Czy jesteś niewolnikiem Chrystusa?

Jaki jest człowiek wg Boga
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 27 maja 2009, 21:44

Marcus pisze:markulus napisał/a:
Marcus napisał/a:
Paul Washer napisał/a:

Na podstawie tego co Bóg uczynił dla ciebie w Chrystusie, złóż swoje życie. I jest to absolutnie spektakularne. Jest to coś, co czyni chrześcijaństwo czymś innym niż niewolnictwo albo katorga. Oddajemy swoje życia jako ludzie, którzy są czymś zauroczeni. Jako ludzie, którzy ujrzeli coś tak wielkiego, że jest dla nich małą rzeczą aby oddać swoje życie. Będę dowodził wam, że ludzie są tak niechętni w sposobie w jaki oddają swoje życie Bogu, ponieważ nie znają oni miłosierdzia Bożego ujawnionego w osobie Jezusa Chrystusa. Zacznijmy od tego, że wielu ludzi w naszych kościołach jest oczywiście nienawróconych.

Fałszywy nauczyciel, który sieje zwątpienie!

nie do końca !! ja po cześci się z tym zgadzam !!

"po części" to się można ze wszystkim zgodzić... Tutaj autor jednak innego zwrotu używa.

ok z tym pogrubionym zgadzam się w 100% !!! usatysfakcjonowany ;-)


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 27 maja 2009, 21:46

markulus pisze:
Marcus pisze:markulus napisał/a:
Marcus napisał/a:
Paul Washer napisał/a:

Na podstawie tego co Bóg uczynił dla ciebie w Chrystusie, złóż swoje życie. I jest to absolutnie spektakularne. Jest to coś, co czyni chrześcijaństwo czymś innym niż niewolnictwo albo katorga. Oddajemy swoje życia jako ludzie, którzy są czymś zauroczeni. Jako ludzie, którzy ujrzeli coś tak wielkiego, że jest dla nich małą rzeczą aby oddać swoje życie. Będę dowodził wam, że ludzie są tak niechętni w sposobie w jaki oddają swoje życie Bogu, ponieważ nie znają oni miłosierdzia Bożego ujawnionego w osobie Jezusa Chrystusa. Zacznijmy od tego, że wielu ludzi w naszych kościołach jest oczywiście nienawróconych.

Fałszywy nauczyciel, który sieje zwątpienie!

nie do końca !! ja po cześci się z tym zgadzam !!

"po części" to się można ze wszystkim zgodzić... Tutaj autor jednak innego zwrotu używa.

ok z tym pogrubionym zgadzam się w 100% !!! usatysfakcjonowany ;-)

:) i o to właśnie mi chodziło.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 28 maja 2009, 10:47

Marcus pisze: Nie mniej uważam, że stawianie się w roli niewolnika Chrystusa w dosłownym tego słowa znaczeniu za niebezpieczne w skutkach, patrz- niektóre posty Puritana [zgroza :evil: ]

nie do końca. Mam nadzieję że Puritan bedzie lepiej wypełniał wole Ojca. Obecnie robi to w typowy młodzieńczy sposób.... ale za Parę lat zobaczy że P Washer i inni są ostrzy a nauczaniu ale mają miłość a życiu codziennym ....
Obyśmy Purtan i ja i Ty Dawali większy posłuch Bogu aby być jego lepszymi niewolnikami w synostwie...


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 28 maja 2009, 11:14

Lash pisze:
Marcus pisze: Nie mniej uważam, że stawianie się w roli niewolnika Chrystusa w dosłownym tego słowa znaczeniu za niebezpieczne w skutkach, patrz- niektóre posty Puritana [zgroza :evil: ]

nie do końca. Mam nadzieję że Puritan bedzie lepiej wypełniał wole Ojca. Obecnie robi to w typowy młodzieńczy sposób.... ale za Parę lat zobaczy że P Washer i inni są ostrzy a nauczaniu ale mają miłość a życiu codziennym ....
Obyśmy Purtan i ja i Ty Dawali większy posłuch Bogu aby być jego lepszymi niewolnikami w synostwie...

a ja mam nadzieje, ze Puritan nie zwietrzeje, ze oszlifuje kanty, ale sobie, a nie Duchowi Swietemu i ze bedzie w dalszym ciagu strzelal zanim pomysli, tak, jak Duch Swiety poddaje. Wszystkim wierzacym tego zycze i sobie takze, bo jesli bedziemy wszystko weryfikowac, cedzic i filtrowac mentalnie, to psu na buty taka sol.


Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 28 maja 2009, 11:46

Lash pisze:Mam nadzieję że Puritan bedzie lepiej wypełniał wole Ojca. Obecnie robi to w typowy młodzieńczy sposób....

strzał w dziesiątkę Lash
dla mnie dzisiejszy puritan = synowie gromu ale w sumie widze ze ten dzieciak naprawdę kocha Chrystusa :-D


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 28 maja 2009, 15:17

markulus pisze:
Lash pisze:Mam nadzieję że Puritan bedzie lepiej wypełniał wole Ojca. Obecnie robi to w typowy młodzieńczy sposób....

strzał w dziesiątkę Lash
dla mnie dzisiejszy puritan = synowie gromu ale w sumie widze ze ten dzieciak naprawdę kocha Chrystusa :-D
Wiem


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 28 maja 2009, 18:10

markulus pisze:dzisiejszy puritan = synowie gromu
mysle, ze zarzucac Puritanowi nierozsadna gorliwosc jaka mial zgromic Jezus gdy chcieli sciagnac ogien z nieba na niewinnych - to troche naduzycie.
I przystąpili do niego Jakub i Jan, dwaj synowie Zebedeusza, (synowie gromu) i rzekli: Nauczycielu, chcemy, abyś nam uczynił, o co cię prosić będziemy. ... Spraw nam to, abyśmy siedzieli w chwale twojej, jeden po prawicy twojej, a drugi po lewicy.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 28 maja 2009, 21:28

chrześcijanin pisze:
markulus pisze:dzisiejszy puritan = synowie gromu
mysle, ze zarzucac Puritanowi nierozsadna gorliwosc jaka mial zgromic Jezus gdy chcieli sciagnac ogien z nieba na niewinnych - to troche naduzycie.

a ja myśle ze próbujesz rozdzielić włos na czworo ;) tylko po co ?


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
NCh
Posty: 23
Rejestracja: 04 gru 2011, 11:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: NCh » 28 gru 2011, 20:26

Uważam, że w tym wątku trwa łapanie się za słówka i walka o słowa. Niewolnik, to też sługa. Można być niewolnikiem w sensie pozytywnym. Ja dla przykładu jestem tak głupi, że wolę oddać się w niewolę Chrystusowi, zabić swoją wolę i przyjąć Wolę Ojca dobrowolnie i służyć Mu, miast narażać się na pokusy świata, które dla mnie są pociągające.


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 23 lut 2012, 12:02

Apostoł Paweł nie boi się użyć określenia 'niewolnik Jezusa' w stosunku do wierzących.

1 Korynt 7:22 - Kto bowiem jako niewolnik został powołany w Panu, ten jest wyzwoleńcem Pana; podobnie - kto jako wolny został powołany, jest niewolnikiem Chrystusa.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Ania kocha Boga
Posty: 202
Rejestracja: 16 kwie 2011, 23:00
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ania kocha Boga » 23 lut 2012, 13:29

JA NIEDAWNO odkryłam podczas ciężkich prób wiary, że jestem niewolnikiem Chrystusa.

Po prostu centralnie bym bez Niego zginęła i nie byłabym w stanie nic dobrego zrobić. TAk jakbym była niczym bez Niego.

Jest to tragiczne z punktu widzenia zdrowego człowieka, bo np. tak wielu niewierzących potrafi dobrze czynić, a nie znają CHRYSTUSA.
A Ci, co odejdą chociaż na trochę od Niego, popadają w bezprawie.

Nie wiem jak to jest.


Bóg moim najwspanialszym Ojcem, a Jezus moim zbawicielem :)
Ania kocha Boga
Posty: 202
Rejestracja: 16 kwie 2011, 23:00
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ania kocha Boga » 23 lut 2012, 19:00

No tak, tylko ja jestem dziwna :/


Bóg moim najwspanialszym Ojcem, a Jezus moim zbawicielem :)
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 01 mar 2012, 00:32

Ania kocha Boga pisze:No tak, tylko ja jestem dziwna :/

Dlaczego?


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Ania kocha Boga
Posty: 202
Rejestracja: 16 kwie 2011, 23:00
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ania kocha Boga » 03 mar 2012, 23:02

Może jednak jest więcej podobnie czujących osób.


Bóg moim najwspanialszym Ojcem, a Jezus moim zbawicielem :)
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 06 mar 2012, 23:23

Ania kocha Boga pisze:Może jednak jest więcej podobnie czujących osób.

Oczywiście, że jest :) Wspaniały jest Pan, nieprawdaż? Historycznie jest to jedna z podstawowych (nie najważniejszych, tylko podstawowych) prawd chrześcijańskich, które można powiedzieć, że "odkurzył" i zaakcentował ruch Reformacyjny. Innymi słowy -- jesteśmy w dobrym towarzystwie całych zastępów chrześcijan, którzy żyli przed nami :-)

Zastanawiałaś się dlaczego współcześnie się tej prawdy tak nie akcentuje? (a czasami wręcz jej przeczy)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.

Wróć do „Antropologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości