Strona 1 z 1

Ochrona środowiska a protestantyzm

: 20 paź 2017, 18:49
autor: Terebint
Chodzi mi przede wszystkim o jeden z najbrutalniejszych odłamów protestantyzmu - kalwinizm ale może być też opinia innych ruchów religijnych.

Czy są dostępne jakieś prace naukowe bądź teologiczne, które uzasadniają dalszą dziką eksploatację naszej planety? Dlaczego uważacie, że nie powinno się ochraniać naszego środowiska? Czy za uzasadnienie służy tylko ten jeden fragment z księgi Rodzaju (1:28) czy też są jeszcze jakieś inne?
Proszę o odesłanie do jakichś prac i książek.

Re: Ochrona środowiska a protestantyzm

: 10 kwie 2018, 15:40
autor: Sanjuanito
Podany fragment nie uzasadnia dzikiej eksploatacji naszej planety. Kiedyś odpowiemy przed Panem Bogiem za to co zrobiliśmy z naszą planetą.

Re: Ochrona środowiska a protestantyzm

: 21 kwie 2018, 16:02
autor: Terebint
Zgadzam się z Tobą ale większość protestantów raczej nie.

Re: Ochrona środowiska a protestantyzm

: 22 kwie 2018, 20:14
autor: magda
Dlatego ze my czekamy na rychłe przyjscie Jezusa i nowy świat , nową ziemie wiec stary świat cały jest zły i nie naprawi się go , każda taka próba skazana jest na niepowodzenie , chrześcijan jest niewielu i ich zadaniem nie jest ratowalie lasów czy innej tam przyrody a ratowanie ludzi . Świat już długo nie potrwa wiec trzeba teraz jak najwiecej osób nawracac a nie myśleć o lasach w Brazulii czy innych rzeczach drugorzędnych , bo co z tego ze uratujesz na krótki czas jaki las jeśl cała planeta ma spłonąć , my czekamy na nową ziemię i zajmyjemy się pomaganiem ludziom być zbawionym i żeby zyli na tej nowej ziemi. To po prostu nie jest rola dla chrześcijan , nie mamy niszczyc ale też nie wchodzimy w role ratowania starego upadłego swiata.

pytania pomoc randka