Tryteizm

Jak postrzegamy Boga....
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 09 maja 2012, 12:20

Iv pisze:
Alkhilion pisze:Każdy, kto zaprzecza, że jest więcej niż jeden Bóg- jest heretykiem.

Ja zaprzeczam, temu że jest więcej niż jeden Bóg.
Bo Bóg jest Jeden.

Alk. popraw się ;)
Bo herezje opowiadasz


Ojojojojoj :boisie:

Proszę o kamienie, oczywiście, że źle powiedziałem :-D

Nowa wersja:
Każdy, kto utrzymuje, że jest więcej niż jeden Bóg, jest heretykiem. Teraz dobrze ;)?


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 09 maja 2012, 15:54

Iv pisze:
Alkhilion pisze:Każdy, kto zaprzecza, że jest więcej niż jeden Bóg- jest heretykiem.

Ja zaprzeczam, temu że jest więcej niż jeden Bóg.
Bo Bóg jest Jeden.

Alk. popraw się ;)
Bo herezje opowiadasz


:rotfl:
Czujna jesteś :S
Lanie się należy heretykowi :D


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 09 maja 2012, 16:29

Alkhilion pisze:Ojojojojoj

Proszę o kamienie, oczywiście, że źle powiedziałem


Obrazek
:mrgreen:


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 09 maja 2012, 20:10

Małgorzata pisze:
Iv pisze:
Alkhilion pisze:Każdy, kto zaprzecza, że jest więcej niż jeden Bóg- jest heretykiem.

Ja zaprzeczam, temu że jest więcej niż jeden Bóg.
Bo Bóg jest Jeden.

Alk. popraw się ;)
Bo herezje opowiadasz


:rotfl:
Czujna jesteś :S
Lanie się należy heretykowi :D


Obrazek

Iv pisze:
Alkhilion pisze:Ojojojojoj

Proszę o kamienie, oczywiście, że źle powiedziałem


Obrazek
:mrgreen:


No nie, tracę monopol a śmieszne obrazki :boisie:


Maksymilian
Posty: 541
Rejestracja: 13 lip 2011, 00:03
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Maksymilian » 09 maja 2012, 21:16

Alkhilionie zgłoś się do mnie w Bielsku-Białej znajdę miejsce na mojej długiej liście :mrgreen:


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 09 maja 2012, 21:22

Maksymilian, w B-B jest duży zbór.


Maksymilian
Posty: 541
Rejestracja: 13 lip 2011, 00:03
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Maksymilian » 10 maja 2012, 05:39

:] :zabawa:


"Non moriar sed vivam et narrabo opera Domini"
Ararat
Posty: 208
Rejestracja: 25 kwie 2012, 14:51
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: https://goo.gl/FtHC4r
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ararat » 05 cze 2012, 23:15

Alkhilion pisze:Tryteizm to wiara, ze istnieje trzech bogów: Ojciec, Syn i Duch Święty. Współpracują oni w ramach jednej unii dla dobra świata. Pogląd typowy dla mormonów i religii pokrewnych. W opinii ortodoksyjnego nauczania oraz Biblii jest to herezja.



Oczywiście, że herezja i nauka rodem z pogaństwa bo zaprzecza Słowu Bożemu, które mówi, że Bóg jest jeden


"Nie ma zaś nic wspólnego z Bogiem ten, kto nie uznaje JEZUSA. " ( 1 list Jana 4:3 ) BWP
"Każdy zaś duch, który nie uznaje JEZUSA, nie jest z Boga;..." ( 1 list Jana 4:3 ) BT
"I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni." (Dzieje Ap.4:12) - TYLKO JEZUS CHRYSTUS.

https://jedynadroga.blogspot.com/
https://www.facebook.com/ZbawieniewChrystusie/
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 15 cze 2012, 10:43

Alkhilion pisze:
Maksymilian pisze:Ja nie twierdzę, że mormoni mają prawdziwą naukę, ale jest ona chrześcijańska mimo wszystko, w skrócie są chrześcijanami, ale mają złą doktrynę.


Uważasz doktrynę mówiącą, że Księga Mormona jest natchnioną częścią Biblii, że po śmierci każdy staje się bogiem i dostaje własną planetę do rządzenia za chrześcijańską lub mającą cokolwiek wspólnego z chrześcijaństwem?

To co mnie zawsze zastanawiało to jak Mormoni w ogóle znajdują sobie żony (w liczbie mnogiej), które konwertują na ten ich mormonizm, jeśli dla kobiet Niebo oznacza całą wieczność spędzoną w nieskończonym-kosmicznym prodzie (rodzeniu)? ;-)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Ptysiek
Posty: 178
Rejestracja: 05 lip 2012, 16:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ptysiek » 14 lip 2012, 12:49

W Biblii w księdzie rodzaju pisze że Bogowie stworzyli niebo i ziemie,
nie mówie że mormoni mają we wszystkim racje,
nie jestem mormonem,
ale są bogowie-trzej(Bóg Ojciec ,Syn Boży i Duch Święty) a nie jeden Bóg


Isa ibn Marjam(Jezus) jest Bogiem Jedynym !!!

Prorocy i Posłańcy Boga zostali zesłani w celu prowadzenia ludzkości prostą Drogą Prawdy. Celem ich objawienia było nauczanie wszystkich ludzi, aby mogli oni w godzinie śmierci, w największej czystości i świętości oraz uniezależnieni od wszystkiego, wznieść się do tronu Najwyższego. Światło, którym te dusze promieniują, odpowiedzialne jest za postęp świata i jego ludzi…
Baha’u’llah Pokłosie Pism
Awatar użytkownika
Ptysiek
Posty: 178
Rejestracja: 05 lip 2012, 16:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ptysiek » 14 lip 2012, 12:57

Hardi pisze:
Maksymilian pisze:Ja nie twierdzę, że mormoni mają prawdziwą naukę, ale jest ona chrześcijańska mimo wszystko, w skrócie są chrześcijanami, ale mają złą doktrynę.

skoro ich nauka nie jest prawdziwa to jak może być chrześcijańska :?: :eek: zdajesz sobie sprawę z tego co napisałeś :?: bo wydaje mi się, że nie... mormoni nauczają, że Jezus na początku był tylko człowiekiem, ale później stał się Bogiem dzięki temu, że był posłuszny, i że każdy może stać się bogiem, oni wierzą w życie wieczne, ale nie w takim sensie jak różni chrześcijanie, ale w sensie typowo buddystycznym, życie wieczne jako bogowie, a nie ludzie... nauka mormonów ma więcej wspólnego z buddyzmem, niż z chrześcijaństwem, to już ŚJ są bardziej chrześcijańscy od mormonów

Alkhilion pisze:Uważasz doktrynę mówiącą, że Księga Mormona jest natchnioną częścią Biblii

tego mormoni nie mówią, oni mówią jeszcze gorzej: Biblia przez stulecia została sfałszowana i poprzerabiana, a księga mormona jest tym co było w pierwotnej niesfałszowanej Biblii


zgadzam się z tym ludzie na przyszłej ziemii będą żyć jak aniołowie w niebie a nie jak Bogowie,
jest tylko trzech bogów i im się należy jedynie cześć i chwała


Awatar użytkownika
Ptysiek
Posty: 178
Rejestracja: 05 lip 2012, 16:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ptysiek » 14 lip 2012, 13:00

Księga Mormona to bajki oparte o biblie,
nie czytałem jej
jest fałszywą ksiegą


Isa ibn Marjam(Jezus) jest Bogiem Jedynym !!!



Prorocy i Posłańcy Boga zostali zesłani w celu prowadzenia ludzkości prostą Drogą Prawdy. Celem ich objawienia było nauczanie wszystkich ludzi, aby mogli oni w godzinie śmierci, w największej czystości i świętości oraz uniezależnieni od wszystkiego, wznieść się do tronu Najwyższego. Światło, którym te dusze promieniują, odpowiedzialne jest za postęp świata i jego ludzi…

Baha’u’llah Pokłosie Pism
Maksymilian
Posty: 541
Rejestracja: 13 lip 2011, 00:03
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Maksymilian » 14 lip 2012, 18:45

Ptysiek, jest jeden Bóg w trzech osobach :/


"Non moriar sed vivam et narrabo opera Domini"
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 15 lip 2012, 00:04

Ptysiek, Twojej tezie przeczy cała Biblia z pierwszym przykazaniem na czele. To, co pisze Maksymilian, jest całkiem dobrym ludzkim przybliżeniem istoty Boga ;]



Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości