Pytanie

Wolne przemyślenia na temat Chrześcijaństwa i nie tylko ....
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 05 gru 2010, 17:03

mendrek pisze:A teraz taka mała filozofia :-D
Człowiek silnie uzalezniony od narkotyków nawrócił sie ale ciezko mu jest wyjsc z nałogu.
Modli sie prosi Pana ale to nadal silniejsze od niego.
Co złego wtym ze pójdzie na odwyk?Pracują tam psychologowie którzy stosuja pewne metody jedne skuteczne drugie mniej jednak wszystkie opieraja sie na filozofi czy tez psychologi.Moze taki własnie odwyk pobyt w ośrodku jest własnie odpowiedzią Pana na prośbe uzaleznionego.
Czy tez ma sie modlić i czekać na cud?
Cudem moze byc to ze wogóle tam poszedł,ze jakas nowatorska technika oparta na filozofi jakiekigoś Profesora nie profesora zadziała i pomogła mu wyjsc z nałogu.
A to wszystko za sprawa Pana.

ośrodek min dlatego jest dobrym wyjsciem ponieważ na pewien czas oddziela uzależnionego od jego starego srodowiska w którym zył i brał.
pobyt w takim miejscu jest o tyle bezcenny o ile człowiek pozwoli sobie na to by (mając za darmo wikt dach nad głowa i opierunek) spojrzeć na swoje zycie z dystansu zrobic bilans tego życia az w koncu zająć sie sobą oraz relacją z Bogiem. Ta relacja prowadzi do uwolnienia
Joh 8:32 bw i poznacie prawde, a prawda was wyswobodzi.
Joh 14:6 bw Odpowiedzial mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i zywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie.


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 27 maja 2011, 11:49

Soul Winner pisze:Jedynym sposobem na pozbycie sie depresji i innych problemów psychicznych jest uznanie siebie za grzesznika potępionego na piekło, opamiętanie się ze swoich grzechów i uwierzenie Jezusowi Chrystusowi. Psychologia jest natomiast niezwykle zwodniczym narzędziem Szatana, który posługują się nią odciąga wielu ludzi od nawrócenia się.

Zwolnić wszystkich lekarzy i do modlitwy marsz.Jezus uleczy z wszystkiego natychmiast jak wypowiesz "czarodziejską" formułkę, że zawierzasz Mu swoje życie. :]


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 27 maja 2011, 19:40

kontousunięte1 pisze:Zwolnić wszystkich lekarzy i do modlitwy marsz.


U mnie to jakoś zadziałało :)

kontousunięte1 pisze:Jezus uleczy z wszystkiego natychmiast


To chyba oczywiste :D

kontousunięte1 pisze:jak wypowiesz "czarodziejską" formułkę, że zawierzasz Mu swoje życie.


Powodzenia. znalem już takich, którzy wypowiadali czarodziejskie formułki. Teraz siedzą w Toronto Blessing i boją się zasypiać.


Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 08 cze 2011, 16:28

fantomik pisze:I jeszcze taka ogólna moja uwaga -- z "Biblią w ręku" bardzo łatwo jest otwarcie potępiać tak naprawdę wszystko co możemy obserwować na tym świecie, posiłkując się autorytetem Pisma Świętego. I nie powiem, ale mnie osobiście Zły często ku temu kusi. Ale należy przede wszystkim pamiętać, że otrzymaliśmy Ducha Mocy, Miłości i Trzeźwego Myślenia (nie znalazłem nic o Duchu "Kamienowania za Sprawiedliwość", co niestety wiele wypowiedzi na forum przypomina ). Nawet jeśli się ktoś ze mną nie zgadza, co do opinii wyrażonych w tym lub innych postach, to proszę, jako Brat, przemyśleć choć tą jedną małą uwagę.
bardzo dobra uwaga, rozmyslam nad nia.


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.
(Gal.2,20)
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 08 cze 2011, 18:31

Oja, w 2008 napisałem "relację z Panem", ależ ze mnie hipokryta! :/ Czas się z tego nawrócić...


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 08 cze 2011, 20:01

Niech niektorzy porozmyslaja jednak... bo tu slowa pisnac nie wolno, ze cos jest niewlasciwe, czy jest grzechem, bo zaraz sie wrzask az do nieba podnosi i sie sypie grad kamieni od legalistow, faryzeuszy, fanatykow, oskarzycieli braci, religioznikow i co najgorsze.... bo im "wolnosc w Panu" odbieraja... bo dla nich "wszystek je czyste"...


http://chlebznieba.pl/

zapraszam tu =>

https://wiarabiblijna.fora.pl/
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 08 cze 2011, 20:22

Nie mozna po 15 min.poprawic...

*...i sie sypie grad kamieni i wyzwiska od legalistow, faryzeuszy, fanatykow, oskarzycieli braci, religioznikow i co najgorsze.... bo im "wolnosc w Panu" odbieraja... bo dla nich "wszystek je czyste"...[/quote]


http://chlebznieba.pl/

zapraszam tu =>

https://wiarabiblijna.fora.pl/
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 09 cze 2011, 11:52

fantomik pisze:Oja, w 2008 napisałem "relację z Panem", ależ ze mnie hipokryta! :/ Czas się z tego nawrócić...
o ja ;)
nie zauważyłem
juz szykuje kamienie :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 09 cze 2011, 16:39

Lash pisze:juz szykuje kamienie


Obrazek


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 10 cze 2011, 09:43



(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: św.tomek » 11 cze 2011, 09:58

Soul Winner pisze:Myślę, że nie ma potrzeby mówienia o filozofii bo chyba każdy jest świadom, że jest to czysty ateizm i pogaństwo.

Chciałbym jednak zwrócić uwagę na zwodniczość psychologii. Tego wielu chrześcijan może nie wiedzieć - NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK psychologia chrześcijańska.


hehehe
Twoja deklaracja: "filozofia to czysty ateizm i pogaństwo" - to jest deklaracja czysto filozoficzna :D

z filozofią i psychologią jest tak, jak z pogodą - ZAWSZE jakaś jest
może być brzydka, ładna, przyjemna, dokuczliwa - ale zawsze jest

filozofii nie ma tylko ten, kto jest pozbawiony jakiejolwiek refleksji powyżej poziomu: "najeść się, wyspać, wypić i zapalić"
większośc uprawia filozofię czysto intuicyjnie, nie zdając sobie z tego sprawy - tak jak pan Jourdain ze sztuki Moliera "Mieszczain szlachcicem", który nie wiedział że mówi prozą

identycznie jest z psychologią - tylko ten, kto ma w nosie innych, nie zważa na ich uczucia, ich sposób rozumowania, ich rakcje w różnych sytuacjach itd. - tylko taki odrażający typek nie uprawia żadnej psychologii

jedno i drugie - psychologia i filozofia - mogą być zgodne z przesałniem biblijnym lub z nim niezgodne
ponadto spora część stwierdzeń filozofii lub psychologgi wogóle się nie wiąże z tym, o czym mówi Biblia
a u podstaw psychologii leży przede wszytkim obiektywny opis funkcjonowania naszych umysów i emocji


Soul Winner pisze:Biblia mówi wyraźnie, że wszystkie problemy mentalne biorą się z GRZECHU.


przedstaw cytaty


Soul Winner pisze:Jedynym sposobem na pozbycie sie depresji i innych problemów psychicznych jest uznanie siebie za grzesznika potępionego na piekło, opamiętanie się ze swoich grzechów i uwierzenie Jezusowi Chrystusowi.


psychologia i filozofia którśą tutaj uprawiasz jest naiwnie idealistyczna


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 11 cze 2011, 13:29

Soul Winner pisze:Myślę, że nie ma potrzeby mówienia o filozofii bo chyba każdy jest świadom, że jest to czysty ateizm i pogaństwo.

Chciałbym jednak zwrócić uwagę na zwodniczość psychologii. Tego wielu chrześcijan może nie wiedzieć - NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK psychologia chrześcijańska. Biblia mówi wyraźnie, że wszystkie problemy mentalne biorą się z GRZECHU. Co psycholog może powiedzieć? Będzie on wmawiał pacjentowi, że jest kimś wartościowym.

Biblia natomiast mówi: "Wszyscy jesteśmy jak nieczysta rzecz, a cała nasza sprawiedliwość jest jak splugawione szmaty." (Iz 64:5)

Jedynym sposobem na pozbycie sie depresji i innych problemów psychicznych jest uznanie siebie za grzesznika potępionego na piekło, opamiętanie się ze swoich grzechów i uwierzenie Jezusowi Chrystusowi. Psychologia jest natomiast niezwykle zwodniczym narzędziem Szatana, który posługują się nią odciąga wielu ludzi od nawrócenia się.

Wprawdzie nigdy nie korzystałam z porad psychologa osobiście,ale nie widzę w tym nic diabolicznego. Można uznać swój grzech, to jedno, ale można też mieć problemy emocjonalne, życiowe, które nie biorą się z kapelusza, ale często z traumatycznych przeżyć. Po to uczy się psycholog, aby pomóc dotrzeć do sedna.Ma wzorce i metody.
Ponadto jak mogę kochać ludzi, Boga skoro jestem uwikłana w swoje problemy i np.nie lubię i nie akceptuję siebie.
Wmawianie przez religię,że wszystko jest grzechem /psychologia,psychiatria,filozofia/ i pochodzi od diabła to jakieś totalne nieporozumienie i ciasnota umysłu.
Pan Jezus nigdy nie kazał być bezmyślnym,kazał szukać pomocy i sam pomagał.
Równie dobrze wszystkich lekarzy mozna uznać szarlatanów,bo grzebią w mózgu, w ciele itd.Nie mam zamiaru zachęcać nikogo do uprawiania jakichś sekciarskich praktyk, ale nie widzę nic złego do zwrócenia się do psychologa jako lekarza jeśli jest taka potrzeba.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 11 cze 2011, 13:47

Emanuel M. pisze:Baczcie, aby was kto nie sprowadził na manowce filozofią i czczym urojeniem, opartym na podaniach ludzkich i na żywiołach świata, a nie na Chrystusie (Kol 2:8)

Czytając list do Kolosan ten właśnie cytat skojarzył mi się, aby unikać Tracycji w zrozumieniu Krk.Dodałabym jeszcze katechizmowe zakazy,nakazy /patrzKol.2:20-23/.


Awatar użytkownika
towarzysz
Posty: 452
Rejestracja: 18 sty 2008, 23:34
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: towarzysz » 14 cze 2011, 12:59

chrześcijańswo a filozofia?
pierwsze interpretacje bazowały w znaczyn stopniu na filozofii greckiej, w szczególności na Platonie. Później mamy oczywiście nurt bardziej oświeceniowy, Kartezjusza, który Boga jednak wcale nie chciał udowadniać, Pascala, który religie sprowadzał do rachunku prawdopodobieństwa ;), mamy wielu filozofów pragnących wprowadzić religię ogólną, dla wszystkich np. Giordana Bruno.
Kant stworzył etykę świecką zbudowaną na etyce protestanckiej, Kalwina także zaliczamy do filozofów, nie tylko zaś do teologów.
Współcześnie mamy Hellera, który w naukowy sposób udowadnia istnienie Boga, zajmuje się on głównie filozofią przyrody- gdybyś chciała podrzucę informacje.
Mamy tez Hawkinga, który przez flozofię przyrody mówi, że Bóg gdzieś musi istnieć.
Oczywiście istnieje cały ruch filozofii religii , ale jest on raczej marginezowany.
Ja skupiłabym się na fil. przyrody :)

Pozdrawiam



Wróć do „ Psychologia, Filozofia i inne....”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości