Paweł apostoł?

Jak postrzegamy Boga....
Kinia
Posty: 898
Rejestracja: 18 wrz 2011, 19:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kinia » 04 sie 2013, 15:41

ja może porusze temat trochę od innej strony..postanowiłam przeanalizować słowa Pawła.
Napiszę wersety, które budzą we mnie niepokój..może ktoś wykaże mi, że jest on bezzasadny wpierając się wersetami spoza Pawła..No bo na czymś musi się opierać prawdziwość Pawła, prawda? a gdzie jej szukać jeśli nie w pozostałych księgach?

(28) A ponieważ nie uważali za wskazane uznać Boga, przeto wydał ich Bóg na pastwę niecnych zmysłów, aby czynili to, co nie przystoi; Rzymian 1

Czy to jest praktyka Boga, aby ludzie czynili grzesznie? Jest tego potwierdzenie tego?


(6) który odda każdemu według uczynków jego:(7) tym, którzy przez trwanie w dobrym uczynku dążą do chwały i czci, i nieśmiertelności, da żywot wieczny; (8) tych zaś, którzy o uznanie dla siebie zabiegają i sprzeciwiają się prawdzie, a hołdują nieprawości, spotka gniew i pomsta. Rzymian2

Mówicie, że uczynki nie mają nic do zbawienia, więc co z tym wersetem zrobicie?


(13) gdyż nie ci, którzy zakonu słuchają, są sprawiedliwi u Boga, lecz ci, którzy zakon wypełniają, usprawiedliwieni będą. Rzymian2


Werset z Pawła, a wy mówicie, że nie ma usprawiedliwienia przez czyny! Jasno napisał tu o zakonie. Dziwi mnie, że w innym miejscu zakon zniósł!



16) będzie to w dniu, kiedy według ewangelii mojej Bóg sądzić będzie ukryte sprawy ludzkie przez Jezusa Chrystusa. Rzymian 2

jaka to jest ewangelia Pawła?

7) Jeśli przez moje kłamstwo prawda Boża tym bardziej przyczynia się do chwały jego, to dlaczego jeszcze i ja miałbym być sądzony jako grzesznik?

Wiecie, że taka praktyka jest stosowana w Islamie? mogą kłamać i Paweł twierdzi, że kłamstwo jest tu usprawiedliwione! Czy aby na pewno Bóg toleruje takie kłamstwo skoro Jezus powiedział o sobie, że jest Drogą, PRAWDĄ i życiem?

(12) wszyscy zboczyli, razem stali się nieużytecznymi, nie masz, kto by czynił dobrze, nie masz ani jednego.Rzymian3

Biblia mówi o wielu sprawiedliwych. stali się nieużytecznymi? To po co Bóg powoływał Noego, Abrahama czy Mojżesza? Wcześniej Paweł pisze, że nie ma nikogo kto by Boga szukał! Czyli do śmieci wywalić "szukajcie a znajdziecie"?


(24) i są usprawiedliwieni darmo, z łaski jego, przez odkupienie w Chrystusie Jezusie,
co znaczy "darmo"? wcześniej Paweł pisał o czynach i wycofał się teraz?Czy może być uprawiedliwiona osoba źle czyniąca?




(28) Uważamy bowiem, że człowiek bywa usprawiedliwiony przez wiarę, niezależnie od uczynków zakonu.
pozwólcie, że przypomnę jeszcze raz werset powyżej

(13) gdyż nie ci, którzy zakonu słuchają, są sprawiedliwi u Boga, lecz ci, którzy zakon wypełniają, usprawiedliwieni będą. Rzymian2

gryzie mi się to!!!


3) Bo co mówi Pismo? Uwierzył Abraham Bogu i poczytane mu to zostało za sprawiedliwość.Rzymian 4
pierwsze, to przed chwilą Paweł mówi, że nie ma kto by dobrze czynił, a nawet jest werset, że nie ma sprawiedliwego ani jednego, a tu nagle pisze o sprawiedliwości Abrahama..Poza tym sprawiedliwość Abrahama wynika z tego, że wziął swego syna, związał go i chciał zabić! To mu Bóg poczytał za sprawiedliwość! Jego czyny pokazały, że jest wierny Bogu.

To narazie tyle i to tylko początek...może komuś bedzie się chciało odpowiedzieć na to..


Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 04 sie 2013, 23:55

KAAN, nie ma żadnego powodu, by przypuszczać, że autor wątku jest jakimś zwodzicielem i pragnie jedynie siać chaos i zło. Po prostu ma wątpliwości w tej kwestii i chciałby je wyjaśnić, a jeśli kłamie, to cóż z tego? W ciemno będziemy zakładać złe intencje?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 07 sie 2013, 08:58

Kinia pisze:ja może porusze temat trochę od innej strony..postanowiłam przeanalizować słowa Pawła.
Napiszę wersety, które budzą we mnie niepokój..może ktoś wykaże mi, że jest on bezzasadny wpierając się wersetami spoza Pawła..No bo na czymś musi się opierać prawdziwość Pawła, prawda? a gdzie jej szukać jeśli nie w pozostałych księgach?
Prawdziwość Pawła nie polega na dowodzeniu że ma rację na podstawie innych tekstów, ale na podstawie natchnienia Ducha Świetego. Świętość Biblii jest jednym z fundamentów wiary chrześcijańskiej, jełśi będziesz kwestionować świętość Biblii, nie możesz stać na gruncie wiary, nie miałabyś fundamentu swojej wiary, będą trapić cię cały czas wątpliwości i problemy duchowe.
(28) A ponieważ nie uważali za wskazane uznać Boga, przeto wydał ich Bóg na pastwę niecnych zmysłów, aby czynili to, co nie przystoi; Rzymian 1
Czy to jest praktyka Boga, aby ludzie czynili grzesznie? Jest tego potwierdzenie tego?
Człowiek, który odrzuca Boga, może w pewnym momencie być poza ochroną Bożą. Bóg chroni ludzi przed grzechem, jełsi ktoś odrzuca Boga, to Bóg w pewnym momencie cofa swoją troskliwą rękę i wszystkie najgorsze grzechy mają nieskrępowany dostęp do człowieka. Paweł pisał prawdę!

(6) który odda każdemu według uczynków jego:(7) tym, którzy przez trwanie w dobrym uczynku dążą do chwały i czci, i nieśmiertelności, da żywot wieczny; (8) tych zaś, którzy o uznanie dla siebie zabiegają i sprzeciwiają się prawdzie, a hołdują nieprawości, spotka gniew i pomsta. Rzymian2

Mówicie, że uczynki nie mają nic do zbawienia, więc co z tym wersetem zrobicie?
Przeczytaj kontekst, tam jest mowa do tych co polegają na uczynkach, Paweł wyjaśnia, że tacy ludzie są na straconej pozycji, bo polegają na sądzie przez przepisy prawa. Dobry uczynek bierze się z serca pouczonego przez Boga. Cały rozdział Rz2 wykazuje winę tych co polegają na zakonie.


(13) gdyż nie ci, którzy zakonu słuchają, są sprawiedliwi u Boga, lecz ci, którzy zakon wypełniają, usprawiedliwieni będą. Rzymian2
Werset z Pawła, a wy mówicie, że nie ma usprawiedliwienia przez czyny! Jasno napisał tu o zakonie. Dziwi mnie, że w innym miejscu zakon zniósł!
Znowu kontekst, przeczytaj cały rozdział, a najlepiej trzy pierwsze rozdziały, tam dowiesz sie, żewarunkiem zbawienia według zakonu jest przestrzeganie tego zakonu i to jest prawda, nic się nie zmieniło ale dalej Paweł pisze:

3:21 Ale teraz niezależnie od zakonu objawiona została sprawiedliwość Boża, o której świadczą zakon i prorocy,
22 I to sprawiedliwość Boża przez wiarę w Jezusa Chrystusa dla wszystkich wierzących. Nie ma bowiem różnicy,
23 Gdyż wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej,
24 I są usprawiedliwieni darmo, z łaski jego, przez odkupienie w Chrystusie Jezusie,

Najpierw Paweł wykazał niemożliwość wypełnienia zakonu i bezsens polegania na uczynkach, a teraz mówi o zbawieniu z łaski, niezależnie od zakonu uczynków.

16) będzie to w dniu, kiedy według ewangelii mojej Bóg sądzić będzie ukryte sprawy ludzkie przez Jezusa Chrystusa. Rzymian 2
jaka to jest ewangelia Pawła?
To część Ewangelii, osądzie dla niewierzących. Ewangelia składa się z dwóch części; pierwsza część to "zła nowina" o grzechu człowieka i upadku, a druga część to "dobra nowina" o łasce Bożej w Panu Jezusie.
7) Jeśli przez moje kłamstwo prawda Boża tym bardziej przyczynia się do chwały jego, to dlaczego jeszcze i ja miałbym być sądzony jako grzesznik?

Wiecie, że taka praktyka jest stosowana w Islamie? mogą kłamać i Paweł twierdzi, że kłamstwo jest tu usprawiedliwione! Czy aby na pewno Bóg toleruje takie kłamstwo skoro Jezus powiedział o sobie, że jest Drogą, PRAWDĄ i życiem?
Cytujesz mnóstwo wersetów bez kontekstu, przeczytaj kontekst, który mówi że :

3:1 Czymże więc góruje Żyd? Albo co za pożytek jest z obrzezania?
2 Wielki pod każdym względem. Przede wszystkim ten, że im zostały powierzone wyrocznie Boże.
3 Bo co z tego, że niektórzy nie uwierzyli? Czyż niewierność ich zniweczy wierność Bożą?
4 Z pewnością nie! Wszak Bóg jest wierny, a każdy człowiek jest kłamcą, jak napisano: Abyś się okazał sprawiedliwym w słowach swoich I zwyciężył, gdy będziesz sądzony.
5 Jeśli bowiem nasza nieprawość uwydatnia sprawiedliwość Bożą, to cóż powiemy? Czyż Bóg jest niesprawiedliwy, gdy gniew wywiera? Po ludzku mówię.
6 Z pewnością nie! Bo jak Bóg ma sądzić ten świat?
7 Jeśli przez moje kłamstwo prawda Boża tym bardziej przyczynia się do chwały jego, to dlaczego jeszcze i ja miałbym być sądzony jako grzesznik?
8 I czyż jest tak, jak nas spotwarzają i jak niektórzy powiadają, że my mówimy: Czyńmy złe, aby przyszło dobre? Potępienie takich jest sprawiedliwe.
9 Cóż więc? Przewyższamy ich? Wcale nie! Albowiem już przedtem obwiniliśmy Żydów i Greków o to, że wszyscy są pod wpływem grzechu,
10 Jak napisano: Nie ma ani jednego sprawiedliwego,

Czy rozumiesz kontekst? Paweł pisał o swoim postępowaniu jako faryzeusz i złożył świadectwo że on sam był kłamcą zasługującym na śmierć w piekle, ale Pan Bóg pokazał swoją sprawiedliwość na grzechu ludzkim.

(12) wszyscy zboczyli, razem stali się nieużytecznymi, nie masz, kto by czynił dobrze, nie masz ani jednego.Rzymian3
Biblia mówi o wielu sprawiedliwych. stali się nieużytecznymi? To po co Bóg powoływał Noego, Abrahama czy Mojżesza? Wcześniej Paweł pisze, że nie ma nikogo kto by Boga szukał! Czyli do śmieci wywalić "szukajcie a znajdziecie"?
Znowu kontekst, przeczytaj co mówi kontekst.

(24) i są usprawiedliwieni darmo, z łaski jego, przez odkupienie w Chrystusie Jezusie,
co znaczy "darmo"? wcześniej Paweł pisał o czynach i wycofał się teraz?Czy może być uprawiedliwiona osoba źle czyniąca?
Darmo znaczy darmo z łaski, na tym, polega różnica pomiędzy zbawieniem z uczynków i z łaski. zbawienie z uczynków jest tak drogie, że nikt nie moze sobie na nie zapracować, to niemożliwe. Drugie zbawienie, z łaski, jest darmowe, ponieważ za nie zapłacił Bóg.
(28) Uważamy bowiem, że człowiek bywa usprawiedliwiony przez wiarę, niezależnie od uczynków zakonu.
pozwólcie, że przypomnę jeszcze raz werset powyżej

(13) gdyż nie ci, którzy zakonu słuchają, są sprawiedliwi u Boga, lecz ci, którzy zakon wypełniają, usprawiedliwieni będą. Rzymian2

gryzie mi się to!!!
To przeczytaj całość i pomyśł nad tym całościowo, nie co mówi wyrwany werset z kontekstu, ale czego uczą trzy rozdziały listu Pawła, przestanie ci się "gryźć".

3) Bo co mówi Pismo? Uwierzył Abraham Bogu i poczytane mu to zostało za sprawiedliwość.Rzymian 4
pierwsze, to przed chwilą Paweł mówi, że nie ma kto by dobrze czynił, a nawet jest werset, że nie ma sprawiedliwego ani jednego, a tu nagle pisze o sprawiedliwości Abrahama..Poza tym sprawiedliwość Abrahama wynika z tego, że wziął swego syna, związał go i chciał zabić! To mu Bóg poczytał za sprawiedliwość! Jego czyny pokazały, że jest wierny Bogu.

To narazie tyle i to tylko początek...może komuś bedzie się chciało odpowiedzieć na to..
W przypadku Abrahama masz uczynek sprawiedliwości wypływający z wiary, ponieważ wierzył wykonał to co Bóg od niego żądał, na szczęście Pan Bóg nie będzie cię testował tak jak Abrahama, bo on miał zostać wzorem wiary dla wszystkich pokoleń.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 07 sie 2013, 09:08

fauxpas pisze:KAAN, nie ma żadnego powodu, by przypuszczać, że autor wątku jest jakimś zwodzicielem i pragnie jedynie siać chaos i zło. Po prostu ma wątpliwości w tej kwestii i chciałby je wyjaśnić, a jeśli kłamie, to cóż z tego? W ciemno będziemy zakładać złe intencje?
Tu nie chodzi o autora wątku, ale o autora strony internetowej, która sieje zwątpienie co do pełni Słowa Bożego. Taka postawa stawia go w gronie zwodzicieli i kłamców. Jeśli autor wątku identyfikuje się z nim, to podlega takiej samej krytyce co autor strony internetowej. Wszystko zależy od jego sposobu polemiki, jełśi pyta się o nasze zdanie, bo nie wie jak temat ugryźć to jest dobrze, jeśli jednak pisze w celu propagowania fałszywej idei i dyskusja na forum jest tylko pretekstem do propagandy, to jest fałszywym nauczycielem na równi z tamtym. Nie wolno rzucać słów oskarżenia w kierunku Słowa Bożego, to podkopywanie fundamentu wiary chrześcijańskiej.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 07 sie 2013, 11:45

Kinia pisze:ja może porusze temat trochę od innej strony..postanowiłam przeanalizować słowa Pawła.
Napiszę wersety, które budzą we mnie niepokój..może ktoś wykaże mi, że jest on bezzasadny wpierając się wersetami spoza Pawła..No bo na czymś musi się opierać prawdziwość Pawła, prawda? a gdzie jej szukać jeśli nie w pozostałych księgach?

(28) A ponieważ nie uważali za wskazane uznać Boga, przeto wydał ich Bóg na pastwę niecnych zmysłów, aby czynili to, co nie przystoi; Rzymian 1

Czy to jest praktyka Boga, aby ludzie czynili grzesznie? Jest tego potwierdzenie tego?



Jer 13:25 - Taki jest twój los, dział wyznaczony przeze mnie - mówi Pan - gdyż mnie zapomniałeś i polegałeś na kłamstwie.
13:26 - Tak więc Ja sam podniosę poły twojej szaty aż na twoją twarz, aby była widoczna twoja sromota,
13:27 - twoje cudzołóstwa i lubieżne twoje okrzyki, haniebne twoje wszeteczeństwo! Na wzgórzach i na polu widziałem twoje obrzydliwości. Biada ci, Jeruzalemie, że nie chcesz się oczyścić. Jak długo jeszcze będziesz zwlekać?


(6) który odda każdemu według uczynków jego:(7) tym, którzy przez trwanie w dobrym uczynku dążą do chwały i czci, i nieśmiertelności, da żywot wieczny; (8) tych zaś, którzy o uznanie dla siebie zabiegają i sprzeciwiają się prawdzie, a hołdują nieprawości, spotka gniew i pomsta. Rzymian2

Mówicie, że uczynki nie mają nic do zbawienia, więc co z tym wersetem zrobicie?




2 Tymot 3:2 - Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, chełpliwi, pyszni, bluźnierczy, rodzicom nieposłuszni, niewdzięczni, bezbożni,
3:3 - bez serca, nieprzejednani, przewrotni, niepowściągliwi, okrutni, nie miłujący tego, co dobre,
3:4 - zdradzieccy, zuchwali, nadęci, miłujący więcej rozkosze niż Boga,
3:5 - którzy przybierają pozór pobożności, podczas gdy życie ich jest zaprzeczeniem jej mocy; również tych się wystrzegaj.

1 Tesal 4:2 - Wszak wiecie, jakie przykazania daliśmy wam w imieniu Pana Jezusa.
4:3 - Taka jest bowiem wola Boża: uświęcenie wasze, żebyście się powstrzymywali od wszeteczeństwa,
4:4 - aby każdy z was umiał utrzymać swe ciało w czystości i w poszanowaniu,
4:5 - nie z namiętności żądzy, jak poganie, którzy nie znają Boga,
4:6 - aby nikt nie dopuszczał się wykroczenia i nie oszukiwał w jakiejkolwiek sprawie swego brata, gdyż Pan jest mścicielem tego wszystkiego, jak to wam zapowiadaliśmy i zaświadczaliśmy.
4:7 - Albowiem nie powołał nas Bóg do nieczystości, ale do uświęcenia.
4:8 - Toteż kto odrzuca to, odrzuca nie człowieka, lecz Boga, który nam też daje Ducha swego Świętego.



(13) gdyż nie ci, którzy zakonu słuchają, są sprawiedliwi u Boga, lecz ci, którzy zakon wypełniają, usprawiedliwieni będą. Rzymian2


Werset z Pawła, a wy mówicie, że nie ma usprawiedliwienia przez czyny! Jasno napisał tu o zakonie. Dziwi mnie, że w innym miejscu zakon zniósł!



Bo nie ma. Tylko Bóg może odpuścić winy i kogoś usprawiedliwić na podstawie łaski.


16) będzie to w dniu, kiedy według ewangelii mojej Bóg sądzić będzie ukryte sprawy ludzkie przez Jezusa Chrystusa. Rzymian 2

jaka to jest ewangelia Pawła?



To co zostało mu objawione przez Ducha Świętego kiedy został powołany aby głosić zmiłowanie poganom.




7) Jeśli przez moje kłamstwo prawda Boża tym bardziej przyczynia się do chwały jego, to dlaczego jeszcze i ja miałbym być sądzony jako grzesznik?

Wiecie, że taka praktyka jest stosowana w Islamie? mogą kłamać i Paweł twierdzi, że kłamstwo jest tu usprawiedliwione! Czy aby na pewno Bóg toleruje takie kłamstwo skoro Jezus powiedział o sobie, że jest Drogą, PRAWDĄ i życiem?



3:5 - Jeśli bowiem nasza nieprawość uwydatnia sprawiedliwość Bożą, to cóż powiemy? Czyż Bóg jest niesprawiedliwy, gdy gniew wywiera? Po ludzku mówię.

Mowa jest o apostołach którym niektórzy zarzucali nieprawość i kłamstwo. Paweł nie twierdzi że kłamie.

Wystarczy. Myślę, że dalsze rozpisywanie się nie ma sensu. Idziesz Kinia w złym kierunku i nikt Ci nie da gwarancji, że będziesz mogła zawrócić.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 07 sie 2013, 12:52

Kinia pisze:ja może porusze temat trochę od innej strony..postanowiłam przeanalizować słowa Pawła.
Napiszę wersety, które budzą we mnie niepokój..może ktoś wykaże mi, że jest on bezzasadny wpierając się wersetami spoza Pawła..No bo na czymś musi się opierać prawdziwość Pawła, prawda? a gdzie jej szukać jeśli nie w pozostałych księgach?

Prawdziwość jego pism wypływa z faktu, że znajdują się one w Biblii, a jako chrześcijanie wierzymy, że całe Pismo jest natchnione przez Boga (2Tm 3:16). Ponadto, słowa Pawła są prawdziwe ze względu na to, że był apostołem, a Jezus obiecał, że Duch Święty wprowadzi Swoich uczniów we wszelką prawdę (J 16:13). Myślę jednak, iż weryfikacja nauk Pawła nie jest niczym złym - prawidłowo wykonana doprowadzić może Cię jedynie do stwierdzenia, że przez niego rzeczywiście przemawiał Duch.

Kinia pisze:(28) A ponieważ nie uważali za wskazane uznać Boga, przeto wydał ich Bóg na pastwę niecnych zmysłów, aby czynili to, co nie przystoi; Rzymian 1

Czy to jest praktyka Boga, aby ludzie czynili grzesznie? Jest tego potwierdzenie tego?

Grzech rodzi kolejne grzechy, które rodzą następne. Grzech rozprzestrzenia się niczym wirus. Końcem tego jest śmierć na płaszczyźnie cielesnej oraz duchowej. Tak dzieje się z natury. Zauważ, że Bóg "wydaje ludzi na pastwę niecnych zmysłów", czyli robi to w sposób pasywny, nie zaś aktywny. Po prostu hołduje ich wyborowi - skoro odrzucają Boga, czekają ich kolejne konsekwencje.


Kinia pisze:(13) gdyż nie ci, którzy zakonu słuchają, są sprawiedliwi u Boga, lecz ci, którzy zakon wypełniają, usprawiedliwieni będą. Rzymian2


Werset z Pawła, a wy mówicie, że nie ma usprawiedliwienia przez czyny! Jasno napisał tu o zakonie. Dziwi mnie, że w innym miejscu zakon zniósł!

Wyjaśniłem Ci tę sprawę na PW, myślę, że dość dokładnie. :)

Kinia pisze:16) będzie to w dniu, kiedy według ewangelii mojej Bóg sądzić będzie ukryte sprawy ludzkie przez Jezusa Chrystusa. Rzymian 2

jaka to jest ewangelia Pawła?

Ewangelia Pawła to ta sama Ewangelia, którą głoszą do dzisiaj chrześcijanie. Sądzę, że użycie tutaj zaimka "moja" nie sugeruje wcale, że to Paweł jest autorem tej Ewangelii. Chodzi raczej o wyrażenie przywiązania do danej rzeczy, nauki. My również możemy powiedzieć, że ufamy "naszej Ewangelii", że zawierzyliśmy "naszemu Chrystusowi". Nie oznacza to jednak, że stworzyliśmy Ewangelię lub Chrystusa, albo posiadamy nad nimi władzę. To kwestia użycia odpowiedniego języka.

Kinia pisze:(24) i są usprawiedliwieni darmo, z łaski jego, przez odkupienie w Chrystusie Jezusie,
co znaczy "darmo"? wcześniej Paweł pisał o czynach i wycofał się teraz?Czy może być uprawiedliwiona osoba źle czyniąca?

Paweł nie pisał o czynach jako o sposobie zasłużenia sobie na zbawienie. Zbawienie jest jedynie z wiary, która jest darem, a więc darmo. Czyny są jedynie świadectwem tego, do kogo należy dana osoba - do Boga, czy do Szatana. Czy osoba źle czyniąca może zostać usprawiedliwiona? Oczywiście, przecież oto właśnie chodzi w usprawiedliwieniu. Wszyscy źle czynimy, grzeszymy. Gdybyśmy nie grzeszyli, to do czego byłoby nam potrzebne usprawiedliwienie?

Kinia pisze:(28) Uważamy bowiem, że człowiek bywa usprawiedliwiony przez wiarę, niezależnie od uczynków zakonu.
pozwólcie, że przypomnę jeszcze raz werset powyżej

(13) gdyż nie ci, którzy zakonu słuchają, są sprawiedliwi u Boga, lecz ci, którzy zakon wypełniają, usprawiedliwieni będą. Rzymian2

gryzie mi się to!!!

Wyjaśniałem w PW.

Kinia pisze:3) Bo co mówi Pismo? Uwierzył Abraham Bogu i poczytane mu to zostało za sprawiedliwość.Rzymian 4
pierwsze, to przed chwilą Paweł mówi, że nie ma kto by dobrze czynił, a nawet jest werset, że nie ma sprawiedliwego ani jednego, a tu nagle pisze o sprawiedliwości Abrahama..Poza tym sprawiedliwość Abrahama wynika z tego, że wziął swego syna, związał go i chciał zabić! To mu Bóg poczytał za sprawiedliwość! Jego czyny pokazały, że jest wierny Bogu.

Właściwie to sama sobie odpowiedziałaś. Abraham nie był sprawiedliwy dlatego, że zdecydował się ofiarować Izaaka. To wiara niezależna od czynów sprawiła, iż został usprawiedliwiony - Abraham uwierzył Bogu i zostało mu to poczytane za sprawiedliwość. Sama ofiara syna jedynie pokazała, że wiara jest prawdziwa, było to swoiste jej przypieczętowanie, jej potwierdzenie. A jeżeli problemem jest dla Ciebie sam czyn, to znaczy zabicie syna, to pamiętaj, że Izaak nie umarł. Bóg był, jest i będzie wszechobecny, wszechwiedzący i wszechmogący. Dobrze wiedział, co się stanie. Nie pozwolił, by Izaak umarł, wiedział także, że Abraham go nie skrzywdzi. Nie było ryzyka.

Na resztę pytań odpowiem później, chyba że usatysfakcjonują Cię odpowiedzi innych użytkowników.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 08 sie 2013, 01:58

KAAN pisze:
fauxpas pisze:KAAN, nie ma żadnego powodu, by przypuszczać, że autor wątku jest jakimś zwodzicielem i pragnie jedynie siać chaos i zło. Po prostu ma wątpliwości w tej kwestii i chciałby je wyjaśnić, a jeśli kłamie, to cóż z tego? W ciemno będziemy zakładać złe intencje?
Tu nie chodzi o autora wątku, ale o autora strony internetowej, która sieje zwątpienie co do pełni Słowa Bożego. Taka postawa stawia go w gronie zwodzicieli i kłamców.

Ok.

Jeśli autor wątku identyfikuje się z nim, to podlega takiej samej krytyce co autor strony internetowej. Wszystko zależy od jego sposobu polemiki, jełśi pyta się o nasze zdanie, bo nie wie jak temat ugryźć to jest dobrze, jeśli jednak pisze w celu propagowania fałszywej idei i dyskusja na forum jest tylko pretekstem do propagandy, to jest fałszywym nauczycielem na równi z tamtym.

I według Ciebie polemizuje na ten drugi sposób?

Nie wolno rzucać słów oskarżenia w kierunku Słowa Bożego, to podkopywanie fundamentu wiary chrześcijańskiej.

Nie sądzę, żeby on tu cokolwiek i kogokolwiek oskarżał, ale może się mylę.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 21 sie 2013, 10:01

Kinia pisze: Lash ten werset mówi o czasach po Mojzeszu i jasno pisze NOWE PRZYMIERZE! Czytac nie potrafie? o jakim Nowym Przymierzu w takim razie wg Ciebie tam pisze? Na siłe starasz się udowodnic swoja racje..skoro tak chcesz to obal słowo "Nowe Przymierze" w tym fragmencie..


Przecież tego nie negowałem ukazuję że w STARYM PRZYMIERZU w tej sprawie nie było róznicy!

Kinia pisze:
znalazłam pewien fragment
z tej strony http://biblia.wiara.pl/slownik/67ea4.Sl ... PRZYMIERZE

"Zdecydowanie inny jest charakter przymierza zapowiedzianego przez Boga ustami Jeremiasza. Inicjatywa przymierza zależy całkowicie od Boga. Działanie ludu jest ukazane bardzo negatywnie: wszystko, co lud czynił w przeszłości, przemawiało przeciwko zawarciu na nowo przymierza. Bóg jednak decyduje się przezwyciężyć przeszkody stawiane przez lud. Nie domaga się niczego, lecz czyni wszystko sam, zawierając nowe i wieczne przymierze."

zgadnij skąd był podany przeze mnie werset...z Jeremiasza....

ehhhh...zaprzeczaj dalej...pomodle się dzisiaj żeby komuś Bóg otworzył oczy na te wersety, bo są jasne i klarowne



Jasno i KLAROWNIE ukazuję że _Prawo w STARYM PRZYMIERU było wpisane w Serce tak samo jak w NOWYM PRZYMIERZU jest wpisane Prawo Miłości. :D a nie PRAWO ze starego przymierza!
Ostatnio zmieniony 21 sie 2013, 10:11 przez Lash, łącznie zmieniany 1 raz.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Paweł apostoł?

Postautor: Lash » 21 sie 2013, 10:06

KAAN pisze:
Lash pisze:
KAAN pisze:
KAAN pisze: ale ja pytam o ilość apostołów Baranka, czy Paweł był apostołem Baranka?

A GDZIEŚ siebie tak nazywa - idąc twoją metodą ?
Skoro nie to.... :O
Np. 1Kor 1:1, 2Kor 1:1 itd.


Nazywa się APOSTOŁEM ale nie BARANKA :P
A kim Jest Pan Jezus:

1 Paweł, powołany z woli Bożej na apostoła Chrystusa Jezusa, i Sostenes, brat,

Czy Pan Jezus to Baranek z Ap?

Kończę tą dyskusję z tobą, bo do niczego ona nie doprowadzi w twoim przypadku, szkoda czasu . Ale jestem dobrej myśłi że pewnego dnia Lash... :)


Oczywiście że ne prowadzi do TWOJEJ TEZY. i tu jest problem :)

Jak widać TY mozesz naduzywać "literalności" ale gdy inni zastosują twoją metodę to nie ma to sensu.

Wiadmo, że Chrystus to BARANEK Boga i Barnaba był apostołem CHRYSTUSA a nie Siebie czy kościoła.
Udowodnij ze Barnaba nazwany jednym słowem z Pawłem był innym Apostołem jakościowo :) .

(14) Na wieść o tym apostołowie, Barnaba i Paweł, rozdarli szaty i rzucili się w tłum, krzycząc: (Dzieje Apost. 14:14, Biblia Tysiąclecia)
I że Paweł był Apostołem BARANKA a Barnaba już nie :roll:

Dlatego Paweł i Barnaba byli powołani do JEDNEGO DZIEŁA do którego ich powołał Bóg.

Dlatego Łukasz nie ma oporów nazwać ich Apostołami :) równymi jakościowo.


Mówienie, że apostołowie źle zrobili w Dziajach 1 jest naduzyciem :/


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Paweł apostoł?

Postautor: KAAN » 22 sie 2013, 10:22

Lash pisze:Mówienie, że apostołowie źle zrobili w Dziajach 1 jest naduzyciem :/
Nie jest nadużyciem, ale stwierdzeniem faktu. W Biblii jest wiele opisów złych działań Bożych ludzi, z pewnością Duch Święty umieścił te opisy w Słowie, abyśmy nie zatracili człowieczeństwa tych, którzy byli tylko ludźmi i mylili się, podejmowali często złe decyzje. Apostołowie w Dz1 chcieli działać na sposób ST, używali metod z zakonu aby coś osiągnąć. Sprawa Macieja jest opisana dla ostrzeżenia przed stosowaniem zakonu w życiu zboru. Apostołowie postąpili dokładnie tak jak zakon nakazywał; kiedy mieli jakiś problem, to zwoływali zgromadzenie, modlili się, a potem ciągnęli losy. Czy uważasz że cięgnienie losów według zakonu to nowotestamentowy sposób na rozwiązywanie problemów w zborze? A moze zaczniecie w swoim zborze ciągnąć losy?
Poza tym apostołowie działali nie w swojej sprawie, ponieważ apostolstwo Pańskie to powołanie Pana Jezusa, a nie zboru, dlatego Pan nie przyznał się do wyboru apostołów i wybrał osobiście Pawła z Tarsu.
Trzeba na Biblię patrzeć całościowo a nie w cząstkowych wybranych kwestiach, dlatego wspomnialem na proroctwo o bramach z imionami apostołów Baranka, ile ich było? Dwanaście, więc tych których powołał Pan było 12 nie licząc syna zatracenia.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Paweł apostoł?

Postautor: Lash » 27 sie 2013, 12:00

KAAN pisze:
Lash pisze:Mówienie, że apostołowie źle zrobili w Dziajach 1 jest naduzyciem :/
Nie jest nadużyciem, ale stwierdzeniem faktu.


Dla mnie FAKTEM jest to co mówił Bóg o tej sprawie. Ani Łukasz ani Paweł nie znegowali tj sprawy - jest to jasne że uznają DWUNASTU i tak ich nazywają :)

Dla mnie wiec faktem jest to, że Paweł i Łukasz nie uznja twoich interpretacji które nie sa w żadne sposób wyrażonwe w Słowie ale wyrazona jest cos innego :)

KAAN pisze: W Biblii jest wiele opisów złych działań Bożych ludzi, z pewnością Duch Święty umieścił te opisy w Słowie, abyśmy nie zatracili człowieczeństwa tych, którzy byli tylko ludźmi i mylili się, podejmowali często złe decyzje.


I Praktycznie zawsze jest to WYKAZANE i uwypuklone! Natomiast w tej sprawie mamy uznanie apostoła Pawła i Łukasza

KAAN pisze: Apostołowie w Dz1 chcieli działać na sposób ST, używali metod z zakonu aby coś osiągnąć.


Apostołowie mieli tak uczynić i mogli i DOBRZE ZROBILI.
Uczniowie mili juz otwarte umysły i dobrze rozumieli co maja zrobić.

KAAN pisze: Sprawa Macieja jest opisana dla ostrzeżenia przed stosowaniem zakonu w życiu zboru.


Nie ma ŻADNEGO ostrzeżenia. ale jest konfirmacja tego wyboru przez to, że Uznano ze DWUNASTU to właśnie ci ludzie.

KAAN pisze: Apostołowie postąpili dokładnie tak jak zakon nakazywał; kiedy mieli jakiś problem, to zwoływali zgromadzenie, modlili się, a potem ciągnęli losy.


I bardzo dobrze zrobili!

KAAN pisze:Czy uważasz że cięgnienie losów według zakonu to nowotestamentowy sposób na rozwiązywanie problemów w zborze?


Uważam, że TAK miało BYĆ i że ZROBILI TO DOBRZE. Okres między Zmartwychwstaniem a ZESŁANIEM DUCHA Św był szczególnym okresem. Uczniowie ROZUMIELI PISMA ale nie mieli MOCY DUCHA ŚW.
Piotr wykazuje się tu ZROZUMIENIEM problemu i na bazie Słowa. Uczniowie WIEDZIELI że ktoś ma zająć miejsce Judasza i na BAZIE SŁOWA to uczynili. jako że mieli już DUCHA ŚW którego tchnał na nich JEZUS - Jan 20 - to działali w DUCHU ŚW.
NIE MA ANI JEDNEGO SŁOWA SUGESTII że to było COŚ ZŁEGO albo niezgodnego z WOLĄ BOGA. Jedynie teolgia danej konfesji próbuje to zanegowac :/

KAAN pisze:A moze zaczniecie w swoim zborze ciągnąć losy?


Gdyby nad Duch Św ku temu poprowadził to czemu nie. Uważasz ze Bóg nie może tak zadziałać?

KAAN pisze: Poza tym apostołowie działali nie w swojej sprawie, ponieważ apostolstwo Pańskie to powołanie Pana Jezusa, a nie zboru, dlatego Pan nie przyznał się do wyboru apostołów i wybrał osobiście Pawła z Tarsu.


A Jednak nie jest to prawdą. Apostołowie z nakazu SŁOWA wybrali inną osobę i BÓg wskazał jedną z nich!
Dlatego potem Duch Św przez Pawła i Łukasza nie brzydzi się pkreślać ich Jako DWUNASTU. Mnie nie powołał BÓg aby kwestinować Słowo Boga ale aby być posłusznym temu co mówi Słowo.

KAAN pisze: Trzeba na Biblię patrzeć całościowo a nie w cząstkowych wybranych kwestiach, dlatego wspomnialem na proroctwo o bramach z imionami apostołów Baranka, ile ich było?


I CAŁOSCIOWE Patrzenie ukazuje, że nie MA ANI JEDNEGO Świadectwa że to co się stało w Dziejach ap 1 JEST NIE PO MYŚLI BOGA. ale mamy Świdectwo PISMA ze to zostało uznane przez DUCHA ŚW. w nazywniu ich - DWUNASTU.

Juz ci mówiłem, że LICZBA 12 jest liczbą SYMBOLICZNĄ w NT.
I ZNAMY Dwunastu! Pismo Św ukazuje JEDNOZNACZNIE, że nie ma innych DWUNASTU apostołów oprócz tych którzy byli w DZIEJACH 6 opisani!

(2) Nie jest rzeczą słuszną, abyśmy zaniedbywali słowo Boże, a obsługiwali stoły - powiedziało Dwunastu, zwoławszy wszystkich uczniów. (Dzieje Apost. 6:2, Biblia Tysiąclecia)



KAAN pisze:Dwanaście, więc tych których powołał Pan było 12 nie licząc syna zatracenia.


I nie był wśród NICH PAWEŁ. choć nie wiem jakbyś chciał podwazyć DECYZJĘ APOSTOŁÓW i BOGA :/

Paweł SAM wykluczjąc się z Grona Dwunastu musiałby byc RÓWNIE ZWIEDZIONY :/

http://www.apostasynow.com/articles/apostles.html
:)
http://www.biblepath.com/apostles.html


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Paweł apostoł?

Postautor: KAAN » 27 sie 2013, 15:34

Lash pisze:
KAAN pisze:
Lash pisze:Mówienie, że apostołowie źle zrobili w Dziajach 1 jest naduzyciem :/
Nie jest nadużyciem, ale stwierdzeniem faktu.
Dla mnie FAKTEM jest to co mówił Bóg o tej sprawie. Ani Łukasz ani Paweł nie znegowali tj sprawy - jest to jasne że uznają DWUNASTU i tak ich nazywają :)
Bóg w tej sprawie nie mówił tego co piszesz, źle rozumiesz przekaz :)

Dla mnie wiec faktem jest to, że Paweł i Łukasz nie uznja twoich interpretacji które nie sa w żadne sposób wyrażonwe w Słowie ale wyrazona jest cos innego :)
Paweł i Łukasz nie zajmują się oceną sytuacji, Łukasz jest jedynie relacjonującym wydarzenia, nigdzie nie ma nic o Macieju, nie możesz wiedzieć co Paweł i Łukasz sądzą :)
KAAN pisze: W Biblii jest wiele opisów złych działań Bożych ludzi, z pewnością Duch Święty umieścił te opisy w Słowie, abyśmy nie zatracili człowieczeństwa tych, którzy byli tylko ludźmi i mylili się, podejmowali często złe decyzje.

I Praktycznie zawsze jest to WYKAZANE i uwypuklone! Natomiast w tej sprawie mamy uznanie apostoła Pawła i Łukasza
Tu jest uwypuklone, całe wydarzenie zostało dokładnie pokazane.

KAAN pisze: Apostołowie w Dz1 chcieli działać na sposób ST, używali metod z zakonu aby coś osiągnąć.

Apostołowie mieli tak uczynić i mogli i DOBRZE ZROBILI.
Uczniowie mili juz otwarte umysły i dobrze rozumieli co maja zrobić.
A skąd wiesz jakie mieli umysły? Dopiero po tym wydarzeniu jest opis zesłania Ducha Świętego. Coś mi się wydaje Lashu że próbujesz prorokować o stanie świadomości pisarzy Biblii :D

KAAN pisze: Sprawa Macieja jest opisana dla ostrzeżenia przed stosowaniem zakonu w życiu zboru.

Nie ma ŻADNEGO ostrzeżenia. ale jest konfirmacja tego wyboru przez to, że Uznano ze DWUNASTU to właśnie ci ludzie.
Ja widzę to ostrzeżenie, widzę też głębię mądrości Boga, który w tak subtelny sposób pokazał swoją suwerenną moc nad tym co się dzieje w historii Kościoła i jak doskonale realizuje swoje plany. Sprawa Macieja uczy nas pokory względem naszych planów i poczynań, oraz zwraca naszą uwagę na Boga jako źródła naszego planowania i działania.
KAAN pisze: Apostołowie postąpili dokładnie tak jak zakon nakazywał; kiedy mieli jakiś problem, to zwoływali zgromadzenie, modlili się, a potem ciągnęli losy.
I bardzo dobrze zrobili!
Nie dobrze, bo ograniczyli wybór Pana Boga do dwóch osób, a potem posłużyli się metodą starotestamentową do wyboru jednego z nich. Nie ma po pięćdziesiątnicy żadnego przykładu, aby aspostołowie używali zakonu do spraw zboru Bożego.

KAAN pisze:Czy uważasz że cięgnienie losów według zakonu to nowotestamentowy sposób na rozwiązywanie problemów w zborze?
Uważam, że TAK miało BYĆ i że ZROBILI TO DOBRZE.
A ja uważam że źle, i potwierdza to suwerenny wybór Pawła na dwunastego apostoła i opis bram w objawieniu Jana.

KAAN pisze:A moze zaczniecie w swoim zborze ciągnąć losy?
Gdyby nad Duch Św ku temu poprowadził to czemu nie. Uważasz ze Bóg nie może tak zadziałać?
Na szczęście Duch nie stosuje zakonu :D

KAAN pisze: Poza tym apostołowie działali nie w swojej sprawie, ponieważ apostolstwo Pańskie to powołanie Pana Jezusa, a nie zboru, dlatego Pan nie przyznał się do wyboru apostołów i wybrał osobiście Pawła z Tarsu.

A Jednak nie jest to prawdą. Apostołowie z nakazu SŁOWA wybrali inną osobę i BÓg wskazał jedną z nich!
Dlatego potem Duch Św przez Pawła i Łukasza nie brzydzi się pkreślać ich Jako DWUNASTU. Mnie nie powołał BÓg aby kwestinować Słowo Boga ale aby być posłusznym temu co mówi Słowo.
Oczywiścei apostołowie działali nie z nakazu Słowa, ale z własnego wyboru, po prostu tak wykombinowali:

15 A w owych dniach stanął Piotr wśród braci - a było tam zebrane grono około stu dwudziestu osób - i rzekł:
16 Mężowie bracia! Musiało się wypełnić Pismo, w którym Duch Święty przepowiedział przez usta Dawida o Judaszu, który stał się przywódcą tych, co pojmali Jezusa;
17 Bo został on zaliczony do naszego grona i miał udział w tej służbie.
18 On to za otrzymaną zapłatę za nieprawość nabył pole, a upadłszy, pękł na dwoje i wypłynęły wszystkie wnętrzności jego.
19 I stało się to wiadome wszystkim mieszkańcom Jerozolimy, tak że nazwano owo pole w ich własnym języku Akeldama, to jest Pole Krwi.
20 Napisano bowiem w księdze Psalmów: Niech siedziba jego stanie się pusta I niech nikt nie mieszka w niej. oraz: A urząd jego niech weźmie inny.
21 Trzeba więc, aby jeden z tych mężów, którzy chodzili z nami przez cały czas, kiedy Pan Jezus przebywał między nami,
22 Począwszy od chrztu Jana, aż do dnia, w którym od nas został wzięty w górę, stał się wraz z nami świadkiem jego zmartwychwstania.
23 I wskazali dwóch: Józefa, zwanego Barsabą, którego też nazywano Justem, i Macieja.
24 Potem modlili się tymi słowy: Ty, Panie, który znasz serca wszystkich, wskaż z tych dwóch jednego, którego obrałeś,
25 Aby zajął miejsce w tej służbie i w posłannictwie, któremu sprzeniewierzył się Judasz, aby pójść na miejsce swoje.
26 I dali im losy; a los padł na Macieja, i został dołączony do grona jedenastu apostołów.

Jak widzisz były to wskazania i działania ludzi, podczas gdy później czytamy :

Dzieje Apostolskie 11:12 I powiedział im Duch, abym z nimi poszedł bez wahania....

Dzieje Apostolskie 13:2 A gdy oni odprawiali służbę Pańską i pościli, rzekł Duch Święty: Odłączcie mi Barnabę i Saula do tego dzieła, do którego ich powołałem.

Dzieje Apostolskie 13:4 A oni, wysłani przez Ducha Świętego, udali się do Seleucji, stamtąd zaś odpłynęli na Cypr,

Dzieje Apostolskie 15:28 Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my, by nie nakładać na was żadnego innego ciężaru oprócz następujących rzeczy niezbędnych:

Dzieje Apostolskie 20:22 I oto teraz, zniewolony przez Ducha, idę do Jerozolimy, nie wiedząc, co mnie tam spotka,

Zauważyłeś różnicę? Tam apostołowie wskazali dwóch, a tu Duch jest inicjatorem działań.
KAAN pisze: Trzeba na Biblię patrzeć całościowo a nie w cząstkowych wybranych kwestiach, dlatego wspomnialem na proroctwo o bramach z imionami apostołów Baranka, ile ich było?

I CAŁOSCIOWE Patrzenie ukazuje, że nie MA ANI JEDNEGO Świadectwa że to co się stało w Dziejach ap 1 JEST NIE PO MYŚLI BOGA. ale mamy Świdectwo PISMA ze to zostało uznane przez DUCHA ŚW. w nazywniu ich - DWUNASTU.
Przecież ci pokazuję że jest świadectwo, że to Pan Jezus osobiście powołał Pawła i nie uwzględnił wyboru Macieja w swoim planie. A bramy Niebiańskiego Jeruzalem mają dwanaście imion apostołów Baranka, a nie trzynaście :)
Juz ci mówiłem, że LICZBA 12 jest liczbą SYMBOLICZNĄ w NT.
I ZNAMY Dwunastu! Pismo Św ukazuje JEDNOZNACZNIE, że nie ma innych DWUNASTU apostołów oprócz tych którzy byli w DZIEJACH 6 opisani!

(2) Nie jest rzeczą słuszną, abyśmy zaniedbywali słowo Boże, a obsługiwali stoły - powiedziało Dwunastu, zwoławszy wszystkich uczniów. (Dzieje Apost. 6:2, Biblia Tysiąclecia)
Nie jest liczbą symboliczną, ale opisuje konkretnie dwanaście bram, które rzeczywiście będą w murze niebiańskiego Jeruzalemu.
KAAN pisze:Dwanaście, więc tych których powołał Pan było 12 nie licząc syna zatracenia.

I nie był wśród NICH PAWEŁ. choć nie wiem jakbyś chciał podwazyć DECYZJĘ APOSTOŁÓW i BOGA :/
Był Paweł i nie wiesz jaka była decyzja Boga, nie jesteś Duchem Świętym żebyś nał decyzje Boże. Natomiast z opisu biblijnego wynika że suwerenną decyzją Bożą było powołanie na dwunastego apostoła Baranka Pawła :)

Paweł SAM wykluczjąc się z Grona Dwunastu musiałby byc RÓWNIE ZWIEDZIONY :/
Paweł się nie wykluczał, przeciwnie, cały czas pisał o sobie : Apostoł Jezusa Chrystusa.
[/quote]Mylą się na tych stronach :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 27 sie 2013, 16:08

KAAN pisze:
Lash pisze:
KAAN pisze:
Lash pisze:Mówienie, że apostołowie źle zrobili w Dziajach 1 jest naduzyciem :/
Nie jest nadużyciem, ale stwierdzeniem faktu.
Dla mnie FAKTEM jest to co mówił Bóg o tej sprawie. Ani Łukasz ani Paweł nie znegowali tj sprawy - jest to jasne że uznają DWUNASTU i tak ich nazywają :)
Bóg w tej sprawie nie mówił tego co piszesz, źle rozumiesz przekaz :)


Łukasz i Paweł z Natchnienia DUCHA ŚW pisali o Dwunastu - Bóg im kazał to napisać. Paweł z tego natchnienia nie zalicza się do 12stu - 1 kor 15.
TO mi wystarczy!
nie neguję ich natchnienia z DUCHA Sw.

KAAN pisze:
Dla mnie wiec faktem jest to, że Paweł i Łukasz nie uznja twoich interpretacji które nie sa w żadne sposób wyrażonwe w Słowie ale wyrazona jest cos innego :)
Paweł i Łukasz nie zajmują się oceną sytuacji, Łukasz jest jedynie relacjonującym wydarzenia, nigdzie nie ma nic o Macieju, nie możesz wiedzieć co Paweł i Łukasz sądzą :)


wiem
Bowiem podają PRAWDĘ z DUCHA ŚW. i tą prawdą jest to że Paweł widział 12 a siebie nie widział wśród nich 1 kor 15
i Łukasz wiedział ze jest 12 w dziejach 6
Podobnie Piotr uznał ż jest on i Jedenastu

nie moją rolą jest to kwestionować :)

KAAN pisze:

KAAN pisze: W Biblii jest wiele opisów złych działań Bożych ludzi, z pewnością Duch Święty umieścił te opisy w Słowie, abyśmy nie zatracili człowieczeństwa tych, którzy byli tylko ludźmi i mylili się, podejmowali często złe decyzje.

I Praktycznie zawsze jest to WYKAZANE i uwypuklone! Natomiast w tej sprawie mamy uznanie apostoła Pawła i Łukasza
Tu jest uwypuklone, całe wydarzenie zostało dokładnie pokazane.

I nie ma ANI SŁOWA ani cienia sugestii że to co się stało było nie z Boga :)

KAAN pisze:
KAAN pisze: Apostołowie w Dz1 chcieli działać na sposób ST, używali metod z zakonu aby coś osiągnąć.

Apostołowie mieli tak uczynić i mogli i DOBRZE ZROBILI.
Uczniowie mili juz otwarte umysły i dobrze rozumieli co maja zrobić.
A skąd wiesz jakie mieli umysły?

Bowiem Słowo Boga o tym mówi :)

(45) Wtedy oświecił ich umysły, aby rozumieli Pisma, (Ew. Łukasza 24:45, Biblia Tysiąclecia)

Jak widać Apostołowie ROZUMIELI PISMA a nie byli w nieświdomości.

KAAN pisze:
Dopiero po tym wydarzeniu jest opis zesłania Ducha Świętego. Coś mi się wydaje Lashu że próbujesz prorokować o stanie świadomości pisarzy Biblii :D


Zdaje ci się :)
Opis Wylania DUCHA św to nie opis OTRZYMANIA Go - Jana 20 ukazuje że wzięli Duch Sw.

KAAN pisze:
KAAN pisze: Sprawa Macieja jest opisana dla ostrzeżenia przed stosowaniem zakonu w życiu zboru.

Nie ma ŻADNEGO ostrzeżenia. ale jest konfirmacja tego wyboru przez to, że Uznano ze DWUNASTU to właśnie ci ludzie.
Ja widzę to ostrzeżenie, widzę też głębię mądrości Boga, który w tak subtelny sposób pokazał swoją suwerenną moc nad tym co się dzieje w historii Kościoła i jak doskonale realizuje swoje plany. Sprawa Macieja uczy nas pokory względem naszych planów i poczynań, oraz zwraca naszą uwagę na Boga jako źródła naszego planowania i działania.


Bóg nie pokazał NIC TAKIEGO. W ŻADEN SPOSÓB. A nie tylko to Duch Św kontynuuje nazywanie tych 12 dwunastowma i nie wlicza w to PAWŁA.

KAAN pisze:
KAAN pisze: Apostołowie postąpili dokładnie tak jak zakon nakazywał; kiedy mieli jakiś problem, to zwoływali zgromadzenie, modlili się, a potem ciągnęli losy.
I bardzo dobrze zrobili!
Nie dobrze, bo ograniczyli wybór Pana Boga do dwóch osób, a potem posłużyli się metodą starotestamentową do wyboru jednego z nich. Nie ma po pięćdziesiątnicy żadnego przykładu, aby aspostołowie używali zakonu do spraw zboru Bożego.


nie dobrze?
Kto ci dał PRAWO osadzać apostołów :O gdy Słowo ich nie osądza :O
Bóg nie krytykuje tego ale AKCEPTUJE.
1. Malujesz nieprawdziwy obraz. Apostołowie nie uzywali ZAKONU w sprawach ZBORU ale użyli LOSÓW aby Bóg wskazał kto ma otrzymać po nim episkopie - czyli kto ma dołączyć do ich GRONA. Jako, że nie była to służba które były dziedziczna albo przechodznia to nie mogło byc ŻADNEJ POWTÓRKI :)

2. Paweł nie Został dołączony do 12 i nigdy nie miał być!


KAAN pisze:
KAAN pisze:Czy uważasz że cięgnienie losów według zakonu to nowotestamentowy sposób na rozwiązywanie problemów w zborze?
Uważam, że TAK miało BYĆ i że ZROBILI TO DOBRZE.
A ja uważam że źle, i potwierdza to suwerenny wybór Pawła na dwunastego apostoła i opis bram w objawieniu Jana.


1. Gdzie Pismo mówi że PAWEŁ został wybrany na 12go APOSTOŁA czekam na DOKŁADNE wymienienie że to DWUNASTY a nie PIETNASTY Apostoł!
2. Gdzie pismo wymienia w Objawiemniu że PAWEŁ jest jednym z 12 apostołów którzy tam sa wymianieni a MACIEJA tam nie ma! Macieja którego SŁOWO zalicza do 12 stu.
3. Uważasz więc nie na podstwie SŁOWA ale własnego przekonania :/


KAAN pisze:
KAAN pisze:A moze zaczniecie w swoim zborze ciągnąć losy?
Gdyby nad Duch Św ku temu poprowadził to czemu nie. Uważasz ze Bóg nie może tak zadziałać?
Na szczęście Duch nie stosuje zakonu :D


Duch Święty stosuje CO CHCE.
Np tu stosuje ZAKON aby przkonac niektórych opornych!

(1) Czyż nie wiecie, bracia - mówię przecież do tych, którzy zakon znają - że zakon panuje nad człowiekiem, dopóki on żyje? Rzym 7!

Więc nie mówisz zgodnie z PRAWDĄ.

KAAN pisze:
KAAN pisze: Poza tym apostołowie działali nie w swojej sprawie, ponieważ apostolstwo Pańskie to powołanie Pana Jezusa, a nie zboru, dlatego Pan nie przyznał się do wyboru apostołów i wybrał osobiście Pawła z Tarsu.

A Jednak nie jest to prawdą. Apostołowie z nakazu SŁOWA wybrali inną osobę i BÓg wskazał jedną z nich!
Dlatego potem Duch Św przez Pawła i Łukasza nie brzydzi się pkreślać ich Jako DWUNASTU. Mnie nie powołał BÓg aby kwestinować Słowo Boga ale aby być posłusznym temu co mówi Słowo.
Oczywiścei apostołowie działali nie z nakazu Słowa, ale z własnego wyboru, po prostu tak wykombinowali:

15 A w owych dniach stanął Piotr wśród braci - a było tam zebrane grono około stu dwudziestu osób - i rzekł:
16 Mężowie bracia! Musiało się wypełnić Pismo, w którym Duch Święty przepowiedział przez usta Dawida o Judaszu, który stał się przywódcą tych, co pojmali Jezusa;
17 Bo został on zaliczony do naszego grona i miał udział w tej służbie.
18 On to za otrzymaną zapłatę za nieprawość nabył pole, a upadłszy, pękł na dwoje i wypłynęły wszystkie wnętrzności jego.
19 I stało się to wiadome wszystkim mieszkańcom Jerozolimy, tak że nazwano owo pole w ich własnym języku Akeldama, to jest Pole Krwi.
20 Napisano bowiem w księdze Psalmów: Niech siedziba jego stanie się pusta I niech nikt nie mieszka w niej. oraz: A urząd jego niech weźmie inny.
21 Trzeba więc, aby jeden z tych mężów, którzy chodzili z nami przez cały czas, kiedy Pan Jezus przebywał między nami,
22 Począwszy od chrztu Jana, aż do dnia, w którym od nas został wzięty w górę, stał się wraz z nami świadkiem jego zmartwychwstania.
23 I wskazali dwóch: Józefa, zwanego Barsabą, którego też nazywano Justem, i Macieja.
24 Potem modlili się tymi słowy: Ty, Panie, który znasz serca wszystkich, wskaż z tych dwóch jednego, którego obrałeś,
25 Aby zajął miejsce w tej służbie i w posłannictwie, któremu sprzeniewierzył się Judasz, aby pójść na miejsce swoje.
26 I dali im losy; a los padł na Macieja, i został dołączony do grona jedenastu apostołów.

Jak widzisz były to wskazania i działania ludzi, podczas gdy później czytamy :


Z nakazu SŁOWA i DUCHA ŚW.
I Duch i Słowo są wymienione :)

KAAN pisze: Dzieje Apostolskie 11:12 I powiedział im Duch, abym z nimi poszedł bez wahania....

Dzieje Apostolskie 13:2 A gdy oni odprawiali służbę Pańską i pościli, rzekł Duch Święty: Odłączcie mi Barnabę i Saula do tego dzieła, do którego ich powołałem.

Dzieje Apostolskie 13:4 A oni, wysłani przez Ducha Świętego, udali się do Seleucji, stamtąd zaś odpłynęli na Cypr,

Dzieje Apostolskie 15:28 Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my, by nie nakładać na was żadnego innego ciężaru oprócz następujących rzeczy niezbędnych:

Dzieje Apostolskie 20:22 I oto teraz, zniewolony przez Ducha, idę do Jerozolimy, nie wiedząc, co mnie tam spotka,

Zauważyłeś różnicę? Tam apostołowie wskazali dwóch, a tu Duch jest inicjatorem działań.



A tu mamy inne przyklady BUNTU przeciwko Duchowi Św? ;)

(1) A Piotr i Jan wstępowali do świątyni w godzinie modlitwy, o dziewiątej. (2) I niesiono pewnego męża, chromego od urodzenia, którego sadzano codziennie przy bramie świątyni, zwanej Piękną, aby prosił wchodzących do świątyni o jałmużnę; (3) ten, ujrzawszy Piotra i Jana, gdy mieli wejść do świątyni, prosił o jałmużnę. (4) A Piotr wraz z Janem, wpatrzywszy się uważnie w niego rzekł: Spójrz na nas. (5) On zaś spojrzał na nich uważnie, spodziewając się, że od nich coś otrzyma. (6) I rzekł Piotr: Srebra i złota nie mam, lecz co mam, to ci daję: W imieniu Jezusa Chrystusa Nazareńskiego, chodź! (7) I ująwszy go za prawą rękę, podniósł go; natychmiast też wzmocniły się nogi jego i kostki, (8) i zerwawszy się, stanął i chodził, i wszedł z nimi do świątyni, przechadzając się i podskakując, i chwaląc Boga.


Jak widać NIE CZYNIŁ tego z nakazu DUCHA ŚW - nie ma o tym MOWY idąc twoim ropem to cielesne uzdrowienie

Dalej

(23) A gdy zostali zwolnieni, przyszli do swoich i opowiedzieli wszystko, co do nich mówili arcykapłani i starsi. (24) Ci zaś, gdy to usłyszeli, podnieśli jednomyślnie głos do Boga i rzekli: Panie, Ty, któryś stworzył niebo i ziemię, i morze, i wszystko, co w nich jest, (25) któryś powiedział przez Ducha Świętego ustami ojca naszego Dawida, sługi twego: Czemu wzburzyły się narody, A ludy myślały o próżnych rzeczach? (26) Powstali królowie ziemscy i książęta zebrali się społem przeciw Panu i przeciw Chrystusowi jego. (27) Zgromadzili się bowiem istotnie w tym mieście przeciwko świętemu Synowi twemu, Jezusowi, którego namaściłeś, Herod i Poncjusz Piłat z poganami i plemionami izraelskimi, (28) aby uczynić wszystko, co twoja ręka i twój wyrok przedtem ustaliły, żeby się stało. (29) A teraz, Panie, spójrz na pogróżki ich i dozwól sługom twoim, aby głosili z całą odwagą Słowo twoje, (30) gdy Ty wyciągasz rękę, aby uzdrawiać i aby się działy znaki i cuda przez imię świętego Syna twego, Jezusa. (31) A gdy skończyli modlitwę, zatrzęsło się miejsce, na którym byli zebrani, i napełnieni zostali wszyscy Duchem Świętym, i głosili z odwagą Słowo Boże.


Znowu Modlitwa "bez Ducha" bo dopiero potem zostali napełnieni DUCHEM ŚW ;)


Takie tam bajanie

Gdybyś zauważył uwazniej tobyś zobaczył że ZARAZ po wyborze Macieja tez jest wylanie Ducha Św :) :roll:



KAAN pisze:
KAAN pisze: Trzeba na Biblię patrzeć całościowo a nie w cząstkowych wybranych kwestiach, dlatego wspomnialem na proroctwo o bramach z imionami apostołów Baranka, ile ich było?

I CAŁOSCIOWE Patrzenie ukazuje, że nie MA ANI JEDNEGO Świadectwa że to co się stało w Dziejach ap 1 JEST NIE PO MYŚLI BOGA. ale mamy Świdectwo PISMA ze to zostało uznane przez DUCHA ŚW. w nazywniu ich - DWUNASTU.
Przecież ci pokazuję że jest świadectwo, że to Pan Jezus osobiście powołał Pawła i nie uwzględnił wyboru Macieja w swoim planie. A bramy Niebiańskiego Jeruzalem mają dwanaście imion apostołów Baranka, a nie trzynaście :)


1. Oczywiście że nie ma świdectwa że PAN JEZUS nie uwzglednił wyboru MACIEJA - GDZIE masz to opsiane? NIGDZIE.

2. NIGDZIE nie masz napisane że Paweł był DWUNASTYM ASPOTSOŁEM to wymysł który nie jest z pisma
PIOTR
PAWEŁ
Łukasz
przeczą twojemu świadectwu wiec nie jest ono prawdą :/

3. Paweł nie jest wymieniony w Objawieniu 21 a apostołów było znacznie wiecej niż sobie życzysz :)

KAAN pisze:
Juz ci mówiłem, że LICZBA 12 jest liczbą SYMBOLICZNĄ w NT.
I ZNAMY Dwunastu! Pismo Św ukazuje JEDNOZNACZNIE, że nie ma innych DWUNASTU apostołów oprócz tych którzy byli w DZIEJACH 6 opisani!

(2) Nie jest rzeczą słuszną, abyśmy zaniedbywali słowo Boże, a obsługiwali stoły - powiedziało Dwunastu, zwoławszy wszystkich uczniów. (Dzieje Apost. 6:2, Biblia Tysiąclecia)
Nie jest liczbą symboliczną, ale opisuje konkretnie dwanaście bram, które rzeczywiście będą w murze niebiańskiego Jeruzalemu.


Które JUZ zstępuje od Boga ;) od czasów JANA :roll:
12 to nawiąznie do 12 pokolen Izrela
Dwunastu apostołów to OJCOWIE nowego LUDU BOGA.

KAAN pisze:
KAAN pisze:Dwanaście, więc tych których powołał Pan było 12 nie licząc syna zatracenia.

I nie był wśród NICH PAWEŁ. choć nie wiem jakbyś chciał podwazyć DECYZJĘ APOSTOŁÓW i BOGA :/
Był Paweł i nie wiesz jaka była decyzja Boga,


wiem Bowiem DUCH świrety ich tak nazywa :)

KAAN pisze: nie jesteś Duchem Świętym żebyś nał decyzje Boże.

ale jestem dzieckiem Boga i CZYTAM JEGO SŁOWO które mówi że DWUNASTU to ci z maciejem a paweł PEŁEN DUCHA ŚW nie zaliczał siebie samego do tego grona

KAAN pisze: Natomiast z opisu biblijnego wynika że suwerenną decyzją Bożą było powołanie na dwunastego apostoła Baranka Pawła :)


Z opisu Biblijnego wynika że BÓg powołał Pawła na APOSTOŁA ale nie nazywa do DWUNASTYM to jest dodatek do pisma i wykraczanie ponad to co napisano :/


KAAN pisze:
Paweł SAM wykluczjąc się z Grona Dwunastu musiałby byc RÓWNIE ZWIEDZIONY :/
Paweł się nie wykluczał, przeciwnie, cały czas pisał o sobie : Apostoł Jezusa Chrystusa.


WYKLUCZAŁ SIĘ Z DWUNASTU

(4) i że został pogrzebany, i że dnia trzeciego został z martwych wzbudzony według Pism, (5) i że ukazał się Kefasowi, potem dwunastu; (6) potem ukazał się więcej niż pięciuset braciom naraz, z których większość dotychczas żyje, niektórzy zaś zasnęli; (7) potem ukazał się Jakubowi, następnie wszystkim apostołom; (8) a w końcu po wszystkich ukazał się i mnie jako poronionemu płodowi. (9) Ja bowiem jestem najmniejszym z apostołów i nie jestem godzien nazywać się apostołem, gdyż prześladowałem Kościół Boży

Więc nie zmyślaj :/

Mylą się na tych stronach :)[/quote]

Oczywiście - Kaan obuy Pan dał ci zrozumieć lepiej Pisma :/


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 28 sie 2013, 09:13

Lash pisze:
KAAN pisze:
KAAN pisze: Apostołowie w Dz1 chcieli działać na sposób ST, używali metod z zakonu aby coś osiągnąć.

Apostołowie mieli tak uczynić i mogli i DOBRZE ZROBILI.
Uczniowie mili juz otwarte umysły i dobrze rozumieli co maja zrobić.
A skąd wiesz jakie mieli umysły?

Bowiem Słowo Boga o tym mówi :)

(45) Wtedy oświecił ich umysły, aby rozumieli Pisma, (Ew. Łukasza 24:45, Biblia Tysiąclecia)

Jak widać Apostołowie ROZUMIELI PISMA a nie byli w nieświdomości.
Znowu kontekst się kłania, przeczytaj cały rozdział 24 i dowiesz się że chodziło o niezrozumienie pewnej konkretnej sprawy. Apostołowie nie rozumieli wszystkiego, bo jeszcze w czasie ostatniej wieczerzy kłócili się kto jest najważniejszy, a Piotr chciał swoje życie położyć za Pana Jezusa. Kompletne niezrozumienie sytuacji. Apostołowie to na prawde trudny przypadek edukacyjny dla Pana Jezusa, który lubił wielkie wyzwania :)
KAAN pisze:
Dopiero po tym wydarzeniu jest opis zesłania Ducha Świętego. Coś mi się wydaje Lashu że próbujesz prorokować o stanie świadomości pisarzy Biblii :D

Zdaje ci się :)
Opis Wylania DUCHA św to nie opis OTRZYMANIA Go - Jana 20 ukazuje że wzięli Duch Sw.
No tak, i znowu mylisz napełnienie Duchem Świętym z otrzymaniem Ducha w dniu pięćdziesiątnicy, król Saul też dostał Ducha i prorokował... pomyśl :)
KAAN pisze:
KAAN pisze: Sprawa Macieja jest opisana dla ostrzeżenia przed stosowaniem zakonu w życiu zboru.

Nie ma ŻADNEGO ostrzeżenia. ale jest konfirmacja tego wyboru przez to, że Uznano ze DWUNASTU to właśnie ci ludzie.
Ja widzę to ostrzeżenie, widzę też głębię mądrości Boga, który w tak subtelny sposób pokazał swoją suwerenną moc nad tym co się dzieje w historii Kościoła i jak doskonale realizuje swoje plany. Sprawa Macieja uczy nas pokory względem naszych planów i poczynań, oraz zwraca naszą uwagę na Boga jako źródła naszego planowania i działania.
Bóg nie pokazał NIC TAKIEGO. W ŻADEN SPOSÓB. A nie tylko to Duch Św kontynuuje nazywanie tych 12 dwunastowma i nie wlicza w to PAWŁA.
Pokazał, ja to widzę, a 12 nie oznacza apostołów, ale grupę ludzi, nie ma słowa wykluczenia.
KAAN pisze:
KAAN pisze: Apostołowie postąpili dokładnie tak jak zakon nakazywał; kiedy mieli jakiś problem, to zwoływali zgromadzenie, modlili się, a potem ciągnęli losy.
I bardzo dobrze zrobili!
Nie dobrze, bo ograniczyli wybór Pana Boga do dwóch osób, a potem posłużyli się metodą starotestamentową do wyboru jednego z nich. Nie ma po pięćdziesiątnicy żadnego przykładu, aby aspostołowie używali zakonu do spraw zboru Bożego.

nie dobrze?
Kto ci dał PRAWO osadzać apostołów :O gdy Słowo ich nie osądza :O
Osądza w całym kontekście, to że Pan powołał Pawła to już jest samo w sobie osądzenie tego co zrobili apostołowie. Pomyśl, dlaczego nie ma żadnej wzmianki o pracy Macieja jako apostoła Baranka? Dlaczego nie napisał ani słowa? Był włączony do grona dwunastu, ale nie był osobiście powołany przez Pana Jezusa. Paweł apostoł Pana Jezusa był przez niego powołany osobiście i działał z wielką mocą co możesz sobie poczytać w NT.
Bóg nie krytykuje tego ale AKCEPTUJE.
Nie ma w NT akceptacji tego wydarzenia.

1. Malujesz nieprawdziwy obraz. Apostołowie nie uzywali ZAKONU w sprawach ZBORU ale użyli LOSÓW aby Bóg wskazał kto ma otrzymać po nim episkopie - czyli kto ma dołączyć do ich GRONA. Jako, że nie była to służba które były dziedziczna albo przechodznia to nie mogło byc ŻADNEJ POWTÓRKI :)
Losy to sposób z zakonu, a nie z czasu Kościoła.
2. Paweł nie Został dołączony do 12 i nigdy nie miał być!
Został, przez Pana Jezusa na Drodze do Damaszku.

KAAN pisze:
KAAN pisze:Czy uważasz że cięgnienie losów według zakonu to nowotestamentowy sposób na rozwiązywanie problemów w zborze?
Uważam, że TAK miało BYĆ i że ZROBILI TO DOBRZE.
A ja uważam że źle, i potwierdza to suwerenny wybór Pawła na dwunastego apostoła i opis bram w objawieniu Jana.


1. Gdzie Pismo mówi że PAWEŁ został wybrany na 12go APOSTOŁA czekam na DOKŁADNE wymienienie że to DWUNASTY a nie PIETNASTY Apostoł!
A niby dlaczego w Słowie ma być słowo dwunasty apostoł? Kontekst wskazuje na wybór, a nie żądane przez ciebie stwierdzenie.
2. Gdzie pismo wymienia w Objawiemniu że PAWEŁ jest jednym z 12 apostołów którzy tam sa wymianieni a MACIEJA tam nie ma! Macieja którego SŁOWO zalicza do 12 stu.
A gdzie jest świadectwo że wybór Macieja został zaakceptowany przez Pana Jezusa?
3. Uważasz więc nie na podstwie SŁOWA ale własnego przekonania :/
To ty tak uważasz, bo nie mieści ci się w głowie, że pewne rzeczy apostołowie robili niezgodnie z wolą Bożą, a Pan wykorzystał ich działania do pokazania swojej absolutnej suwerenności.

Poza tym wydarzenia z Maciejem daje nam do zrozumienia to, że do służby Pańskiej powołuje sam Pan Jezus, a nie rada biskupów, albo pastorzy. Stanowisko w Kościele to nie nadanie, ordynowanie, ale dar Boży do służby. Starsi powinni umieć dostrzec kogo Pan wybrał do działania i takiemu pomagać, a nie własną wolą i metodami wyznaczać swoich apostołów. Wybór Macieja to wielka i doskonała lekcja dla starszych w zborach.

Oczywiście - Kaan obuy Pan dał ci zrozumieć lepiej Pisma :/
Dziękuję za błogosławieństwo :) , w tym tygodniu będę nauczał o postaciach biblijnych, przydała by się pomoc Pańska :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 28 sie 2013, 11:30

KAAN pisze:
Lash pisze:
KAAN pisze:
KAAN pisze: Apostołowie w Dz1 chcieli działać na sposób ST, używali metod z zakonu aby coś osiągnąć.

Apostołowie mieli tak uczynić i mogli i DOBRZE ZROBILI.
Uczniowie mili juz otwarte umysły i dobrze rozumieli co maja zrobić.
A skąd wiesz jakie mieli umysły?

Bowiem Słowo Boga o tym mówi :)

(45) Wtedy oświecił ich umysły, aby rozumieli Pisma, (Ew. Łukasza 24:45, Biblia Tysiąclecia)

Jak widać Apostołowie ROZUMIELI PISMA a nie byli w nieświdomości.
Znowu kontekst się kłania, przeczytaj cały rozdział 24 i dowiesz się że chodziło o niezrozumienie pewnej konkretnej sprawy. Apostołowie nie rozumieli wszystkiego, bo jeszcze w czasie ostatniej wieczerzy kłócili się kto jest najważniejszy, a Piotr chciał swoje życie położyć za Pana Jezusa. Kompletne niezrozumienie sytuacji. Apostołowie to na prawde trudny przypadek edukacyjny dla Pana Jezusa, który lubił wielkie wyzwania :)


Kaan tu ziemia :D
Oba wydarzenia miały miejsce PRZED otworzeniem Umysłów - 24 Rozdział Łukasza to Ostatni rozdział tej księgi i CHRYSTUS otworzył ich umysły PO SWOIM ZMARTWYCHWSTANIU.
Więc oba przykłady sa całkocie nie na miejscu!

Jezus otworzył ich umysły aby zrozumieli PISMA i to się stało. Nie ma co negować Prawdy Chrystusa :/

KAAN pisze:
KAAN pisze: Dopiero po tym wydarzeniu jest opis zesłania Ducha Świętego. Coś mi się wydaje Lashu że próbujesz prorokować o stanie świadomości pisarzy Biblii :D

Zdaje ci się :)
Opis Wylania DUCHA św to nie opis OTRZYMANIA Go - Jana 20 ukazuje że wzięli Duch Sw.
No tak, i znowu mylisz napełnienie Duchem Świętym z otrzymaniem Ducha w dniu pięćdziesiątnicy, król Saul też dostał Ducha i prorokował... pomyśl :)


A dniu 50 nie OTRZYMALI DUCHA ŚW.
Żaden tekst nie mówi że wtedy otrzymali DUCHA Św.
Wtedy nastapiło WYLANIE Ducha Św. Obecnośc Boga wróciła do Świątyni Bóg jest ze swoim Ludem!
Otrzymanie Ducha Św nastapiło w JANA 20 Gdzie Jezus DAL IM DUCHA ŚW. Tchnął na nich i rzekł WEŹMIJCIE Ducha Sw.

(21) A Jezus znowu rzekł do nich: Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam. (22) Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego!

KAAN pisze:
KAAN pisze:
KAAN pisze: Sprawa Macieja jest opisana dla ostrzeżenia przed stosowaniem zakonu w życiu zboru.

Nie ma ŻADNEGO ostrzeżenia. ale jest konfirmacja tego wyboru przez to, że Uznano ze DWUNASTU to właśnie ci ludzie.
Ja widzę to ostrzeżenie, widzę też głębię mądrości Boga, który w tak subtelny sposób pokazał swoją suwerenną moc nad tym co się dzieje w historii Kościoła i jak doskonale realizuje swoje plany. Sprawa Macieja uczy nas pokory względem naszych planów i poczynań, oraz zwraca naszą uwagę na Boga jako źródła naszego planowania i działania.
Bóg nie pokazał NIC TAKIEGO. W ŻADEN SPOSÓB. A nie tylko to Duch Św kontynuuje nazywanie tych 12 dwunastowma i nie wlicza w to PAWŁA.
Pokazał, ja to widzę, a 12 nie oznacza apostołów, ale grupę ludzi, nie ma słowa wykluczenia.


Dwunastu to nie dwunastu tancerzy na rurce ale Dwunastu APOSTOŁÓW. TO nie DWUNASTU DOWOLNYCH LUDZI ale jest to jednoznaczne określenie w NT które odnoszono do apostołów.

Żaden powazny człowiek nie powie że tu chodzi o PRZYPADKOWĄ GRUPE LUDZI
(1) Wówczas, gdy liczba uczniów wzrastała, zaczęli helleniści szemrać przeciwko Hebrajczykom, że przy codziennym rozdawaniu jałmużny zaniedbywano ich wdowy. (2) Nie jest rzeczą słuszną, abyśmy zaniedbywali słowo Boże, a obsługiwali stoły - powiedziało Dwunastu, zwoławszy wszystkich uczniów.

To nie przypadkowa GRUPA LUDZI.
Pismo mówi, że Właśnie DO APOSTOŁÓW został dołaczony Maciej już na samym poczatku Dziejów.

(24) I tak się pomodlili: Ty, Panie, znasz serca wszystkich, wskaż z tych dwóch jednego, którego wybrałeś, (25) by zajął miejsce w tym posługiwaniu i w apostolstwie, któremu sprzeniewierzył się Judasz, aby pójść swoją drogą. (26) I dali im losy, a los padł na Macieja. I został dołączony do jedenastu apostołów.

Paweł Gdy wymienia tych którym się objawił JEZUS wyklucza się z DWUNASTU.
(5) i że ukazał się Kefasowi, a potem Dwunastu, (6) później zjawił się więcej niż pięciuset braciom równocześnie; większość z nich żyje dotąd, niektórzy zaś pomarli. (7) Potem ukazał się Jakubowi, później wszystkim apostołom. (8) W końcu, już po wszystkich, ukazał się także i mnie jako poronionemu płodowi.

Naprawdę trzeba tylko uporu umysłu aby nie zobaczyć ze 12 nie zawiera w sobie APOSTOLSTWA.


KAAN pisze:
KAAN pisze:
KAAN pisze: Apostołowie postąpili dokładnie tak jak zakon nakazywał; kiedy mieli jakiś problem, to zwoływali zgromadzenie, modlili się, a potem ciągnęli losy.
I bardzo dobrze zrobili!
Nie dobrze, bo ograniczyli wybór Pana Boga do dwóch osób, a potem posłużyli się metodą starotestamentową do wyboru jednego z nich. Nie ma po pięćdziesiątnicy żadnego przykładu, aby aspostołowie używali zakonu do spraw zboru Bożego.

nie dobrze?
Kto ci dał PRAWO osadzać apostołów :O gdy Słowo ich nie osądza :O
Osądza w całym kontekście, to że Pan powołał Pawła to już jest samo w sobie osądzenie tego co zrobili apostołowie.


Oczywiście że nie jest :)
Czy ciebie powołał BÓG? Czy to neguje powołanie innych uczniów :O

KAAN pisze: Pomyśl, dlaczego nie ma żadnej wzmianki o pracy Macieja jako apostoła Baranka?


Bo nie ma ani słowa o PRACY TOMASZA albo Szymona GORLIWEGO albo BARTŁOWMIEJA.?

Maciej i Barsaba musieli być w gronie 70 wysłanników Jezusa :)

To, że nie ma opisanej ioch słuzby jako pojedyczych osób - nie kwestionuje że oni wiernie słuzyli Bogu jako Apostołowie.
Maciej który był w GRONIE 12 stu - o posługiwał z Dwunastoma apostołami ( por Dzieje 6 ) oraz głosił Słowo.
Uczniowie poddawali się Jego nauczaniu Dzije 2
(14) Wtedy stanął Piotr razem z Jedenastoma i przemówił do nich donośnym głosem: Mężowie Judejczycy i wszyscy mieszkańcy Jerozolimy, przyjmijcie do wiadomości i posłuchajcie uważnie mych słów.
(Dzieje Apost. 2:14, Biblia Tysiąclecia)

Uczniowie - Bali się Boga z Cudami które działał. 2: 42-44
Maciej brał udział w tym co się działo tu
(33) Apostołowie z wielką mocą świadczyli o zmartwychwstaniu Pana Jezusa, a wszyscy oni mieli wielką łaskę. (34) Nikt z nich nie cierpiał niedostatku, bo właściciele pól albo domów sprzedawali je (35) i przynosili pieniądze /uzyskane/ ze sprzedaży, i składali je u stóp Apostołów. Każdemu też rozdzielano według potrzeby. (36) Tak Józef, nazwany przez Apostołów Barnabas, to znaczy Syn Pocieszenia, lewita rodem z Cypru, (37) sprzedał ziemię, którą posiadał, a pieniądze przyniósł i złożył u stóp Apostołów.
(Dzieje Apost. 4:1-37, Biblia Tysiąclecia)
Był w wiezieniu
(17) Wówczas arcykapłan i wszyscy jego zwolennicy, należący do stronnictwa saduceuszów, pełni zazdrości (18) zatrzymali Apostołów i wtrącili ich do publicznego więzienia.

Cierpiał Dla Chrystusa i głosił go
(40) A przywoławszy Apostołów kazali ich ubiczować i zabronili im przemawiać w imię Jezusa, a potem zwolnili. (41) A oni odchodzili sprzed Sanhedrynu i cieszyli się, że stali się godni cierpieć dla imienia /Jezusa/. (42) Nie przestawali też co dzień nauczać w świątyni i po domach i głosić Dobrą Nowinę o Jezusie Chrystusie. (Dzieje Apost. 5:1-42, Biblia Tysiąclecia)

Więc twoje twierdzenia nie mają żadnego sensu :/



KAAN pisze: Dlaczego nie napisał ani słowa?


A gdzie masz pisma Tomasz albo Gorliwego?

KAAN pisze: Był włączony do grona dwunastu, ale nie był osobiście powołany przez Pana Jezusa.


NIE PRAWDA.
Bóg wskazał PRZEZ DUCHA ŚW że tak mają zrobić i zawarł to w PISMIE
Jezus dał im zrozumieć PISMA
Ojciec WSKAZAŁ który z dwóch ma być :)

KAAN pisze: Paweł apostoł Pana Jezusa był przez niego powołany osobiście i działał z wielką mocą co możesz sobie poczytać w NT.


Nie ma to ŻADNEGO ZNACZENIA. Pan Jezus powołał TAKŻE innych apostołów i tylko ZŁA doktryna prowadzi cię ku takiemu zrozumieniu :/

KAAN pisze:
Bóg nie krytykuje tego ale AKCEPTUJE.
Nie ma w NT akceptacji tego wydarzenia.


Oczywiście że JEST tak samo jak jest akceptacja tego że PIOTR uzdrowił człowieka w świątyni :roll:

KAAN pisze:
1. Malujesz nieprawdziwy obraz. Apostołowie nie uzywali ZAKONU w sprawach ZBORU ale użyli LOSÓW aby Bóg wskazał kto ma otrzymać po nim episkopie - czyli kto ma dołączyć do ich GRONA. Jako, że nie była to służba które były dziedziczna albo przechodznia to nie mogło byc ŻADNEJ POWTÓRKI :)
Losy to sposób z zakonu, a nie z czasu Kościoła.


Tak samo JAK
- śluby - por Dzieje 21
- Piotrowe przetrzganie czystych pokarmów - do KORNELIUSZA Dzieje 11
- Nauczanie w świątyni i uczęszczanie do świątyni. Dzieje 3

Więc jak widać MUSIAŁBYĆ unieważnić pół Dziejów bowiem masz złe fundamenty :/

KAAN pisze:
2. Paweł nie Został dołączony do 12 i nigdy nie miał być!
Został, przez Pana Jezusa na Drodze do Damaszku.


Pan Jezus nie mówi - DOŁĄCZYSZ DO DWUNASTU więc nie zmyślaj bracie :roll: . Paweł wyklucza się z DWUNASTU - 1 kor 15

Paweł niegdy nie został dołączony do DWUNASTU.
Sam się też wyklucza z GRONA w słowach

(19) Spośród zaś innych, którzy należą do grona Apostołów, widziałem jedynie Jakuba, brata Pańskiego. (20) A Bóg jest mi świadkiem, że w tym, co tu do was piszę, nie kłamię. (List do Galatów 1:1-24, Biblia Tysiąclecia)

Paweł poddał się Autorytet 12
(2) Udałem się zaś w tę stronę na skutek otrzymanego objawienia. I przedstawiłem im Ewangelię, którą głoszę wśród pogan, osobno zaś tym, którzy cieszą się powagą, /by stwierdzili/, czy nie biegnę lub nie biegłem na próżno.

Jak widać Paweł udał się Do 12 aby potwierdzili Jego naukę :)

KAAN pisze:
KAAN pisze:
KAAN pisze:Czy uważasz że cięgnienie losów według zakonu to nowotestamentowy sposób na rozwiązywanie problemów w zborze?
Uważam, że TAK miało BYĆ i że ZROBILI TO DOBRZE.
A ja uważam że źle, i potwierdza to suwerenny wybór Pawła na dwunastego apostoła i opis bram w objawieniu Jana.


1. Gdzie Pismo mówi że PAWEŁ został wybrany na 12go APOSTOŁA czekam na DOKŁADNE wymienienie że to DWUNASTY a nie PIETNASTY Apostoł!
A niby dlaczego w Słowie ma być słowo dwunasty apostoł? Kontekst wskazuje na wybór, a nie żądane przez ciebie stwierdzenie.


Dlatego, że to JEST PRZEDMIOT SPORU.
Paweł był APOSTOŁEM Chrystusa ale nie był DWUNASTYM ani nie należał do GRONA 12.

Był jednym z KILKUNASTU apostołów którzy są wymieniami w PIŚMIE ŚW.
Musisz stwierdzić ze wszyscy inni to nie APOSTOŁOWIE Chrystusa :roll:
Np taki Banraba który jest nazwany apostołem z Pawełm i oddzielony do służby razem z nim Nie jest juz apostołem Chrystusa :roll:


KAAN pisze:
2. Gdzie pismo wymienia w Objawiemniu że PAWEŁ jest jednym z 12 apostołów którzy tam sa wymianieni a MACIEJA tam nie ma! Macieja którego SŁOWO zalicza do 12 stu.
A gdzie jest świadectwo że wybór Macieja został zaakceptowany przez Pana Jezusa?


Już CI PODAŁEM
DUCH ŚW nie tylko tego nie neguje! ( byłoby to koloslane przeoczenie ) ale ukazuje go w PEŁNI jako jednego z dwunastu we wszystkich rozdziałach Dziejów od 1 do rozproszenia!
Paweł uznaje się że jest nie z dwunastu ( 1 kor 15 )
Pismo wymiania innych apostołów danych od Chrystusa ktrórzy nie byli w dwunastu i PAWEŁ i ich reprezentantem! Nie jest ani gorszy ani lepszy JEDNAK JEST PODDANY 12 Jako Apostoł Chrystusa który jest powołany po JEGO WNIEBOWSTAPIENIU!

KAAN pisze:
3. Uważasz więc nie na podstwie SŁOWA ale własnego przekonania :/
To ty tak uważasz, bo nie mieści ci się w głowie, że pewne rzeczy apostołowie robili niezgodnie z wolą Bożą, a Pan wykorzystał ich działania do pokazania swojej absolutnej suwerenności.


I pismo milczy o tym ze nie robili tego Zgodnie z wola Boga ;) Jak wiesz MIEŚCI mi sie to w głowie czego przykładem jest GAL 2 :roll: Natomiast nie masz nic poza własnym przekonaniem NEGUJĄCYM PISMO Z DUCHA ŚW gdzie łukasz JEDNOZNACZNIE ukazuje pełnowartość Dwunastu BEZ PAWŁA :D

KAAN pisze:Poza tym wydarzenia z Maciejem daje nam do zrozumienia to, że do służby Pańskiej powołuje sam Pan Jezus, a nie rada biskupów, albo pastorzy.


Wam może dawać różne rzeczy do zrozumienia :D -
1. Pismo nie pozwala wyciągnąć takiej nauki z tego tekstu! NIE MA NAJMNIEJSZEJ sugestii do takiej interpretacji
2. Pismo ukazuje że UCZNIOWIE też ustanawiali starszych - !
(5) Pozostawiłem cię na Krecie w tym celu, abyś uporządkował to, co pozostało do zrobienia, i ustanowił po miastach starszych, jak ci nakazałem, (List do Tytusa 1:5, Biblia Warszawska)

Jak więc widać twoje wywody PRZECZĄ PISMU Św. :/

KAAN pisze: Stanowisko w Kościele to nie nadanie, ordynowanie, ale dar Boży do służby. Starsi powinni umieć dostrzec kogo Pan wybrał do działania i takiemu pomagać, a nie własną wolą i metodami wyznaczać swoich apostołów. Wybór Macieja to wielka i doskonała lekcja dla starszych w zborach.


NIe w atki sposób jak to prezentujesz.
TO co głosisz poprostu PRZECZY Nauce NT :/

KAAN pisze:
Oczywiście - Kaan obuy Pan dał ci zrozumieć lepiej Pisma :/
Dziękuję za błogosławieństwo :) , w tym tygodniu będę nauczał o postaciach biblijnych, przydała by się pomoc Pańska :)


I niech ci Bóg Błogosłwi i otworzy oczy abyś potem nie musiał odbierać podwójnej kary :/ BTW o to też i dla sibie proszę :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości