Szkoły prorockie

Wolne przemyślenia na temat Chrześcijaństwa i nie tylko ....
rudzielec
Posty: 428
Rejestracja: 07 kwie 2010, 23:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: rudzielec » 02 lip 2010, 15:20

Aha.a te "wspaniale cwiczenia " na aktywowanie sfery proroczej to ze skryptu szkoly "Akademia Zdobywcow" ,ktora ksztalci nasza zielonoswiatkowa mlodziez :-|


z bojaźnią i z drżeniem zbawienie swoje sprawujcie
http://www.razemdlaewangelii.pl/home
Awatar użytkownika
hungry
Posty: 688
Rejestracja: 05 maja 2010, 07:36
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: hungry » 31 lip 2010, 12:55

Norbi pisze:
aska pisze:Czy obiło się to komuś o uszy?

Obiło, obiło i nie tylko o uszy ;)
Uważam, że jest to pomysł chory już z założenia.
Jak można się "nauczyć" czegoś, co jest darem od Boga :-/

A nie można się uczyć od innych używać dary Boga?
Wszystko już wiesz co i kiedy należy w kościele używać?
Norbi pisze:Generalnie cały problem polega na tym, że udział w tej "szkole" biorą osoby, które przeważnie nie mają daru prorokowania.

A to może proszę pozostaw może ocenie Boga, zborowi i starszym w którym prorokują te osoby (I List do Koryntian 14:29-32)
Norbi pisze:
Hmm... tak sobie kiedyś pomyślałem, że jakby powrócić do staro-testamentowych zasad postępowania z proroctwami, które się nie spełniają i/lub odciągają od Boga to może by problem po jakimś czasie sam ustąpił (tak sobie tylko żartuję ;) )

To była w sumie dobra zasada. Prorok jak saper-- może pomylić się tylko raz ;)

Już zbieraj kamyczki na takie osoby skoro Ci się podoba starotestamentowy sposób. ;)
aska pisze:w ST nie było wylania Ducha który dziś rozdziela swoje dary jak chce i raczej nie ma "potrzeby" aby takowych produkować :-/
natomiast w St było tp powszechne że istnieli prorocy Pańscy ze szczególnym namaszczeniem i byli nie raz jedynymi ustami Boga.
taki był ich czas, tak jak kapłaństwo należało do wybranej sfery a dziś należy do nas :-D
nauki ludzkie lubią się wkradać w ładnych strojach, nie?

aska pisze:
chrześcijanin pisze:jak zatem definiujesz to: 1 Sam. 10:9-13

nie było wylania Ducha, nastąpilo to w Zielone Swiątki, wcześniej Duch ogarnial pojedyncze osoby,namaszczał do pewnego dzieła, ale niegdy nie był tak powszechny jak w NT.

aska pisze:
Lash pisze:- nie było zamieszkiwania Ducha w ludziach ....

nie było powszechne, czyli nie było wylania takiego jak w NT. :)

Dokładnie tak aska. Amen.
fantomik pisze:
Lash pisze:[...]- nie było zamieszkiwania Ducha w ludziach ....

Uważam, że jest to temat problematyczny, gdyż np.:
Ps. 51:11-15 (BW)
11. Zakryj oblicze swoje przed grzechami moimi I zgładź wszystkie winy moje.
12. Serce czyste stwórz we mnie, o Boże, A ducha prawego odnów we mnie!
13. Nie odrzucaj mnie od oblicza swego I nie odbieraj mi swego Ducha świętego!
14. Przywróć mi radość z wybawienia twego I wesprzyj mnie duchem ochoczym!
15. Przestępców będę nauczał dróg twoich, I grzesznicy nawrócą się do ciebie.
oraz:
Rzym. 8:9 (BW)
9. Ale wy nie jesteście w ciele, lecz w Duchu,jeśli tylko Duch Boży mieszka w was. Jeśli zaś kto nie ma Ducha Chrystusowego, ten nie jest jego.
...wszak Duch Święty nas w tym wspiera, zapieczętowani jesteśmy Duchem Świętym itd...

fantomik pisze:
Lash pisze:[...]Psalm potwierdza ze w ST mozna było starcicć namaszczemie Duchem... Tak odbieram tą prośbe...

To już w tekst wczytujesz ;) Jakby to było w pełni uprawnione w interpretacji to musisz też stwierdzić, że Bóg jak najbardziej może usunąć czyjeś imię z księgi żywota -- sposób dedukcji jest identyczny.)

fantomik pisze:
Lash pisze:[...]Nie wydaje mi sie
W ST Dawid modli sie o cos - nie rób mi tego Boze zakladam ze ma taka swidomosc ze tak sie moze stac.
W NT mamy obietnice Boga - nie wymaze
Dla mnie to dwie rozne formy wypowiedzi.

Ani jedna ani druga nie wskazuje na to, że wymaże. Nigdy samemu nie miałeś obaw, że jednak "wypadłeś z Łaski" (permanentnie)? Według mnie ten fragment z modlitwy Dawida nie wskazuje na to. Jakby każdego tak słowa brać za prawdę to i przyjaciół Hioba można by uznać, że całą prawdę o Bogu mówią.
f.

Słuszną kwestię zauważyłeś fantomik
makabi pisze:na czele tej słuzby stoi kobieta, której mąż wykosił wszystich starszych i pastorów, którzy się z nim nie zgadzali. Dzięki niemu zbór przeszedł przez wszystkie mozliwe zwiedzenia- Toronto, wstawienników, proroków, ruch wiary itd.
Do dzis pamiętam niespełnione proroctwa.Jednym słowem Kościół Zielonoświatkowy idzie w złym kierunku. :evil:

Czemu mówisz o KZ? Czy KZ ma coś wspólnego ze wspomnianym przez Ciebie zwiedzeniem z Toronto?
Proszę, nie uogólniajmy może ok? Każdy zbór w KZ jest jednak inny.
Wszystkich zbyt łatwo krytykujących usługiwanie darem proroczym w kościele zachęcam do dokładnego przeanalizowania w biblii tego szerokiego jednak tematu zarówno w Starym jak i w Nowym Testamencie. Głównie jednak polecam szperanie w Nowym Testamencie. Szukajmy a znajdziemy odpowiedź.
A dla dociekliwych bardziej w tzw. "sferze" proroczej, jak posługiwać w darze proroczym polecam sporo mądrych rzeczy, które napisał pewien usługujący tym darem w kościołach brytyjskich bodajże, Graham Cooke - "Rozwijanie daru proroczego".


"Oto idą dni - mówi Wszechmogący Pan - że ześlę głód na ziemię, nie głód chleba ani pragnienie wody, lecz słuchania słów Pana." Amos. 8:11 (BW)
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 31 lip 2010, 19:40

hungry pisze:[...]

Cześć hungry, jak Ci leci? :-D


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 31 lip 2010, 20:12

hungry pisze:A dla dociekliwych bardziej w tzw. "sferze" proroczej, jak posługiwać w darze proroczym polecam sporo mądrych rzeczy, które napisał pewien usługujący tym darem w kościołach brytyjskich ....
Ja nie polecam, prorokowanie nie jest darem na dzisiaj, to co jest to potężne zwiedzenie jak niektórzy zauważyli, fałszywe prorkowanie które pociąga za sobą przekleństwo. Jest też źródłem większości herezji nowożytnego chrześcijaństwa.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
hungry
Posty: 688
Rejestracja: 05 maja 2010, 07:36
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: hungry » 31 lip 2010, 22:41

KAAN, co jest zwiedzeniem? Prosiłem przecież aby nie uogólniać, no fakt nie Ciebie prosiłem. ;) No to najlepiej wylać dziecko z kąpielą i zakazać prorokowania, a Ducha Świętego zamknąć w "tabernakulum", cokolwiek robi zabronić mu. Oj coś podobnego próbowali zrobić z Jezusem (Ewangelia św. Marka 3:21-23). Dziś pewnie Jezusa zamknęli by w psychiatryku, bo pluł i mazał błotem oczy ślepych, uzdrawiał w szabat ("niestandardowo"). Brawo dalej tak kościele to "zajdziemy" tam gdzie Paweł pragnął ( List do Efezjan 4:8-13 ). Żenada :oops:

Norbi pisze:
hungry pisze:[...]

Cześć hungry, jak Ci leci? :-D

Siemanko, wróciłem z urlopu. :)


"Oto idą dni - mówi Wszechmogący Pan - że ześlę głód na ziemię, nie głód chleba ani pragnienie wody, lecz słuchania słów Pana." Amos. 8:11 (BW)
Awatar użytkownika
aska
Posty: 1618
Rejestracja: 01 kwie 2008, 22:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: aska » 02 sie 2010, 08:31

KAAN pisze:
hungry pisze:A dla dociekliwych bardziej w tzw. "sferze" proroczej, jak posługiwać w darze proroczym polecam sporo mądrych rzeczy, które napisał pewien usługujący tym darem w kościołach brytyjskich ....
Ja nie polecam, prorokowanie nie jest darem na dzisiaj, to co jest to potężne zwiedzenie jak niektórzy zauważyli, fałszywe prorkowanie które pociąga za sobą przekleństwo. Jest też źródłem większości herezji nowożytnego chrześcijaństwa.


ogólnie zgadzam się z KAAnem. niestety ostatnio odczułam na własnej skórze, że ludzie którzy myślą, że prorokują czy mają objawienie sprawiają zamęt i straszną wyrwę w umyśle i w emocjach tego - do kogo wypowiadają owe "objawienia"
W pewien sposób Pismo jest już zamknięte i choć Pan jest na wieki ten sam, to jednak łatwo przychodzi cynizm w uprawianiu "proroctw".


Kościół nie tak bardzo Zielonoświątkowy
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 02 sie 2010, 09:30

hungry pisze:
aska pisze:
Lash pisze:- nie było zamieszkiwania Ducha w ludziach ....

nie było powszechne, czyli nie było wylania takiego jak w NT. :)

Dokładnie tak aska. Amen.
fantomik pisze:
Lash pisze:[...]- nie było zamieszkiwania Ducha w ludziach ....

Uważam, że jest to temat problematyczny, gdyż np.:
Ps. 51:11-15 (BW)
11. Zakryj oblicze swoje przed grzechami moimi I zgładź wszystkie winy moje.
12. Serce czyste stwórz we mnie, o Boże, A ducha prawego odnów we mnie!
13. Nie odrzucaj mnie od oblicza swego I nie odbieraj mi swego Ducha świętego!
14. Przywróć mi radość z wybawienia twego I wesprzyj mnie duchem ochoczym!
15. Przestępców będę nauczał dróg twoich, I grzesznicy nawrócą się do ciebie.
oraz:
Rzym. 8:9 (BW)
9. Ale wy nie jesteście w ciele, lecz w Duchu,jeśli tylko Duch Boży mieszka w was. Jeśli zaś kto nie ma Ducha Chrystusowego, ten nie jest jego.
...wszak Duch Święty nas w tym wspiera, zapieczętowani jesteśmy Duchem Świętym itd...



Nie jest tak jak napisaęłś hungry.
Duch Święty nie był Dany przez zmartwychwstaniem Jezusa.
Jezus sam to stwierdził.

Duch Św był nad ludzmi ale niegdy nie mieszkał w ludziach. Nigdy nie miał mieszkania w konretnym człowieku. Świątynia Jerozolimska jeszcze stała a świątynia serc kośicoł - jeszcze nie powstała.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 02 sie 2010, 09:33

aska pisze:
KAAN pisze:
hungry pisze:A dla dociekliwych bardziej w tzw. "sferze" proroczej, jak posługiwać w darze proroczym polecam sporo mądrych rzeczy, które napisał pewien usługujący tym darem w kościołach brytyjskich ....
Ja nie polecam, prorokowanie nie jest darem na dzisiaj, to co jest to potężne zwiedzenie jak niektórzy zauważyli, fałszywe prorkowanie które pociąga za sobą przekleństwo. Jest też źródłem większości herezji nowożytnego chrześcijaństwa.


ogólnie zgadzam się z KAAnem. niestety ostatnio odczułam na własnej skórze, że ludzie którzy myślą, że prorokują czy mają objawienie sprawiają zamęt i straszną wyrwę w umyśle i w emocjach tego - do kogo wypowiadają owe "objawienia"
W pewien sposób Pismo jest już zamknięte i choć Pan jest na wieki ten sam, to jednak łatwo przychodzi cynizm w uprawianiu "proroctw".
A nauczanie jest poteżnym narzedziem zwiedzenia przez wszystkie wieki ;)
Bo nauczyciele zwodzili wielu :(
to nie jest argument.

Zauważ że nawet jak twierdzi Eliasz teologia adwentystów to zwiedzenie nauczycileksie a nie prorockie :(

Prorokowanie może być złe albo dobre.
Z racji tego że dar proroctwa JEST BARDZO MAŁO WERYFIKOWALNY w mowmencie wypowiadania proroctwa to następuje sporo nadużyć i kontrowerasji.

Równie dobrze mozna by zanegować pasterstwo Bowiem wielu mysli że jest pasterzami a faktycznie rani i meczy stado :(


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
aska
Posty: 1618
Rejestracja: 01 kwie 2008, 22:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: aska » 02 sie 2010, 09:47

to nie jest argument.


jest lashu, jest. właśnie dlatego że często jest nieweryfikowalne, bo jeśli proroctwo się nie spełnia,lub objawienie to wymówek jest wiele, natomiast konsekwencje wyciągane słabe i w zasadzie ich nie ma.

wiesz, z tym pasterstwem jest podobnie - masz rację, tylko ja widzę bardzo głodnych chrześcijan, którzy nie są karmieni i to jest źródło kłopotów - bo jak rozróżnić fałszywą naukę jeśli nie ma solidnych podstaw do osądzenia takich. ludzie chcą doznań i emocji i łatwo jest na nich manipulować.


Kościół nie tak bardzo Zielonoświątkowy
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 02 sie 2010, 10:44

aska pisze:
to nie jest argument.


jest lashu, jest. właśnie dlatego że często jest nieweryfikowalne, bo jeśli proroctwo się nie spełnia,lub objawienie to wymówek jest wiele, natomiast konsekwencje wyciągane słabe i w zasadzie ich nie ma.

wiesz, z tym pasterstwem jest podobnie - masz rację, tylko ja widzę bardzo głodnych chrześcijan, którzy nie są karmieni i to jest źródło kłopotów - bo jak rozróżnić fałszywą naukę jeśli nie ma solidnych podstaw do osądzenia takich. ludzie chcą doznań i emocji i łatwo jest na nich manipulować.
Nie jest argumentem to że dary lub posługi sa źle używane to ich nie ma i nie powinniśmy ich uzywac.

każda posługa była źle używana i przed każdą ostrzega NT
- fałszywi apostołowie
- prococy zwodzący
- błędni ewngeliści
- niszczący pastrze
- kłamliwi nauczyciele.
Sami aposołowie ostrzegali przed każdą z tych posług.
Choć te posługi to ustanowiony bozy środek do budowania kościoła. to diabeł chce niim tez niszczyć kośicoł!


Dlatego czepianie sie proroków bardziej niż nauczucieli jest zwykłą OBNRONA SWOJEGO OBDAROWANIA. bo to głównie nauczyciele bronia nauczycieli i ostrzegają przed prorokami.
ewangelisci byli tepieni przez długi czas. i Chwała Bogu ze kośicoł zroumiał że ewangelista to łaska i dar. dzieki temu wielu zbwionych zostało poprzez posługę wybranych ewngelistów.
Czy dlatego że benny hinn to zły ewangelista to Billy Graham tez jest zły?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
aska
Posty: 1618
Rejestracja: 01 kwie 2008, 22:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: aska » 02 sie 2010, 12:51

Lash pisze:
aska pisze:
to nie jest argument.


jest lashu, jest. właśnie dlatego że często jest nieweryfikowalne, bo jeśli proroctwo się nie spełnia,lub objawienie to wymówek jest wiele, natomiast konsekwencje wyciągane słabe i w zasadzie ich nie ma.

wiesz, z tym pasterstwem jest podobnie - masz rację, tylko ja widzę bardzo głodnych chrześcijan, którzy nie są karmieni i to jest źródło kłopotów - bo jak rozróżnić fałszywą naukę jeśli nie ma solidnych podstaw do osądzenia takich. ludzie chcą doznań i emocji i łatwo jest na nich manipulować.
Nie jest argumentem to że dary lub posługi sa źle używane to ich nie ma i nie powinniśmy ich uzywac.

każda posługa była źle używana i przed każdą ostrzega NT
- fałszywi apostołowie
- prococy zwodzący
- błędni ewngeliści
- niszczący pastrze
- kłamliwi nauczyciele.
Sami aposołowie ostrzegali przed każdą z tych posług.
Choć te posługi to ustanowiony bozy środek do budowania kościoła. to diabeł chce niim tez niszczyć kośicoł!


Dlatego czepianie sie proroków bardziej niż nauczucieli jest zwykłą OBNRONA SWOJEGO OBDAROWANIA. bo to głównie nauczyciele bronia nauczycieli i ostrzegają przed prorokami.
ewangelisci byli tepieni przez długi czas. i Chwała Bogu ze kośicoł zroumiał że ewangelista to łaska i dar. dzieki temu wielu zbwionych zostało poprzez posługę wybranych ewngelistów.
Czy dlatego że benny hinn to zły ewangelista to Billy Graham tez jest zły?



spójrz raczej na mój post wyżej - nie czepiam się i piszę jednocześnie że to iż często nie umiemy rozszyfrować właściwie tego obdarowania bierze się z źródła - nauczania.natomiast fałszywy dar proroctwa jest tak bardzo rozpowszechniony w środowiskach zielonośw.jak w chyba żadnym innym, tutaj jest baardzo podatny grunt.

a czemu wtracasz w to ewangelistów?

akurat ani jeden an idrugi nie należą do moich ulubieńców.


Kościół nie tak bardzo Zielonoświątkowy
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 02 sie 2010, 13:08

Lash pisze:
Dlatego czepianie sie proroków bardziej niż nauczucieli jest zwykłą OBNRONA SWOJEGO OBDAROWANIA. bo to głównie nauczyciele bronia nauczycieli i ostrzegają przed prorokami.


Wcale nie. Pawel wymienia proroctwo, wiedze i jezyki, ktore przemina. Nie wymienia innych darow, bo te nie przemina, az do przyjscia Pana. Inaczej wymienilby wszystkie.
Twierdzac, ze dar proroctwa jest dzisiaj powszechny, otwierasz brame na lawine falszu. Z reszta, nie ty otwierasz, bo "proroctwo" prosperuje calkiem dobrze i zbiera dzwieczne srebrniki, ale takze Bozy gniew. Lepiej pomysl i nie zamykaj sie na taka ewentualnosc, zebys nie miel udzialu w tym procederze przygotowania drogi antychrystowi.


Awatar użytkownika
aska
Posty: 1618
Rejestracja: 01 kwie 2008, 22:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: aska » 02 sie 2010, 13:11

powiedz mi lash, w niebie dostaniesz imię ; kto je zna?


Kościół nie tak bardzo Zielonoświątkowy
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 02 sie 2010, 15:01

aska pisze: spójrz raczej na mój post wyżej - nie czepiam się i piszę jednocześnie że to iż często nie umiemy rozszyfrować właściwie tego obdarowania bierze się z źródła - nauczania.natomiast fałszywy dar proroctwa jest tak bardzo rozpowszechniony w środowiskach zielonośw.jak w chyba żadnym innym, tutaj jest baardzo podatny grunt.

a czemu wtracasz w to ewangelistów?

akurat ani jeden an idrugi nie należą do moich ulubieńców.
A fałszywy dar nauczania jest rozpowszechniony w niejednej wspólnocie która naucza złej teologii!
i nasze rozumy sa bardzo podatnym guntem na to naczanie!

Co do ewangeilstów - to taki sam dar jak prorocy!


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 02 sie 2010, 15:07

jj pisze:
Lash pisze:
Dlatego czepianie sie proroków bardziej niż nauczucieli jest zwykłą OBNRONA SWOJEGO OBDAROWANIA. bo to głównie nauczyciele bronia nauczycieli i ostrzegają przed prorokami.


Wcale nie. Pawel wymienia proroctwo, wiedze i jezyki, ktore przemina. Nie wymienia innych darow, bo te nie przemina, az do przyjscia Pana. Inaczej wymienilby wszystkie.


Mylisz sie
wymienia te dary bo Z NIMI KORYNT MIAL PROBLEM
- proroctwo, języki 1 kor 14,
- wiedza 1 kor 8

Paweł kontrastuje to co czynili źle z tym co jest prawdziwie cenne.
To typowe naczuanie.

Gdy widzisz że twoje córka kłóci sie o bańki mydlane i kopie brata to jej powiesz ze bańka i tak po sekundzie znika i nie ma o co się kłócic bo brata ma sie na stałe!

czy to znaczy że baniek nie wolno robić?
albo że lalki się nie psuja?

Nie poprostu ukazujesz w kontekscie problemu to co istotne

jj pisze: Twierdzac, ze dar proroctwa jest dzisiaj powszechny, otwierasz brame na lawine falszu.


Tak samo jak nauczanie!
czy wierzysz ze są nauczuciele w kosciele?

jj pisze:Z reszta, nie ty otwierasz, bo "proroctwo" prosperuje calkiem dobrze i zbiera dzwieczne srebrniki, ale takze Bozy gniew. Lepiej pomysl i nie zamykaj sie na taka ewentualnosc, zebys nie miel udzialu w tym procederze przygotowania drogi antychrystowi.


Cóż droga jest szeroko przygotowana dla niego i nie stanie sie nic - dopóki nie zejdzie TEN który go powstrzymuje. A gdy mój Pan zejdzie mu z drogi - na jakiś czas - to mam trwać w wierze a nie martwić sie czy byłem czescią czy nie tego co Pan przygotował jako sąd. ja wiem że Chrystus gdy zejdzie z drogi Antychrystowi to nic go nie powtsrzyma MÓJ PAN JEZUS wie kiedy wejdzie zły na świat.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „ Psychologia, Filozofia i inne....”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości