Kościoły i dar języków

Jak postrzegamy Boga....
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Kościoły i dar języków

Postautor: magda » 26 sty 2016, 00:43

Teraz jak ktos wyprawia takie hece jak duch kundelini czy inne udawanie darów Ducha to wszystko zwalaja na zielonych


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kościoły i dar języków

Postautor: Imperator » 26 sty 2016, 01:00

Samolub pisze:Może Zielonoswiatkowcy mówię tu o duchowych przywodcach wyciagna jakieś wnioski albo przynajmniej zrobią coś by ci którzy się za nich podają nie mogli od tak podawać się za Zielonych bo to tak jakby muzumanie się podawali za Zielonych... czemu nie, jest to do zrobienia, wystarczy się podawać. Także zaniechania czy co się tam dzieje idą na konto wszystkich, nie bez powodu


magda pisze:Teraz jak ktos wyprawia takie hece jak duch kundelini czy inne udawanie darów Ducha to wszystko zwalaja na zielonych


Charyzmatycy i Zielonoswiatkowcy powinni zrobic porzadek na swoim podworku. Oczyscic je ze smierdzacej juz sterty smieci.

Niektorzy krytykuja nas cesacjonistow (ty tez prawdopodobnie nim jestes: http://mlodykalwin.blox.pl/2013/01/Ty-t ... nista.html), ze odrzucajac wszystkie charyzmatyczne nauki wylewamy dziecko z kapiela. W ponizszym wykladzie Phil Johnson dowodzi, ze bez wzgledu jak dlugo bedziemy szukac, jak dlugo bedziemy sprawdzac wode w charyzmatycznej wannie to nie znajdziemy tam zadnego dziecka. Dziecko nie przezyje takiego brudu jaki tam jest.

Polecam: https://www.youtube.com/watch?v=rlwCcIiQs1Y


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kościoły i dar języków

Postautor: polk » 26 sty 2016, 09:08

Filip pisze:Ja bym powiedział, że jest kontynuacjonistą :-) "Charyzmatyk" to może trochę za dużo powiedziane w jego przypadku.


Co to znaczy byc "kontynuacjonistą"? Czym różni się on od charyzmatyka?


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kościoły i dar języków

Postautor: Imperator » 26 sty 2016, 12:59

Efendi pisze:Imperator, a kiedy prezbiteriane/reformowani zrobia porzadek w swoim ogrodku smierdzacym i zgniłym od liberliazmu itp.


Zaczniemy, jak tylko skonczy sie sprzatanie u Was. :-)


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Kościoły i dar języków

Postautor: magda » 26 sty 2016, 18:56

Oj nie kłućcie sie bo jak ja tak kursuję po różnych zborach to widać ze wszędzie jednakowo i przyganiał kocioł garkowi.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
madelinka
Posty: 476
Rejestracja: 05 paź 2015, 17:27
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kościoły i dar języków

Postautor: madelinka » 29 sty 2016, 16:38

kontousunięte1 pisze:Zgadza się,Noemi. Ale chodzi mi o to,że były to języki "normalne", a nie jakieś tratatata blabla.
Ja słyszałam taką "modlitwę językami" i nie jest to budujące,wręcz ośmieszające. Przykro było słuchać i oglądać /zachowanie,mowa ciał/.


A czy to nie interesujące, że Torben, Bill Johnson i Anna Saj (katolicka liderka charyzmatycznej wspólnoty Armia Dzieci) mówią tym samym językiem? (oczywiście ludzie z ich otoczenia również)


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Kościoły i dar języków

Postautor: magda » 30 sty 2016, 14:56

No jest to fenomen bo tymi samymi językami mówią też ci pastorzy dajacy ludziom ducha kundelini więc cos jest nie tak. Duch Święty jest normalny i języki jakie dostawali ludzie od Ducha Bożego były jezykami i nikt nie gadał nimi w tępie karabinu maszynowego jak sie dzieje teraz.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Kościoły i dar języków

Postautor: magda » 30 sty 2016, 15:20

w kz.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kościoły i dar języków

Postautor: polk » 31 sty 2016, 20:17

Czy może ktoś pomóc mi w zrozumieniu tej różnicy?

polk pisze:
Filip pisze:Ja bym powiedział, że jest kontynuacjonistą :-) "Charyzmatyk" to może trochę za dużo powiedziane w jego przypadku.


Co to znaczy byc "kontynuacjonistą"? Czym różni się on od charyzmatyka?


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości