Olśnienie Saula, a porwanie do nieba Ap. Pawła.

Inne zagadnienia biblijne
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Olśnienie Saula, a porwanie do nieba Ap. Pawła.

Postautor: KAAN » 24 sie 2021, 22:40

Pokoja pisze:
KAAN pisze:Bełkot to coś co nie zawiera sensownej informacji.

To rozumiem. Mi chodzi o to, abyś podał jakiś prosty przykład w tym, co napisałem, że jak twierdzisz jest bełkotem i uzasadnij to. O to prosiłem.

Przykład bełkotu:
J. 20: 28. Tomasz odpowiadając sam, rzekł: Boże mój! Pan mój!
29. Rzekł mu Jezus: Tomaszu uwierzyłeś, zjawiłem się w widzeniu; błogosławiony nie doświadcza mnie, ponieważ wierzy.
Błogosławiony wierzy, że:

Mat. 28:18. … Jezus …, mówił […]: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi.
Dz. 7: 56. I rzekł: Oto widzę niebiosa otworzone i Syna człowieczego stojącego po prawicy Bożej.

Znaczy to, że dopiero później Chrystus mógł zasiąść po prawicy Bożej, Żyd. 1:13.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 357
Rejestracja: 17 lut 2013, 21:36
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Olśnienie Saula, a porwanie do nieba Ap. Pawła.

Postautor: Pokoja » 25 sie 2021, 17:54

KAAN pisze:
Pokoja pisze:
KAAN pisze:Bełkot to coś co nie zawiera sensownej informacji.

To rozumiem. Mi chodzi o to, abyś podał jakiś prosty przykład w tym, co napisałem, że jak twierdzisz jest bełkotem i uzasadnij to. O to prosiłem.

Przykład bełkotu:
J. 20: 28. Tomasz odpowiadając sam, rzekł: Boże mój! Pan mój!
29. Rzekł mu Jezus: Tomaszu uwierzyłeś, zjawiłem się w widzeniu; błogosławiony nie doświadcza mnie, ponieważ wierzy.
Błogosławiony wierzy, że:

Mat. 28:18. … Jezus …, mówił […]: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi.
Dz. 7: 56. I rzekł: Oto widzę niebiosa otworzone i Syna człowieczego stojącego po prawicy Bożej.

Znaczy to, że dopiero później Chrystus mógł zasiąść po prawicy Bożej, Żyd. 1:13.

Prosiłem o uzasadnienie Twojego zarzutu, że wyrażam bełkot. Sam cytat niczego nie uzasadnia, gdyż jest logiczny i zgodny z J. 12:24.
Ponownie proszę o uzasadnienie zarzutu, gdyż jak dotychczas to tylko bełkoczesz: Fantazje, piramidalne bzdury itp., aż szkada czsu, aby wymieniać pozostałe bełkotanie. Czy Ciebie nie obowiązuje regulamin forum, aby mieć poszanowanie dla dyskusji, mieć kulturę dyskusji przez uzasadnienie zarzutu, a nie stawianie zarzutu, dla zarzutu. Pan Jezus powiedział:
J. 18:23) Odrzekł mu Jezus: Jeżeli źle powiedziałem, udowodnij, że źle, a jeśli dobrze, czemu mnie bijesz?
Mat. 10:25. jeśli gospodarza Belzebubem nazwali, tym bardziej jego domowników!
25:40) A król, odpowiadając, powie im: Zaprawdę powiadam wam, cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych moich braci, mnie uczyniliście. (45) Wtedy im odpowie tymi słowy: Zaprawdę powiadam wam, czegokolwiek nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, i mnie nie uczyniliście.
Proszę o merytorycznie wykazanie, że podany przez Ciebie cytat zawiera bełkot, skoro podałeś cytaty z tłumaczenia
Słowa Bożego.


Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim,...daje wszystkim życie i tchnienie, i wszystko...w nim żyjemy i poruszamy się, i jesteśmy...Z jego bowiem rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); paruzję Chrystusa/1874r., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. Publiczne w chrzcie wodnym wyznanie wiary jest też potwierdzane publicznie darami Ducha Świętego Ojca, gdy zostaje wyznane przez Chrystusa przed aniołami Bożymi, Łuk.12:8,9; Dz.1:4,5; Jan14:26,27; 15:26,27; Łuk.21:24
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Olśnienie Saula, a porwanie do nieba Ap. Pawła.

Postautor: KAAN » 25 sie 2021, 21:35

Pokoja pisze:Prosiłem o uzasadnienie Twojego zarzutu, że wyrażam bełkot.
Podałem ci przykład z twojego pisania. Jak nie rozumiesz to ja nic na to nie poradzę, temat zamykam, szkoda czasu.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 357
Rejestracja: 17 lut 2013, 21:36
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Olśnienie Saula, a porwanie do nieba Ap. Pawła.

Postautor: Pokoja » 25 sie 2021, 23:40

KAAN pisze:
Pokoja pisze:Prosiłem o uzasadnienie Twojego zarzutu, że wyrażam bełkot.
Podałem ci przykład z twojego pisania. Jak nie rozumiesz to ja nic na to nie poradzę, temat zamykam, szkoda czasu.

Sam cytat nie jest uzasadnieniem, dla stawianego zarzutu.
Dziękuje za udział. Może kotoś inny jeszcze zechce zająć stanowisko
Pozdrawiam.


Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim,...daje wszystkim życie i tchnienie, i wszystko...w nim żyjemy i poruszamy się, i jesteśmy...Z jego bowiem rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); paruzję Chrystusa/1874r., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. Publiczne w chrzcie wodnym wyznanie wiary jest też potwierdzane publicznie darami Ducha Świętego Ojca, gdy zostaje wyznane przez Chrystusa przed aniołami Bożymi, Łuk.12:8,9; Dz.1:4,5; Jan14:26,27; 15:26,27; Łuk.21:24

Wróć do „Biblistyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości