wiele latwiej zrozumiec ze Izaak nie wymuszal swego Panowania nad Rebeka ale swa miloscia pozyskal jej serce i pocieszyl sie po smierci matki swojej. Abraham bez obaw mogl pozwolic Saraj przebywac w Egipcie i na dworze krola Egiptu - nie bojac sie o jej serce i wiernosc, nie wymuszal swego panowania ale jej serce bylo jego. Pan Jezus wydal za zgromadzenie, za swa oblubienice Siebie Samego, znalazl perle i sprzedal wszystko co mial aby nabyc perle. Nie wymaga od swej oblubienicy niczego - bo wie, ze nie musi, ona jest Jego.
Ona jest Twa, wiec zawezwij ja
do mieszkania Ojca, wprowadz z soba ja.
U Twej prawicy nie spotka nas
smutek ani troska po wieczny czas.
I choc to jeszcze stan narzeczenstwa - przed malzenstwem, to nie jest jak w swiecie, Jezus jest tak mocno atrakcyjny pod kazdym wzgledem dla swej wybranki, ze nie musi obawiac sie rywali.
Lepiej zwrocic sie do Pana Jezusa Chrystusa - On za darmo oddal Siebie samego niczego w zamian nie wymagając. To jest prawdziwa miłość.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 28 lut 2009, 02:53

Puritan pisze:Jeśli nie uznajesz Jezusa za Pana twojego życia, nie jest on również twoim Zbawicielem.

Lordship salvation is a teaching in Christian theology that maintains good works are a necessary consequence of being declared righteous before God.[1] In other words, Jesus cannot be considered a person's savior (that is, bringer of salvation) without simultaneously being lord of the person's life, which is demonstrated by the gradual purification from sin and the exercising of good works


Czy to nalezy przyjac jako definicje LSD wg. Puritana? Puritanie?

Zaautoryzuj moje tlumaczenie Twojego stanowiska:
LSD wg Puritan:
Do osiągnięcia zbawienia i pojednania z Bogiem koniecznie niezbędne jest przedtem uznanie Jezusa za Władcę (Pana), któremu deklaracja posłuszeństwa jest niezbędna zanim stanie się on Zbawicielem dla osoby dotychczas niezbawionej i niepojednanej z Bogiem.

Natomiast definicja wg Wikipedii (moje tlumaczenie tekstu przytoczonego przez Puritanina):
LSD jest nauczaniem w Chrzescijanskiej teologii, ktora uwaza, ze dobre uczynki sa niezbedna konsekwencja usprawiedliwienia przed Bogiem. Innymi slowy Jezus nie moze byc uwazany za osobistego Zbawiciela bez rownoczesnego bycia Panem zycia danej osoby, co jest widoczne przez stale rosnące oczyszczanie się z grzechu i uwidaczniane przez dobre uczynki.

Mamy juz 3 definicje LSD:
Fantomika, Puritana i Wikipedii.
Po autoryzacji - i poprawkach - bedzie material do dalszego rozwazenia mojego osobistego stanowiska w tej sprawie.
Czekam na definicje LSD Lasha (ten link jaki zapodales nie zawiera zwartej definicji z odpowiedziami na kluczowe punkty).
Mile widziane beda inne glosy.

Na chwile obecna - jesli definicja Fantomika i Wikipedii sa dobrze przeze mnie zrozumiane - to pelna geba jestem wyznawca LSD. Jesli natomiast LSD to to co rozumiem jako definicje Puritana - to LSD w takim ujeciu jest najbrudniejszej wody pomyslem z obcego Bogu zrodla.
Ale czekam na autoryzacje - bo pewnie znowu cos nadinterpretuje i przekrecam - jak to juz z takimi misiami o malych rozumkach jak ja i kolega puchatek bywa.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 28 lut 2009, 08:01

chrzescijanin pisze:Zaautoryzuj moje tlumaczenie Twojego stanowiska:
LSD wg Puritan:
Do osiągnięcia zbawienia i pojednania z Bogiem koniecznie niezbędne jest przedtem uznanie Jezusa za Władcę (Pana), któremu deklaracja posłuszeństwa jest niezbędna zanim stanie się on Zbawicielem dla osoby dotychczas niezbawionej i niepojednanej z Bogiem.

Skąd wywnioskowałeś, że 'przedtem' i 'zanim.'?
Nieboszczyk duchowy nie może zadeklarować Bogu posłuszeństwa, więc twoja interpretacja mojego stanowiska jest oczywiście kłamliwa.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 28 lut 2009, 15:19

Puritan pisze:Skąd wywnioskowałeś, że 'przedtem' i 'zanim.'?

Stąd:
Puritan pisze:Jeśli nie uznajesz Jezusa za Pana twojego życia, nie jest on również twoim Zbawicielem
To wszak Twoje slowa, ale raduje mnie fakt, jeśli się z tego wycofujesz.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości