Paweł apostoł?

Jak postrzegamy Boga....
Kinia
Posty: 898
Rejestracja: 18 wrz 2011, 19:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kinia » 31 lip 2013, 13:06

tomurbanowicz pisze:A ten już jest zły?
http://chrzescijanin.blog.onet.pl/2006/ ... zez-zakon/


teraz znów trzeba powiedzieć co mamy na myśli mówiąc "usprawiedliwienie"


Awatar użytkownika
tomurbanowicz
Posty: 142
Rejestracja: 26 mar 2013, 11:59
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Staszów
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: tomurbanowicz » 31 lip 2013, 13:15

Więc sama widzisz, że sam Piotr pisał, że jego słowa są trudne :)


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 31 lip 2013, 13:20

Kinia pisze:zgadzam się chociaż wiadomo co protestanci mają na myśli mówiąc Zakon..na pewno w Biblii wszyscy mając na myśli Zakon myślą to samo...

dla jasności dla mnie Zakon to Dekalog i Prawo Mojżeszowe..zmiany w nich wraz z przyjściem Jezusa dopiero opisywałam..

Niech mi teraz w świetle tego ostatniego wersetu ktoś powie że Zakonu nie ma, to przepraszam, ale nazwę go heretykiem... no chyba, że znów usłyszę argument, że to bylo do Żydów, to w ogóle oddajmy Biblię Żydom, a zostawmy sobie Pawła..to znaczy nie ja, bo mam całkiem odmienne zdanie...

z resztą po co ja się tu tak produkuje..


Paweł pisze, że Ci których Duch Boży prowadzi są jego dziećmi. Czytałaś pewnie o nowo narodzeniu i nie zastanowiło Cię dlaczego Jezus do człowieka przestrzegającego zakonu i obeznanego w prawie mówi "musisz na nowo się narodzić"?

Przyznasz pewnie, że bez łaski Bożej nie możesz przyjść do Boga. Nie dziw się więc, że Paweł na pierwszym miejscu stawia tego, który jedynie może sprawić, że się na nowo narodzisz. Łaska dla Pawła wcale nie oznacza bezbożnego życia ..

Rzym 1:16 - Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą ku zbawieniu każdego, kto wierzy, najpierw Żyda, potem Greka,
1:17 - bo usprawiedliwienie Boże w niej bywa objawione, z wiary w wiarę, jak napisano: A sprawiedliwy z wiary żyć będzie.
1:18 - Albowiem gniew Boży z nieba objawia się przeciwko wszelkiej bezbożności i nieprawości ludzi, którzy przez nieprawość tłumią prawdę.

ale prawo aby człowiek mógł na tym świecie wstrzemięźliwie i pobożnie żyć.

Tutus 2:11 - Albowiem objawiła się łaska Boża, zbawienna dla wszystkich ludzi,
2:12 - nauczając nas, abyśmy wyrzekli się bezbożności i światowych pożądliwości i na tym doczesnym świecie wstrzemięźliwie, sprawiedliwie i pobożnie żyli,
2:13 - oczekując błogosławionej nadziei i objawienia chwały wielkiego Boga i Zbawiciela naszego, Chrystusa Jezusa,
2:14 - który dał samego siebie za nas, aby nas wykupić od wszelkiej nieprawości i oczyścić sobie lud na własność, gorliwy w dobrych uczynkach.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
tomurbanowicz
Posty: 142
Rejestracja: 26 mar 2013, 11:59
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Staszów
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: tomurbanowicz » 31 lip 2013, 13:24

Kinia, jakbym ja próbował kwestionować wiarygodność Biblii oraz prawd w jej zawartych, to już na wstępie widać "sprzeczności" w Księdze Rodzaju, a co dopiero później.
To nie tędy droga - trzeba obrać drogą umacniania Pisma rozwiązując klucz do fragmentów trudnych do wyjaśnienia na pierwszy rzut oka. Jedna praktycznie strona zbawienie.com nie wyeliminuje listów Pawła z Biblii - proponuję abyś napisała protest, czy petycję o wyłączenie dziejów apostolskich i listów Pawła z Biblii. Jak myślisz, jaki będziesz mieć odzew? Póki co, one obowiązują i będą obowiązywać, więc walczysz z urojonymi wiatrakami - ta walka nic nie przyniesie, a tylko pogorszy Twój stan.

Ja pisząc o Pawle, chciałem poznać mocne argumenty i prawdę - nie było moim celem wyłączenie Pawła z Pisma.

Ja już w tym wątku poznałem co miałem poznać. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Z Bogiem.


Kinia
Posty: 898
Rejestracja: 18 wrz 2011, 19:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kinia » 31 lip 2013, 13:48

Ja także nie mam nic więcej do dodania. Zostawiam Was z Mateusza 5:17-18. Niech Pan przemówi do każdego z osobna...


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 31 lip 2013, 14:14

Kinia pisze:Ja także nie mam nic więcej do dodania. Zostawiam Was z Mateusza 5:17-18. Niech Pan przemówi do każdego z osobna...


Mat 5:17-18 mówi PRAWDĘ
Pan Jezus nie Zniszczył PRAWA
Nikt ani Paweł ani Żaden poważny teolog nie - powie że Pan Jezus ZNISZCZYŁ Prawo.

Słow na zniszczenie to - http://www.blueletterbible.org/lang/lex ... 2647&t=KJV

- καταλύω


Pan Jezus tego nie Zrobił - to co mówi Paweł jest zrobione to INNE USTAWIENIE PRAWA.

(30) Przecież jeden jest tylko Bóg, który usprawiedliwia obrzezanego dzięki wierze, a nieobrzezanego - przez wiarę. (31) Czy więc przez wiarę obalamy Prawo? żadną miarą! Tylko Prawo właściwie ustawiamy. (List do Rzymian 3:1-31, Biblia Tysiąclecia)

Prawo właściwie ustawione wygląda TAK

(3) Jak prosiłem cię, byś pozostał w Efezie, kiedy wybierałem się do Macedonii, [tak proszę teraz], abyś nakazał niektórym zaprzestać głoszenia niewłaściwej nauki, (4) a także zajmowania się baśniami i genealogiami bez końca. Służą one raczej dalszym dociekaniom niż planowi Bożemu zgodnie z wiarą. (5) Celem zaś nakazu jest miłość, płynąca z czystego serca, dobrego sumienia i wiary nieobłudnej. (6) Zboczywszy od nich, niektórzy zwrócili się ku czczej gadaninie. (7) Chcieli uchodzić za uczonych w Prawie nie rozumiejąc ani tego, co mówią, ani tego, co stanowczo twierdzą. (8) Wiemy zaś, że Prawo jest dobre, jeśli je ktoś prawnie stosuje, (9) rozumiejąc, że Prawo nie dla sprawiedliwego jest przeznaczone, ale dla postępujących bezprawnie i dla niesfornych, bezbożnych i grzeszników, dla niegodziwych i światowców, dla ojcobójców i matkobójców, dla zabójców, (10) dla rozpustników, dla mężczyzn współżyjących z sobą, dla handlarzy niewolnikami, kłamców, krzywoprzysięzców i [dla popełniających] cokolwiek innego, co jest sprzeczne ze zdrową nauką, (11) w duchu Ewangelii chwały błogosławionego Boga, którą mi zwierzono. (1 List do Tymoteusza 1:1-20, Biblia Tysiąclecia)

Prawo nie jest dla chrześcijan ale dla grzezników.
Bowiem

(19) Albowiem jak przez nieposłuszeństwo jednego człowieka wszyscy stali się grzesznikami, tak przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi. (List do Rzymian 5:19, Biblia Tysiąclecia)

(11) A że w Prawie nikt nie osiąga usprawiedliwienia przed Bogiem, wynika stąd, że sprawiedliwy z wiary żyć będzie. (List do Galatów 3:11, Biblia Tysiąclecia)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Kinia
Posty: 898
Rejestracja: 18 wrz 2011, 19:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kinia » 31 lip 2013, 14:26

Lash pisze:
Kinia pisze:Ja także nie mam nic więcej do dodania. Zostawiam Was z Mateusza 5:17-18. Niech Pan przemówi do każdego z osobna...


Mat 5:17-18 mówi PRAWDĘ
Pan Jezus nie Zniszczył PRAWA
Nikt ani Paweł ani Żaden poważny teolog nie - powie że Pan Jezus ZNISZCZYŁ Prawo.

Słow na zniszczenie to - http://www.blueletterbible.org/lang/lex ... 2647&t=KJV

- καταλύω


Pan Jezus tego nie Zrobił - to co mówi Paweł jest zrobione to INNE USTAWIENIE PRAWA.

(30) Przecież jeden jest tylko Bóg, który usprawiedliwia obrzezanego dzięki wierze, a nieobrzezanego - przez wiarę. (31) Czy więc przez wiarę obalamy Prawo? żadną miarą! Tylko Prawo właściwie ustawiamy. (List do Rzymian 3:1-31, Biblia Tysiąclecia)

Prawo właściwie ustawione wygląda TAK

(3) Jak prosiłem cię, byś pozostał w Efezie, kiedy wybierałem się do Macedonii, [tak proszę teraz], abyś nakazał niektórym zaprzestać głoszenia niewłaściwej nauki, (4) a także zajmowania się baśniami i genealogiami bez końca. Służą one raczej dalszym dociekaniom niż planowi Bożemu zgodnie z wiarą. (5) Celem zaś nakazu jest miłość, płynąca z czystego serca, dobrego sumienia i wiary nieobłudnej. (6) Zboczywszy od nich, niektórzy zwrócili się ku czczej gadaninie. (7) Chcieli uchodzić za uczonych w Prawie nie rozumiejąc ani tego, co mówią, ani tego, co stanowczo twierdzą. (8) Wiemy zaś, że Prawo jest dobre, jeśli je ktoś prawnie stosuje, (9) rozumiejąc, że Prawo nie dla sprawiedliwego jest przeznaczone, ale dla postępujących bezprawnie i dla niesfornych, bezbożnych i grzeszników, dla niegodziwych i światowców, dla ojcobójców i matkobójców, dla zabójców, (10) dla rozpustników, dla mężczyzn współżyjących z sobą, dla handlarzy niewolnikami, kłamców, krzywoprzysięzców i [dla popełniających] cokolwiek innego, co jest sprzeczne ze zdrową nauką, (11) w duchu Ewangelii chwały błogosławionego Boga, którą mi zwierzono. (1 List do Tymoteusza 1:1-20, Biblia Tysiąclecia)

Prawo nie jest dla chrześcijan ale dla grzezników.
Bowiem

(19) Albowiem jak przez nieposłuszeństwo jednego człowieka wszyscy stali się grzesznikami, tak przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi. (List do Rzymian 5:19, Biblia Tysiąclecia)

(11) A że w Prawie nikt nie osiąga usprawiedliwienia przed Bogiem, wynika stąd, że sprawiedliwy z wiary żyć będzie. (List do Galatów 3:11, Biblia Tysiąclecia)


musiałam to zrobić Lash, bo chyba nie zdajecie sobie nadal z tego sprawy..jeżeli zdajecie, to tylko się mogę o Was modlić...w gąszczu Twoich zakreśleń moje jest to powiększone...gdzie jest NIE-Paweł?Pytanie pozostaje bez odpowiedzi w dalszym ciągu...


Kinia
Posty: 898
Rejestracja: 18 wrz 2011, 19:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kinia » 31 lip 2013, 14:50

Przypomniałam sobie ciekawy fragment ktory wszystko tłumaczy..mam nadzieję, że teraz dojdziemy do tego czym jest Zakon...

(31) Oto idą dni - mówi Pan - że zawrę z domem izraelskim i z domem judzkim nowe przymierze. (32) Nie takie przymierze, jakie zawarłem z ich ojcami w dniu, gdy ich ująłem za rękę, aby ich wyprowadzić z ziemi egipskiej, które to przymierze oni zerwali, chociaż Ja byłem ich Panem - mówi Pan - (33) lecz takie przymierze zawrę z domem izraelskim po tych dniach, mówi Pan: Złożę mój zakon w ich wnętrzu i wypiszę go na ich sercu. Ja będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem. (34) I już nie będą siebie nawzajem pouczać, mówiąc: Poznajcie Pana! Gdyż wszyscy oni znać mnie będą, od najmłodszego do najstarszego z nich - mówi Pan - odpuszczę bowiem ich winę, a ich grzechu nigdy nie wspomnę.

Dzięki Ci Panie za to objawienie!
Zakon przeminął literalnie, bo został on zapisany w naszych sercach, co obecnie nazywamy moralnością, którą tak ateiści lubią wykorzystywać w odróżnianiu dobra od zła...

Pozdrawiam i niech Pan będzie z Wami


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 31 lip 2013, 14:51

Kinia pisze:Ja także nie mam nic więcej do dodania. Zostawiam Was z Mateusza 5:17-18. Niech Pan przemówi do każdego z osobna...


Zakon nie tylko pełnił funkcję nauczyciela ale także proroctwa. Ale to nie prawda że nic się nie zmieniło. Wystarczy poczytać kilka fragmentów.

1 Mojż 49:10 - Nie oddali się berło od Judy ani buława od nóg jego, aż przyjdzie władca jego, i jemu będą posłuszne narody.

Łuk 16:16 - Do czasów Jana był zakon i prorocy, od tego czasu jest zwiastowane Królestwo Boże i każdy się do niego gwałtem wdziera.

Dokładnie więc zakon mówił o tym który miał przyjść czyli o Jezusie.

Izaj 43:20 - Chwalić mnie będą zwierzęta polne, szakale i strusie, że dostarczyłem na pustyni wody, rzeki na pustkowiu, aby napoić mój lud, mojego wybrańca.

ale ciekawszy jest wcześniejszy werset

Izaj 43:19 - Oto Ja czynię rzecz nową: Już się rozwija, czy tego nie spostrzegacie? Tak, przygotowuję na pustyni drogę, rzeki na pustkowiu.

Dlaczego uczony w piśmie powinien stać się uczniem Królestwa Bożego jeżeli w prawie jest wszystko?

Mat 13:52 - A On rzekł do nich: Dlatego każdy uczony w Piśmie, który stał się uczniem Królestwa Niebios, podobny jest do gospodarza, który dobywa ze swego skarbca nowe i stare rzeczy.
Ostatnio zmieniony 31 lip 2013, 14:53 przez Chcę wierzyć, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 31 lip 2013, 14:53

Kinia pisze:
Lash pisze:
Kinia pisze:Ja także nie mam nic więcej do dodania. Zostawiam Was z Mateusza 5:17-18. Niech Pan przemówi do każdego z osobna...


Mat 5:17-18 mówi PRAWDĘ
Pan Jezus nie Zniszczył PRAWA
Nikt ani Paweł ani Żaden poważny teolog nie - powie że Pan Jezus ZNISZCZYŁ Prawo.

Słow na zniszczenie to - http://www.blueletterbible.org/lang/lex ... 2647&t=KJV

- καταλύω


Pan Jezus tego nie Zrobił - to co mówi Paweł jest zrobione to INNE USTAWIENIE PRAWA.

(30) Przecież jeden jest tylko Bóg, który usprawiedliwia obrzezanego dzięki wierze, a nieobrzezanego - przez wiarę. (31) Czy więc przez wiarę obalamy Prawo? żadną miarą! Tylko Prawo właściwie ustawiamy. (List do Rzymian 3:1-31, Biblia Tysiąclecia)

Prawo właściwie ustawione wygląda TAK

(3) Jak prosiłem cię, byś pozostał w Efezie, kiedy wybierałem się do Macedonii, [tak proszę teraz], abyś nakazał niektórym zaprzestać głoszenia niewłaściwej nauki, (4) a także zajmowania się baśniami i genealogiami bez końca. Służą one raczej dalszym dociekaniom niż planowi Bożemu zgodnie z wiarą. (5) Celem zaś nakazu jest miłość, płynąca z czystego serca, dobrego sumienia i wiary nieobłudnej. (6) Zboczywszy od nich, niektórzy zwrócili się ku czczej gadaninie. (7) Chcieli uchodzić za uczonych w Prawie nie rozumiejąc ani tego, co mówią, ani tego, co stanowczo twierdzą. (8) Wiemy zaś, że Prawo jest dobre, jeśli je ktoś prawnie stosuje, (9) rozumiejąc, że Prawo nie dla sprawiedliwego jest przeznaczone, ale dla postępujących bezprawnie i dla niesfornych, bezbożnych i grzeszników, dla niegodziwych i światowców, dla ojcobójców i matkobójców, dla zabójców, (10) dla rozpustników, dla mężczyzn współżyjących z sobą, dla handlarzy niewolnikami, kłamców, krzywoprzysięzców i [dla popełniających] cokolwiek innego, co jest sprzeczne ze zdrową nauką, (11) w duchu Ewangelii chwały błogosławionego Boga, którą mi zwierzono. (1 List do Tymoteusza 1:1-20, Biblia Tysiąclecia)

Prawo nie jest dla chrześcijan ale dla grzezników.
Bowiem

(19) Albowiem jak przez nieposłuszeństwo jednego człowieka wszyscy stali się grzesznikami, tak przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi. (List do Rzymian 5:19, Biblia Tysiąclecia)

(11) A że w Prawie nikt nie osiąga usprawiedliwienia przed Bogiem, wynika stąd, że sprawiedliwy z wiary żyć będzie. (List do Galatów 3:11, Biblia Tysiąclecia)


musiałam to zrobić Lash, bo chyba nie zdajecie sobie nadal z tego sprawy..jeżeli zdajecie, to tylko się mogę o Was modlić...w gąszczu Twoich zakreśleń moje jest to powiększone...gdzie jest NIE-Paweł?Pytanie pozostaje bez odpowiedzi w dalszym ciągu...



Wiem przecież że cytuję Pawła i pokazuje ci że nie ZNISZCZYŁ on PRAWA Tak samo jak Pan Jezus nie zniszczył ale OBAJ ustwiali je inaczej niż żydzi czy judaizujacy obnecnie chrześcijanie.

Paweł nie robił nic innego niz JEZUS - to że ty poprostu nie potrafisz pogodzic Pawła i Jezusa to TWOJ PROBLEM a nie faktyczny :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 31 lip 2013, 14:57

Kinia pisze:Przypomniałam sobie ciekawy fragment ktory wszystko tłumaczy..mam nadzieję, że teraz dojdziemy do tego czym jest Zakon...

(31) Oto idą dni - mówi Pan - że zawrę z domem izraelskim i z domem judzkim nowe przymierze. (32) Nie takie przymierze, jakie zawarłem z ich ojcami w dniu, gdy ich ująłem za rękę, aby ich wyprowadzić z ziemi egipskiej, które to przymierze oni zerwali, chociaż Ja byłem ich Panem - mówi Pan - (33) lecz takie przymierze zawrę z domem izraelskim po tych dniach, mówi Pan: Złożę mój zakon w ich wnętrzu i wypiszę go na ich sercu. Ja będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem. (34) I już nie będą siebie nawzajem pouczać, mówiąc: Poznajcie Pana! Gdyż wszyscy oni znać mnie będą, od najmłodszego do najstarszego z nich - mówi Pan - odpuszczę bowiem ich winę, a ich grzechu nigdy nie wspomnę.

Dzięki Ci Panie za to objawienie!
Zakon przeminął literalnie, bo został on zapisany w naszych sercach, co obecnie nazywamy moralnością, którą tak ateiści lubią wykorzystywać w odróżnianiu dobra od zła...

Pozdrawiam i niech Pan będzie z Wami


Nie badź niemądra TO PRZECIEZ Samo Prawo MOJZESZA obiecywało to samo


(11) Polecenie to bowiem, które ja ci dzisiaj daję, nie przekracza twych możliwości i nie jest poza twoim zasięgiem. (12) Nie jest w niebiosach, by można było powiedzieć: Któż dla nas wstąpi do nieba i przyniesie je nam, a będziemy słuchać i wypełnimy je. (13) I nie jest za morzem, aby można było powiedzieć: Któż dla nas uda się za morze i przyniesie je nam, a będziemy słuchać i wypełnimy je. (14) Słowo to bowiem jest bardzo blisko ciebie: w twych ustach i w twoim sercu, byś je mógł wypełnić. (15) Patrz! Kładę dziś przed tobą życie i szczęście, śmierć i nieszczęście. (16) Ja dziś nakazuję ci miłować Pana, Boga twego, i chodzić Jego drogami, pełniąc Jego polecenia, prawa i nakazy, abyś żył i mnożył się, a Pan, Bóg twój, będzie ci błogosławił w kraju, który idziesz posiąść. (17) Ale jeśli swe serce odwrócisz, nie usłuchasz, zbłądzisz i będziesz oddawał pokłon obcym bogom, służąc im - (18) oświadczam wam dzisiaj, że na pewno zginiecie, niedługo zabawicie na ziemi, którą idziecie posiąść, po przejściu Jordanu. (19) Biorę dziś przeciwko wam na świadków niebo i ziemię, kładę przed wami życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierajcie więc życie, abyście żyli wy i wasze potomstwo, (20) miłując Pana, Boga swego, słuchając Jego głosu, lgnąc do Niego; bo tu jest twoje życie i długie trwanie twego pobytu na ziemi, którą Pan poprzysiągł dać przodkom twoim: Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi.
(Ks. Powt. Prawa 30:1-20, Biblia Tysiąclecia)


Prawo ST było wpisane w SERCA Żydów .....
nie wiesz
Ostatnio zmieniony 31 lip 2013, 14:57 przez Lash, łącznie zmieniany 1 raz.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 31 lip 2013, 14:57

Kinia pisze:Przypomniałam sobie ciekawy fragment ktory wszystko tłumaczy..mam nadzieję, że teraz dojdziemy do tego czym jest Zakon...

(31) Oto idą dni - mówi Pan - że zawrę z domem izraelskim i z domem judzkim nowe przymierze. (32) Nie takie przymierze, jakie zawarłem z ich ojcami w dniu, gdy ich ująłem za rękę, aby ich wyprowadzić z ziemi egipskiej, które to przymierze oni zerwali, chociaż Ja byłem ich Panem - mówi Pan - (33) lecz takie przymierze zawrę z domem izraelskim po tych dniach, mówi Pan: Złożę mój zakon w ich wnętrzu i wypiszę go na ich sercu. Ja będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem. (34) I już nie będą siebie nawzajem pouczać, mówiąc: Poznajcie Pana! Gdyż wszyscy oni znać mnie będą, od najmłodszego do najstarszego z nich - mówi Pan - odpuszczę bowiem ich winę, a ich grzechu nigdy nie wspomnę.

Dzięki Ci Panie za to objawienie!
Zakon przeminął literalnie, bo został on zapisany w naszych sercach, co obecnie nazywamy moralnością, którą tak ateiści lubią wykorzystywać w odróżnianiu dobra od zła...

Pozdrawiam i niech Pan będzie z Wami


Cieszę się z Tobą

2 Korynt 3:4 - A taką ufność mamy przez Chrystusa ku Bogu,
3:5 - nie jakobyśmy byli zdolni pomyśleć coś sami z siebie i tylko z siebie, lecz zdolność nasza jest z Boga,
3:6 - który też uzdolnił nas, abyśmy byli sługami nowego przymierza, nie litery, lecz ducha, bo litera zabija, duch zaś ożywia.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Kinia
Posty: 898
Rejestracja: 18 wrz 2011, 19:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kinia » 31 lip 2013, 15:49

Chcę wierzyć dziękuję bardzo:) ja wiem, że jak bardzo się chce, to Pan odpowiada..werset przyszedł mi sam na myśl, a zwłaszcza fragment" wypiszę w ich sercu"

Lash co do Ciebie to zaznacze inny fragment:

(31) Oto idą dni - mówi Pan - że zawrę z domem izraelskim i z domem judzkim nowe przymierze. (32) Nie takie przymierze, jakie zawarłem z ich ojcami w dniu, gdy ich ująłem za rękę, aby ich wyprowadzić z ziemi egipskiej, które to przymierze oni zerwali, chociaż Ja byłem ich Panem - mówi Pan - (33) lecz takie przymierze zawrę z domem izraelskim po tych dniach, mówi Pan: Złożę mój zakon w ich wnętrzu i wypiszę go na ich sercu. Ja będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem. (34) I już nie będą siebie nawzajem pouczać, mówiąc: Poznajcie Pana! Gdyż wszyscy oni znać mnie będą, od najmłodszego do najstarszego z nich - mówi Pan - odpuszczę bowiem ich winę, a ich grzechu nigdy nie wspomnę.

Kiedy nastało Nowe Przymierze? fragment jasno mówi o przyjściu Jezusa i Jego śmierci!

Ok zmykam narazie..ciekawa jestem co jeszcze wymyślicie żeby bronić swojego zdania na temat Zakonu...


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 31 lip 2013, 17:35

Kinia pisze:Chcę wierzyć dziękuję bardzo:) ja wiem, że jak bardzo się chce, to Pan odpowiada..werset przyszedł mi sam na myśl, a zwłaszcza fragment" wypiszę w ich sercu"

Lash co do Ciebie to zaznacze inny fragment:

(31) Oto idą dni - mówi Pan - że zawrę z domem izraelskim i z domem judzkim nowe przymierze. (32) Nie takie przymierze, jakie zawarłem z ich ojcami w dniu, gdy ich ująłem za rękę, aby ich wyprowadzić z ziemi egipskiej, które to przymierze oni zerwali, chociaż Ja byłem ich Panem - mówi Pan - (33) lecz takie przymierze zawrę z domem izraelskim po tych dniach, mówi Pan: Złożę mój zakon w ich wnętrzu i wypiszę go na ich sercu. Ja będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem. (34) I już nie będą siebie nawzajem pouczać, mówiąc: Poznajcie Pana! Gdyż wszyscy oni znać mnie będą, od najmłodszego do najstarszego z nich - mówi Pan - odpuszczę bowiem ich winę, a ich grzechu nigdy nie wspomnę.

Kiedy nastało Nowe Przymierze? fragment jasno mówi o przyjściu Jezusa i Jego śmierci!

Ok zmykam narazie..ciekawa jestem co jeszcze wymyślicie żeby bronić swojego zdania na temat Zakonu...



Zakon STARY by wpisany w SERCACH - MOjzesz mówi to wyraźnie :)


Prównaj

Nie takie przymierze, jakie zawarłem z ich ojcami w dniu, gdy ich ująłem za rękę, aby ich wyprowadzić z ziemi egipskiej, które to przymierze oni zerwali, chociaż Ja byłem ich Panem - mówi Pan -

Stare mogli zerwać


(33) lecz takie przymierze zawrę z domem izraelskim po tych dniach, mówi Pan: Złożę mój zakon w ich wnętrzu i wypiszę go na ich sercu.

Zakon jest tak samo wpisany jak w poprzednim przymierzu
Bowiem (14) Słowo to bowiem jest bardzo blisko ciebie: w twych ustach i w twoim sercu, byś je mógł wypełnić.


Ja będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem.


Ten Wers pada często w ukazniu zamieszkania BOGA w nowym Ludzie - wczenise miszakał w swiątyni - czasami


(34) I już nie będą siebie nawzajem pouczać, mówiąc: Poznajcie Pana! Gdyż wszyscy oni znać mnie będą, od najmłodszego do najstarszego z nich - mówi Pan


Tu jest obietnica DUCHA Św który nas poucza Zgodnie z Janem - macie Jego namaszczenie - Tego nie było w Starym przymiarzu - duch bywał


- odpuszczę bowiem ich winę, a ich grzechu nigdy nie wspomnę

Tu jest zmiana systemu ofiar - w starym przymiarzu byłu ofiay tu jest JEDNA i grzechu się niw spomina



Właśnie głosiciele PRAWA pomijaja to co rzekł Bóg o PRAWIE ST Aby wciskac kit że cała różnica to wpisanie PRAWA w serce :roll:


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Kinia
Posty: 898
Rejestracja: 18 wrz 2011, 19:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kinia » 31 lip 2013, 18:19

Lash ten werset mówi o czasach po Mojzeszu i jasno pisze NOWE PRZYMIERZE! Czytac nie potrafie? o jakim Nowym Przymierzu w takim razie wg Ciebie tam pisze? Na siłe starasz się udowodnic swoja racje..skoro tak chcesz to obal słowo "Nowe Przymierze" w tym fragmencie..

znalazłam pewien fragment
z tej strony http://biblia.wiara.pl/slownik/67ea4.Sl ... PRZYMIERZE

"Zdecydowanie inny jest charakter przymierza zapowiedzianego przez Boga ustami Jeremiasza. Inicjatywa przymierza zależy całkowicie od Boga. Działanie ludu jest ukazane bardzo negatywnie: wszystko, co lud czynił w przeszłości, przemawiało przeciwko zawarciu na nowo przymierza. Bóg jednak decyduje się przezwyciężyć przeszkody stawiane przez lud. Nie domaga się niczego, lecz czyni wszystko sam, zawierając nowe i wieczne przymierze."

zgadnij skąd był podany przeze mnie werset...z Jeremiasza....

ehhhh...zaprzeczaj dalej...pomodle się dzisiaj żeby komuś Bóg otworzył oczy na te wersety, bo są jasne i klarowne



Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości