Odciski stworzenia

Jaki jest człowiek wg Boga
Gengar
Posty: 28
Rejestracja: 24 lut 2010, 22:21
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Gengar » 24 kwie 2010, 21:41

hungry pisze:To że nawet jakby miał problemy z prawem nie dyskredytuje Hovinda w kwestiach naukowych, w których jest kompetentny i których wykładał.


Tutaj się niestety z panem zgodzić nie mogę.

Uważam, że każdy odpowiada za siebie, więc oszustw pana Hovinda nie przenosiłbym na całą rzeszę chrześcijan, z których większość -uogólniając- to wspaniali ludzie.

Nie mogę jednak powiedzieć, by pan Hovind był kompetentny w sprawach, na temat których się wypowiada.

Pozdrawiam
Gengar


Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 25 kwie 2010, 14:47

hungry pisze:
Cosmo pisze:Jak na razie to nie zauważyłem żeby mówił o tym ktoś inny jak Hovind, podpierając się do tego stroną z podręcznika

Cosmo, skończ najpierw liceum i studia jak Hovind.
Jak na razie nikt nie potrafił obalić tego co wykładał Hovind.

To może ty mi podasz jakieś naukowe źródło podające, że to "nic" "kręciło się w kółeczko". jeżeli, któreś tak twierdzi tak to w porządku, po prostu chciałbym to zobaczyć!
Poza tym hungry, wpisz sobie w youtube Hovind crytycal analysis i sprawdźm czy ateiści nie potrafią odeprzeć Hovindowskich teorii..

Poza tym: czy ktoś orientuje się jaki tytuł naukowy posiada niejaki kreacjonista Ian Juby? Nie potrafię znaleźć informacji w internecie..


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 26 kwie 2010, 18:09

hungry pisze:To że Hovind ma problemy z prawem to go chyba przecież nie dyskredytuje w jego wiedzy nauk ścisłych które wykłada. Jeśli morderca czy złodziej powie że 2+2 jest 4 to mam zaprzeczyć?

Masz racje, tym bardzie tez, ze raczej wynika z tego, ze on nie jest przestepca

ann_in_grace pisze:
hungry pisze:"Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Albowiem jakim sądem sądzicie, takim was osądzą, i jaką miarą mierzycie, taką i wam odmierzą." JEZUS w Ewangelii wg. św. Mateusza 7:1-2 / BW


Nie osmieszaj sie. Facet zostal skazany i siedzi.

a wiesz ilu ludzi niewinnych zostalo skazanych :!: :?:

ps. dziwi mnie, ze osoba, ktora mieni sie byc chrzescijanka jest przeciwna fectowi, ktory glosi Chrystusa, glosi to ze Bog stworzyl swiat, glosi ze biblia mowi prawde itd.


Gengar
Posty: 28
Rejestracja: 24 lut 2010, 22:21
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Gengar » 26 kwie 2010, 18:37

Hardi pisze:Masz racje, tym bardzie tez, ze raczej wynika z tego, ze on nie jest przestepca


W którym to dokładnie momencie stał się pan sędzią obeznanym w prawie stanowym i sprawie pana Hovinda ;-) ?.

To, że podziale pan jego poglądy, nie jest i nie może być powodem wybielanie jego win. Został oskarżony, uznany winnym zarzucanych mu czynów i odsiaduje prawomocny wyrok. My, jako osoby nie znające jego sprawy i prawa wg. którego został skazany, powinniśmy zgodnie ze zdrowym rozsądkiem uznać zdanie sądu.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 28 kwie 2010, 15:17

Sprawa nie jest jednoznacza.

W USA gdy się komus dokopać to się ustawia go w aferze podatkowej
Branie na Ala Capone stale jest aktualne.

Druga sprawa to przesiadywanie w wiezieniu może być zwykłą próba ukrócenia delikwenta. Paweł sporo siedział w więzieniu Piotr również.

Przestępstwo podatkowo stosunkowo łatwo podrobić lub wmówić.
wystarczy tylko trochę sie postarać naprawdę niewiele.
Np wmówic niedoszacowanie rozliczeń miedzyokresowych lub złą amortyzację. :-/

Trudno mi to ocenić.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 28 kwie 2010, 18:19

Lash pisze:Sprawa nie jest jednoznacza. .
Pisałem o tym kiedyś, tak jak pisałeś przed urzędem podatkowym nie obronisz się w Ameryce, to państwo w państwie. Hovind prowadził działalność ewangelizacyjną i uznali jego działalność za komercję, sprawa uznaniowości urzędników. Miał sporą działalność w rozprowadzaniu literoatury kreacjonistycznej i za to go usadzili. Ci którzy potępiają Hovinda robią jeden podstawowy błąd, nie biorą pod uwagę racji strony oskarżaniej. Przyjmują bezkrytycznie to co podają oficjalne media i pałający nienawiścią przeciwnicy Hovinda. Ja osobiście nie jestem przekonany o winie Hovinda, dopuszczam że mogę się gdzieś mylić, bo sprawa jest skomplikowana, ale przypuszczam że ktoś mógł zręcznie zmontować intrygę przeciwko niemu wykorzystując jego pewną naiwność że jego racja zwycięzy. Nie sądzę żeby był autentycznym oszustem podatkowym, nie wierzę w to.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 29 kwie 2010, 16:55

ann_in_grace pisze:KAAN, chcialam tylko przypomniec, ze z wysokiego swiecznika spada sie z wiekszym hukiem. Wielu nie chcialo uwierzyc, ze Ted Haggard robil to, co robil - taki "wspanialy" pastor, taki megachurch, a tak sie z hukiem rozpadlo... Nie pokladajmy ufnosci w ludziach.
Nie chciałem żeby zabrzmiało tak, że pokładam ufność w ludziach, ale nie jestem przekonany że wszystko w sprawie Hovinda jest jasne i kopanie leżącego uważam nie na miejscu. Nie znam sprawy Teda Haggarda, co narozrabiał?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 29 kwie 2010, 19:04

ann_in_grace pisze:
KAAN pisze:
ann_in_grace pisze:KAAN, chcialam tylko przypomniec, ze z wysokiego swiecznika spada sie z wiekszym hukiem. Wielu nie chcialo uwierzyc, ze Ted Haggard robil to, co robil - taki "wspanialy" pastor, taki megachurch, a tak sie z hukiem rozpadlo... Nie pokladajmy ufnosci w ludziach.
Nie chciałem żeby zabrzmiało tak, że pokładam ufność w ludziach, ale nie jestem przekonany że wszystko w sprawie Hovinda jest jasne i kopanie leżącego uważam nie na miejscu. Nie znam sprawy Teda Haggarda, co narozrabiał?
Cudzolostwo z mezczyzna...
Uuuuu, paskudnie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Antropologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości