Czy da się wyleczyć homoseksualizm?

Wolne przemyślenia na temat Chrześcijaństwa i nie tylko ....
Awatar użytkownika
Kameleon
Posty: 6
Rejestracja: 15 sty 2013, 17:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kameleon » 15 sty 2013, 17:37

klisiewitz pisze:http://pl.wikipedia.org/wiki/Heterofobia
heterofobia to starsze pojęcie:
Wykazano również, że lesbijki są bardziej heterofobiczne niż geje

Cosmo pisze:
klisiewitz pisze:(a precyzyjniej heterofobia)

:question:


Oczywiście - choć cytat może sugerować inaczej - osobiście nie wierzę w istnienie ani homoseksualistów ani homoseksualistek - są osoby, które udają, że niby mają homoseksualne skłonności - ale to tylko puste deklaracje nie poparte faktycznym stanem

podobnie nie wierzę w istnienie ateistów ani nie wierzę w istnienie ateistek - osoby te, deklarujące homoseksualizm lub ateizm się zgrywają, robią sobie jaja z poważnych rzeczy ale nie ma to poparcia w obserwowalnych faktach - zresztą osobiście nigdy w życiu nie spotkałem ani jednych ani drugich - co też powoduje, że mimo iż znam i rozmawiałem więcej niż z kilkoma tysiącami osób - może nawet kilkunastoma tysiącami - i nie spotkałem ani jednego ani drugiego typu ludzi - że moja niewiara w istnienie jednych lub drugich jest dość silna

Popieram, homosie to ludzie, którzy jeszcze nie uświadomili sobie, że tak naprawdę są hetero :)


A na drzewach zamiast liści wisieć będą socjaliści
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 08 lut 2013, 00:12

Obrazek


ola7
Posty: 1205
Rejestracja: 31 gru 2012, 08:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ola7 » 19 lut 2013, 23:56

kurcze myślałam że się coś dowiem a tu same przepychanki...
a problem poważny i coraz częściej spotykany... nawet w rodzinie mam..
co do hermafrodytów, znam osobiście jednego, więc fantomikto nie jest takie z kosmosu jak by się zdawało...
Kitka, czy mogłabyś coś więcej o tych wykładach z greki?
chwilami sama nie wiem co myśleć o tym wszystkim..
kazanie które zaproponowała estel niestety już na początku odrzuca jako fałszywe gdyż mówi nieprawdę na temat świata zwierząt.. tam homoseksualizm jest dosyć częsty.. co do roślin, nie zawsze są rozdzielnopłciowe..
nie znaczy że mamy naśladować zwierzęta, ale powinno się mówić prawdę..
Kitka, może masz jakieś notatki z tego wykładu??


Wolność, jest darem od Boga i wyrazem Jego najwyższej Miłości do nas.
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Kitka » 20 lut 2013, 08:56

Olu, notatek nie mam z wykładu. Nie umiem notować po grecku, choć pewnie mogłam chociaż fragmenty z Biblii. Generalnie wykładowca bazował na wszystkich tych wersetach, które my odczytujemy nt. homoseksualizmu. Tłumaczył użyte tam greckie słowa, tłumaczył ich kontekst w tekście, jak i kontekst w tamtejszej kulturze i próbował wykazać brak jednoznaczności sformułowań, że nie można ich odnieść wyłącznie do zachowań homoseksualnych.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 20 lut 2013, 10:09

Kitka pisze:Olu, notatek nie mam z wykładu. Nie umiem notować po grecku, choć pewnie mogłam chociaż fragmenty z Biblii. Generalnie wykładowca bazował na wszystkich tych wersetach, które my odczytujemy nt. homoseksualizmu. Tłumaczył użyte tam greckie słowa, tłumaczył ich kontekst w tekście, jak i kontekst w tamtejszej kulturze i próbował wykazać brak jednoznaczności sformułowań, że nie można ich odnieść wyłącznie do zachowań homoseksualnych.


Kto był tym wykładowcą?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 20 lut 2013, 10:14

kazanie które zaproponowała estel niestety już na początku odrzuca jako fałszywe gdyż mówi nieprawdę na temat świata zwierząt.. tam homoseksualizm jest dosyć częsty.. co do roślin, nie zawsze są rozdzielnopłciowe..

Czy człowiek to zwierzę?
Albo roślina? Że trzeba się uciekać do "porównań z natury" dla argumentu za lub przeciw homo?
Rozdzielnopłciowość lub nie u roślin i zwierząt nie ma nic wspólnego z homoseksualizmem u człowieka. Niektóre rośliny i zwierzęta tak zostały stworzone i tyle.


ola7
Posty: 1205
Rejestracja: 31 gru 2012, 08:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ola7 » 20 lut 2013, 10:20

A przeczytałeś w ogóle to kazanie do którego odsyła estel??
Ja się odnoszę do wypowiedzi tegoż pastora - dokładnie 5 akapit.

estel pisze:poruszany temat:
http://www.ccnz.pl/zbor/i...d=162&Itemid=42

jeśli ktoś podaje za dowód coś co jest oczywistą nieprawdą, to podważa wartość całej wypowiedzi.. to miałam na myśli cosmo
Ostatnio zmieniony 20 lut 2013, 10:22 przez ola7, łącznie zmieniany 2 razy.


Wolność, jest darem od Boga i wyrazem Jego najwyższej Miłości do nas.
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Kitka » 20 lut 2013, 10:21

Lash pisze:
Kitka pisze:Olu, notatek nie mam z wykładu. Nie umiem notować po grecku, choć pewnie mogłam chociaż fragmenty z Biblii. Generalnie wykładowca bazował na wszystkich tych wersetach, które my odczytujemy nt. homoseksualizmu. Tłumaczył użyte tam greckie słowa, tłumaczył ich kontekst w tekście, jak i kontekst w tamtejszej kulturze i próbował wykazać brak jednoznaczności sformułowań, że nie można ich odnieść wyłącznie do zachowań homoseksualnych.


Kto był tym wykładowcą?
ST


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 20 lut 2013, 14:12

Kitka pisze:
Lash pisze:
Kitka pisze:Olu, notatek nie mam z wykładu. Nie umiem notować po grecku, choć pewnie mogłam chociaż fragmenty z Biblii. Generalnie wykładowca bazował na wszystkich tych wersetach, które my odczytujemy nt. homoseksualizmu. Tłumaczył użyte tam greckie słowa, tłumaczył ich kontekst w tekście, jak i kontekst w tamtejszej kulturze i próbował wykazać brak jednoznaczności sformułowań, że nie można ich odnieść wyłącznie do zachowań homoseksualnych.
Kto był tym wykładowcą?
ST
Trudno sie z nim "kopać" ... aczkolwiek jest to możliwe :) wszakże nie raz to robiłem ;)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 21 lut 2013, 10:10

ola7 pisze:A przeczytałeś w ogóle to kazanie do którego odsyła estel??
Ja się odnoszę do wypowiedzi tegoż pastora - dokładnie 5 akapit.

estel pisze:poruszany temat:
http://www.ccnz.pl/zbor/i...d=162&Itemid=42

jeśli ktoś podaje za dowód coś co jest oczywistą nieprawdą, to podważa wartość całej wypowiedzi.. to miałam na myśli cosmo

Ja tutaj nie kieruję nic do ciebie. :-)
Po prostu pisze tak ogólnie... wiem że się odnosiłaś.
Czasem tak piszę niestety... a później ludzie mnie nie rozumieją.. sorry


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 21 lut 2013, 10:23

Hardi pisze:Obrazek

"Gniewny człowiek" Phyllic McGinley

Spotkałam kiedyś przez przypadek
Człowieka wzburzonego nader
Gniewny, zaczepny szedł ulicą,
Postawę przybrał wojowniczą
A w jego ręce, niczym lanca,
tkwił kij z napisem „tolerancja”.

Gdy go spytałam, dokąd zmierza,
Patrząc spode łba odpowiedział:
„Bronię powszechnych, moja pani,
Wolności praw. Nie może za nic
tolerancyjna wskroś osoba
Nietolerancji tolerować”.

„Łotrów, którzy hołdują” – wieścił –
„Z radością całkiem innym treściom
Kiedy napotkam, wówczas z wstrętem
Walę ich moim transparentem
o litość długo prosić nie mogą!”
to mówiąc, tłukł fikcyjnych wrogów.

Uciekłam w strachu, on zaś jeszcze
Pomstując, młócił w krąg powietrze:
„Nietolerancji grzechu strzeż się!”


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 21 lut 2013, 10:56

fantomik pisze:
Hardi pisze:Obrazek

"Gniewny człowiek" Phyllic McGinley

Spotkałam kiedyś przez przypadek
Człowieka wzburzonego nader
Gniewny, zaczepny szedł ulicą,
Postawę przybrał wojowniczą
A w jego ręce, niczym lanca,
tkwił kij z napisem „tolerancja”.

Gdy go spytałam, dokąd zmierza,
Patrząc spode łba odpowiedział:
„Bronię powszechnych, moja pani,
Wolności praw. Nie może za nic
tolerancyjna wskroś osoba
Nietolerancji tolerować”.

„Łotrów, którzy hołdują” – wieścił –
„Z radością całkiem innym treściom
Kiedy napotkam, wówczas z wstrętem
Walę ich moim transparentem
o litość długo prosić nie mogą!”
to mówiąc, tłukł fikcyjnych wrogów.

Uciekłam w strachu, on zaś jeszcze
Pomstując, młócił w krąg powietrze:
„Nietolerancji grzechu strzeż się!”
Lajkuje :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
ola7
Posty: 1205
Rejestracja: 31 gru 2012, 08:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ola7 » 21 lut 2013, 14:01

fantomik pisze:
Hardi pisze:Obrazek

"Gniewny człowiek" Phyllic McGinley

Spotkałam kiedyś przez przypadek
Człowieka wzburzonego nader
Gniewny, zaczepny szedł ulicą,
Postawę przybrał wojowniczą
A w jego ręce, niczym lanca,
tkwił kij z napisem „tolerancja”.

Gdy go spytałam, dokąd zmierza,
Patrząc spode łba odpowiedział:
„Bronię powszechnych, moja pani,
Wolności praw. Nie może za nic
tolerancyjna wskroś osoba
Nietolerancji tolerować”.

„Łotrów, którzy hołdują” – wieścił –
„Z radością całkiem innym treściom
Kiedy napotkam, wówczas z wstrętem
Walę ich moim transparentem
o litość długo prosić nie mogą!”
to mówiąc, tłukł fikcyjnych wrogów.

Uciekłam w strachu, on zaś jeszcze
Pomstując, młócił w krąg powietrze:
„Nietolerancji grzechu strzeż się!”

o kurkaaaa, ktoś nawet napisał wiersz o FORUM PROTESTANCI...
:oops:
proszę to wrzucić do Bezpiecznego Kącika :mrgreen:


Wolność, jest darem od Boga i wyrazem Jego najwyższej Miłości do nas.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 22 lut 2013, 12:50

ola7 pisze:o kurkaaaa, ktoś nawet napisał wiersz o FORUM PROTESTANCI...
My tu nie jesteśmy tolerancyjni (znaczy się piszę za siebie ;)) więc to nie o nas :P


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.

Wróć do „ Psychologia, Filozofia i inne....”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości