Ludzka natura Chrystusa

Jak postrzegamy Boga....
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 19 maja 2012, 17:22

Oliwka pisze:A moze tak nam wpoili ze tak mamy mysleć ?


Cwaniakuj dalej, żeby dopisać sobie teorię to Biblii. Biblia mówi jasno.

Oliwka pisze:Chyba nie dawał by takiej propozycji wiekszemu od siebie ?


A to niby czemu?

Oliwka pisze:Tak sie mówi kiedy sie mysli o sobie ,ze jest sie ponad ..ale usłyszał ,gdzie jest jego miejśce .


Nie zmieniaj nagle tematu na większość mniejszość, mówimy o kuszeniu, a Jezus był kuszony.

Oliwka pisze:Stworzenie jest raczej czyms innym niz zrodzenie ,jak myslisz ?


Tak, Bóg stworzył ludzka naturę Jezusa jako doskonałego człowieka w łonie Jego matki.

Oliwka pisze:Co innego stworzona lalka nawet jesli mówi mama , płacze czy sie smieje -np- a co innego urodzone dziecko .


A co to ma do rzeczy? Trzymaj się tematu.

Oliwka pisze:A co z tym po mamie ?


A Jezus począł się z Ducha Świętego, czy z Marii?


Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Oliwka » 19 maja 2012, 17:38

quote]"Alkhilion"
Oliwka pisze:A moze tak nam wpoili ze tak mamy mysleć ?


Cwaniakuj dalej, żeby dopisać sobie teorię to Biblii. Biblia mówi jasno.
[/quote]
Biblia mówi jasno ,ale ci co ja nam tłumaczą moga mieć rózne motywy .
I niepisz do mnie - cwaniakuj - bo zakończe z toba wymiane poglądów ,ja do ciebie tak sie nie zwracam .

Oliwka pisze:Chyba nie dawał by takiej propozycji wiekszemu od siebie ?


A to niby czemu?

Wyobraź sobie pastucha który mówi do Króla , - pokłoń mi się ;-)

Oliwka pisze:Tak sie mówi kiedy sie mysli o sobie ,ze jest sie ponad ..ale usłyszał ,gdzie jest jego miejśce .


Nie zmieniaj nagle tematu na większość mniejszość, mówimy o kuszeniu, a Jezus był kuszony.

Podobnie jak sie sprawdza złoto czy nie jest tombakiem .
Tyle ,że ten co "kusił" doświadczał - nie miał pojecia co z tym fantem zrobic
Oliwka pisze:Stworzenie jest raczej czyms innym niz zrodzenie ,jak myslisz ?


Tak, Bóg stworzył ludzka naturę Jezusa jako doskonałego człowieka w łonie Jego matki.


Czy uznajesz ,ze Jezus nie ma nic z prochu ziemi ?

Oliwka pisze:Co innego stworzona lalka nawet jesli mówi mama , płacze czy sie smieje -np- a co innego urodzone dziecko .


A co to ma do rzeczy? Trzymaj się tematu.


Ma ,ponieważ Bóg stworzył wszystko ,ale nie wszystko jest Jego Synem, tylko TO CO RODZI .

Oliwka pisze:A co z tym po mamie ?


A Jezus począł się z Ducha Świętego, czy z Marii?

Z Ducha Świętego , ale co z Maria , miała w tym jakis udział czy nie ?


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 19 maja 2012, 17:47

Oliwka pisze:I niepisz do mnie - cwaniakuj - bo zakończe z toba wymiane poglądów ,ja do ciebie tak sie nie zwracam .


Przepraszam :(
Tylko nie lubię, kiedy ktoś dopisuje sobie swoje teorie i motywy do Słowa Bożego, które mówi jasno, że Jezus, cytuję:

[Mk 1:13] "I przez czterdzieści dni kusił Go szatan na pustyni. I żył wśród dzikich zwierząt, a usługiwali Mu aniołowie."
[Łk 4:2] "Tam diabeł kusił Go przez czterdzieści dni, a On nic nie jadł w tych dniach. Kiedy one dobiegły końca, poczuł głód."

Oliwka pisze:Wyobraź sobie pastucha który mówi do Króla , - pokłoń mi się


I co z tego dalej? Zmieniasz temat.

Oliwka pisze:Podobnie jak sie sprawdza złoto czy nie jest tombakiem .


A jest napisane, że szatan kusił Go, a oliwka dopisuje intencje zgodnie ze swoimi przemyśleniami.

Oliwka pisze:Tyle ,że ten co "kusił" doświadczał - nie miał pojecia co z tym fantem zrobic


Wszystko od słowa "kusił" w prawo to tylko Twoje przemyślenia, więc stawianie ich na równi ze słowem Świętego Boga jest bez sensu.

Oliwka pisze:Czy uznajesz ,ze Jezus nie ma nic z prochu ziemi ?


Wręcz przeciwnie, cały czas udowadniam Ci na podstawie Biblii, że Jezus był w 100% człowiekiem i w 100% Bogiem.

Oliwka pisze:Ma ,ponieważ Bóg stworzył wszystko ,ale nie wszystko jest Jego Synem, tylko TO CO RODZI .


A Jezus jest Jego Synem, więc nie ma związku.

Oliwka pisze:Z Ducha Świętego , ale co z Maria , miała w tym jakis udział czy nie ?


Skoro nie odziedziczył po niej jako córce Ewy grzechu, to udział ten był nieporównywalny do zwykłego poczęcia. Jezus został poczęty w sposób niepokalany, więc nie odziedziczył grzechu.


Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Oliwka » 19 maja 2012, 18:59

"Alkhilion"
Oliwka pisze:I niepisz do mnie - cwaniakuj - bo zakończe z toba wymiane poglądów ,ja do ciebie tak sie nie zwracam .

Przepraszam :(
Tylko nie lubię, kiedy ktoś dopisuje sobie swoje teorie i motywy do Słowa Bożego, które mówi jasno, że Jezus, cytuję:

[Mk 1:13] "I przez czterdzieści dni kusił Go szatan na pustyni. I żył wśród dzikich zwierząt, a usługiwali Mu aniołowie."
[Łk 4:2] "Tam diabeł kusił Go przez czterdzieści dni, a On nic nie jadł w tych dniach. Kiedy one dobiegły końca, poczuł głód."

Nie musisz lubiec , ale ja nie dopisuje swoich teorii .
Poprostu zaczełam mysleć .
To ile dni nie jadł 40 . kusił Go 40 dni ? kiedy poczuł głód po 40 dniach czy przez 40 dni?
Oliwka pisze:Wyobraź sobie pastucha który mówi do Króla , - pokłoń mi się


I co z tego dalej? Zmieniasz temat.

Nie zmieniam ,ale pokazuje ze szatan nie wiedział KOGO ma przed sobą .
Oliwka pisze:Podobnie jak sie sprawdza złoto czy nie jest tombakiem .


A jest napisane, że szatan kusił Go, a oliwka dopisuje intencje zgodnie ze swoimi przemyśleniami.

Kuszenie ,kuszenie , przemysl czym to jest ?

Oliwka pisze:Tyle ,że ten co "kusił" doświadczał - nie miał pojecia co z tym fantem zrobic


Wszystko od słowa "kusił" w prawo to tylko Twoje przemyślenia, więc stawianie ich na równi ze słowem Świętego Boga jest bez sensu.

A dlaczego nie ? Jak nie bedziesz miał swoich przemyslen bedziesz sie karmił cudzym pokarmem ?
Oliwka pisze:Czy uznajesz ,ze Jezus nie ma nic z prochu ziemi ?


Wręcz przeciwnie, cały czas udowadniam Ci na podstawie Biblii, że Jezus był w 100% człowiekiem i w 100% Bogiem.

Od kiedy to ,proch Ziemi jest doskonały ? z prochu rodzi sie proch

Oliwka pisze:Ma ,ponieważ Bóg stworzył wszystko ,ale nie wszystko jest Jego Synem, tylko TO CO RODZI .


A Jezus jest Jego Synem, więc nie ma związku.

Moze ma moze nie , ale cos jest tu nie tak - szukaj.
Oliwka pisze:Z Ducha Świętego , ale co z Maria , miała w tym jakis udział czy nie ?


Skoro nie odziedziczył po niej jako córce Ewy grzechu, to udział ten był nieporównywalny do zwykłego poczęcia. Jezus został poczęty w sposób niepokalany, więc nie odziedziczył grzechu.

Skąd wiesz z,e nie odziedziczył ,jakim sposobem ?
Czy Maria nie dziedziczyła po przodkach grzechu ?


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 19 maja 2012, 23:39

Alkhilion pisze:
1. Więc przestał być Bogiem gdy był w ciele


Nie, Jezus jest w 100% Bogiem i w 100% człowiekiem.

Więc wychodzi na to, że Jezus miał rozdwojenie jaźni, a to już uważam za bluźnierstwo :-? Chcesz mi powiedzieć, że szatana kusił jedną jaźń, a drugą nie :?: Jedną kusił, a druga się odezwała :?: :eek: I tak zawsze było, że raz odzywała się jaźń ludzka, a raz boska :?: :-/

Alkhilion pisze:Imperator wytłumaczył w podanych linkach.

jednak mnie interesuje Biblia

Alkhilion pisze:[Jk 1:13] "Niech nikt, gdy jest kuszony, nie mówi: Jestem kuszony przez Boga. Bóg bowiem nie może być kuszony do złego ani sam nikogo nie kusi."

a inne przekłady mówią:

"Nikt doświadczany niech nie mówi: Przez Boga jestem doświadczany; gdyż Bóg jest niepodatny na doświadczenie zła, a sam nikogo nie doświadcza." (NBG)

"Niechaj nikt, gdy wystawiony jest na pokusę, nie mówi: Przez Boga jestem kuszony; Bóg bowiem nie jest podatny na pokusy ani sam nikogo nie kusi." (BW)

i z nich wynika coś innego, nie to że Boga kusić nie można (ja nawet znam takich, którzy kusili), ale że Boga nie da się skusić, On nie ulegnie pokusie.

ps. coś się stało, że nagle zacytowałeś tysiąclatkę, gdy tymczasem zawsze cytujesz warszawską? tłumaczenie ci na pasowało do teorii więc szukałeś takiego, którą będzie pasować? :-?


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 19 maja 2012, 23:47

Więc wychodzi na to, że Jezus miał rozdwojenie jaźni, a to już uważam za bluźnierstwo


Nie.

Hardi pisze:Chcesz mi powiedzieć, że szatana kusił jedną jaźń, a drugą nie


Jaką znów jaźń? Popełniasz ten sam błąd co heretycy pierwszych wieków- naturę podnosisz do rangi osobnej jaźni.

Hardi pisze:I tak zawsze było, że raz odzywała się jaźń ludzka, a raz boska


Znów heretyckie nierozumienie, Imperator wszystkie opisał.

Hardi pisze:ps. coś się stało, że nagle zacytowałeś tysiąclatkę, gdy tymczasem zawsze cytujesz warszawską? tłumaczenie ci na pasowało do teorii więc szukałeś takiego, którą będzie pasować?


Szukałem tego przekładu, który pokaże, że Bóg jest tak święty, żen niepodatny na pokusy. Ze wszystkich cytatów wynika, że Jezus nie mógłby zgrzeszyć, będąc na Ziemi, mimo, że był we wcielonej postaci człowieka.

Wobec tragicznej sytuacji na forum Twoja niewiara wcale nie pomaga chrześcijanom :/


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 20 maja 2012, 00:51

Alkhilion, zamiast wyzywać od heretyków lepiej abyś to wytłumaczył na czym ma polegać natura ludzka u Jezusa, bo jak na razie to dajesz argumenty takie które niczego nie udowodniają, a zamiast mi tutaj mantrować o linku Impka podaj cytat z Biblii, bo mnie interesuje Biblia, a nie czyjeś poglądy. Wybacz ale zachowujesz się jak ŚJ, powtarzasz w kółko wyuczone rzeczy, których tak naprawdę sam chyba nie rozumiesz, gdy ktoś prosi o wytłumaczenie to milczysz, albo powyzywasz od heretyków, a gdy ktoś poprosi o cytaty z Biblii to odsyłasz do słów ludzi, oni do strażnicy ty do jakiś linków. Jeśli ktoś mi czegoś nie udowodni Biblią, to jego wyzywanie od heretyków nic dla mnie nie znaczy i jest tylko dowodem jego słabości, bo nie potrafi Biblią obronić swoich racji więc zaczyna atak personalny, to metoda działania sekciarzy :-?


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 20 maja 2012, 01:05

Alkhilion pisze:Szukałem tego przekładu, który pokaże, że Bóg jest tak święty, żen niepodatny na pokusy.

to Jezus był podatny na pokusy, skoro dałeś to jako przykład :?: :eek: sam się już gubisz w tym co piszesz i zaprzeczasz sam sobie :-?

Alkhilion pisze:Wobec tragicznej sytuacji na forum Twoja niewiara wcale nie pomaga chrześcijanom :/

bo nie przyjmuje jakiegoś dogmatu, którego ty nie potrafisz udowodnić Biblią :?: :eek: wszystko w co wierzę potrafię bez problemu udowodnić Biblią bez naciągania itd., a ty? jak na razie widzę, że nie...

ja czytam w Biblii, że Słowo ciałem się stało, a nie, że opętało jakiegoś człowieka, wierze, że Jezus istniał do zawsze i że przyszedł w ludzkim ciele na świat, a nie, że jakaś część Jezus nie istniała i powstała dopiero w momencie poczęcia, nie wierzę w to, że Jezus był niekompletny przed przyjściem na świat...


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 20 maja 2012, 01:50

Alkhilion, jeśli chcesz coś mi udowodnić, przekonać do czegoś i zmienić moje spojrzenie na dany temat, to weź przykład z Lasha, bo jego post daje mi do myślenia i ciągle się zastanawiam nad tymi słowami, a to co ty piszesz może mieć jedynie skutek odwrotny od oczekiwanego przez ciebie, jeśli masz zamiar nadal mi mantrować o jakimś linku i wyzywać mnie od heretyków to lepiej nie pisz nic bo szkoda czasu. Wybacz, ale sekciarską gadką niczego nie osiągniesz.



Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości