John Paul Jackson

Jak postrzegamy Boga....
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 12 lis 2012, 12:35

palus pisze:Widocznie wielu wierzących się modliło aby powstrzymać wiele z tych zjawisk.

A ten wybieg uwielbiam wśród charyzmatycznych fałszywych proroków ;) dziwne, że tak mało z nich na niego wpadło.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
savedrob
Posty: 542
Rejestracja: 19 lip 2008, 11:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: savedrob » 12 lis 2012, 13:12

fantomik pisze:Spełnienie proroctwa o niczym nie świadczy

Tym bardziej, że "spełnia" się 5% np.
palus pisze:Widocznie wielu wierzących się modliło aby powstrzymać wiele z tych zjawisk.

tak... a jak prorokowali przebudzenia itp. to się nie spełniły bo nie było wiary.
Jak nie kijem to pałką


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 12 lis 2012, 13:32

Wynotowałem co ciekawsze wypowiedzi. Wypowiedzi typu gdzieś wybuchnie wulkan, będą tornada, zamieszki, inflacja chyba można sobie darować,

Doskonała Burza John Paul Jackson
http://www.youtube.com/watch?v=SiQeg9Abwao
- słyszałem "nieszczęścia roku 2012, nieszczęścia roku 2012)
- woda z kranu będzie droższa niż ropa naftowa
- ceny paliw poszybują w górę
- niektóre miasta ewakuują tysiące mieszkańców bo nie będzie wody
- grad 30 cm obwodu
- będą znaki na słońcu, księżycu i gwiazdach
- nowe choroby skóry pod wpływem promieniowania słonecznego
- Izrael zbombarduje Iran atakiem rakietowym
- Bóg będzie prowadził w kryzysie tylko swoich inwestorów
(Łał. To się zgadza. Inny prorok mówił, że duch będzie pomagał wierzącym grać na giełdzie :)
- w 1,2 miastach ludzie będą zrywać asfalt żeby coś tam zasadzić
- zabitych 30 mln dzieci przy aborcji doprowadzi do upadku system emerytalnego


Nie panikuj jednak. *

Nie panikuj (Devine chaos)
W nauczaniu Boży Chaos
dowiedz się jak nie tylko przetrwać
ale czynić postępy i prosperować w okół otaczającego nas chaosu
możesz kupić to nauczanie po przez podaną stronę internetową


Nie musisz o wszystko pytać się John'a. *

http://www.streamsministries.com/media/ ... ce_group=9

*Musisz to jednak rozważyć i z pewnością nie zachęcam nikogo do tego. ;)


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 12 lis 2012, 14:04

palus pisze:Po pierwsze to rok jeszcze się nie skończył a po drugie to J.P. J. mówił, że można pewne rzeczy powstrzymać przez modlitwy chrześcijan. Widocznie wielu wierzących się modliło aby powstrzymać wiele z tych zjawisk.


Możliwe, Możliwe,
albo prorok jeszcze nie dojrzał. :bezradny:


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
derko
Posty: 1942
Rejestracja: 23 cze 2008, 20:57
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: derko » 12 lis 2012, 16:00

Żeby dodać trochę do dyskusji na temat proroctw. Słowa Jezusa:

… (25) A On rzekł do nich: O głupi i gnuśnego serca, by uwierzyć we wszystko, co powiedzieli prorocy. …. (27) I począwszy od Mojżesza poprzez wszystkich proroków wykładał im, co o nim było napisane we wszystkich Pismach….

:roll:


Awatar użytkownika
savedrob
Posty: 542
Rejestracja: 19 lip 2008, 11:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: savedrob » 12 lis 2012, 16:15

derko pisze:Żeby dodać trochę do dyskusji na temat proroctw. Słowa Jezusa:

… (25) A On rzekł do nich: O głupi i gnuśnego serca, by uwierzyć we wszystko, co powiedzieli prorocy. …. (27) I począwszy od Mojżesza poprzez wszystkich proroków wykładał im, co o nim było napisane we wszystkich Pismach….

:roll:


Badacie Pisma, bo sądzicie, że macie w nich żywot wieczny; a one składają świadectwo o mnie.


W proroctwach chodzi o Pana Jezusa. Więcej - w Biblii chodzi o Pana Jezusa.
Jeszcze więcej - w ogóle tylko o Pana Jezusa chodzi :-)


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 12 lis 2012, 16:18

derko pisze:I począwszy od Mojżesza poprzez wszystkich proroków wykładał im, co o nim było napisane we wszystkich Pismach….

O! To chyba klucz do prawdziwych, a nie fałszywych proroctw :-) Biorąc pod uwagę Kogo (tak tak, przez duże "K") w rzeczywistości proroctwa głoszą/wywyższają to JPJ ewidentnie nie dorównuje biblijnym standardom. Dzięki Derko :-)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
azariasz
Posty: 555
Rejestracja: 20 mar 2012, 08:27
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: azariasz » 12 lis 2012, 17:02



Awatar użytkownika
Jagienka Boża
Posty: 20
Rejestracja: 21 paź 2012, 13:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Jagienka Boża » 12 lis 2012, 19:33

JPJ Człowiek wiarygodny, posiadający owoce ducha, dojrzały, prawdomówny, pełen mądrości, miłości i Ducha Świętego. Znam go osobiście i to co prorokował do mojego życia już się sprawdziło w połowie i jest nadal w trakcie wypełniania się :)


css
Posty: 276
Rejestracja: 04 lut 2008, 20:34
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: css » 12 lis 2012, 22:23

Wywiad z JPJ całkowicie go obnaża i zrywa maskę chrześcijanina, bo nim prawdopodobnie nie jest. Jak bardzo można być zaślepionym, żeby tego nie widzieć? Jego przeżycia to historie podobne do przeżyć katolickich mistyków (nie zdziwię się, jeśli odwiedzały go demony). Do nich też przemawiał "bóg" i kazał coś przekazać - np. przekazy Maryjne. Nie widzicie podobieństw?? Jego "nawrócenie" to: światło, które rosło, uczucie Bożej miłości....... Gdzie pokuta, upamiętanie z grzechów, gdzie w ogóle mowa o Zbawicielu Jezusie Chrystusie, o krzyżu??? Nic, zero. Tylko sny, wizje........ I co z tego, że może trafnie przewidzieć przyszłość, co z tego?? Mówi rzeczy, których wielu się domyśla, wielu może przewidzieć - ciągle są kataklizmy, wybuchy, huragany, nieszczęścia, powodzie.... O tym jest w Biblii!!!!!!!!
Dla mnie to zwiedzony mistyk, który nie zna Chrystusa! Opamiętajcie się, bo niedługo zaczniecie stawiać mu pomniki, jak JP2 - on też był według katolików "wiarygodny, posiadający owoce ducha, dojrzały, prawdomówny, pełen mądrości, miłości i Ducha Świętego"........ Ten san duch, tylko inaczej ubrany!
Nie mogę uwierzyć, że ktoś może się na to nabrać..... a jednak........


Awatar użytkownika
Jagienka Boża
Posty: 20
Rejestracja: 21 paź 2012, 13:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Jagienka Boża » 12 lis 2012, 22:59

css - masz zero rozróżnienia duchowego . Ja jednak nie zamierzam spierać się z Tobą.


azariasz
Posty: 555
Rejestracja: 20 mar 2012, 08:27
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: azariasz » 13 lis 2012, 08:07

dokładnie css, bracie upamiętaj się :-)


Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Kitka » 13 lis 2012, 09:04

css pisze:Wywiad z JPJ całkowicie go obnaża i zrywa maskę chrześcijanina, bo nim prawdopodobnie nie jest. Jak bardzo można być zaślepionym, żeby tego nie widzieć? Jego przeżycia to historie podobne do przeżyć katolickich mistyków (nie zdziwię się, jeśli odwiedzały go demony). Do nich też przemawiał "bóg" i kazał coś przekazać - np. przekazy Maryjne. Nie widzicie podobieństw?? Jego "nawrócenie" to: światło, które rosło, uczucie Bożej miłości....... Gdzie pokuta, upamiętanie z grzechów, gdzie w ogóle mowa o Zbawicielu Jezusie Chrystusie, o krzyżu??? Nic, zero. Tylko sny, wizje........ I co z tego, że może trafnie przewidzieć przyszłość, co z tego?? Mówi rzeczy, których wielu się domyśla, wielu może przewidzieć - ciągle są kataklizmy, wybuchy, huragany, nieszczęścia, powodzie.... O tym jest w Biblii!!!!!!!!
Dla mnie to zwiedzony mistyk, który nie zna Chrystusa! Opamiętajcie się, bo niedługo zaczniecie stawiać mu pomniki, jak JP2 - on też był według katolików "wiarygodny, posiadający owoce ducha, dojrzały, prawdomówny, pełen mądrości, miłości i Ducha Świętego"........ Ten san duch, tylko inaczej ubrany!
Nie mogę uwierzyć, że ktoś może się na to nabrać..... a jednak........

Rzeczywiście. Ten człowiek w ogóle nie jest chrystocentryczny. Bóg kocha Polską, Bóg chce być blisko, Bóg pośle swojego Ducha, zadziała w nadnaturalny sposób, sny, wizje, poszukiwania interpretacji snów........ gdzie choćby ślad wezwania do upamiętania?
JPJ sugeruje, że człowiek jest w stanie powstrzymać Boże zamierzenia, kiedy mówi o polskim rządzie, który może "nie oddać Bogu wszystkiego" i pójść za własną chwałą, co spowoduje, że Polska sobie nie poradzi w wypełnieniu "proroczego powołania" :!:


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 13 lis 2012, 10:00

Tu można ściągnąć i posłuchać - Sny i wizje John Paul Jackson

http://misjaget.org/ListaNagran.aspx?category=54

Osobiście nie wydaje mi się aby to co mówi było pomocne w tłumaczeniu snów. W sensie, że mamy posługiwać się jakimś sennikiem chrześcijańskim.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
css
Posty: 276
Rejestracja: 04 lut 2008, 20:34
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: css » 13 lis 2012, 10:36

Kitka pisze:Rzeczywiście. Ten człowiek w ogóle nie jest chrystocentryczny. Bóg kocha Polską, Bóg chce być blisko, Bóg pośle swojego Ducha, zadziała w nadnaturalny sposób, sny, wizje, poszukiwania interpretacji snów........ gdzie choćby ślad wezwania do upamiętania?
JPJ sugeruje, że człowiek jest w stanie powstrzymać Boże zamierzenia, kiedy mówi o polskim rządzie, który może "nie oddać Bogu wszystkiego" i pójść za własną chwałą, co spowoduje, że Polska sobie nie poradzi w wypełnieniu "proroczego powołania" :!:


No właśnie, ewangelia to Chrystus, a nie ogólnie "Bóg, Bóg, Bóg......."
U JPJ (prawda, że to prawie jak JP2?) mamy hipercharyzmatyczna odmianę dziwacznej pseudoduchowości nie opartej tak naprawdę na ewangelii, tylko na odczuciach, przeżyciach, śnieniu, zgadywaniu przyszłości, kontaktach z jakimiś bytami....... brrr!!!! aż waniajet siarką na kilometry!



Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości