Kościoły i dar języków

Jak postrzegamy Boga....
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kościoły i dar języków

Postautor: kontousunięte1 » 25 sty 2016, 09:36

Ja w ogóle nie rozumiem o co te spory. W Dz.Ap.wyraźnie pisze czym były tzw.języki.
Po wylaniu Ducha Św. każdy mówił językiem i każdy rozumiał o czym mowa. Nie był to żaden bełkot,bleblanie tylko języki "normalne". /Dz.Ap.2,8 :"Jak to jest ,że każdy z nas słyszy swój własny język?"/.
Potem św.Paweł też w listach mówi,żeby nie mówić językami,jeśli nie ma tłumacza. Chodzi więc ewidentnie o języki w naszym normalnym pojęciu i tłumaczenie ich.
A więc jednak: rozmówki w garść,słowniki,tudzież programy komputerowe i do nauki. ;-)


Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Kościoły i dar języków

Postautor: Noemi » 25 sty 2016, 10:44

kontousunięte1 pisze:Ja w ogóle nie rozumiem o co te spory. W Dz.Ap.wyraźnie pisze czym były tzw.języki.
Po wylaniu Ducha Św. każdy mówił językiem i każdy rozumiał o czym mowa. Nie był to żaden bełkot,bleblanie tylko języki "normalne". /Dz.Ap.2,8 :"Jak to jest ,że każdy z nas słyszy swój własny język?"/.
Potem św.Paweł też w listach mówi,żeby nie mówić językami,jeśli nie ma tłumacza. Chodzi więc ewidentnie o języki w naszym normalnym pojęciu i tłumaczenie ich.
A więc jednak: rozmówki w garść,słowniki,tudzież programy komputerowe i do nauki. ;-)

to co napisalas wyzej swiadczy ze ochrzczeni DS mowili w języku zrozumialym dla otoczenia ,
w Slowie jest napisane zeby prosic Pana o dar modlitwy w jezykach i dar tlumaczenia tych jezykow jesli w zgromadzeniu nie ma kto tlumaczyc nie mozna sie modlic innymi jezykami publicznie


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kościoły i dar języków

Postautor: kontousunięte1 » 25 sty 2016, 10:56

Zgadza się,Noemi. Ale chodzi mi o to,że były to języki "normalne", a nie jakieś tratatata blabla.
Ja słyszałam taką "modlitwę językami" i nie jest to budujące,wręcz ośmieszające. Przykro było słuchać i oglądać /zachowanie,mowa ciał/.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Kościoły i dar języków

Postautor: magda » 25 sty 2016, 12:39

A ja przed swietami sobie poszłam do Zielonych na nabożeństwo i byo jak zwykle gluglanie językami ale potem pastorzy sie modlili nad tymi co są chorzy no to sie zgłosiłam ze niedomagam tu i ówdzie i pastor sie nade mną modlił własnie gluglając niezrozumiale takie jakieś blablabla a nie język i co do zdrowia to mi się po tym pogorszyło. Wiele razu byłam u zielonych i nigdy nie słyszałam żeby ktoś mówił jakims językiem coby wyglądał na język , poza tym walą tym jak z karabnu maszynowego szybko . Coś z tym jakas lipa jest.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Kościoły i dar języków

Postautor: Noemi » 25 sty 2016, 15:17

pisze jak jest w moim KZ modlitwa ,piesni sa w jezyku ojczystym ,chyba ze jest gosc obcojezyczny to jest tlumacz ,mamy spotkanie modlitewne zboru w piatki i tez modlimy sie po naszemu ,sa spotkania grupowe w domach i tez modlitwa jest po naszemu ,niezaleznie sa zbory ktore naleza do KZ ale ich zachowanie i nauczanie jest takie jak je widzicie i slyszycie.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Kościoły i dar języków

Postautor: magda » 25 sty 2016, 15:42

Noemi chodzę chyba najczęściej do KZ i to tego głównego w Warsawie na Siennej i nie jest tak jak piszesz właśnie tam gluglają duzo a w Piątki o 18 to już ho ho! mIMO TO LUBIĘ TAM CHODZIĆ.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kościoły i dar języków

Postautor: Samolub » 25 sty 2016, 21:14

Noemi są różne KZ, nie martw się to że jakiś KZ tak wygląda nie znaczy że taki jest Twój.
No zazwyczaj zmyslane te języki.
Oczywiście wierzę w to że Dary Apostolski trwają mimo argumentowania że wygasly. Biblia nic takiego nie mówi, raczej tlumaczy że Dary nie będą potrzebne w Niebie czy kiedy potrzeby ich przeminą. Choć wielu powołuje się na ten fragment

To ze Dary są nie znaczy że nie ma demonow jak u kapłanów Egipskich, nie znaczy też ze Darem jest mowienie jezykami zmyślone przez "obdarzonego" czy Hinn ma Dary Ducha Świętego? Pytanie retoryczne, wiadomo że nie jest to Duch Święty. A jak jest dokladnie w KZ'ach to nie wiem... byłem 6 lat temu : ) w KZ'cie i bylo okey. Także się nie wypowiem, roznice pewnie są spore i zależą od konkretnego Zboru


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Kościoły i dar języków

Postautor: Noemi » 25 sty 2016, 22:34

znam zbor na Siennej bylam tam ,ale wole zbor chrzescijan przy Pulawskiej i jak jestem w wawie to tam ide ,w piatek jesli moge ide do mesjanskich ,.
a wracajac do super charyzmatykow deklaruja swoja przynaleznosc do KZ ale ida swoja droga , tak wiec jest roznie ,ale sa tam tez ludzie bardzo szczerze szukajacy Boga


Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kościoły i dar języków

Postautor: Oberyn. » 25 sty 2016, 22:51

Noemi pisze:ale wole zbor chrzescijan przy Pulawskiej


Co to za zbór chrześcijan?


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Kościoły i dar języków

Postautor: magda » 25 sty 2016, 23:13

Puławska jest dla mnie za daleko ja siedzę na Ochocie a będę na stałe na Kole wiec drugi koniec Warszawy A mesjańscy to są gdzie??? Czy można tam sobie tak przyjsć bez zaproszenia?


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Kościoły i dar języków

Postautor: Noemi » 25 sty 2016, 23:25

wlasnie spotykaja sie tez w tym zborze przy Pulawskiej ,mozesz wejsc kiedy chcesz to sa bardzo mili normalni ludzie, jesli masz daleko mozesz posluchac online nabozenstwo na źywo albo odsluchac starsze


Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Kościoły i dar języków

Postautor: Noemi » 25 sty 2016, 23:30

Oberyn. pisze:
Noemi pisze:ale wole zbor chrzescijan przy Pulawskiej


Co to za zbór chrześcijan?



Społeczność Chrześcijańska "Puławska"
ul Puławska 114
Warszawa


Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kościoły i dar języków

Postautor: Torcik » 25 sty 2016, 23:35

Czy to jest ten zbor "Spichlerz"? Czy cos zle kojarze..


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Kościoły i dar języków

Postautor: Noemi » 25 sty 2016, 23:55

to nie jest Spichlerz


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kościoły i dar języków

Postautor: Samolub » 26 sty 2016, 00:02

Może Zielonoswiatkowcy mówię tu o duchowych przywodcach wyciagna jakieś wnioski albo przynajmniej zrobią coś by ci którzy się za nich podają nie mogli od tak podawać się za Zielonych bo to tak jakby muzumanie się podawali za Zielonych... czemu nie, jest to do zrobienia, wystarczy się podawać. Także zaniechania czy co się tam dzieje idą na konto wszystkich, nie bez powodu


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości