Zapołodnienie pozaustrojowe tzw. in vitro

Jak postrzegamy Boga....
Awatar użytkownika
Erazm
Posty: 1801
Rejestracja: 07 cze 2009, 06:18
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Siedlce
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Erazm » 25 lip 2012, 10:12

Platon pisze:A zarodek jest ORGANIZMEM żywym? Ciekawe...

Tych i jeszcze wielu innych ciekawych rzeczy można się dowiedzieć z książek.
Widzę, że na początek przydałoby Ci się jakieś solidne wprowadzenie w świat biologii. Tu raczej nie będzie problemu.
Gorzej z bioetyką. Słuchałem ostatnio wypowiedzi jednego z profesorów filozofii liczącego się w Polsce uniwersytetu, uważającego się za specjalistę od bioetyki, który nazwał in vitro metodą leczenia bezpłodności. :O
Więc trzeba bardzo uważać na takie autorytety.
Ale z biologią raczej nie powinno być problemów.

Gdyby Ci się jednak nie chciało czytać długich i nudnych książek o bilogii podam krótką definicję encyklopedyczną (za PWN):
zarodek, embrion, zool. - ORGANIZM ludzki lub zwierzęcy rozwijający się z zapłodnionego jaja (u niektórych zwierząt niższych z niezapłodnionego), w okresie do wyklucia się z jaja lub porodu.


"Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie" św. Paweł Apostoł
"Kiedy idziemy bez krzyża, jesteśmy docześni. Możemy być biskupami, księżmi, kardynałami, ale nie jesteśmy uczniami Pana." Franciszek, papież
"Kto nie modli się do Boga, modli się do diabła" Franciszek, papież
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 25 lip 2012, 11:23

Erazm pisze:Jeśli przy stosowaniu metody in vitro ulegają uśmierceniu ludzie (znajdujący się w fazie zarodkowej, ale nikt jeszcze nie udowodnił tego, że to nie są ludzie) to znaczy, że in vitro jest niemoralne. Przynajmniej w tych cywilizacjach, gdzie życie ludzkie ma jakąś wartość.

dzisiaj jest już robione in vitro bez niszczenia zarodków...

poza tym nie kumam dlaczego w te sprawy miesza się organizacja przestępcza zwana kościołem rzymsko-katolickim, która wymordowała tysiące ludzi, zarówno dorosłych jak i dzieci... zabieranie głosu w tej sprawie przedstawicieli KRK (np. księży) to tak jakby jakiś SSman nauczał o tolerancji rasowej i potępiał prześladowanie "kolorowych"


Awatar użytkownika
Platon
Posty: 83
Rejestracja: 23 cze 2012, 17:56
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Platon » 25 lip 2012, 11:52

Erazm.. Nie kalaj- błagam- imienia mistrza z Rotterdamu.. Embriologia nie uznaje zarodka za organizm.. Nie powołuj się na encyklopedię powszechną, lecz na ADEKWATNE źródło.
A biologię mam w małym paluszku. Uczyłem własne dzieci biologii i nie takich rzeczy- syn będzie lekarzem. A bioetyka.. Cóz. Nieraz ludzie wymyślają różne idiotyzmy. Nawet i takie


Πᾶσα τέχνη καὶ πᾶσα μέθοδος, ὁμοίως δὲ πρᾶξίς τε καὶ προαίρεσις, ἀγαθοῦ τινὸς ἐφίεσθαι δοκεῖ· ...
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 25 lip 2012, 12:08

Platon pisze:A biologię mam w małym paluszku.


I inne nauki też? Bo zauważyłam, ze chcesz na tym forum uchodzić za wielkiego intelektualistę i u wszystkich widzisz same braki w wykształceniu.
"Stoisz? Bacz, abyś nie upadł"


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Platon
Posty: 83
Rejestracja: 23 cze 2012, 17:56
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Platon » 25 lip 2012, 12:15

A co ma do zarodka inna nauka?? Nie chcę uchodzić za intelektualistę, lecz staram się MYŚLEĆ. Coś w tym złego?? Nie przeceniam wykształcenia. Ale chyba jest czymś oczywistym, że w danej dziedzinie trzeba mieć minimum wiedzy. Nie znam się na samochodach, to nie mówię o nich NIC. To chyba oczywiste. To samo dotyczy i Biblii.


Πᾶσα τέχνη καὶ πᾶσα μέθοδος, ὁμοίως δὲ πρᾶξίς τε καὶ προαίρεσις, ἀγαθοῦ τινὸς ἐφίεσθαι δοκεῖ· ...
Awatar użytkownika
Erazm
Posty: 1801
Rejestracja: 07 cze 2009, 06:18
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Siedlce
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Erazm » 25 lip 2012, 13:02

Platon, nieźle Ci idzie. Kilkadziesiąt ledwie postów i 2 ostrzeżenia. Sprawdziłem za co. Wystarczy by przestać uważać Cię za osobę godną konwersacji na poziomie, do którego przywykli ludzie uznający elementarne kanony kultury dyskusji. Ale czasem trzeba i z takimi, więc podpowiem Ci:
Powiedziałeś już sporo w tym temacie. Niestety nie wsparłeś swoich wywodów ani jednym cytatem, ani jednym źródłem, ani jednym dowodem. Jeśli twoje intelektualne aspiracje są uzasadnione, to zrozumiesz, co mam na myśli. Jeśli nie, to męcz się dalej ze swoim ego. Nie będę Ci przeszkadzał.
Amicus Plato, sed magis amica veritas.


"Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie" św. Paweł Apostoł

"Kiedy idziemy bez krzyża, jesteśmy docześni. Możemy być biskupami, księżmi, kardynałami, ale nie jesteśmy uczniami Pana." Franciszek, papież

"Kto nie modli się do Boga, modli się do diabła" Franciszek, papież
Awatar użytkownika
Platon
Posty: 83
Rejestracja: 23 cze 2012, 17:56
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Platon » 25 lip 2012, 13:19

Od oceny moich możliwości nie jesteś Ty, lecz zajmowali się tym ludzie, którym nie dorastam do pięt.
A jeśli lubisz lustrować ludzi, to idź do IPNu, CBA, lub Antoniego Macierewicza.
Ty rzeczywiście "wsparłeś" się cytatem z wiarygodnego "źródła".. Może zmień forum na zajmujące się urojeniami. I zmień nicka. Erazm myślał..
Urojeń Twych nie rozumiem. Aż taki tępy nie jestem.
Nie mam zamiaru oceniać, ani opisywać Twojego Ego. Szkoda mi czasu na bzdury..


Πᾶσα τέχνη καὶ πᾶσα μέθοδος, ὁμοίως δὲ πρᾶξίς τε καὶ προαίρεσις, ἀγαθοῦ τινὸς ἐφίεσθαι δοκεῖ· ...
Awatar użytkownika
Erazm
Posty: 1801
Rejestracja: 07 cze 2009, 06:18
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Siedlce
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Erazm » 25 lip 2012, 13:23

Platon, niech Ci Pan Bóg błogosławi :)


"Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie" św. Paweł Apostoł

"Kiedy idziemy bez krzyża, jesteśmy docześni. Możemy być biskupami, księżmi, kardynałami, ale nie jesteśmy uczniami Pana." Franciszek, papież

"Kto nie modli się do Boga, modli się do diabła" Franciszek, papież
Awatar użytkownika
Platon
Posty: 83
Rejestracja: 23 cze 2012, 17:56
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Platon » 25 lip 2012, 13:24

Czyni to. Od dziesięcioleci.
Tobie również niech błogosławi


Πᾶσα τέχνη καὶ πᾶσα μέθοδος, ὁμοίως δὲ πρᾶξίς τε καὶ προαίρεσις, ἀγαθοῦ τινὸς ἐφίεσθαι δοκεῖ· ...
Awatar użytkownika
Erazm
Posty: 1801
Rejestracja: 07 cze 2009, 06:18
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Siedlce
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Erazm » 27 lip 2012, 15:17

I to są owoce tego błogosławieństwa:
Platon pisze:Już ci pisałem, że od kogoś tak zwiedzionego, chamskiego i kłamliwego jak ty nie ucze się NICZEGO. A o pokorze nie masz BLADEGO pojęcia. Tylko łzesz, pomawiasz i szastasz na lewo i prawo swą głupotą..
Czasami żałuję, że nie ma już stosów.. dla takich "chrześcijan" należy się tylko to. Takimi powinien zająć się tylko Bóg. Niszczysz chrześcijaństwo pusta i tępa kobieto

cytat z:
http://forum.protestanci.info/viewtopic ... start=1305
:-(


"Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie" św. Paweł Apostoł

"Kiedy idziemy bez krzyża, jesteśmy docześni. Możemy być biskupami, księżmi, kardynałami, ale nie jesteśmy uczniami Pana." Franciszek, papież

"Kto nie modli się do Boga, modli się do diabła" Franciszek, papież
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 27 lip 2012, 17:23

Platon nie powinien pisać w tym dziale, ale nie będę wyrzucał jego postów z tego tematu, bo wątek stałby się nieczytelny.
Moderator


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
apologetics
Posty: 6
Rejestracja: 28 cze 2012, 09:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: apologetics » 31 lip 2012, 17:18

Platon pisze:A zarodek jest ORGANIZMEM żywym? Ciekawe...


Zarodek ludzki jest organizmem żywym. Z życiem ludzkim mamy do czynienia od momentu połączenia się gamety męskiej i żeńskiej. Już po zapłodnieniu mamy w pełni uformowaną genetycznie osobę ludzką in statu nascendi.


Apologetics
apologetics
Posty: 6
Rejestracja: 28 cze 2012, 09:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: apologetics » 31 lip 2012, 17:27

poza tym nie kumam dlaczego w te sprawy miesza się organizacja przestępcza zwana kościołem rzymsko-katolickim, która wymordowała tysiące ludzi, zarówno dorosłych jak i dzieci... zabieranie głosu w tej sprawie przedstawicieli KRK (np. księży) to tak jakby jakiś SSman nauczał o tolerancji rasowej i potępiał prześladowanie "kolorowych"[/quote]

Może jakieś źródło na poparcie tej tezy? Nie przypominam sobie aby Kościół katolicki był organizacją przestępczą.


Apologetics
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 31 lip 2012, 19:05

Platon pisze:A zarodek jest ORGANIZMEM żywym? Ciekawe...


Oczywiście, że tak. Zarodek jest i organizmem, i organizmem żywym. Do tego z ludzkim DNA.


Awatar użytkownika
Dualista
Posty: 196
Rejestracja: 29 lip 2012, 16:17
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Dualista » 01 sie 2012, 12:51

IN vitro,jest od BOGA


humata,huchta,hwarszta
" dobre myśli, dobre słowa , dobre uczynki "
Zaratusztra
Wierze w liberalny katolicyzm(40%) i protestantyzm(40%) z elementami religii monoteistycznych(, judaizm ,islam, bahaizm,sikhizm,zaratusztrianizm,babizm,rastafari) i białobogizm
Przyjmuje że papierze i prorocy są omylni,ale uznaje papieża za biskupa jak w uni ultrehckiej
Przyjmuje również 39 artykułów anglikańskich prócz świętych obcowanie
uważam że święta żydówskie nas wciąz obowiązują a kościół powinien być bez kapłanów

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości