Trójca

Jak postrzegamy Boga....
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 29 gru 2008, 01:26

chrzescijanin pisze:Poza tym nie ja go osadzam - a jego wlasne pisma ktore redaguje i wydaje
Puritan pisze:Powodem dla którego tak go osądzasz jest wyłącznie to, że ileś tam lat temu nauczał on, że Jezus otrzymał tytuł Syna Bożego w momencie wcielenia? Czy też jest jeszcze jakiś inny powód?


Wiec na chwile obecna sa 2 problemy:
Falszywy chrystus gloszony przez JFM jr.
Falszywy poglad - ze bez rozlania krwi jest odpuszczenie gloszony przez JFM jr

do tego dochodzi mniej istotny - bo praktyczny a nie fundamentalny - problem z gloszonym Lordship Salvation zamiast Lordship after Salvation (jesli juz).

Poniewaz ten temat dotyczy Trojcy - to temat Osoby Chrystusa jest tu kluczowy. Czy gloszenie ze Jezus nie zawsze byl Synem Bozym (kto nie ma Syna nie ma tez i Ojca), jest jeszcze wiara w Trojce w senscie chrzescijanskim/biblijnym?


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 29 gru 2008, 19:02

chrzescijanin pisze:[...]do tego dochodzi mniej istotny - bo praktyczny a nie fundamentalny - problem z gloszonym Lordship Salvation zamiast Lordship after Salvation (jesli juz).

Nie ma Zbawienie bez Uświęcenia (tak, nawet Łotr na krzyżu stał się z Łaski Bożej Świętym). Gdyż jak Bóg Zbawia człowieka to i przemienia go aby stał się podobny do obrazu Bożego Syna. Więc przekręcanie Nazwy bez zrozumienia co się za tą nazwą kryje jest po prostu wg. mnie nieudaną próbą uparcie nie przyznawania się do błędu, który się popełniło.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 29 gru 2008, 19:25

Albo to po prostu wynik padnięcia ofiarą heretyków którzy tworzą strony takie jak ta: http://www.jesus-is-savior.com/
Też kiedyś wierzyłem w naukę o Lordship Salvation jak teraz chrzescijanin, ale w dość niedługim czasie po nawróceniu przejrzałem na oczy. Już najwyższy czas zapoznać się z tym co mówi Biblia na ten temat i nie uchodzić za jedynego sprawiedliwego.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 29 gru 2008, 19:32

fantomik pisze:Nie ma Zbawienie bez Uświęcenia

tu akurat jest temat TROJCY - wiec uwagi poza tym tematem warto dyskutowac tam gdzie jest ich miejsce.
Puritan pisze:heretyków którzy tworzą strony takie jak ta: http://www.jesus-is-savior.com/

zapewne napiszesz do nich z ostrzezeniem - tak nalezaloby zrobic, choc nie wiem co dokladnie mozesz im zarzucic - poniewaz nie znam tej strony ani jej autorow. Proponuje abys napisal o nich wiecej (skoro osadziles ich jako heretykow).

Wracajac do tematu TROJCY. Mozna generalnie wyciagnac pewna zasade jej dotyczaca. Wzajemnych relacji w Bostwie.
Potem usłyszałem głos Jehowy, który rzekł: Kogo poślę? I kto Nam pójdzie? Tedy odpowiedziałem: Oto jestem, poślij mnie! (Izaj. 6:8)


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 29 gru 2008, 19:56

ann_in_grace pisze:Unity in Diversity in Community
a po polsku?


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 25 sty 2009, 14:54

I chociaż był Synem, nauczył się posłuszeństwa przez to, co wycierpiał, (Hebr. 5:8)
Czy slowo 'chociaż' jest tu konieczne???

nauczył się posłuszeństwa


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 26 sty 2009, 13:52

chrzescijanin pisze:
Lash pisze:Czy wyznałeś już grzech odrzucania darów łaski Ducha św po czasach apostolskich

Nie odrzucam darow laski Ducha Swietego - uzywam ich regularnie wszystkich ktore sa. Inna rzecz ze nie przyjmuje podrobek - lecz badam duchy czy sa od Boga.

Wracajmy do tematu Trojcy.

Czekam na odpowiedzi Puritana na zadane w tym watku pytania ...
A ktorych nie ma?
Któr Duch przestał dawać jak chce?
On kiedy chce je daje. i nie powiedział że będzie inaczej :D


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Jaśmin
Posty: 156
Rejestracja: 03 gru 2008, 10:56
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Jaśmin » 11 mar 2009, 19:52

Lash pisze:
chrzescijanin pisze:
Lash pisze:Czy wyznałeś już grzech odrzucania darów łaski Ducha św po czasach apostolskich

Nie odrzucam darow laski Ducha Swietego - uzywam ich regularnie wszystkich ktore sa. Inna rzecz ze nie przyjmuje podrobek - lecz badam duchy czy sa od Boga.

Wracajmy do tematu Trojcy.

Czekam na odpowiedzi Puritana na zadane w tym watku pytania ...
A ktorych nie ma?
Któr Duch przestał dawać jak chce?
On kiedy chce je daje. i nie powiedział że będzie inaczej :D


Okreslenie 'Duch daje jak chce' nalezy wiązać z Duchem Ojca-Zach. 4:2,6 'siedem świeczników' tj pełnia Ducha (por. Obj. 1:4; 4:5) to Jahwe mówi ze owa pełnia to 'Duch Mój'. Ten Duch dany został Synowi-Obj. 5:6 i ten Duch Ojca wysłany w części został wysłany na ziemie jako dech w obietnicy Ojca-Łuk. 24:49(nie zwyła moc ale moc Ducha Świetego).Ta obietnica Ojca to ta z Jana 16:13,14. I faktycznie sam z siebie Duch nie mówił kiedy Bóg posługiwał się np. Janem czy aniołem ale ten Duch Ojca dany Synowi został przekazywany przez anioła i proroków i oni sami z siebie nie mówili ale jak słyszeli i w ten sposób otoczony był chwałą Jezus.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 11 mar 2009, 22:51

Odpowiem jak napiszesz to w odpowiednim dziale


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości