Czy Judaszowi zostało wybaczone?

Inne zagadnienia biblijne
wyczekujący
wyznanie: Brak_denominacji
Kontaktowanie:

Czy Judaszowi zostało wybaczone?

Postautor: wyczekujący » 09 wrz 2019, 19:13

Co o tym myślicie, no bo z jednej strony Judasz żałował za to, że wydał Jezusa. Zwrócił srebrniki. Ale z drugiej strony zabił się. Czy Judasz wierzył w Jezusa? Czy żałował za to że wydał człowieka za nic, czy za to że wydał Syna Bożego?

List do Rzymian 1 24-25

Dlatego wydał ich Bóg poprzez pożądania ich serc na łup nieczystości, tak iż dopuszczali się bezczeszczenia własnych ciał. 25 Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen
Awatar użytkownika
chwat
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Kontaktowanie:

Re: Czy Judaszowi zostało wybaczone?

Postautor: chwat » 09 wrz 2019, 20:12

Gdyby wierzył w Jezusa i w odpuszczenie grzechów, to by się nie zabił. Judasz nie miał nadziei. Jego myślenie skończyło się na błędzie, który popełnił. Nie uwierzył w obietnice dobrego Boga, który wybacza nam błędy.

Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)
Awatar użytkownika
KAAN
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 09 wrz 2019, 21:20

wyczekujący pisze:Co o tym myślicie, no bo z jednej strony Judasz żałował za to, że wydał Jezusa. Zwrócił srebrniki. Ale z drugiej strony zabił się. Czy Judasz wierzył w Jezusa? Czy żałował za to że wydał człowieka za nic, czy za to że wydał Syna Bożego?
Judasz jest nazwany w Biblii synem zatracenia, co wskazuje na jego potępienie.

Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Valzer
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Kontaktowanie:

Postautor: Valzer » 09 wrz 2019, 21:27

Jana 17, 12
Gdy byłem z nimi na świecie, ja zachowywałem ich w twoim imieniu. Strzegłem tych, których mi dałeś, i żaden z nich nie zginął prócz syna zatracenia, żeby się wypełniło Pismo.

Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam i na wieki.
Hbr 13, 8

Wróć do „Biblistyka”