Odpuszczenie grzechów

Jak postrzegamy Boga....
Maksymilian
Posty: 541
Rejestracja: 13 lip 2011, 00:03
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender: Male
Kontaktowanie:

Odpuszczenie grzechów

Postautor: Maksymilian » 15 kwie 2012, 20:33

"Którymkolwiek grzechy odpuścicie, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są zatrzymane."(Ew. Jana 20, 23 )

Co to miało znaczyć, bo jestem zmieszany :/


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 15 kwie 2012, 20:53

Maksymilian pisze:Co to miało znaczyć, bo jestem zmieszany


To znaczy, że komu odpuścisz grzechy, będą mu odpuszczone, a którym zatrzymasz, będą zatrzymane.


Maksymilian
Posty: 541
Rejestracja: 13 lip 2011, 00:03
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Maksymilian » 15 kwie 2012, 20:56

Alkhilion, hahaha ... bardzo śmieszne :/


"Non moriar sed vivam et narrabo opera Domini"
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 15 kwie 2012, 20:59

Maksymilian pisze:Co to miało znaczyć, bo jestem zmieszany

To, co jest napisane.


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Maksymilian
Posty: 541
Rejestracja: 13 lip 2011, 00:03
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Maksymilian » 15 kwie 2012, 21:01

Czyli jeśli komuś nie wybaczę grzech jego będzie zatrzymany ?


"Non moriar sed vivam et narrabo opera Domini"
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 15 kwie 2012, 21:07

Czyli jeśli komuś nie wybaczę grzech jego będzie zatrzymany ?


Jego i Twój też, bo:

[Mt 6:12] "i odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;"

Maksymilian pisze:Alkhilion, hahaha ... bardzo śmieszne :/


Zadziwiająca prostota słowa bożego :)


Maksymilian
Posty: 541
Rejestracja: 13 lip 2011, 00:03
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Maksymilian » 15 kwie 2012, 21:10

Alkhilion, ja tu filozofowałem, a tu takie proste :D


"Non moriar sed vivam et narrabo opera Domini"
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 15 kwie 2012, 21:21

Maksymilian pisze:Czyli jeśli komuś nie wybaczę grzech jego będzie zatrzymany ?

Pan Jezus powiedział to do Apostołów.


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 16 kwie 2012, 01:46

Znaczy to że Apostolowie i chrzesiajanie mają moc uwalniania z grzechow przez ZWIASTOWANIE Ewangelii


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 16 kwie 2012, 12:08

DA 10:43 - O nim to świadczą wszyscy prorocy, iż każdy, kto w niego wierzy, dostąpi odpuszczenia grzechów przez imię jego.

DA 13:38 - Niechże więc będzie wam wiadome, mężowie bracia, że przez tego zwiastowane wam bywa odpuszczenie grzechów
13:39 - i że w nim każdy, kto wierzy, bywa usprawiedliwiony w tym wszystkim, w czym nie mogliście być usprawiedliwieni przez zakon Mojżesza.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 16 kwie 2012, 12:19

Lash pisze:Znaczy to że Apostolowie i chrzesiajanie mają moc uwalniania z grzechow przez ZWIASTOWANIE Ewangelii

Tego nie rozumiem; czy mógłbyś rozszerzyć swoją myśl :?:


Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 16 kwie 2012, 12:23

Jezus udzielił Apostołom i Kościołowi władzy odpuszczania i zatrzymywania grzechów - komu są odpuszczone ten jest włączony do Kościoła, komu są zatrzymane ten jest wyłączony, por. Mat 18.


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 16 kwie 2012, 13:48

kontousunięte1 pisze:
Lash pisze:Znaczy to że Apostolowie i chrzesiajanie mają moc uwalniania z grzechow przez ZWIASTOWANIE Ewangelii

Tego nie rozumiem; czy mógłbyś rozszerzyć swoją myśl :?:
Tracycyjnie pojmuje się ten werset jako władzę. Jak chcę tak zrobię jako apostoł ( odpuszczę albo nie ) i wszyscy moga mi podskoczyć :/

Jezus mówi te słowa po zmartwychwstaniu.
przekazuje uczniom Ducha Św w celu kontynuacji Jego misji.
Jego misją było UWALNIANIE ludzi z grzechu i jego skutków - choroby / opętania / niespraiedliwość społeczna etc

Jezus Dając Ducha uczniom przekazuje im misję UWALNIANIA od grzechu.
Nie znaczy to że są to Panowie którzy ODPUSZCZJĄ jak sie tłumaczy to słowo ale to SLUDZY którzy UWALNIAJA.
I ci których uwolnią będą wolni a ci których nie uwolnią nie będa mieli wolności od grzechów.


Problemem jest tu słowo ODPUSZCZAĆ. które znaczy - UWALNIAĆ
w polskim jezysku - odpuszczenie ma konotacje - ktoś z moca i władzą nad mniejszym i słabszym ODPUSZCZA łaskawie komuś grzech. ma to odcień negatywnego panowania i egozimu .

Uwolnienie ma raczej konotacje pozytywne - Ktos kto ma władze przynosi wolność mniejszym i słabszym poranionym i pokrzywdzoanym - którzy sa w mocy i niewoli grzechu.

Jestem przekonany że chodziło tu Jezusowi o kontynuuowanie Jego dzieła wolności dla grzezników o wiele Bardziej niz spaczonej idei panowania sekty apostołów nad laikatem poprzez sterowanie "odpuszczaniem lub nie" grzechu


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Michał » 16 kwie 2012, 15:23

Kazanie ks. dr. Marcina Lutra na wczorajszą niedzielę, gdzie poruszona jest właśnie ta kwestia: http://www.luteranie.pl/pl/index.php?D=285


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 16 kwie 2012, 16:37

Lash, dziękuję. :-D W tym kontekście spowiedź księdzu jest kompletnie bezzasadna. :roll:
A przecież włąśnie na ten werset powołuje się KK spowidając i dopuszczając /lub nie/ do Stołu Pańskiego.
Jest to więc ogromne nadużycie /ze strony tego kościoła/.



Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości