"I stworzył Bóg człowieka na obraz swój.."

Jak postrzegamy Boga....
drop
Posty: 10
Rejestracja: 08 paź 2015, 01:29
wyznanie: Judaizm, Judaizm mesjanistyczny
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "I stworzył Bóg człowieka na obraz swój.."

Postautor: drop » 18 paź 2015, 06:52

Bóg stworzyl na podobienstwo swoje w charakterze czlowieka nie fizycznie bo wtedy Bog byl duchem, bog ma tez cos z kobiecosci ale glownie jest meski hebrajczyki do zadnego z aniolow nie powiedzialem dziś cie zrodzilem
zaden meszczyzna nie urodzi jak niema cos z kobiety


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "I stworzył Bóg człowieka na obraz swój.."

Postautor: magda » 18 paź 2015, 16:11

Ja nie uwazam ze to Bóg był w sercu hitlerowców to twój dodatek . Po prostu jesli Bóg kogos opuszcza to wtedy własnie przytrafia sie każde zło. Bóg to zło zapowiada w Biblii w proroctwach po prostu czy myślisz ze lepsze rzeczy przytrafiły się Żydom za czasu najazdu Babilońskiego niz za Hitlera . Bóg daje kary i je zapowiada ale niekoniecznie ci co je wykonują maja Boga w sercu raczej nie maja. poza tym uważam ze nie mieli gożej niz dawniej a wręcz lepiej za hitlera.
Pwt 28:57 bw nawet łożyska, które wychodzi spomiędzy jej nóg", i nawet swoich dzieci, które porodzi, gdyż sama potajemnie zjadać je będzie z braku czegokolwiek innego w czasie oblężenia i ucisku, jakim uciśnie cię twój nieprzyjaciel w twoich miastach."
Jr 19:9 bw "I sprawię, że jeść będą ciała swoich synów i ciała swoich córek, i jeden jeść będzie ciało drugiego podczas oblężenia i ucisku, którymi gnębić ich będą ich wrogowie i czyhający na ich życie."
Za hitlera nie jedli swoich dzieci aż tak źle nie było i zauwaz ze Bóg nie mówi tu że to on ich bedzie tak uciskał a to wrogowie beda ich tak gnębić
".........jakim uciśnie cię twój nieprzyjaciel w twoich miastach."
Zawsze to nie Bóg to robił tylko opuścił i pozwolił zeby nieprzyjaciel zrobił z nimi to co chciał. Straszne jest być opuszczonym przez Boga nawet na trochę.[b][/b]
Jesli sie mylę to zobacz co się dzieje w momęcie opuszczenia przez Boga .
Mk 15:34 bw "O godzinie dziewiątej zawołał Jezus donośnym głosem: Eloi, Eloi, lama sabachtani? Co się wykłada: Boże mój, Boże mój, czemuś mnie opuścił?"


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości