John Paul Jackson

Jak postrzegamy Boga....
Kocham Jezusa
Posty: 17
Rejestracja: 27 wrz 2012, 12:42
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kocham Jezusa » 09 lis 2012, 21:10

Kitka pisze:
savedrob pisze:A teraz ciekawostka z pierwszej ręki. Fragment z nauczania ze skryptu ze szkoły proroczej, w której "gęsto" od nauczania JPJ:
"Czy tylko chrześcijanie posiadają dary duchowe?
Nie
, ale tylko ci, którzy są napełnieni Duchem Świętym i poddani Jego prowadzeniu potrafią we właściwy sposób odkryć i wykorzystać duchowe dary.
Dobrym przykładem może być tu dar proroctwa. Ten dar posiada wielu ludzi, wierzących i niewierzących :!: . Kiedy osoba wierząca i poddana Bogu odkryje ten dar i zacznie go ćwiczyć i używać w Bożej bojaźni, staje się ona niezwykle cennym i skuteczny narzędziem Boga, służącym do budowania Kościoła i Królestwa Bożego. Służy ona darem zachęty, rozeznania, a kiedy dojrzeje, staje się Bożym prorokiem.
Osoba niewierząca, posiadająca ten dar, również próbuje go wykorzystać, zwracając się do „świata duchowego”, ale nie mając więzi z Bogiem, staje się najczęściej narzędziem demonów. Wiele wróżek, jasnowidzów i parapsychologów to ludzie, którzy posiadają autentyczny dar proroctwa, ale korzystając z niewłaściwego źródła, zamiast budować Królestwo Boże, wprowadzają do niego zamieszanie i zwiedzenie."

Dar Ducha Świętego posiadają niewierzący :!:

Ten tok rozumowania przejęła od JPJ moja koleżanka. Uważa właśnie, że dary są przypisane z urodzenia, podobnie jak talenty: plastyczne, muzyczne, literackie - tylko zależy dla kogo ktoś żyje, dla Boga, czy dla szatana, wówczas odpowiednio temu komuś służy swoim darem. :-?
Dorota Ćwiertni pisze:
to polecenie dane jest ludziom odrodzonym z Ducha Świetego,

człowiek nie narodzony na nowo, nie posiada darów Ducha Św. ponieważ nie ma Ducha Świetego...nie ma dawcy,nie ma więc i darów...

talenty np. muzyczny, sportowy itd. nie są darami Ducha Św.ale są wyrazem łaski Bożej nad swoim stworzeniem...

jeśli Bóg z jakiegoś powodu daje człowiekowi sen,to daje też człowiekowi jego wykład ( o czym można przeczytać w kilku miejscach Pisma Świetego)


Proroctwo może być wypowiedziane niekoniecznie przez nowo narodzonych mogą je wypowiadać też ludzie niewierzący - przykładem może być kapłan Kaifasz, który prorokował będąc przeciwnikiem Jezusa.
"A jeden z nich, Kaifasz, który tego roku był arcykapłanem, rzekł do nich: Wy nic nie wiecie, i nie myślicie, że lepiej jest dla nas, by jeden człowiek umarł za lud, niż żeby wszystek ten lud zginął. A tego nie mówił sam z siebie, ale jako arcykapłan w owym roku prorokował, że Jezus miał umrzeć za naród. A nie tylko za naród, lecz też aby zebrać w jedno rozproszone dzieci Boże. Od tego też dnia naradzali się, aby go zabić." J 11,49-53

Tak samo ze snami, przecież Józef czy Daniel wykładali czyjeś sny, a nie swoje.
Kitka pisze:Niczego nie zaniedbuję, bo nie mam tego daru.

Możesz prosić Pana, żeby ci mówił albo coś pokazywał przez sen i myślę, że prędzej czy później zacznie to robić. Znam przypadek, gdy Pan dał dar języków pewnej osobie i ta osoba tego nie chciała, bo stwierdziła, że tego nie rozumie i że to jest jakieś dziwne i już się tak nie modli z tego co wiem - tzn jak ktoś nie chce darów to Pan na siłę też nie będzie ich dawał.

fantomik pisze:Byłem w KZ wystarczająco długo ...

Gość jest zwodzicielem, który nawet nie głosi Ewangelii tylko swoje własne bajania :-(


A teraz gdzie jesteś jeśli można spytać? :p

Ja bym uważał z takimi osądami. Jeśli chodzi o JPJ to czytam jego drugą książkę właśnie i myślę, że jest zgodna ze Słowem. Być może jakieś błędy w jego nauczaniu na niektóre tematy wynikają z jego niedoskonałości czy niedojrzałości albo presji otoczenia - można sobie przytoczyć np fragment sprzeciwu Pawła wobec Piotra, gdy ten wszedł w obłudę i inni poszli za nim.
"Gdy następnie Kefas przybył do Antiochii, otwarcie mu się sprzeciwiłem, bo na to zasłużył.... To jego nieszczere postępowanie podjęli też inni pochodzenia żydowskiego, tak że wciągnięto w to udawanie nawet Barnabę. (14) Gdy więc spostrzegłem, że nie idą słuszną drogą, zgodną z prawdą Ewangelii, powiedziałem Kefasowi wobec wszystkich...." Ga 2,11

Myślę, że dobrze jest się modlić za takich, którzy są w jakimś stopniu zwiedzeni, szczególnie za tych, którzy nauczają innych.


One God and one aim
this is the destiny that we supposed to claim
Dorota.
Posty: 705
Rejestracja: 08 gru 2010, 15:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Dorota. » 09 lis 2012, 21:42

Kocham Jezusa pisze:Proroctwo może być wypowiedziane niekoniecznie przez nowo narodzonych mogą je wypowiadać też ludzie niewierzący - przykładem może być kapłan Kaifasz, który prorokował będąc przeciwnikiem Jezusa.
"A jeden z nich, Kaifasz, który tego roku był arcykapłanem, rzekł do nich: Wy nic nie wiecie, i nie myślicie, że lepiej jest dla nas, by jeden człowiek umarł za lud, niż żeby wszystek ten lud zginął. A tego nie mówił sam z siebie, ale jako arcykapłan w owym roku prorokował, że Jezus miał umrzeć za naród. A nie tylko za naród, lecz też aby zebrać w jedno rozproszone dzieci Boże. Od tego też dnia naradzali się, aby go zabić." J 11,49-53


Kaifasz nie był niewierzący.

"Przede wszystkim to wiedzcie,że wszelkie proroctwo Pisma nie podlega dowolnemu wykładowi.
Albowiem proroctwo nie przychodziło nigdy z woli ludzkiej,lecz wypowiadali je ludzie Boży,natchnieni Duchem Świętym."
(2Pt.1;20-21)

Prawdziwe proroctwo nie przychodzi z woli ludzkiej,ale z natchnienia Ducha Św. i nie podlega dowolnemu wykładowi.

Kocham Jezusa pisze:Tak samo ze snami, przecież Józef czy Daniel wykładali czyjeś sny, a nie swoje.


wykładali czyjeś sny,ale wykład pochodził od Boga...a oni Boga znali dobrze

a .Daniel sam miał sny i widzenia nocne,a wykładu jednych i drugich dokonywał dla niego anioł posłany od Boga.


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki,do wykrywania błędów,do poprawy,do wychowywania w sprawiedliwości,aby człowiek Boży był doskonały,do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany. 2Tym.3;16-17
Kocham Jezusa
Posty: 17
Rejestracja: 27 wrz 2012, 12:42
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kocham Jezusa » 10 lis 2012, 11:40

Dorota Ćwiertni pisze:
Kaifasz nie był niewierzący.

Chyba jednak był niewierzący skoro nie uwierzył w Jezusa i był po stronie tych, którzy chcieli Jego ukrzyżowania - chyba, że źle rozumiem Pismo.

"Rzekł im Jezus: Gdyby Bóg był waszym Ojcem, miłowalibyście mnie, Ja bowiem wyszedłem od Boga i oto jestem. ... Ojcem waszym jest diabeł i chcecie postępować według pożądliwości ojca waszego. On był mężobójcą od początku i w prawdzie nie wytrwał, .... Ponieważ ja mówię prawdę, nie wierzycie mi. (46) Któż z was może mi dowieść grzechu? Jeśli mówię prawdę, dlaczego nie wierzycie mi? (47) Kto z Boga jest, słów Bożych słucha; wy dlatego nie słuchacie, bo z Boga nie jesteście. " J 8,42-47

"A ci, którzy pojmali Jezusa, przywiedli go do Kaifasza, arcykapłana, gdzie zeszli się uczeni w Piśmie i starsi. .... Lecz arcykapłani i cała Rada Najwyższa szukali fałszywego świadectwa przeciwko Jezusowi, aby go skazać na śmierć. " Mt 26,57-59

"A Kaifasz był właśnie tym, który doradził Żydom, że jest lepiej, aby jeden człowiek umarł za lud." J 18,14

"A następnego dnia zebrali się w Jerozolimie ich przełożeni i starsi, i uczeni w Piśmie (6) oraz Annasz, arcykapłan, i Kaifasz, i Jan, i Aleksander, i wszyscy, ilu ich było z rodu arcykapłańskiego. (7) I postawiwszy ich pośrodku, pytali się: Jaką mocą albo w czyim imieniu to uczyniliście?" Dz 4,5

Z tych fragmentów wynika, że Kajfasz był raczej niewierzącym, doradzał Żydom, aby Go zabili, a także później gdy apostołowie świadczyli o Jezusie to był przeciwko nim.

Natomiast to, że on prorokował można tłumaczyć jeszcze tym, że pełnił urząd najwyższego kapłana i był w pewnym autorytecie i namaszczeniu, tak jak Saul, który został pomazańcem Bożym a jednak nie był Mu posłuszny i prześladował Dawida. Niemniej jednak świadczy to o tym, że ci co nie znają Boga, mogą być natchnieni Jego Duchem. Tym bardziej, że jest też fragment mówiący o tym
"Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Wielu powie Mi w owym dniu: Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia i .... Wtedy oświadczę im: Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości! "Mt 7,21

o kim tu jest mowa, czy o nowo narodzonych?

wykładali czyjeś sny,ale wykład pochodził od Boga...a oni Boga znali dobrze

a .Daniel sam miał sny i widzenia nocne,a wykładu jednych i drugich dokonywał dla niego anioł posłany od Boga.


Ale fakt jest taki, że Bóg może dawać sny tym, którzy Go nie znają.


One God and one aim

this is the destiny that we supposed to claim
Dorota.
Posty: 705
Rejestracja: 08 gru 2010, 15:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Dorota. » 10 lis 2012, 13:08

Kocham Jezusa pisze:Ale fakt jest taki, że Bóg może dawać sny tym, którzy Go nie znają.


to prawda,Bóg czasem daje sny tym,którzy go nie znają .Czyni to aby go szukali ,niepokoi ich snami,aby rozpytywali o niego...

może posłać też sen pełen symboliki,ale wtedy przychodzi też jego wykład...

Dorota Ćwiertni napisał/a:


Kaifasz nie był niewierzący.

Chyba jednak był niewierzący skoro nie uwierzył w Jezusa i był po stronie tych, którzy chcieli Jego ukrzyżowania - chyba, że źle rozumiem Pismo.


"A jeden z nich ,Kaifasz,który tego roku był arcykapłanem,rzekł do nich [...]
A tego nie mówił sam z siebie ,ale jako arcykapłan,w owym roku prorokował,że Jezus miał umrzeć za naród".(Ew.J.11;51)

Kaifasz był arcykapłanem według przymierza zakonu. Znał Boga i wierzył mu na swój niedoskonały sposób. Nie rozumiał obietnic danych Izraelowi i dlatego Jezus był według niego wrogiem narodu.

Kaifasz sprawował swoją służbę,był religijnym autorytetem ludu i jako taki wygłosił proroctwo, którego konsekwencji i głębi sam chyba do końca nie rozumiał.

Kocham Jezusa pisze: Niemniej jednak świadczy to o tym, że ci co nie znają Boga, mogą być natchnieni Jego Duchem. Tym bardziej, że jest też fragment mówiący o tym
"Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Wielu powie Mi w owym dniu: Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia i .... Wtedy oświadczę im: Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości! "Mt 7,21

o kim tu jest mowa, czy o nowo narodzonych?


ten fragment mówi o ludział ,którzy uważali się za wierzących,ale tak naprawdę nie dali się poznać Bogu,lub inaczej ...nie zostali przez Boga poznani.
Wygłaszali własne proroctwa i wymysły własnych serc. Duch Boży nie miał z tym nic wspólnego.
Zacytowany przez ciebie fragment, ma swój początek :
"Strzeżcie się fałszywych proroków,którzy przychodzą do was w odzieniu owczym,wewnątrz zaś są wilkami drapieżnymi..."

To tacy prorocy,którzy przychodzą do nas ...do zborów i wielu mysli ,że pochodzą od Boga,ale oni są tylko przebranymi wilkami. Głoszą złudne wieści przeważnie o pokoju i bezpieczeństwie... . Zwodzą tych,którzy łakomią się na nadętą mowę i religijne frazesy,a nie mają ugruntowania w Słowie.

Wszelkie namioty z wykładaczami snów i szkoły prorockie lansowane są przeważnie w zborach wywodzących się z ruchu Oazowego lub innego z korzeniami katolickimi jednak nie tylko więc nie chce uogólniać.


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki,do wykrywania błędów,do poprawy,do wychowywania w sprawiedliwości,aby człowiek Boży był doskonały,do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany. 2Tym.3;16-17
Kocham Jezusa
Posty: 17
Rejestracja: 27 wrz 2012, 12:42
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kocham Jezusa » 10 lis 2012, 18:47

Widzę, że w dyskusję wkradła się pewna nieścisłość, niedopowiedzenie - sam tego wcześniej nie zauważyłem.
Otóż savedrob zacytował fragment z pewnego nauczania, w którym jest mowa ogólnie o darach duchowych, nie ma wprost mowy o darze Ducha Świętego tylko jest ogólnie o darach duchowych, po czym savedrob napisał w odniesieniu do cytowanego tekstu 'Dar Ducha Świętego posiadają niewierzący' - jednak jak się uważnie przeczyta cytowany tekst, nie ma tam mowy o tym, żeby dary Ducha Świętego mieli również niewierzący, jest natomiast mowa ogólnie o darach duchowych, które mogą również być demoniczne i że są faktycznymi darami czy też mocami udzielanymi przez demony.
savedrob pisze:A teraz ciekawostka z pierwszej ręki. Fragment z nauczania ze skryptu ze szkoły proroczej, w której "gęsto" od nauczania JPJ:
"Czy tylko chrześcijanie posiadają dary duchowe?
Nie
, ale tylko ci, którzy są napełnieni Duchem Świętym i poddani Jego prowadzeniu potrafią we właściwy sposób odkryć i wykorzystać duchowe dary.
Dobrym przykładem może być tu dar proroctwa. Ten dar posiada wielu ludzi, wierzących i niewierzących :!: . Kiedy osoba wierząca i poddana Bogu odkryje ten dar i zacznie go ćwiczyć i używać w Bożej bojaźni, staje się ona niezwykle cennym i skuteczny narzędziem Boga, służącym do budowania Kościoła i Królestwa Bożego. Służy ona darem zachęty, rozeznania, a kiedy dojrzeje, staje się Bożym prorokiem.
Osoba niewierząca, posiadająca ten dar, również próbuje go wykorzystać, zwracając się do „świata duchowego”, ale nie mając więzi z Bogiem, staje się najczęściej narzędziem demonów. Wiele wróżek, jasnowidzów i parapsychologów to ludzie, którzy posiadają autentyczny dar proroctwa, ale korzystając z niewłaściwego źródła, zamiast budować Królestwo Boże, wprowadzają do niego zamieszanie i zwiedzenie."

Dar Ducha Świętego posiadają niewierzący :!:


Tak więc myślę, że nauczanie JPJ, o ile zacytowany tekst jest w ogóle jego nauczaniem, nie jest fałszywym nauczaniem.

Jeśli chodzi natomiast o dar Ducha Świętego u niewierzących to chyba jednak nie można tego nazwać, że ta osoba ma dar Ducha Świętego ale co najwyżej można to określić jako przejaw daru Ducha Świętego ze względu na specjalne okoliczności czy też właśnie autorytet.
Dorota Ćwiertni pisze:
Kaifasz sprawował swoją służbę,był religijnym autorytetem ludu i jako taki wygłosił proroctwo, którego konsekwencji i głębi sam chyba do końca nie rozumiał.



Jeśli chodzi o nauczanie JPJ o snach i wizjach to nie znam tego nauczania, więc nie wiem co myśleć o jego nauczaniu ale wiem, że Bóg daje sny i że dobrze jest szukać ich wykładni.
Kitka pisze:A tu można kupić nauczania JPJ o snach i wizjach:
http://www.wieczernik.pl/szkola-prorocz ... ul-jackson

Rodzaje snów wg JPJ:
http://kchjz3.republika.pl/artykuly/kat ... 20snow.htm

A jeśli chodzi o te rodzaje snów wg JPJ to chyba wszystko jest ok, nie znalazlem zadnego zwodzicielskiego nauczania w tym.


One God and one aim

this is the destiny that we supposed to claim
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 11 lis 2012, 00:40

Kocham Jezusa pisze:A jeśli chodzi o te rodzaje snów wg JPJ to chyba wszystko jest ok, nie znalazlem zadnego zwodzicielskiego nauczania w tym.


Jest to zwodzielskie nauczanie. Zwodzi ciebie odnosnie nauki o wydarzeniach przy koncu swiata - juz pomijajac temat snow.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
savedrob
Posty: 542
Rejestracja: 19 lip 2008, 11:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: savedrob » 11 lis 2012, 07:42

Kocham Jezusa pisze:jednak jak się uważnie przeczyta cytowany tekst, nie ma tam mowy o tym, żeby dary Ducha Świętego mieli również niewierzący, jest natomiast mowa ogólnie o darach duchowych, które mogą również być demoniczne i że są faktycznymi darami czy też mocami udzielanymi przez demony.

W praktyce chodzi o to, że masz dar duchowy np. proroctwa, już zanim się nawróciłeś. Kiedy się nawracasz ten dar staje się darem Ducha świętego.
Ale tak naprawdę chodzi o to samo. I działa w obie strony. Dlatego JPJ i jemu podobni używają i propagują techniki okultystyczno-newagowskie. Bo to działa.
I to jest w tym nauczaniu najgroźniejsze. Wprowadzanie do chrześcijaństwa senników, wizualizacji, mantrowania, ekstatycznej muzyki itp...


Awatar użytkownika
palus
Posty: 94
Rejestracja: 11 cze 2012, 11:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: palus » 11 lis 2012, 23:32

Imperator pisze:
Kocham Jezusa pisze:A jeśli chodzi o te rodzaje snów wg JPJ to chyba wszystko jest ok, nie znalazlem zadnego zwodzicielskiego nauczania w tym.


Jest to zwodzielskie nauczanie. Zwodzi ciebie odnosnie nauki o wydarzeniach przy koncu swiata - juz pomijajac temat snow.

A może byś tak poparł to biblią tę swoją krytykę, stać Cię na to? Co konkretnie z proroctw wspomnianego proroka jest zwiedzeniem?


Jezus powiedział w J7,24: "Nie sądźcie z pozoru, ale sądźcie sprawiedliwie."
Awatar użytkownika
palus
Posty: 94
Rejestracja: 11 cze 2012, 11:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: palus » 11 lis 2012, 23:38

martape pisze:
savedrob pisze:
martape pisze:Ten sennik ma jakis tytuł? Ktoś w Polsce go przetłumaczył? Jest gdzieś dostępny? Czytałeś go?

Nie czytałem i nie mam zamiaru. Zapytaj o dostępność w KCH Wieczernik. Nie wiem czy jest po polsku.
martape pisze:Proroctwo doskonała burza jest fałszywe wg Ciebie? Jesli tak to dlaczego?

Niespełnione proroctwo=fałszywe proroctwo. Proste.
Zresztą JPJ prorokuje sporo i średnio jego proroctwa się sprawdzają. Chociaż ostatnio (pewnie nauczony doświadczeniem) przestał używać dokładnych dat...
W "DB" użył takiego chytrego zabiegu - nie powiedział wprost, że proroctwo spełni się w 2012 roku, tylko "Cały czas słyszałem: nieszczęścia 2012 roku, nieszczęścia 2012, nieszczęścia 2012."


Dobra, o snach sobie darujmy skoro nie znasz tej ksiązki czy nauczań.
Co do proroctw, to które z tej 'doskonałej burzy' się nie spełniły?

Choćby obalenie dyktatora EGIPTU Mubaraka.


Jezus powiedział w J7,24: "Nie sądźcie z pozoru, ale sądźcie sprawiedliwie."
Awatar użytkownika
palus
Posty: 94
Rejestracja: 11 cze 2012, 11:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: palus » 11 lis 2012, 23:48

fantomik pisze:Gość wygląda na szarlatana. Niestety współcześnie sporo takich w ewangelicznym chrześcijaństwie :(

A po czym to widzisz i co Bóg rzekł do Samuela?
"Nie patrz na jego wygląd i na jego wysoki wzrost; nie uważam go za godnego. Albowiem Bóg nie patrzy na to, na co patrzy człowiek. Człowiek patrzy na to, co jest przed oczyma, ale Pan patrzy na serce. " 1 Sm 16:7


Jezus powiedział w J7,24: "Nie sądźcie z pozoru, ale sądźcie sprawiedliwie."
Awatar użytkownika
savedrob
Posty: 542
Rejestracja: 19 lip 2008, 11:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: savedrob » 12 lis 2012, 06:43

palus pisze:Choćby obalenie dyktatora EGIPTU Mubaraka.

Proroctwo było wypowiedziane PO obaleniu Mubaraka. Jednak tam procent "wypełnienia się" jest tak mały, że naprawdę nie rozumiem osób, które z całej siły bronią tego człowieka.
JPJ uważa się za proroka i mówi o tym głośno. W "Doskonałej burzy" sugeruje wprost, że rzeczy o których mówi staną się 2012 roku, a następnie NIC się nie dzieje z tego co powiedział. Niektóre rzeczy można na siłę naciągnąć, ale dotyczy to najczęściej rzeczy, które logicznie wynikają z ogólnej sytuacji, jak na przykład zwycięstwo "radykalnych muzułmanów" w Egipcie: o tym, że wygrają mówiono bardzo wyraźnie w trakcie "obalania" Mubaraka.
Całe to "proroctwo", przynajmniej w sferze dotyczącej "tego co się stanie" to fałszerstwo.


Awatar użytkownika
palus
Posty: 94
Rejestracja: 11 cze 2012, 11:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: palus » 12 lis 2012, 09:27

savedrob pisze:
palus pisze:Choćby obalenie dyktatora EGIPTU Mubaraka.

Proroctwo było wypowiedziane PO obaleniu Mubaraka.

Ty tak późno dopiero słyszałeś, a proroctwo "The Perfect Storm" opublikowano w 2008 roku.
savea następnie NIC się nie dzieje z tego co powiedział.drob pisze:W "Doskonałej burzy" sugeruje wprost, że rzeczy o których mówi staną się 2012 roku, a następnie NIC się nie dzieje z tego co powiedział.

Możesz skonkretyzować Co konkretnie się nie dzieje?
Warto się dokładnie przyjrzeć kontekstowi tego proroctwa, jest tego aż 5 elementów obejmujące: religię, politykę, ekonomię, wojnę i wydarzenia geofizyczne.
http://snyiwizje.pl/66/doskonala-burza- ... proroctwo/


Jezus powiedział w J7,24: "Nie sądźcie z pozoru, ale sądźcie sprawiedliwie."
Awatar użytkownika
savedrob
Posty: 542
Rejestracja: 19 lip 2008, 11:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: savedrob » 12 lis 2012, 11:22

ok, co do Mubaraka zgoda. Ale teraz reszta:
Geofizyczne
- Doświadczymy burz w Ameryce i w Afryce, które będą utrzymywać się nad danym miejscem przez dwa tygodnie. W Afryce niektóre lotniska będą zamknięte na dłużej niż miesiąc i nie będzie można podróżować ani w jedną ani w drugą stronę.
Cały czas słyszałem: nieszczęścia 2012 roku, nieszczęścia 2012, nieszczęścia 2012.
{Chciałbym wiedzieć więcej na temat tych „nieszczęść”- było więcej, ale po prostu nie pamiętam}.
- Nastąpi rozregulowanie prądów powietrza przemieszczających się z zachodu na wschód w górnej części troposfery (najniższa warstwa atmosfery, gdzie zachodzą zmiany pogodowe), co spowoduje ogromne zmiany w pogodzie.
{Szybkie zmiany w kształtowaniu się i kierunku tych prądów powietrza wprowadzą w zamieszanie u synoptyków pogody}.
- Susza w niektórych regionach spowoduje, że woda z kranu będzie droższa niż ropa.
- Niektóre miasta będą ewakuować tysiące ludzi, ponieważ nie będzie wystarczającej ilości wody, by zaspokoić potrzeby wszystkich. (Jak czytamy w Am 4:7: „Spuściłem deszcz na jedno miasto, a na drugie miasto go nie spuściłem.”)
- Trzęsienia ziemi uderzą nie tylko w nadmorskie rejony, ale również środkowo-zachodnie tereny doświadczą jednego niszczącego trzęsienia.
{Rzeka Mississippi?}
- W USA wybuchnie wulkan.
{Góra Hood?}
- Potrząsania i erupcje na Północnym-Zachodzie.
{Zatrzęsie się nawet Boise, ID}
- Pojawią się burze z wyładowaniami atmosferycznymi, gradem wielkości piłeczek do ping-ponga i deszczami podnoszącymi poziom wody o ok. 50 cm w ciągu 24 godzin.
- Miejsca, gdzie spadnie ok. 90 cm śniegu w ciągu sześciu godzin.
- Tornada z wiatrami o prędkości 319-379 mph (ok. 510-606 km na godzinę). Mocne konstrukcje budynków będą zrywane do fundamentów i przenoszone na duże odległości. Samochody będą fruwały w powietrzu na odległość 100 metrów. Drzewa wyrwane z korzeniami; nawet wzmacniane stalą betonowe konstrukcje będą poważnie uszkodzone.
- Duże urządzenia, jak samochody czy lodówki spowodują wtórne zniszczenia.
- Pojawią się tornada w nietypowych miejscach, gdzie nigdy wcześniej nie występowały.
{Zimowe tornada!!!}
- Huragany kategorii 5 z wiatrami przekraczającymi prędkość 180 mph (ok. 288 km na godzinę) i sztormami, które sprawią, że fala powodziowa wejdzie na wiele mil w głąb lądu.
- Huragany o średnicy 500 mil (ok. 800 km).
- Nastąpi niespodziewane zniszczenie, które uderzy w typ hybrydowego nasienia i poważnie osłabi plony, powodując niedobór żywności.
{Jedno zasiane nasionko nie wykiełkuje, inne wzejdzie, ale nie wyda plonu.}
- Na dodatek, susza i zniszczenia po burzach dramatycznie zmniejszą różnego rodzaju zbiory w konsekwencji czego, wyczerpią się narodowe zasoby żywności.
- Pojawią się pandemiczne choroby, które pochłoną wiele istnień.
- Znaki na słońcu, księżycu i gwiazdach.
– Powłoka wokół naszego systemu słonecznego zostanie osłabiona i niszczące promieniowanie zacznie oddziaływać na ludzi powodując wiele poważnych chorób skóry.
– Nastąpią zmiany w polu magnetycznym Ziemi, które spowodują duże pęknięcia w tarczach osłaniających Planetę, pozwalając w jakiś sposób wiatrom słonecznym oddziaływać na pogodę.
– To również spowoduje poważne problemy z satelitami i komunikacją (katastrofy lotnicze).
{Oddziaływanie na jakość odbioru TV, utrudnienia w komunikacji wojskowej}

Ile się "spełniło"? Tylko bez naciągania.
A to tylko pierwszy "element"
21 punktów. Można przyjąć, że Sandy spełnia warunek. Reszta NIC.
1 na 21 4,76%


Awatar użytkownika
palus
Posty: 94
Rejestracja: 11 cze 2012, 11:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: palus » 12 lis 2012, 11:42

savedrob pisze:ok, co do Mubaraka zgoda. Ale teraz reszta:
Geofizyczne
- Doświadczymy burz w Ameryce i w Afryce, które będą utrzymywać się nad danym miejscem przez dwa tygodnie. W Afryce niektóre lotniska będą zamknięte na dłużej niż miesiąc i nie będzie można podróżować ani w jedną ani w drugą stronę.
Cały czas słyszałem: nieszczęścia 2012 roku, nieszczęścia 2012, nieszczęścia 2012.
{Chciałbym wiedzieć więcej na temat tych „nieszczęść”- było więcej, ale po prostu nie pamiętam}.
- Nastąpi rozregulowanie prądów powietrza przemieszczających się z zachodu na wschód w górnej części troposfery (najniższa warstwa atmosfery, gdzie zachodzą zmiany pogodowe), co spowoduje ogromne zmiany w pogodzie.
{Szybkie zmiany w kształtowaniu się i kierunku tych prądów powietrza wprowadzą w zamieszanie u synoptyków pogody}.
- Susza w niektórych regionach spowoduje, że woda z kranu będzie droższa niż ropa.
- Niektóre miasta będą ewakuować tysiące ludzi, ponieważ nie będzie wystarczającej ilości wody, by zaspokoić potrzeby wszystkich. (Jak czytamy w Am 4:7: „Spuściłem deszcz na jedno miasto, a na drugie miasto go nie spuściłem.”)
- Trzęsienia ziemi uderzą nie tylko w nadmorskie rejony, ale również środkowo-zachodnie tereny doświadczą jednego niszczącego trzęsienia.
{Rzeka Mississippi?}
- W USA wybuchnie wulkan.
{Góra Hood?}
- Potrząsania i erupcje na Północnym-Zachodzie.
{Zatrzęsie się nawet Boise, ID}
- Pojawią się burze z wyładowaniami atmosferycznymi, gradem wielkości piłeczek do ping-ponga i deszczami podnoszącymi poziom wody o ok. 50 cm w ciągu 24 godzin.
- Miejsca, gdzie spadnie ok. 90 cm śniegu w ciągu sześciu godzin.
- Tornada z wiatrami o prędkości 319-379 mph (ok. 510-606 km na godzinę). Mocne konstrukcje budynków będą zrywane do fundamentów i przenoszone na duże odległości. Samochody będą fruwały w powietrzu na odległość 100 metrów. Drzewa wyrwane z korzeniami; nawet wzmacniane stalą betonowe konstrukcje będą poważnie uszkodzone.
- Duże urządzenia, jak samochody czy lodówki spowodują wtórne zniszczenia.
- Pojawią się tornada w nietypowych miejscach, gdzie nigdy wcześniej nie występowały.
{Zimowe tornada!!!}
- Huragany kategorii 5 z wiatrami przekraczającymi prędkość 180 mph (ok. 288 km na godzinę) i sztormami, które sprawią, że fala powodziowa wejdzie na wiele mil w głąb lądu.
- Huragany o średnicy 500 mil (ok. 800 km).
- Nastąpi niespodziewane zniszczenie, które uderzy w typ hybrydowego nasienia i poważnie osłabi plony, powodując niedobór żywności.
{Jedno zasiane nasionko nie wykiełkuje, inne wzejdzie, ale nie wyda plonu.}
- Na dodatek, susza i zniszczenia po burzach dramatycznie zmniejszą różnego rodzaju zbiory w konsekwencji czego, wyczerpią się narodowe zasoby żywności.
- Pojawią się pandemiczne choroby, które pochłoną wiele istnień.
- Znaki na słońcu, księżycu i gwiazdach.
– Powłoka wokół naszego systemu słonecznego zostanie osłabiona i niszczące promieniowanie zacznie oddziaływać na ludzi powodując wiele poważnych chorób skóry.
– Nastąpią zmiany w polu magnetycznym Ziemi, które spowodują duże pęknięcia w tarczach osłaniających Planetę, pozwalając w jakiś sposób wiatrom słonecznym oddziaływać na pogodę.
– To również spowoduje poważne problemy z satelitami i komunikacją (katastrofy lotnicze).
{Oddziaływanie na jakość odbioru TV, utrudnienia w komunikacji wojskowej}

Ile się "spełniło"? Tylko bez naciągania.
A to tylko pierwszy "element"
21 punktów. Można przyjąć, że Sandy spełnia warunek. Reszta NIC.
1 na 21 4,76%

Po pierwsze to rok jeszcze się nie skończył a po drugie to J.P. J. mówił, że można pewne rzeczy powstrzymać przez modlitwy chrześcijan. Widocznie wielu wierzących się modliło aby powstrzymać wiele z tych zjawisk.


Jezus powiedział w J7,24: "Nie sądźcie z pozoru, ale sądźcie sprawiedliwie."
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 12 lis 2012, 12:33

Kocham Jezusa pisze:A teraz gdzie jesteś jeśli można spytać? :p

Wśród Luteran.
Kocham Jezusa pisze:Ja bym uważał z takimi osądami.

Też tak uważałem gdy byłem jeszcze niedaleko KZ. Ale to nie jest biblijne, w Piśmie Świętym fałszywi nauczyciele i prorocy po prostu byli takimi nazywani i tyle, nikt się nie patyczkował gdy ktoś głosił fałszywą Ewangelię.
palus pisze:A po czym to widzisz

Czyżby czytanie senników zaburzało umiejętności odczytywania figur stylistycznych? Nie chodziło mi o to jak gość wygląda na zdjęciach (których zresztą nie widziałem). Jego nauczanie jest po prostu typową "Ewangelią plus", fałszywą "Dobrą Nowiną" której centrum i ostatecznym celem nie jest wcale Jezus Chrystus.

Spełnienie proroctwa o niczym nie świadczy, Pismo Święte przestrzega szczególnie przed fałszywymi prorokami, których proroctwa mogą się spełnić ale który nie głosi Jezusa Chrystusa. Ten JPJ ewidentnie nie głosi Chrystusa ukrzyżowanego, a propaguje tak naprawdę ludzką "teologię chwały" (jak to nazywał Marcin Luter), współczesne new ageowskie sposoby na wywyższanie siebie samego i budowanie swojego ego i "poczucia własnej wartości" i to jeszcze przy pomocy samo oszukiwania się.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości