7 duchów Bożych

Inne zagadnienia biblijne
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

7 duchów Bożych

Postautor: magda » 02 gru 2013, 15:34

Są wersety w których jest napisane o siedmiu Duchach Bożych. Nie wiem co to oznacza . Czyjest siedem róznych Bozych Duchów Świętych, czy to jeden Duch Świety.

Ap 3:1 bw "A do anioła zboru w Sardes napisz: To mówi Ten, który ma siedem duchów Bożych i siedem gwiazd: Znam uczynki twoje: Masz imię, że żyjesz, a jesteś umarły."


Ap 4:5 bw "A z tronu wychodziły błyskawice i głosy, i grzmoty; przed tronem zaś płonęło siedem ognistych pochodni; jest to siedem duchów Bożych."


Ap 5:6 bw "I widziałem pośrodku między tronem a czterema postaciami i pośród starców stojącego Baranka jakby zabitego, który miał siedem rogów i siedmioro oczu; a to jest siedem duchów Bożych zesłanych na całą ziemię."

Jest też napisane o jednym duchu tu

Ap 19:10 bw "I upadłem mu do nóg, by mu oddać pokłon. A on rzecze do mnie: nie czyń tego! Jam współsługa twój i braci twoich, którzy mają świadectwo Jezusa, Bogu oddaj pokłon! A świadectwem Jezusa jest duch proroctwa."

Duch proroctwa jest wyszczególniony jako świadectwo Jezusa. Może ktoś wie w jakim sensie.

Ale z Pisma wynika że jest jeden tylko Duch

1Kor 12:4 bw "A różne są dary łaski, lecz Duch ten sam."
1Kor 12:7 bw "A w każdym różnie przejawia się Duch ku wspólnemu pożytkowi."

Zastanawiam sie czy my mamy danego tylko jednego Ducha a te inne duchy maja jakieś inne działanie i nie musimy o tymwiedzieć? No niezbyt to rozumiem.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 02 gru 2013, 20:02

magda pisze:Są wersety w których jest napisane o siedmiu Duchach Bożych. Nie wiem co to oznacza

Trudne pytanie...
Może to coś wyjaśni:
W tradycji chrześcijańskiej świecznik siedmioramienny wyobraża siedem darów Ducha Świętego. Prorok Izajasz wylicza owe dary, zapowiadając, że na Mesjaszu "spocznie Duch Pana, Duch mądrości i rozumu, Duch rady i męstwa, Duch wiedzy i pobożności, Duch bojaźni Bożej" (Iz 11, 1-2). W Liście do Sardes czytamy: „Aniołowi Kościoła w Sardes napisz: To mówi Ten, co ma Siedem Duchów Boga…” (Ap 3,1). Jezus prezentuje siebie jako Tego, który ma Siedem Duchów Boga – to wyrażenie symboliczne. Siedem jest cyfrą oznaczającą pełnię, doskonałość. Duch jest jeden, a określenie mówiące o Siedmiu Duchach oznacza, że Jezus ma pełnię Ducha, jest przebogaty w swoich darach. W Ewangelii Łukaszowej czytamy stwierdzenie, że „Jezus pełen Ducha Świętego powrócił znad Jordanu i czterdzieści dni przebywał w Duchu na pustyni, gdzie był kuszony przez diabła” (Łk 4,1). Na Jezusie wypełniło się proroctwo Izajasza, On jest Mesjaszem, On jest tym, na którym spoczął Duch Pana. Stąd Siedem Duchów Bożych jest starotestamentalnym określeniem Ducha Świętego.
http://www.kolegiata.org/refleksje/aktualnosc,1017.html

Może tu też coś znajdziesz: http://www.edycja.pl/dokumenty/czytelni ... o-jana-nkb

Pozdrawiam :-)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 02 gru 2013, 23:15

magda pisze:Są wersety w których jest napisane o siedmiu Duchach Bożych.


Obj 1:16 - W prawej dłoni swej trzymał siedem gwiazd, a z ust jego wychodził obosieczny ostry miecz, a oblicze jego jaśniało jak słońce w pełnym swoim blasku.

Kto trzyma siedem gwiazd? Pan Jezus. Czyli te Duchy Boże wychodzą od Jezusa a Bóg jest jeden. ?

Obj 5:6 - I widziałem pośrodku między tronem a czterema postaciami i pośród starców stojącego Baranka jakby zabitego, który miał siedem rogów i siedmioro oczu; a to jest siedem duchów Bożych zesłanych na całą ziemię.

A tu potwierdzenie.

Na początku spisane są listy do siedmiu kościołów które istniały w czasie spisania Objawienia. Listy jednak są tak spisane że mówią także o tym co miało się wydarzyć w przyszłości. List do anioła w Efezie mówi o tym co miało się wydarzyć wkrótce po odejściu Jezusa a list do Laodycei mówi o tym miało się wydarzyć przed przyjściem Jezusa. Można by powiedzieć, że kościół podąża za Chrystusem w tym przypadku jest to siedem Duchów Bożych.
Objawienie mówi co będzie się działo z kościołem aż do powtórnego przyjścia Jezusa.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 04 gru 2013, 09:01

Zbyszekg4 pisze: Duch mądrości i rozumu, Duch rady i męstwa, Duch wiedzy i pobożności, Duch bojaźni Bożej


Duch proroctwa też , ale czy to ten sam Duch Święty? Czy to są jakieś osobne duchy, tak się zastanawiam.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 04 gru 2013, 09:04

Chcę wierzyć pisze:Na początku spisane są listy do siedmiu kościołów które istniały w czasie spisania Objawienia. Listy jednak są tak spisane że mówią także o tym co miało się wydarzyć w przyszłości. List do anioła w Efezie mówi o tym co miało się wydarzyć wkrótce po odejściu Jezusa a list do Laodycei mówi o tym miało się wydarzyć przed przyjściem Jezusa


A to ciekawe nie zastanawiałam się nad tym ,że to moze się tyczyć tego samego kościoła w różnym okresie dziejów. Jeszcze raz je przeczytam pod tym kątem.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 04 gru 2013, 11:20

magda pisze:
Chcę wierzyć pisze:Na początku spisane są listy do siedmiu kościołów które istniały w czasie spisania Objawienia. Listy jednak są tak spisane że mówią także o tym co miało się wydarzyć w przyszłości. List do anioła w Efezie mówi o tym co miało się wydarzyć wkrótce po odejściu Jezusa a list do Laodycei mówi o tym miało się wydarzyć przed przyjściem Jezusa


A to ciekawe nie zastanawiałam się nad tym ,że to może się tyczyć tego samego kościoła w różnym okresie dziejów. Jeszcze raz je przeczytam pod tym kątem.


Proponuję. Przeczytaj dokładnie list a następnie to co się dzieje po otwarciu pieczęci. I tak każdą pieczęć i list można rozważyć i nie sposób nie zauważyć że one się w pewien sposób łączą. Historycznie bardzo ciężko ustalić kiedy kończy się jeden okres a kiedy drugi, powiązać wydarzenia ze względu na to, że to zostało ukazane przez obrazy.
Zacząłem już na ten temat pisać.
http://chcewierzyc.blogspot.com/2013/11 ... cioow.html


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 04 gru 2013, 12:23

Super że mi to podpowiadasz tak zrobię .dzieki


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 04 gru 2013, 14:26

Zawęziliście temat do Apokalipsy,ale o 7 duchach jest też w Psalmach i w innych Księgach.
Czy np.można mówić jako o jednym z tych Duchów,że występuje w Ks.Salomona. Tam cały czas jest o Duchu Mądrości. Czy może to inna "bajka".Jaka?


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 04 gru 2013, 14:37

Masz racje w całej Biblii jest mowa o Duchach Bożych, tylko tak jakoś wyszło że zjęlismy się apokalipsą. No na pewno Salomon miał Ducha mądrosci ale my też możemy o niego prosić, ja proszę jak czegoś nie rozumiem lub nie umiem odpowiedzię na jakiś argument np jak byli u mnie świadkowie to poprosiła żebym miała tego ducha jak z nimi będę rozmawiać.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Biblistyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości