Paweł apostoł?

Jak postrzegamy Boga....
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Paweł apostoł?

Postautor: KAAN » 31 lip 2013, 10:24

Lash pisze:
KAAN pisze: ..Zdecydował Lash :)

Pismo :)
ZAWSZE 12 odnosi się do APOSTOŁÓW :D w NT :)
Nie zawsze :).

KAAN pisze:
Lash pisze:
KAAN pisze: Pytanie kontrolne dla Lasha :)
Czy imię Pawła apostoła będzie na jednym z dwunastu kamieni węgielnych w Jeruzalem:

12 Miało ono potężny i wysoki mur, miało dwanaście bram, a na bramach dwunastu aniołów i wypisane imiona dwunastu plemion synów izraelskich.
13 Od wschodu trzy bramy i od północy trzy bramy, i od zachodu trzy bramy, i od południa trzy bramy.
14 A mur miasta miał dwanaście kamieni węgielnych, na nich dwanaście imion dwunastu apostołów Baranka.

Ilu było apostołów Baranka?


Nie mnie decydować o tym ale Decyzja nalezy do Ojca mojego w niebie :)
No pewnie, że nie ci decydować, jakżebyś mógł,
Skoro nie mi to po co mnie pytasz:)
Żeby pobudzić cię do myślenia konsekwentnego.

KAAN pisze: ale ja pytam o ilość apostołów Baranka, czy Paweł był apostołem Baranka?

A GDZIEŚ siebie tak nazywa - idąc twoją metodą ?
Skoro nie to.... :O
Np. 1Kor 1:1, 2Kor 1:1 itd.

KAAN pisze: Czy był powołany osobiście przez Pana Jezusa?

Tak jak i BARNABA :) i wszyscy inni :)
Nie wiesz :) KAZDY prawdziwy apostoł JEST OD CHRYSTUSA
Gdzie napisano że Barnaba był powołany osobiście przez Pana Jezusa?
KAAN pisze: Czy to pan decydował czy los i procedura wyboru wymyślona przez apostołów?

A Kto stał za losem - co mówi PISMO?
No właśnie, czy losy to chrześcijański sposób na pytanie Pana Boga?

KAAN pisze: A Czy o wyborze Pawła zadecydował Pan Jezus czy apostołowie?

ZAWSZE PAN JEZUS - znasz innych?
NIe zawsze.
Barnaba sam się powołał :roll:
Kombinujesz, nie ma świadectwa że Pan jezus powoływał Barnabę osobiście, natomiast Pawła tak. Barnaba był posłany przez zbór na polecenie Ducha Świętego (Ap 13) a nie osobiście Pana Jezusa.

KAAN pisze:
Lash pisze:Apostołów Baranka jest znacznie więcej niż 12 :)
A gdzie napisano, że jest więcej apostołów Baranka?
Jak pisałem apostoł apostołowi nie jest równy.

JA TEŻ
12 było szczególnych
PAWEŁ nie zaliczał siebie sam do 12 tu : )
Nie napisałeś gdzie napisano że jest więcej apostołów Baranka.

, (4) że został pogrzebany, że zmartwychwstał trzeciego dnia, zgodnie z Pismem; (5) i że ukazał się Kefasowi, a potem Dwunastu, (6) później zjawił się więcej niż pięciuset braciom równocześnie; większość z nich żyje dotąd, niektórzy zaś pomarli. (7) Potem ukazał się Jakubowi, później wszystkim apostołom. (8) W końcu, już po wszystkich, ukazał się także i mnie jako poronionemu płodowi. (9) Jestem bowiem najmniejszy ze wszystkich apostołów i niegodzien zwać się apostołem, bo prześladowałem Kościół Boży. (10) Lecz za łaską Boga jestem tym, czym jestem, a dana mi łaska Jego nie okazała się daremna; przeciwnie, pracowałem więcej od nich wszystkich, nie ja, co prawda, lecz łaska Boża ze mną. 1 Kor 15
No i... nigdzie nie ma napisane, ze jest więcej niż 12 apostołów Baranka.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 31 lip 2013, 10:28

Kinia
a Jakuba też odrzucisz? Zobacz co pisze Jakub?

Jakub 3:1 - Niechaj niewielu z was zostaje nauczycielami, bracia moi, gdyż wiecie, że otrzymamy surowszy wyrok.
3:2 - Dopuszczamy się bowiem wszyscy wielu uchybień; jeśli kto w mowie nie uchybia, ten jest mężem doskonałym,

Psalmy Dawida też odrzucisz bo zgrzeszył? Na Judę, Jakuba czy Abrahama też pewnie by się coś znalazło. Pewnie wielu lepszych by się znalazło ale Bóg akurat ich wybrał.

Co do Pawła natomiast to Paweł wyraźnie pisze, że kto jest w Chrystusie umarł dla grzechu i dla tego świata. Co więc jeszcze chcesz Pawłowi zarzucić?


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Paweł apostoł?

Postautor: Lash » 31 lip 2013, 11:23

KAAN pisze:
Lash pisze:
KAAN pisze: ..Zdecydował Lash :)

Pismo :)
ZAWSZE 12 odnosi się do APOSTOŁÓW :D w NT :)
Nie zawsze :).


Nie znajdujemy nikgo kto nazywałby się Dwunastu i nie byli to apostołowie

KAAN pisze:
KAAN pisze:
Lash pisze:
KAAN pisze: Pytanie kontrolne dla Lasha :)
Czy imię Pawła apostoła będzie na jednym z dwunastu kamieni węgielnych w Jeruzalem:

12 Miało ono potężny i wysoki mur, miało dwanaście bram, a na bramach dwunastu aniołów i wypisane imiona dwunastu plemion synów izraelskich.
13 Od wschodu trzy bramy i od północy trzy bramy, i od zachodu trzy bramy, i od południa trzy bramy.
14 A mur miasta miał dwanaście kamieni węgielnych, na nich dwanaście imion dwunastu apostołów Baranka.

Ilu było apostołów Baranka?


Nie mnie decydować o tym ale Decyzja nalezy do Ojca mojego w niebie :)
No pewnie, że nie ci decydować, jakżebyś mógł,
Skoro nie mi to po co mnie pytasz:)
Żeby pobudzić cię do myślenia konsekwentnego.


To sam bądź konsekwentny i zwróć uwagę, że Nie pytaj mnie o rzeczy które Ojciec ustnawia :)

KAAN pisze:
KAAN pisze: ale ja pytam o ilość apostołów Baranka, czy Paweł był apostołem Baranka?

A GDZIEŚ siebie tak nazywa - idąc twoją metodą ?
Skoro nie to.... :O
Np. 1Kor 1:1, 2Kor 1:1 itd.


Nazywa się APOSTOŁEM ale nie BARANKA :P
Więc ... bądź Konsekwentny :) albo jest apostołem Jezusa czyli Barnaka i wtedy nie musi być słowo BARANEK uzyte albo nie mas literalnej frazy - Paweł apostoł baranka :)

KAAN pisze:
KAAN pisze: Czy był powołany osobiście przez Pana Jezusa?

Tak jak i BARNABA :) i wszyscy inni :)
Nie wiesz :) KAZDY prawdziwy apostoł JEST OD CHRYSTUSA
Gdzie napisano że Barnaba był powołany osobiście przez Pana Jezusa?


A gdzie napisano że nie był :)
Duch Św powołał Pawła i Barnabę do dzieła apostolstwa :) - Co mamy wykazane w tym że Łukasz nazywa ich apostołami

KAAN pisze:
KAAN pisze: Czy to pan decydował czy los i procedura wyboru wymyślona przez apostołów?

A Kto stał za losem - co mówi PISMO?
No właśnie, czy losy to chrześcijański sposób na pytanie Pana Boga?


Los to BOŻY sposób.
Bóg nigdy nie zanegował działania apostołów w tej sprawie :) - Apostołowie zadziałali zgodnie z tym co Suwerenny dał :)


KAAN pisze:
KAAN pisze: A Czy o wyborze Pawła zadecydował Pan Jezus czy apostołowie?

ZAWSZE PAN JEZUS - znasz innych?
NIe zawsze.


Podaj mi innych BOZYCH apostołów którzy nie są Chrystusa Aspotołami :)

KAAN pisze:
Barnaba sam się powołał :roll:
Kombinujesz, nie ma świadectwa że Pan jezus powoływał Barnabę osobiście, natomiast Pawła tak. Barnaba był posłany przez zbór na polecenie Ducha Świętego (Ap 13) a nie osobiście Pana Jezusa.


Barnaba nie został "apostolei" przez ZBÓR
Oni zostali WYSŁANI
http://www.blueletterbible.org/lang/lex ... G630&t=KJV

ἀπολύω - uwolnieni od służby w zborze i zobowiażań :D

KAAN pisze:
KAAN pisze:
Lash pisze:Apostołów Baranka jest znacznie więcej niż 12 :)
A gdzie napisano, że jest więcej apostołów Baranka?
Jak pisałem apostoł apostołowi nie jest równy.

JA TEŻ
12 było szczególnych
PAWEŁ nie zaliczał siebie sam do 12 tu : )
Nie napisałeś gdzie napisano że jest więcej apostołów Baranka.



Bowiem tak nie stwierdziełem :)
dlaczego mam pisać coś co nie twierdzę :O
12 apotołów Branaka i inni apostołowie to oczywiste z 1 kor 15 :)


KAAN pisze:
, (4) że został pogrzebany, że zmartwychwstał trzeciego dnia, zgodnie z Pismem; (5) i że ukazał się Kefasowi, a potem Dwunastu, (6) później zjawił się więcej niż pięciuset braciom równocześnie; większość z nich żyje dotąd, niektórzy zaś pomarli. (7) Potem ukazał się Jakubowi, później wszystkim apostołom. (8) W końcu, już po wszystkich, ukazał się także i mnie jako poronionemu płodowi. (9) Jestem bowiem najmniejszy ze wszystkich apostołów i niegodzien zwać się apostołem, bo prześladowałem Kościół Boży. (10) Lecz za łaską Boga jestem tym, czym jestem, a dana mi łaska Jego nie okazała się daremna; przeciwnie, pracowałem więcej od nich wszystkich, nie ja, co prawda, lecz łaska Boża ze mną. 1 Kor 15
No i... nigdzie nie ma napisane, ze jest więcej niż 12 apostołów Baranka.


A gdzie masz napisane że KEFAS to APOSTOŁ BARANKA :roll:
Masz FRAZĘ Jedynie w Apokalipsie 21:14

NIE MASZ tam żednego imienia...
Kto ci dał prawo ustanwiac kto JEST w tym gronie?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 31 lip 2013, 11:27

Chcę wierzyć pisze:Kinia
a Jakuba też odrzucisz? Zobacz co pisze Jakub?

Jakub 3:1 - Niechaj niewielu z was zostaje nauczycielami, bracia moi, gdyż wiecie, że otrzymamy surowszy wyrok.
3:2 - Dopuszczamy się bowiem wszyscy wielu uchybień; jeśli kto w mowie nie uchybia, ten jest mężem doskonałym,

Psalmy Dawida też odrzucisz bo zgrzeszył? Na Judę, Jakuba czy Abrahama też pewnie by się coś znalazło. Pewnie wielu lepszych by się znalazło ale Bóg akurat ich wybrał.

Co do Pawła natomiast to Paweł wyraźnie pisze, że kto jest w Chrystusie umarł dla grzechu i dla tego świata. Co więc jeszcze chcesz Pawłowi zarzucić?


Nie o to chodzi
Kinia nie Rozumie Pana Jezusa i dlatego odrzuca PAWŁA - nie rozumie że nie zapracuje sobie na zbawienie.
Nawet faryzeusze to zrozumieli jednego dnia .....

jan 8

(6) Mówili to wystawiając Go na próbę, aby mieli o co Go oskarżyć. Lecz Jezus nachyliwszy się pisał palcem po ziemi. (7) A kiedy w dalszym ciągu Go pytali, podniósł się i rzekł do nich: Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamień. (8) I powtórnie nachyliwszy się pisał na ziemi. (9) Kiedy to usłyszeli, wszyscy jeden po drugim zaczęli odchodzić, poczynając od starszych, aż do ostatnich. Pozostał tylko Jezus i kobieta, stojąca na środku. (10) Wówczas Jezus podniósłszy się rzekł do niej: Kobieto, gdzież oni są? Nikt cię nie potępił? (11) A ona odrzekła: Nikt, Panie! Rzekł do niej Jezus: I Ja ciebie nie potępiam. - Idź, a od tej chwili już nie grzesz. Jan 8

Gdyby Kinia myslała Serio to wg prawa nie ma szans :/
Zresztą pewnie nie przestrzega szabatów albo niecystości miesiecznych ... to takie wciskanie PRAWA bo nie rozumie się Ewangelii :/


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Kinia
Posty: 898
Rejestracja: 18 wrz 2011, 19:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kinia » 31 lip 2013, 11:46

Chcę wierzyć pisze:Kinia
a Jakuba też odrzucisz? Zobacz co pisze Jakub?

Jakub 3:1 - Niechaj niewielu z was zostaje nauczycielami, bracia moi, gdyż wiecie, że otrzymamy surowszy wyrok.
3:2 - Dopuszczamy się bowiem wszyscy wielu uchybień; jeśli kto w mowie nie uchybia, ten jest mężem doskonałym,

Psalmy Dawida też odrzucisz bo zgrzeszył? Na Judę, Jakuba czy Abrahama też pewnie by się coś znalazło. Pewnie wielu lepszych by się znalazło ale Bóg akurat ich wybrał.

Co do Pawła natomiast to Paweł wyraźnie pisze, że kto jest w Chrystusie umarł dla grzechu i dla tego świata. Co więc jeszcze chcesz Pawłowi zarzucić?


najpierw odnośnie Jakuba:
co jest dziwnego w uchybieniach jeżeli są one nieświadome?każdy jest człowiekiem i Jakub zaznacza, że na nauczycielach ciąży odpowiedzialność, więc nie rozumiem.

Napisałam jasno co mam Pawłowi do zarzucenia. Jego nauczania są całkowicie odmienne od nauczań Jezusa i apostołów. Jego zachowanie jest diametralnie inne.

Mówisz, że Dawid zgrzeszył..powiedz mi kto poza Jezusem był bez grzechu? Tu chodzi o zgodność ze Słowem Boga.

Niech mi ktoś w końcu pokaże kto poza Pawłem pisze, że wszystko co nauczał Jezus zniosła łaska! Na to czekam i nie potrafię się doczekać.

Wczoraj zaczęłam czytać Ewangelię według Jana i zaznaczyłam parę wersetów myśląc właśnie o tym temacie, który tu poruszamy. Pozwole je sobie wypisać
J3:
(16) Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

(20) Każdy bowiem, kto źle czyni, nienawidzi światłości i nie zbliża się do światłości, aby nie ujawniono jego uczynków.(21) Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego dokonane są w Bogu.

(36) Kto wierzy w Syna, ma żywot wieczny, kto zaś nie słucha Syna, nie ujrzy żywota, lecz gniew Boży ciąży na nim.

J 5
(24) Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, kto słucha słowa mego i wierzy temu, który mnie posłał, ma żywot wieczny i nie stanie przed sądem, lecz przeszedł ze śmierci do żywota.

(29) i wyjdą ci, co dobrze czynili, by powstać do życia; a inni, którzy źle czynili, by powstać na sąd.


zauważyłam, że przeplatają się wersety odnośnie uczynków i wiary. Te dwa elementy są nierozerwalnie połączone ze sobą. Najciekawszy według mnie jest werset podkreślony. To czyny pokazują jak blisko jesteśmy Boga.
ciekawy jest jeszcze werset poprzedzający:
(19) A na tym polega sąd, że światłość przyszła na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność, bo ich uczynki były złe.

to uczynkami pokazujemy czy jesteśmy z Bogiem czy przeciw Niemu. Jeżeli czynimy źle automatycznie odchodzimy od Niego żeby je ukryć. Tak więc nie można powiedzieć "jestem zbawiony z łaski niezależnie od uczynków", bo to uczynki dają świadectwo o nas przed Bogiem. Nie ustami jedynie mamy wyznawać Boga jak to twierdzi Paweł, ale i czynami. Jeżeli Twoja wiara będzie pusta to choćbyś nie wiem ile razy mówił, że wierzysz, zbawiony nie bedziesz...

(19) Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. (20) A więc: poznacie ich po ich owocach. (21) Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie.

Musimy spełniać wolę Boga i tego czego od nas chce. Musimy wydawać owoce, a owocami są nasze czyny i ich wpływ na innych ludzi.
Jezus jasno powiedział, że nie wystarczy go wzywać. NIE KAZDY, który Go woła wejdzie do Królestwa Niebieskiego..

No ludzie czy można jaśniej....? :cry:

dla przypomnienia werset z Pawła:

Rzymian 3:27 Gdzież więc chluba twoja? Wykluczona! Przez jaki zakon? Uczynków? Bynajmniej, lecz przez zakon wiary. 28 Uważamy bowiem, że człowiek bywa usprawiedliwiony przez wiarę, niezależnie od uczynków zakonu.

i jednoznaczny werset mówiący o tym, że Zakon nie został usunięty przez łaskę

Mateusza 5:(17) Nie mniemajcie, że przyszedłem rozwiązać zakon albo proroków; nie przyszedłem rozwiązać, lecz wypełnić. (18) Bo zaprawdę powiadam wam: Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna jota, ani jedna kreska nie przeminie z zakonu, aż wszystko to się stanie.

czy niebo i ziemia przeminęły? NIE! więc Zakon też nie przeminął! Albo ja nie potrafie czytać ze zrozumieniem, co?


Awatar użytkownika
tomurbanowicz
Posty: 142
Rejestracja: 26 mar 2013, 11:59
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Staszów
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: tomurbanowicz » 31 lip 2013, 12:38

Może dobrze by było podać dokładną definicję ZAKONU.

1. Wjs 13:1 I odezwał się Pan do Mojżesza, mówiąc:
Wjs 13:2 Poświęć mi wszystko pierworodne; wszystko, co u Izraelitów otwiera łono matki, zarówno u ludzi jak u bydła, do mnie należy.
Wjs 13:3 I rzekł Mojżesz do ludu: Pamiętajcie o tym dniu, w którym wyszliście z Egiptu, z domu niewoli, bo przemożną ręką wyprowadził was Pan stamtąd. Nie wolno tedy jeść chleba kwaszonego.
Wjs 13:4 Dziś wychodzicie, w miesiącu Abib.
Wjs 13:5 A gdy wprowadzi cię Pan do ziemi Kananejczyków, Chetejczyków, Amorejczyków, Chiwwijczyków i Jebuzejczyków, którą pod przysięgą daną ojcom twoim obiecał dać tobie jako kraj opływający w mleko i miód, zachowywać będziesz w tym miesiącu te obrzędy:
Wjs 13:6 Przez siedem dni jeść będziesz przaśniki, a dnia siódmego będzie święto Pana.
Wjs 13:7 Przaśniki będzie się spożywać przez siedem dni; nie znajdzie się u ciebie nic kwaszonego i nie znajdzie się u ciebie kwasu w obrębie wszystkich granic twoich.
Wjs 13:8 W tym dniu opowiadać będziesz synowi swemu, mówiąc: Jest tak z powodu tego, co mi uczynił Pan, gdy wychodziłem z Egiptu.
Wjs 13:9 I będzie ci to jako znak na ręce twojej i jako pamiątka między oczyma twoimi, aby zakon Pański był w ustach twoich, gdyż ręką przemożną wyprowadził cię Pan z Egiptu.
Wjs 13:10 I będziesz przestrzegał ustawy tej co rok w jego oznaczonym czasie.

Czy o ten zakon KINIA chodzi?


Kinia
Posty: 898
Rejestracja: 18 wrz 2011, 19:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kinia » 31 lip 2013, 12:43

zgadzam się chociaż wiadomo co protestanci mają na myśli mówiąc Zakon..na pewno w Biblii wszyscy mając na myśli Zakon myślą to samo...

dla jasności dla mnie Zakon to Dekalog i Prawo Mojżeszowe..zmiany w nich wraz z przyjściem Jezusa dopiero opisywałam..

Niech mi teraz w świetle tego ostatniego wersetu ktoś powie że Zakonu nie ma, to przepraszam, ale nazwę go heretykiem... no chyba, że znów usłyszę argument, że to bylo do Żydów, to w ogóle oddajmy Biblię Żydom, a zostawmy sobie Pawła..to znaczy nie ja, bo mam całkiem odmienne zdanie...

z resztą po co ja się tu tak produkuje..


Awatar użytkownika
tomurbanowicz
Posty: 142
Rejestracja: 26 mar 2013, 11:59
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Staszów
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: tomurbanowicz » 31 lip 2013, 12:45

To może pokaż w Piśmie Św. fragmenty mówiące co wchodzi w skład zakonu? Nie to, co dla Ciebie on oznacza, tylko co oznacza wg Pisma.


Kinia
Posty: 898
Rejestracja: 18 wrz 2011, 19:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kinia » 31 lip 2013, 12:48

Może dobrze by było podać dokładną definicję ZAKONU.

1. Wjs 13:1 I odezwał się Pan do Mojżesza, mówiąc:
Wjs 13:2 Poświęć mi wszystko pierworodne; wszystko, co u Izraelitów otwiera łono matki, zarówno u ludzi jak u bydła, do mnie należy.
Wjs 13:3 I rzekł Mojżesz do ludu: Pamiętajcie o tym dniu, w którym wyszliście z Egiptu, z domu niewoli, bo przemożną ręką wyprowadził was Pan stamtąd. Nie wolno tedy jeść chleba kwaszonego.
Wjs 13:4 Dziś wychodzicie, w miesiącu Abib.
Wjs 13:5 A gdy wprowadzi cię Pan do ziemi Kananejczyków, Chetejczyków, Amorejczyków, Chiwwijczyków i Jebuzejczyków, którą pod przysięgą daną ojcom twoim obiecał dać tobie jako kraj opływający w mleko i miód, zachowywać będziesz w tym miesiącu te obrzędy:
Wjs 13:6 Przez siedem dni jeść będziesz przaśniki, a dnia siódmego będzie święto Pana.
Wjs 13:7 Przaśniki będzie się spożywać przez siedem dni; nie znajdzie się u ciebie nic kwaszonego i nie znajdzie się u ciebie kwasu w obrębie wszystkich granic twoich.
Wjs 13:8 W tym dniu opowiadać będziesz synowi swemu, mówiąc: Jest tak z powodu tego, co mi uczynił Pan, gdy wychodziłem z Egiptu.
Wjs 13:9 I będzie ci to jako znak na ręce twojej i jako pamiątka między oczyma twoimi, aby zakon Pański był w ustach twoich, gdyż ręką przemożną wyprowadził cię Pan z Egiptu.
Wjs 13:10 I będziesz przestrzegał ustawy tej co rok w jego oznaczonym czasie.

Czy o ten zakon KINIA chodzi?


troszke wydaje mi się, że nie przeczytałeś tego ze zrozumieniem..wersety te mówią, co Izraelici mają czynić na pamiątkę wyjścia z Egiptu, a to po to aby nie zapomnieć o Bogu i Jego Prawie czyli Zakonie

ostatni werset czyli 13:10 nie mówi o ustawie czyli Zakonie, a o tych czynach na pamiątkę, czyli o poświęceniu pierworodnego, przaśnikach itd..tak samo jak my na pamiątkę spożywamy wino i chleb..


Kinia
Posty: 898
Rejestracja: 18 wrz 2011, 19:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kinia » 31 lip 2013, 12:51

(9) I wstąpił Mojżesz i Aaron, Nadab i Abihu oraz siedemdziesięciu ze starszych Izraela na górę, (10) i ujrzeli Boga Izraela, a pod jego stopami jakby twór z płyt szafirowych, błękitny jak samo niebo. (11) Lecz na najprzedniejszych z synów izraelskich nie wyciągnął swojej ręki; mogli więc oglądać Boga, a potem jedli i pili. (12) I rzekł Pan do Mojżesza: Wstąp do mnie na górę i zostań tam, a dam ci tablice kamienne, zakon i przykazania, które napisałem, aby ich pouczyć.

Widać w którym momencie Bóg dał Zakon..Jest to całe Prawo Boże ogólnie rzecz ujmując


Awatar użytkownika
tomurbanowicz
Posty: 142
Rejestracja: 26 mar 2013, 11:59
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Staszów
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: tomurbanowicz » 31 lip 2013, 12:53

Kinia pisze:Widać w którym momencie Bóg dał Zakon..Jest to całe Prawo Boże ogólnie rzecz ujmując

A szczególnie? Tutaj widać, że zakon to nie przykazania.


Kinia
Posty: 898
Rejestracja: 18 wrz 2011, 19:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kinia » 31 lip 2013, 12:56

http://chrzescijanin.blog.onet.pl/2006/ ... akon-bozy/

to jest według mnie bardzo dobry tekst okeślający czym jest Zakon i jak się zmienił


Kinia
Posty: 898
Rejestracja: 18 wrz 2011, 19:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kinia » 31 lip 2013, 13:01

to znalazłam na jednej ze ston:

OZNAKI ZNAJDOWANIA SIĘ POD WPŁYWEM ZAKONU:

Zwalczanie przejawów działalności Ducha Świętego, np. poddawanie w wątpliwość chrztów w Duchu Św. wizji, czy uzdrowień i w skrajnych wypadkach nazywanie pracy Ducha Świętego pracą szatana.
Brak zwycięstwa nad grzechem wynikający najczęściej z niedowiarstwa w obietnice Boże i wypadnięcia spod łaski Bożej (Rzym.6/14).
Potępianie (Rzym.8/1, 8/34) i oskarżanie innych chrześcijan (Obj.12/11),
Znajdowanie usprawiedliwienia w zakonie a nie w Chrystusie (Fil.3/9-10),
Wspominanie przeszłych grzechów przebaczonych przez Boga (Hebr.10/17),
Dzielenie się wątpliwościami z innymi (jeżeli mam wątpliwości co do czyjejś nauki, to powinienem to zachowac dla siebie, a dzielić się ze słabszymi duchowo tym, co może ich zbudować i wzmocnić, a nie osłabić).

nie zaskakuje Cię tu nic?

To są praktycznie TYLKO wersety z Pawła!!

a podany werset z Obj 12:11 mówi tylko
(11) A oni zwyciężyli go przez krew Baranka i przez słowo świadectwa swojego, i nie umiłowali życia swojego tak, by raczej je obrać niż śmierć.
To chyba troszkę za mało, prawda? trzeba spojrzeć na całość Słowa Bożego a nie urywek

Dlatego nie ufam temu nadal. To nie ma poparcia w pozostałej części NT!


Kinia
Posty: 898
Rejestracja: 18 wrz 2011, 19:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kinia » 31 lip 2013, 13:04

i znowu kolejny przerażający mnie obraz tego w co wierzy większość:

łowo Boże wyraźnie mówi,że jeżeli ktoś jest pod zakonem, to jest:

- pod panowaniem grzechu (Rzym.6/14), - pod przekleństwem (Gal. 3/2-5 i 9-13)
- odłączony od Chrystusa (Gal.5/4), - w niewoli (Gal. 4/21-26).

Zakon nadany przez Boga za pośrednictwem Mojżesza miał za zadanie 3 cele:

Aby okazać ogrom grzechu (Rzym.7/12-13),
Aby doprowadzić do Chrystusa (Rzym.3/23-25),
Aby zapewnić Izraelowi błogosławieństwo na ziemi (V Mojz. 11/88).


PAWEŁ!!!!!


nie ma innych wersetów!!!!!



Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości