Błogosławieństwo w Izraelu?

Jak postrzegamy Boga....
Awatar użytkownika
Lord Vajler
Posty: 1001
Rejestracja: 17 sty 2010, 22:21
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: Wałbrzych
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Błogosławieństwo w Izraelu?

Postautor: Lord Vajler » 16 lut 2016, 20:48

Szczęść Boże! Dawno mnie tu nie było. Zapewne wielu z nas słyszało pogląd jakoby Bóg miał błogosławić tym co błogosławią Izraelowi, a przeklinać tych, którzy Izrael przeklinają. Nigdy tego nie negowałem, ale też nie interesowało mnie to specjalnie. nie wgłębiałem się w temat aż obejrzałem nauczanie Pastora Pawła Chojeckiego w tym temacie.

https://www.youtube.com/watch?v=cQHJ6BLr5RQ

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat. Dla mnie ten pogląd to herezja.


Awatar użytkownika
berecik
Posty: 178
Rejestracja: 12 maja 2015, 13:17
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: strefa anglosaska, w tym Netherlands
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Błogosławieństwo w Izraelu?

Postautor: berecik » 17 lut 2016, 11:34

Pogląd pastora, czy o błogosławieniu?
A jeżeli pastora, to która z tez, bo padło ich wiele.


Daj mądrość wodzom w ich wojowaniach,
Błogosław Antka w nowych zadaniach,
Stół tych co Ciebie, miłosci szukają,
Daj pokój prawym,
Sąd... co zdradzają.

"Pan nierychły do gniewu i bardzo łaskawy przebacza winę i występek, choć nie pozostawia bez kary, lecz za winę ojców nawiedza synów do trzeciego i do czwartego pokolenia."
(4 Moj. 14:18) ... (Ps. 86:15) ...
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Błogosławieństwo w Izraelu?

Postautor: Imperator » 17 lut 2016, 11:56

Lord Vajler pisze:Szczęść Boże! Dawno mnie tu nie było. Zapewne wielu z nas słyszało pogląd jakoby Bóg miał błogosławić tym co błogosławią Izraelowi, a przeklinać tych, którzy Izrael przeklinają. Nigdy tego nie negowałem, ale też nie interesowało mnie to specjalnie. nie wgłębiałem się w temat aż obejrzałem nauczanie Pastora Pawła Chojeckiego w tym temacie.

https://www.youtube.com/watch?v=cQHJ6BLr5RQ

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat. Dla mnie ten pogląd to herezja.


Pastor Chojecki nie idzie wystarczajaco daleko. Sluchalem tego lub podobnego wykladu.

Obejrz "Maszerujac do Syjonu". Film rozprawia sie z mitem chrzescijanskiego syjonizmu.


https://m.youtube.com/watch?v=u9QLJUjpNAU


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Błogosławieństwo w Izraelu?

Postautor: kontousunięte1 » 17 lut 2016, 12:29

Obejrz "Maszerujac do Syjonu". Film rozprawia sie z mitem chrzescijanskiego syjonizmu.


https://m.youtube.com/watch?v=u9QLJUjpNAU

Pewnie ciekawy,ale ma jedną wadę: napisy. Może ktoś się potrudzi :oops: ,zrobi dobry uczynek ;-) i "polektorzy" :lol: :mrgreen:


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Błogosławieństwo w Izraelu?

Postautor: Zbyszekg4 » 17 lut 2016, 12:39

Kończę słuchać wykładu Chojeckiego [link podany wyżej https://www.youtube.com/watch?v=cQHJ6BLr5RQ ] i zgadzam się z nim w 100%.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Błogosławieństwo w Izraelu?

Postautor: Zbyszekg4 » 17 lut 2016, 12:40

Jest część druga: https://www.youtube.com/watch?v=4UN6FetnfiE [nie widziałem jeszcze]


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Lord Vajler
Posty: 1001
Rejestracja: 17 sty 2010, 22:21
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: Wałbrzych
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Błogosławieństwo w Izraelu?

Postautor: Lord Vajler » 17 lut 2016, 20:06

berecik pisze:Pogląd pastora, czy o błogosławieniu?
A jeżeli pastora, to która z tez, bo padło ich wiele.


Herezją jest pogląd o błogosławieniu.


Awatar użytkownika
berecik
Posty: 178
Rejestracja: 12 maja 2015, 13:17
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: strefa anglosaska, w tym Netherlands
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Błogosławieństwo w Izraelu?

Postautor: berecik » 22 lut 2016, 18:31

4 Moj. 24:2-9

2. A podniósłszy swoje oczy,
ujrzał Izraela rozłożonego według swoich plemion.

Wtedy ogarnął go duch Boży

3. I wygłosił swoje proroctwo, mówiąc:
Słowo Bileama, syna Beora, Słowo męża o otwartym oku.
4. Słowo tego, który słyszy słowa Boga, Który ogląda widzenie Wszechmocnego, Który pada, lecz z otwartymi oczyma.

5. Jakże piękne są twoje namioty, Jakubie, Twoje siedziby, Izraelu! 6. Jak doliny potoków się ciągną, Jak ogrody nad strumieniami, Jak aloesy, które zasadził Pan, Jak cedry nad wodami. 7. Z jego wiader wylewa się woda, A jego zasiew ma wilgoć obfitą. Król jego przewyższy Agaga, Królestwo jego będzie wyniesione. 8. Bóg, który go wyprowadził z Egiptu, Jest dla niego jak rogi bawołu, Pożera narody, które go uciskają, Kości ich gruchocze, Strzałami swymi przebija. 9. Przyczaił się, położył się jak lwica, Jak lew; któż go spłoszy?
Błogosławieni są, którzy cię błogosławią,
A przeklęci, którzy cię przeklinają.

(BW)


Daj mądrość wodzom w ich wojowaniach,
Błogosław Antka w nowych zadaniach,
Stół tych co Ciebie, miłosci szukają,
Daj pokój prawym,
Sąd... co zdradzają.

"Pan nierychły do gniewu i bardzo łaskawy przebacza winę i występek, choć nie pozostawia bez kary, lecz za winę ojców nawiedza synów do trzeciego i do czwartego pokolenia."
(4 Moj. 14:18) ... (Ps. 86:15) ...
Awatar użytkownika
berecik
Posty: 178
Rejestracja: 12 maja 2015, 13:17
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: strefa anglosaska, w tym Netherlands
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Błogosławieństwo w Izraelu?

Postautor: berecik » 23 lut 2016, 18:34

Ze względu na tytuł wątku warto może dodać, że mimo "piękna", "siedzib", "ogrodów", to nie Izrael jest źródłem błogosławieństwa, tylko Pan. Naszą rolą jest jedynie uszanować, że Jakub jest Jego ludem, co czyni go 'oczkiem uwagi' (Zach. 2:12) wszelkich zwierzchności, tych dobrych i złych. Jeśli popełnia błędy, jest to najpierw sprawa między nim, a Panem. Ale ponieważ popełnia błędy, błogosławienie Izraelowi nie może przysłaniać jego trzeźwej oceny. Prowadzić do uświęcenia grzechów i potencjalnych nadużyć.

Czym innym bowiem jest życzliwość i błogosławienie, a czym innym egzekwowanie prawdy i interesów wspólnoty. Tak samo błogosławienie Polski i Polaków tylko wzmacnia obowiązek czuwania i intensywnego zajęcia własnymi problemami.


Daj mądrość wodzom w ich wojowaniach,
Błogosław Antka w nowych zadaniach,
Stół tych co Ciebie, miłosci szukają,
Daj pokój prawym,
Sąd... co zdradzają.

"Pan nierychły do gniewu i bardzo łaskawy przebacza winę i występek, choć nie pozostawia bez kary, lecz za winę ojców nawiedza synów do trzeciego i do czwartego pokolenia."
(4 Moj. 14:18) ... (Ps. 86:15) ...
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Błogosławieństwo w Izraelu?

Postautor: fantomik » 23 lut 2016, 21:59

Był Ezaw i Jakub, jednak nie każdy był dziedzicem (a nawet więcej, nie pierwszy syn był dziedzicem). Błogosławieństwo oraz synostwo płynie z wiary, a nie faktu urodzenia. Jak zresztą sam Chrystus niejednokrotnie wspominał jemu współczesnym, że Bóg i z kamieni może wskrzesić Abrahamowi potomstwo. Tak też uczynił i odbudował namiot Dawida jak też uprzednio obiecał. Niestety dla wielu sposób w jaki to uczynił jest zgorszeniem, ale tak też było i za czasów Apostołów więc czemu miałoby być teraz inaczej?

PS. A tak na marginesie, chrześcijanom nikt nie błogosławi ;)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze i kij w mrowisko wciśnięty ;-))


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
berecik
Posty: 178
Rejestracja: 12 maja 2015, 13:17
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: strefa anglosaska, w tym Netherlands
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Błogosławieństwo w Izraelu?

Postautor: berecik » 24 lut 2016, 08:39

fantomik:
... z kamieni może wskrzesić Abrahamowi potomstwo. Tak też uczynił i odbudował namiot Dawida jak też uprzednio obiecał. Niestety dla wielu sposób w jaki to uczynił jest zgorszeniem, ale tak też było i za czasów Apostołów więc czemu miałoby być teraz inaczej?

Słuszna uwaga fantomiku.

Już od dawna wielu zauważa, że w projekcie jest zbyt wiele mankamentów. Wymieńmy kilka:
✔ wyjście z Egiptu, miała być "dobra zmiana", a wyszło jak wyszło - 40 lat, w dodatku ci co wyszli już pustyni nie opuścili,
✔ błogosławieństwo Bileama... koniec końców wypowiedział je przeciwnika Izraela,
✔ służba Mesjasza i sam sposób przyjścia na świat - mało królewski, nie przywróciły potęgi politycznej, do tego dochodzą dzieci pomordowane w Betlehem i zburzenie Świątyni,
✔ odbudowa państwa Izrael - bez Mesjasza, z wiodącą rolą świeckich i socjalistów,
✔ ciągle wojna, ciągle w okrążeniu...

Joz. 24:15

A jeśliby się wam wydawało,
że źle jest służyć Panu, to wybierzcie sobie dzisiaj,
komu będziecie służyć: czy bogom, którym służyli wasi ojcowie,
gdy byli za Rzeką, czy też bogom amorejskim, w których ziemi teraz mieszkacie.

Lecz ja i dom mój służyć będziemy Panu.

(BW)


Daj mądrość wodzom w ich wojowaniach,
Błogosław Antka w nowych zadaniach,
Stół tych co Ciebie, miłosci szukają,
Daj pokój prawym,
Sąd... co zdradzają.

"Pan nierychły do gniewu i bardzo łaskawy przebacza winę i występek, choć nie pozostawia bez kary, lecz za winę ojców nawiedza synów do trzeciego i do czwartego pokolenia."
(4 Moj. 14:18) ... (Ps. 86:15) ...

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości