Boża miłość

Jak postrzegamy Boga....
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Boża miłość

Postautor: Puritan » 07 lut 2009, 23:34

Z tematu
http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 6198#36198
Lash



julaine pisze:no tak... napisano, ze Bog kocha, a nie ze sie "bedziecie wszyscy w piekle smazyc!" - co by z pewnoscia wszystkich zachecilo i u nikogo nie wywolalo mysli typu "moherowe oszolomy"...

Nie jestem pewien czy Bóg kocha wszystkich, a plakat taki mógłby to sugerować. Przypisywanie Bogu atrybutów, których On nie posiada jest znieważaniem Go. Natomiast jeśli ostrzeganie ludzi przed piekłem jest według ciebie dewocją to współczuję liberalizmu. O wiele lepiej powiedzieć, "Jesteś w niezgodzie z Bogiem i Bóg ci nie wybaczy dopóki się nie nawrócisz i nie zaczniesz Go kochać - tylko wtedy możesz być pewien, że jesteś kochany przez Boga."
Polecam: Wrong - Paul Washer http://www.youtube.com/watch?v=vT3vle0fOXA
Ostatnio zmieniony 13 lut 2009, 11:00 przez Puritan, łącznie zmieniany 1 raz.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 08 lut 2009, 00:09

Choć sam jestem zwolennikiem nawoływania do upamiętania i uwierzenia Ewangelii, a nie przedstawianiem Boga jako takiej "lepszej wersji świętego mikołaja" to jednak uważam, że plakat mógłby zawisnąć w centrum Warszawy.

PS. Z ciekawostek -- ulubionym wersem z całego Pisma Brata Paula Washera, do którego zlinkował Puritanin, jest Ew. Jana 3:16 :)

Pozdrawiam,
f. (moje własne dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 08 lut 2009, 00:54

Ps. 5:6-7
6. Nie ostoją się chełpliwi przed oczyma twymi, Nienawidzisz wszystkich czyniących nieprawość.
7. Zgubisz kłamców, Zbrodniarzami i obłudnikami brzydzi się Pan.

Bóg kocha tylko Swoje dzieci, reszta jest przez Niego znienawidzona. Bóg jest zbawicielem wszystkich ludzi, jest dla nich miłosierny w tym sensie, że pozwala im żyć te kilkadziesiąt lat chociaż zasługują na natychmiastowe piekło. Nie żebym ja na nie nie zasługiwał, ale to jest prawda biblijna, a użalanie się nad jakimś śmiesznym, głoszącym nieprawdę plakacikiem jest śmieszne.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 10 lut 2009, 11:56

Puritan pisze:Ps. 5:6-7
6. Nie ostoją się chełpliwi przed oczyma twymi, Nienawidzisz wszystkich czyniących nieprawość.
7. Zgubisz kłamców, Zbrodniarzami i obłudnikami brzydzi się Pan.

Bóg kocha tylko Swoje dzieci, reszta jest przez Niego znienawidzona. Bóg jest zbawicielem wszystkich ludzi, jest dla nich miłosierny w tym sensie, że pozwala im żyć te kilkadziesiąt lat chociaż zasługują na natychmiastowe piekło. Nie żebym ja na nie nie zasługiwał, ale to jest prawda biblijna, a użalanie się nad jakimś śmiesznym, głoszącym nieprawdę plakacikiem jest śmieszne.


a jak w tym kontekscie rozumiesz słowa

(6) Chrystus bowiem umarł za nas, jako za grzeszników, w oznaczonym czasie, gdyśmy [jeszcze] byli bezsilni. (7) A [nawet] za człowieka sprawiedliwego podejmuje się ktoś umrzeć tylko z największą trudnością. Chociaż może jeszcze za człowieka życzliwego odważyłby się ktoś ponieść śmierć. (8) Bóg zaś okazuje nam swoją miłość [właśnie] przez to, że Chrystus umarł za nas, gdyśmy byli jeszcze grzesznikami. Rzym 5

Wtedy nie byliśmy dziecmi Boga

(1) I wy byliście umarłymi na skutek waszych występków i grzechów, (2) w których żyliście niegdyś według doczesnego sposobu tego świata, według sposobu Władcy mocarstwa powietrza, to jest ducha, który działa teraz w synach buntu. (3) Pośród nich także my wszyscy niegdyś postępowaliśmy według żądz naszego ciała, spełniając zachcianki ciała i myśli zdrożnych. I byliśmy potomstwem z natury zasługującym na gniew, jak i wszyscy inni. (4) A Bóg, będąc bogaty w miłosierdzie, przez wielką swą miłość, jaką nas umiłował, (5) i to nas, umarłych na skutek występków, razem z Chrystusem przywrócił do życia. Łaską bowiem jesteście zbawieni. Ef 2


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Burning Spear
Posty: 271
Rejestracja: 28 sty 2008, 22:30
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: zagranica
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Burning Spear » 10 lut 2009, 15:04

Puritan pisze:Bóg kocha tylko Swoje dzieci, reszta jest przez Niego znienawidzona. Bóg jest zbawicielem wszystkich ludzi, jest dla nich miłosierny w tym sensie, że pozwala im żyć te kilkadziesiąt lat chociaż zasługują na natychmiastowe piekło. Nie żebym ja na nie nie zasługiwał, ale to jest prawda biblijna, a użalanie się nad jakimś śmiesznym, głoszącym nieprawdę plakacikiem jest śmieszne.

Oto do jakich niebiblijnych bezsensów prowadzi kalwinizm... :eek:
Ale cóż się dziwić-jak sama nazwa wskazuje to tylko filozofia ludzka.


Jan. 14:21
Kto mnie miłuje, tego też będzie miłował Ojciec i Ja miłować go będę, i objawię mu samego siebie.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 10 lut 2009, 16:07

Burning Spear pisze:
Puritan pisze:Bóg kocha tylko Swoje dzieci, reszta jest przez Niego znienawidzona. Bóg jest zbawicielem wszystkich ludzi, jest dla nich miłosierny w tym sensie, że pozwala im żyć te kilkadziesiąt lat chociaż zasługują na natychmiastowe piekło. Nie żebym ja na nie nie zasługiwał, ale to jest prawda biblijna, a użalanie się nad jakimś śmiesznym, głoszącym nieprawdę plakacikiem jest śmieszne.

Oto do jakich niebiblijnych bezsensów prowadzi kalwinizm... :eek:
Ale cóż się dziwić-jak sama nazwa wskazuje to tylko filozofia ludzka.

Nie zgodzę się.
1. Arminainizm prowadzi tez do nonsensów
2. -izm tez wskazuje na ludzka filozofię.
3. Jestem kalwinistą /4,5 pkt/ i niezgadzam się z wizja Puritana.

Zastanów się czy róznie wielkim Absurdem nie jest twierdzenie że Bóg kocha wszystkich jednakowo i dla wszysktich zrobił tyle samo ale ZBAWIŁ niektórych.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 10 lut 2009, 21:29

Faktem jest, że Piekło i każdy grzesznik, który tam się znajdzie będzie odczuwał przez całą wieczność Boży Gniew. Co więcej -- ten gniew ciąży na każdym, kto nie wierzy -- tak, na nas gdy nie wierzyliśmy także. Poza Chrystusem z jednej strony możemy odczuć Bożą Miłość choćby przez deszcz, który i na nas pada, jak i również przez Słowo Prawdy, które może (choć nie musi, ukrywać tego nie ma co) być nam zwiastowane ale nie mniej jednak Boży Gniew na nas ciąży -- a wręcz przede wszystkim, gdyż deszcz może na nas nie padać, a Słowa możemy nigdy nie usłyszeć ale Gniew pozostaje, gdyż z natury jesteśmy dziećmi gniewu. Właśnie dlatego możemy przeczytać:
Łk 3:7 (BT)
7. Mówił więc do tłumów, które wychodziły, żeby przyjąć chrzest od niego: Plemię żmijowe, kto wam pokazał, jak uciec przed nadchodzącym gniewem?

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 10 lut 2009, 21:47

Lash, ja rozumiem to tak, że Bóg kocha tylko wybranych, i myślę, że kochał ich również przed ich nawróceniem (chociaż w inne sposób).

Natomiast niewybranych Bóg nie kocha, i nie znajdziesz w Biblii fragmentu w Biblii, który by obalił to stwierdzenie. Możesz podać, że Bóg umiłował "świat", a ja mogę ci udowodnić, że "świat" ma tyle znaczeń, że szczytem ignorancji jest uznać, że oznacza wszystkich ludzi na ziemi.

Chrześcijanie nie są po to żeby przyciągać do Boga wybranych poprzez plakaty, 'koszulki ewangelizacyjne', czy głoszenie hasełek typu: 'Bóg cię kocha' albo "Wierz lub płoń." Chrześcijanie są po to żeby głosić ewangelię każdemu stworzeniu i tylko w ten sposób ludzie mogą poznać Boga.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 11 lut 2009, 10:28

Puritan pisze: Lash, ja rozumiem to tak, że Bóg kocha tylko wybranych, i myślę, że kochał ich również przed ich nawróceniem (chociaż w inne sposób).

A jak to rozumiesz?
(35) Wy natomiast miłujcie waszych nieprzyjaciół, czyńcie dobrze i pożyczajcie, niczego się za to nie spodziewając. A wasza nagroda będzie wielka, i będziecie synami Najwyższego; ponieważ On jest dobry dla niewdzięcznych i złych. (36) Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny. (Ew. Łukasza 6:36, Biblia Tysiąclecia)

(4) Gdy zaś ukazała się dobroć i miłość Zbawiciela, naszego Boga, do ludzi, (5) nie ze względu na spórawiedliwe uczynki, jakie spełniliśmy, lecz z miłosierdzia swego zbawił nas przez obmycie odradzające i odnawiające w Duchu Świętym, (List do Tytusa 3:5, Biblia Tysiąclecia)

Puritan pisze: Natomiast niewybranych Bóg nie kocha, i nie znajdziesz w Biblii fragmentu w Biblii, który by obalił to stwierdzenie.
Rozumię że nic nie stoi na przeszkodzie aby dac niewybranym popalić? Dczy ty masz kochać niewierzących? Jeśli tak to dlaczego? Jeśli nie to dlaczego im nie dac kopa?
Puritan pisze: Możesz podać, że Bóg umiłował "świat", a ja mogę ci udowodnić, że "świat" ma tyle znaczeń, że szczytem ignorancji jest uznać, że oznacza wszystkich ludzi na ziemi.
Nie do końca. Znaczenie świata to głównie znaczenie wszelakiego stworzenia. Gdy wstawisz tam wybranych wyjdzie ci gniot.
Puritan pisze: Chrześcijanie nie są po to żeby przyciągać do Boga wybranych poprzez plakaty, 'koszulki ewangelizacyjne', czy głoszenie hasełek typu: 'Bóg cię kocha' albo "Wierz lub płoń." Chrześcijanie są po to żeby głosić ewangelię każdemu stworzeniu i tylko w ten sposób ludzie mogą poznać Boga.
Zgadza się czyli całemu światu.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 11 lut 2009, 10:49

Bóg jest łagodny dla niewierzących, bo nie wrzuca ich od razu do piekła, ale daje im pożyć zwykle po kilkadziesiąt lat. Bóg nie jest schizofrenikiem, że wrzuca do piekła ludzi, których kocha.

Lash pisze:Nie do końca. Znaczenie świata to głównie znaczenie wszelakiego stworzenia. Gdy wstawisz tam wybranych wyjdzie ci gniot.

Obejrzyj:
http://www.youtube.com/watch?v=sO3c6_Zjiu0
i się nie kompromituj,

Rozumię że nic nie stoi na przeszkodzie aby dac niewybranym popalić? Dczy ty masz kochać niewierzących? Jeśli tak to dlaczego? Jeśli nie to dlaczego im nie dac kopa?

Wybacz, ale nie będę dyskutował z kimś, kto w taki sposób bredzi.
Chrystus kazał miłować wszystkich, nie wystarczy?


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 11 lut 2009, 11:49

Puritan pisze: Bóg jest łagodny dla niewierzących, bo nie wrzuca ich od razu do piekła, ale daje im pożyć zwykle po kilkadziesiąt lat. Bóg nie jest schizofrenikiem, że wrzuca do piekła ludzi, których kocha.
hmm wie części Izraela nie kochał choc mowil że kocha Izraela ?

Puritan pisze:
Lash pisze:Nie do końca. Znaczenie świata to głównie znaczenie wszelakiego stworzenia. Gdy wstawisz tam wybranych wyjdzie ci gniot.

Obejrzyj:
http://www.youtube.com/watch?v=sO3c6_Zjiu0
i się nie kompromituj,

No to wstawiam
(16) Albowiem tak Bóg umiłował WYBRANYCH , że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny. (17) Bo nie posłał Bóg Syna na WYBRANYCH, aby sądził WYBRANYCH, lecz aby WYBRANI byli przez niego zbawiony.(18) Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego. (19) A na tym polega sąd, że światłość przyszła na WYBRANYCH , lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność, bo ich uczynki były złe.

Czy możesz mi wyjasnić logike i senswownośc tych zdań Ekspozycyjnie.

Puritan pisze:
Rozumię że nic nie stoi na przeszkodzie aby dac niewybranym popalić? Dczy ty masz kochać niewierzących? Jeśli tak to dlaczego? Jeśli nie to dlaczego im nie dac kopa?
Wybacz, ale nie będę dyskutował z kimś, kto w taki sposób bredzi.
Chrystus kazał miłować wszystkich, nie wystarczy?


Nie nie wystarczy.
Skoro mamy być jak Ojciec nasz w niebie a ten Ich nienawidzi /jak zpodałeś / to dlaczego my mamy ich kochać?
Czy Bóg daje nam rozkaz czynienia czegoś czegoś dobrego czego sam nie czyni?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 11 lut 2009, 11:49

Co do filmu to niestety na tym kompie nie mam dzwięku :(


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 11 lut 2009, 12:46

Lash pisze:[...]No to wstawiam [...]

Ogólnie fragment ten (bez zmian rzecz jasna) jasno podaje ramy Zbawienia -- Ci, którzy uwierzą (wiarą Zbawczą) i nikt inny.
Ale to raczej i tak mało istotne gdyż rozmawiacie ogólnie chyba o dwóch różnych przejawach Bożej Miłości. Puritan -- o tym wąskim znaczeniu Miłości Zbawczej -- którą Bóg umiłował przed założeniem Świata swoich Wybranych, a Lash -- o Bożej Miłości do wszystkich swoich stworzeń, która chociażby ukazana jest w fakcie, że i na sprawiedliwych i niesprawiedliwych pada deszcz (a jest to błogosławieństwo!). Ale jest jeszcze ciekawsze pytanie -- cóż to za Miłość do Stworzeń tj. jelonki czy sarenki, która poddaje je panowaniu śmierci i bólu choć wcale nie zgrzeszyły?! Oraz -- dlaczego upadłe Anioły nie otrzymały Zbawiciela? Myślę, że te dwa pytania powinny orzeźwić dyskusję ;)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 12 lut 2009, 13:55

fantomik pisze:
Lash pisze:[...]No to wstawiam [...]

Ogólnie fragment ten (bez zmian rzecz jasna) jasno podaje ramy Zbawienia -- Ci, którzy uwierzą (wiarą Zbawczą) i nikt inny.

Jak najbardziej.
Nie ma tu potrzeby zawężać znaczenia słowa
ba nwet jego zawężenie spowoduje trudnosc w odnalezieniu sensu tego zdania
fantomik pisze: Ale to raczej i tak mało istotne gdyż rozmawiacie ogólnie chyba o dwóch różnych przejawach Bożej Miłości. Puritan -- o tym wąskim znaczeniu Miłości Zbawczej -- którą Bóg umiłował przed założeniem Świata swoich Wybranych, a Lash -- o Bożej Miłości do wszystkich swoich stworzeń, która chociażby ukazana jest w fakcie, że i na sprawiedliwych i niesprawiedliwych pada deszcz (a jest to błogosławieństwo!). Ale jest jeszcze ciekawsze pytanie -- cóż to za Miłość do Stworzeń tj. jelonki czy sarenki, która poddaje je panowaniu śmierci i bólu choć wcale nie zgrzeszyły?! Oraz -- dlaczego upadłe Anioły nie otrzymały Zbawiciela? Myślę, że te dwa pytania powinny orzeźwić dyskusję ;)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


Nie do końca
Puriatn stwierdzil ze Bog nienawidzi pozostalych.... stad moja reakcja
zgadzma sie z toba ze kocha ich mniej o milosc zbawcza.
nie zgadzam sie z toba ze Jezus nie umarl za nich.
ale o tym kiedys :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 12 lut 2009, 15:23

Lash pisze:[...]Puriatn stwierdzil ze Bog nienawidzi pozostalych.... stad moja reakcja
zgadzma sie z toba ze kocha ich mniej o milosc zbawcza.

To co jeszcze różni to fakt, że na nich spoczywa Gniew Boży, a na Usprawiedliwionych już nie.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości