Czy da się wyleczyć homoseksualizm?

Wolne przemyślenia na temat Chrześcijaństwa i nie tylko ....
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 26 sie 2012, 17:47

Cosmo pisze:Szczerze jestem poważnie wprowadzony w stan wrzenia krwi.
Jak nie macie nic mądrego do powiedzenia to się najlepiej nie odzwywajcie.

No tak, wybacz, specjalisto, zapomniałem, że jestem na forum ekspertów od homoseksualizmu i wypowiadają się tu tylko Ci, którzy znają się na rzeczy...

Naprawdę nie widać, że moje posty w tym temacie zawierają pytajniki i są w tonie "spokojnym" i - jeśli ktoś mnie przekona - chętnie zmienię zdanie?

Poza tym - uczmy się spokojnej dyskusji, nawet gdy ktoś gada bzdury jakich mało. Krzyki i pisanie o wrzeniu krwi niedobrze akurat świadczy o temperamencie ;].

Czlowiek grzeszy zawsze, a twierdzenie że homoseksualizm to nie grzech - dopóki "nie pożąda" - w ogóle twierdzenie że cokolwiek może być grzechem lub nie w zależności od konfiguracjach temu towarzyszących - to jakieś baśnie których źródło jest w ludzkiej wrodzonej uczynkowości, a nie oparte na Chrystusie.

Jasne, że człowiek cały czas grzeszy. I te grzechy mamy Bogu i sobie nawzajem wyznawać. A więc wyznajesz, że zjadłeś obiad, bo to też jest grzech?

W takim razie mogę nie grzeszyć - propagując takie fatalne obrzydliwości, że człowiek może w jakiś sposób kontrolować co popełnia jest grzechem a co nie, twierdzicie że możliwym dla człowieka jest być bez grzechu - bo jeżeli coś może nie być grzechem - to twierdzicie że mogę być bez grzechu.

Nic takiego nie sugerowałem i się z tym nie zgadzam.

"Och masz zły uczynek", takie wyliczanki w złe uczynki oparte na wrodzonej ludzkiej uczynkowości.

To samo zarzuciłem komuś innemu w innym wątku, więc nie, nie robię takich wyliczanek.

Uznajcie że homoseksualista odkrywając w sobie zainteresowanie tą samą płcią odkrywa w sobie grzech - i nic tego nie zmieni - czy poząda, czy uprawia seks z osobami tej samej płci, czy nie robi nic - jest to grzech.

Małgorzata pisze:W Piśmie wyraźnie mówi, ze homoseksualizm jest grzechem.

Poproszę o współrzędne fragmentu o tym mówiącego, to nie będę miał wątpliwości, że tak właśnie jest ;].

Cosmo pisze:Przyznanie do tego, że jesteśmy grzeszni zawsze i wszędzie, że nasze grzechy mogą być nawet wrodzone (i tak wszystkie są), że nie potrafimy nad nimi panować oddaje chwałę Panu Jezusowi który nas od tego zbawia. Paplanina że "wtedy jest grzech, ale jak to, to, i tamto, to nie", że "nie masz złego uczynku/masz grzech" to jakieś nierozumne bajdurzenia.

Zgadzam się.

Proponuję zakończyć to nieprawdopodobne wręcz nieporozumienie w tym temacie i zająć się dyskusją na temat homoseksualizmu wśród osób, które mają na ten temat jakieś pojęcie.
Przepraszam za wzburzenie, ale czasami wręcz po prostu..

Są tu jacyś seksuolodzy? Inni mają zakaz wypowiadania się w tym temacie ;].

Trochę zrozumienia dla niezrozumienia innych ludzi. Nie twierdzę, że wszystko wiem, a właśnie wręcz przeciwnie - pytałem o homoseksualizm w tym temacie, bo nie wiem nic.


Awatar użytkownika
Lu-Ke
Posty: 116
Rejestracja: 18 kwie 2012, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lu-Ke » 29 sie 2012, 17:21

Homoseksualizm to demon. Jak go wywalisz w imeniu Jezusa, to odejda odczucia, mysli i uczucia... psychologia i rozumowanie tu nie pomoga!

Pedzie powinny obejrzec:

http://www.youtube.com/watch?v=aoWVXP5A ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=cKo1Yffsmyc



:kijemgo:

Wylaz pedzio z niego, w imieniu Jezusa! Przeklinam cie zboczony duchu i nakazuje ci uschnac i wyrzucic sie w morze!


Lu
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 29 sie 2012, 22:22

child of GOD pisze:Już ja znam wasze "wyraźnie" napisane. Podajecie na "dowód" List do Tymoteusza, w którym "na pewno" jest napisane że homoseksualizm jest grzechem. Kiedy się was sprowadzi na ziemię, czyt. obali wasze argumenty, szybko podajecie następny cytat. A kiedy znowu zostajecie bez argumentów, podajecie kolejny cytat. A jak nie skutkuje, sięgacie do Starego Testamentu. Naprawdę, szacowni smakosze konserw, odczepcie się od gejów i zajmijcie się własnymi grzechami :)

Użyję słowa niechęć, żeby nie było, że szachuje słowem nienawiść. Niechęć do Słowa Bożego przebija się przez Twoje wypowiedzi coG... Szkoda, że wolisz zawierzyć swoim przekonaniom, błędnym i prowadzącym do duchowego ubóstwa, aniżeli oprzeć się na Bogu... Twój wybór...


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
SzalonyJogurt
Posty: 252
Rejestracja: 07 kwie 2012, 22:58
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Płock
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: SzalonyJogurt » 29 sie 2012, 22:37

Pedzie powinny obejrzec:

Wylaz pedzio z niego, w imieniu Jezusa! Przeklinam cie zboczony duchu i nakazuje ci uschnac i wyrzucic sie w morze!


Zdecyduj się czy obrażasz grzesznych ludzi czy grzech z którym się męczą. I co ma znaczyć ten emot z kijem? Robisz sobie jakieś jaja czy Ty tak na serio?


Bo nie zaufałem mojemu łukowi ani mój miecz mnie nie ocalił; lecz Ty nas wybawiłeś od wrogów i zawstydziłeś tych, co nas nienawidzą. (Ps 44, 7-8)
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 30 sie 2012, 09:45

Lu-Ke pisze:Homoseksualizm to demon. Jak go wywalisz w imeniu Jezusa, to odejda odczucia, mysli i uczucia... psychologia i rozumowanie tu nie pomoga!

Pedzie powinny obejrzec:

http://www.youtube.com/watch?v=aoWVXP5A ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=cKo1Yffsmyc



:kijemgo:

Wylaz pedzio z niego, w imieniu Jezusa! Przeklinam cie zboczony duchu i nakazuje ci uschnac i wyrzucic sie w morze!
Przeklinanie duchów?.... hmmm :/


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 03 wrz 2012, 23:48

Ptysiek pisze:Mam takie dziwne pytanie do was?czy Bóg kocha osoby homoseksualne i może ich z tego grzechu wyleczyć?czy są jakieś dowody wyleczenia z takiej choroby umysłowej?

może http://forum.protestanci.info/viewtopic.php?t=3063 :)

fauxpas pisze:Grzechem jest sam pociąg do osób tej samej płci? A nie przypadkiem akt seksualny (w Biblii obrzydliwością dla Pana są mężołożnicy - czyli mężczyźni śpiący z innymi mężczyznami)?

Biblia mówi już o samym zapałaniu nawzajem żądzą ku sobie osób tej samej płci i nazywa to grzechem.


Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Kitka » 06 wrz 2012, 18:28

A co z sytauacją, gdy rodzi się ktoś dwupłciowy. Rodzice dokonują wyboru, czy ma być chłopiec, czy dziewczynka. Taka np. dziewczynka (po kuracji) dorasta, a wewnetrznie wciąż jest w sprzeczności ze swoją płcią.....bo błedem było wybranie "opcji" żeńskiej. Czuje pociąg do kobiet.....co wtedy....? Czy to grzech wskutek złego "leczenia"? I czy to leczyć "przywracając" drugą płeć?? :-/


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 07 wrz 2012, 15:31

A ile znasz takich przypadków? Po co hipotetyzować? Czy aby tylko znaleźć "jeden wyjątek" i nim usprawiedliwić grzeszność wszystkiego innego?


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Kitka » 10 wrz 2012, 08:24

Fantomik, forum to nie jest po to, aby ustalić ostateczną prawdę, ale aby porozmawiać.


Nikogo i nic nie chcę usprawiedliwiać. Ale też nie chcę niczego i nikogo sądzić. Widzę jednak, że temat homoseksualizmu wcale nie jest taki prosty i oczywisty, i wszystkich takowo żyjących hura, na wieczne potępienie................jakże nam to łatwo przychodzi.........

Nie hipotetyzuje. Akurat słyszałam o takich dzieciach, gdzie rodzice zmuszeni byli "wybrać" płeć. Nie wiem na kogo wyrastają te dzieci....ale są przypadkiem, który jest trudny w tej tematyce........A hermafrodyci kim są?

W tematyce homoseksualizmu..............byłam na wykładzie z greki (na chrześcijańskiej uczelni), gdzie filolog grecki (wierzący człowiek) rozważał wszystkie miejsca Nowego Testamentu poruszające wątki "homoseksualne". Wg niego przekład na języki inne niż grecki są w tych miejscach dość tendencyjne i nie do końca zgodne znaczeniowo z użytymi w grece słowami. I według niego.......oryginalny tekst grecki nowego testamentu........nie potępia bezpośrednio homoseksualizmu! Zaszokował mnie, wierz mi!


Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 15 wrz 2012, 21:09

Hardi pisze:
fauxpas pisze:Grzechem jest sam pociąg do osób tej samej płci? A nie przypadkiem akt seksualny (w Biblii obrzydliwością dla Pana są mężołożnicy - czyli mężczyźni śpiący z innymi mężczyznami)?

Biblia mówi już o samym zapałaniu nawzajem żądzą ku sobie osób tej samej płci i nazywa to grzechem.

Nie mówię o pożądaniu, bo to grzech i dla osób heteroseksualnych...
Nie pałasz żądzą do osoby innej płci - OK.
Nie pałasz żądzą do osoby tej samej płci - ?


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 16 wrz 2012, 01:26

Co innego być kuszonym, a co innego brnąć w to pokuszenie. Pokus nie da się wyeliminować ale da się zmienić dzięki Duchowi Świętemu naszą odpowiedź na nie. To się tyczy takich i takich osób.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 21 gru 2012, 17:29

Odświeżam temat ponieważ znalazłem bardzo dobry wykład dot. przyczyn homoseksualizmu. (Nie jestem pewien czy ktoś może dawał już tu kiedyś na forum, czy nie).

cz. 1
cz. 2

Naprawdę, nie jestem w stanie zrozumieć jaką ignorancję i ograniczenie trzeba reprezentować, żeby mówić o tym że homoseksualizm jest warunkowany genetycznie. Ale w naszym chorym świecie gdzie zaczyna się pochwalać różne chore dewiacje i zaciera się różnice w rolach poszczególnych osób i płci neutralizując je kompletnie i spłaszczając, co wiąże się też z tym że dla świata nie ma pojęcia dobra i zła i tym że człowiek nie ma powołania, a skoro nie ma grzechu i nie ma dobra i zła, to nie ma też dobrych i złych pragnień/zachowań/decyzji, nie można dostrzec zdrowego, normalnego po ludzku kręgosłupa zależności w życiu społecznym osobistym i biologicznym człowieka w odniesieniu do prawdy przedstawianej w Biblii i wiary w Pana Boga. Dlatego większość współczesnych uczonych nie jest w stanie dotrzec prawdziwych przyczyn homoseksualizmu.


klisiewitz
Posty: 84
Rejestracja: 03 wrz 2012, 00:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: klisiewitz » 29 gru 2012, 20:25

ale nawet jeśli homoseksualizm (a precyzyjniej heterofobia) byłby powodowany genetycznie = to co to zmienia?
przecież z przypadłości genetycznych stara się wyciągać ludzi, także tym ludziom dotkniętym owym zboczeniem jakim jest heterofobia, należy pomagać.


Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 02 sty 2013, 13:45

klisiewitz pisze:(a precyzyjniej heterofobia)

:question:


klisiewitz
Posty: 84
Rejestracja: 03 wrz 2012, 00:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: klisiewitz » 02 sty 2013, 19:37

http://pl.wikipedia.org/wiki/Heterofobia
heterofobia to starsze pojęcie:
Wykazano również, że lesbijki są bardziej heterofobiczne niż geje

Cosmo pisze:
klisiewitz pisze:(a precyzyjniej heterofobia)

:question:


Oczywiście - choć cytat może sugerować inaczej - osobiście nie wierzę w istnienie ani homoseksualistów ani homoseksualistek - są osoby, które udają, że niby mają homoseksualne skłonności - ale to tylko puste deklaracje nie poparte faktycznym stanem

podobnie nie wierzę w istnienie ateistów ani nie wierzę w istnienie ateistek - osoby te, deklarujące homoseksualizm lub ateizm się zgrywają, robią sobie jaja z poważnych rzeczy ale nie ma to poparcia w obserwowalnych faktach - zresztą osobiście nigdy w życiu nie spotkałem ani jednych ani drugich - co też powoduje, że mimo iż znam i rozmawiałem więcej niż z kilkoma tysiącami osób - może nawet kilkunastoma tysiącami - i nie spotkałem ani jednego ani drugiego typu ludzi - że moja niewiara w istnienie jednych lub drugich jest dość silna



Wróć do „ Psychologia, Filozofia i inne....”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości