Mówienie językami

Jak postrzegamy Boga....
Awatar użytkownika
esde
Posty: 279
Rejestracja: 07 lis 2011, 21:17
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Mówienie językami

Postautor: esde » 28 lis 2011, 15:01

Witam Was!

Mam problem...
od wczoraj nie mogę przestać o tym myśleć... Mam mętlik w głowie.
Chodzi mi o mówienie językami. Nasłuchałem się owego Pana
http://www.youtube.com/watch?v=FV9JajqG ... re=related
który twierdzi, że bez daru mówienia językami nie ma w nas Ducha Świętego.
Czy jestem w takim razie zwodzony? Ale ja czuję obecność Ducha Świętego w moim życiu!

Proszę o pomoc.

Z Bogiem!


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Mówienie językami

Postautor: Lash » 28 lis 2011, 15:24

esde pisze:Witam Was!

Mam problem...
od wczoraj nie mogę przestać o tym myśleć... Mam mętlik w głowie.
Chodzi mi o mówienie językami. Nasłuchałem się owego Pana
http://www.youtube.com/watch?v=FV9JajqG ... re=related
który twierdzi, że bez daru mówienia językami nie ma w nas Ducha Świętego.
Czy jestem w takim razie zwodzony? Ale ja czuję obecność Ducha Świętego w moim życiu!
Proszę o pomoc.
Z Bogiem!


Nie wierz Jemu
Apostol Paweł powiedział


(1) Starajcie się posiąść miłość, troszczcie się o dary duchowe, szczególnie zaś o dar proroctwa! (2) Ten bowiem, kto mówi językiem, nie ludziom mówi, lecz Bogu. Nikt go nie słyszy, a on pod wpływem Ducha mówi rzeczy tajemne. (3) Ten zaś, kto prorokuje, mówi ku zbudowaniu ludzi, ku ich pokrzepieniu i pociesze. (4) Ten, kto mówi językiem, buduje siebie samego, kto zaś prorokuje, buduje Kościół. (5) Chciałbym, żebyście wszyscy mówili językami, jeszcze bardziej jednak pragnąłbym, żebyście prorokowali. Większy jest bowiem ten, kto prorokuje, niż ten, kto mówi językami - chyba że jest ktoś, kto tłumaczy, aby to wyszło na zbudowanie Kościołowi.


Jak widać Paweł mówi ze ważniejsze jest dla niego prorokowanie!
Gdyby mówienie jezykami było znakiem zbawienia mamy wtedy sytuację taką, że nie zalezy mu na zbwienieu niektórych człlnków kośicoła w Koryncie!

Ba oni nie wszyscy mówia Jezykami ...

Inny tekst potwierdzjący ze nie wszyscy muszą mówić jezykami jest tu:

(28) I tak ustanowił Bóg w Kościele najprzód apostołów, po wtóre proroków, po trzecie nauczycieli, a następnie tych, co mają dar czynienia cudów, wspierania pomocą, rządzenia oraz przemawiania rozmaitymi językami. (29) Czyż wszyscy są apostołami? Czy wszyscy prorokują? Czy wszyscy są nauczycielami? Czy wszyscy mają dar czynienia cudów? (30) Czy wszyscy posiadają łaskę uzdrawiania? Czy wszyscy przemawiają językami? Czy wszyscy potrafią je tłumaczyć? (31) Lecz wy starajcie się o większe dary: a ja wam wskażę drogę jeszcze doskonalszą.

Odpowiedzi sa
Nie wszyscy sa Apostołami
nie wszyscy nauczją
nie wszyscy czynia cudy
nie wwszyscy uzdawiają
nie wszyscy mówia jezykami
Ale wszyscy sa jednym ciałem Chrystusa i sa ochrzsczeni w jednego Ducha


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Mówienie językami

Postautor: fantomik » 28 lis 2011, 20:00

esde pisze:Witam Was!

Mam problem...
od wczoraj nie mogę przestać o tym myśleć... Mam mętlik w głowie.
Chodzi mi o mówienie językami. Nasłuchałem się owego Pana
http://www.youtube.com/watch?v=FV9JajqG ... re=related
który twierdzi, że bez daru mówienia językami nie ma w nas Ducha Świętego.
Czy jestem w takim razie zwodzony? Ale ja czuję obecność Ducha Świętego w moim życiu!

Proszę o pomoc.

Z Bogiem!

Jak dojdziesz do fragmentu Słowa, który mówi o wilkach w owczych skórach to jest to fragment o tym panu co tak twierdzi (ewentualnie on został zwiedziony przez takie wilki) ;) Nawet forumowi charyzmatycy to potwierdzą, mimo że czasami użyją może lekko lżejszych określeń.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa zardzewiałe grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
esde
Posty: 279
Rejestracja: 07 lis 2011, 21:17
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: esde » 28 lis 2011, 21:36

Dzięki wielkie :)... A jaki w ogóle macie stosunek do tego daru?


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 28 lis 2011, 21:38

esde pisze:Dzięki wielkie :)... A jaki w ogóle macie stosunek do tego daru?


Bardzo pozytywny :D Ale nie w wydaniu tego pastora:D


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
esde
Posty: 279
Rejestracja: 07 lis 2011, 21:17
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: esde » 28 lis 2011, 21:45

Tzn? Posiadasz owy dar? Ja tego do końca nie rozumiem. Może mi ktoś wytłumaczyć?


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 28 lis 2011, 21:58

Jak go otrzymałam, to nawet do końca nie wiedziałam, o co chodzi, ale cudowny to był stan. I w tej radości pozostaję do dziś. Odsyłam Cię do Biblii.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 28 lis 2011, 23:53

esde pisze:Dzięki wielkie :)... A jaki w ogóle macie stosunek do tego daru?

Uważam, że z 98% tego co słyszałem to mniej lub bardziej świadome "podróbki", co do tych pozostałych ~2% po prostu nie mam pewności ;) Uważam, że w większości wypadków gdy słyszałem "mówienie językami" to nawet zakładając, że był to autentyczny dar, to jego użycie było w mojej ocenie dość hm... egoistyczne, również przykładając nauczane Św. Pawła w tym temacie, więc ciężko mi pochodzenie tego daru, w wypadkach w których słyszałem, pogodzić z jasnym stanowiskiem Słowa, że Duch Święty uwielbia i wywyższa Chrystusa. Ale to moje subiektywne przemyślenia i jak najbardziej można założyć, że po prostu "źle trafiłem" ;) Ale w sumie dobrze, że nie pytasz się o inne z popularniejszych w kręgach charyzmatycznych dary ;)

Na koniec może wyraźnie podkreślę, że nie wypowiadam się o osobach z forum, gdyż z charyzmatyków z naszego forum w sumie nie spotkałem się (jeszcze) z nikim tak twarzą w twarz, a tym bardziej nie słyszałem ich modlitwy w przeróżnych językach ;)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 30 lis 2011, 08:05

fantomik pisze:Uważam, że z 98% tego co słyszałem to mniej lub bardziej świadome "podróbki", co do tych pozostałych ~2% po prostu nie mam pewności

100% podróbka, bo nigdy nie było:

1 Kor. 14
(22) Przeto mówienie językami, to znak nie dla wierzących, ale dla niewierzących

Co cię skłania do twierdzenia, że te 2% mogło być prawdziwym darem?
esde pisze:który twierdzi, że bez daru mówienia językami nie ma w nas Ducha Świętego.

Kiedy / Jak otrzymujemy Ducha Świętego? http://www.gotquestions.org/Polski/kied ... etego.html
Czym jest chrzest w Duchu Świętym? http://www.gotquestions.org/Polski/chrz ... ietym.html


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 1101
Rejestracja: 03 mar 2010, 10:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Bea » 30 lis 2011, 09:02

esde pisze:Tzn? Posiadasz owy dar? Ja tego do końca nie rozumiem. Może mi ktoś wytłumaczyć?


Poczytaj na forum, jest kilka tematów o darze języków i darch Ducha
Nie ma potrzeby dublować go kolejny raz.
Jeżeli chcesz to odśwież któryś ze starych tematów który ci najbardziej będzie odpowiadał.



(§ 3.
Jeśli chcesz założyć nowy temat zobacz czy nie był on już omawiany w już istniejących – opcja szukaj. Wątki należy zakładać w odpowiednich dla nich działach w innym razie będą one przenoszone do odpowiednich kategorii przez moderatorów. )


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 30 lis 2011, 09:27

Puritan pisze:100% podróbka, bo nigdy nie było:

1 Kor. 14
(22) Przeto mówienie językami, to znak nie dla wierzących, ale dla niewierzących

Co cię skłania do twierdzenia, że te 2% mogło być prawdziwym darem?


Teks mówi o ZNAKU dla niewierzących a ty puritan o tym ze nigdy nie było ....
widzisz niekompatybilnosć z tekstem?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 30 lis 2011, 15:16

Puritan pisze:Co cię skłania do twierdzenia, że te 2% mogło być prawdziwym darem?

Napisałem, że nie mam pewności ;) To nie jest tożsame z tym, że skłaniam się ku którejś z opcji.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 30 lis 2011, 15:38

fantomik pisze:
Puritan pisze:Co cię skłania do twierdzenia, że te 2% mogło być prawdziwym darem?

Napisałem, że nie mam pewności ;) To nie jest tożsame z tym, że skłaniam się ku którejś z opcji.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)

Rozumiem, czyli nic nie wskazuje na to, że te 2% może mieć prawdziwy dar, ale pomimo tego wahasz się co do tego czy mają rację?
Lash pisze:Teks mówi o ZNAKU dla niewierzących a ty puritan o tym ze nigdy nie było ....
widzisz niekompatybilnosć z tekstem?
Nawet nie wiem o czym piszesz.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 30 lis 2011, 15:52

Puritan pisze:
Lash pisze:Teks mówi o ZNAKU dla niewierzących a ty puritan o tym ze nigdy nie było ....
widzisz niekompatybilnosć z tekstem?
Nawet nie wiem o czym piszesz.
Czasami to widać ze nie rozumiesz co napisano.
Tekst Bbilijny mówi
Przeto mówienie językami, to znak nie dla wierzących, ale dla niewierzących

Nie ma tu nic o istnieniu lub nie tego Daru

jest to odpowiedx na twoje zdawkowe

100% podróbka, bo nigdy nie było:


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości