Zstąpił do podziemi Efzez 4:9

Inne zagadnienia biblijne
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Zstąpił do podziemi Efzez 4:9

Postautor: Chcę wierzyć » 11 gru 2013, 09:02

Czy ten fragment jest właściwie tłumaczony i rozumiany? Czy wg tego tekstu Jezus zstąpił do piekieł, czy może jednak chodzi o żyjących ludzi? BG tłumaczy ten fragment w ten sposób "zstąpił do najniższych stron ziemi". Natomiast o wstąpieniu Paweł pisze "i wstąpił wysoko ponad wszystkie niebiosa". Czyli miedzy tymi dwoma wypowiedziami zachodzi pewna relacja, która wskazuje, że nie chodzi tu o "podróż do piekieł po śmierci" ale o zstąpienie z nieba na ziemię.

Efez 4:7 - A każdemu z nas dana została łaska według miary daru Chrystusowego.
4:8 - Dlatego powiedziano: Wstąpiwszy na wysokość, Powiódł za sobą jeńców I ludzi darami obdarzył.

Wiesz o czym mowa w tym rozdziale. Jest mowa o darach Chrystusowych. "A każdemu z nas dana została łaska według miary daru Chrystusowego.". Wstąpił więc do niebios a ludzi obdarzył darami.

4:9 - A to, że wstąpił, cóż innego oznacza, aniżeli to, że wpierw zstąpił do podziemi?
4:10 - Ten, który zstąpił, to ten sam, co i wstąpił wysoko ponad wszystkie niebiosa, aby napełnić wszystko.

Skąd wstąpił do niebios? Stąd gdzie wcześniej zstąpił z niebios. A gdzie Pan Jezus zstąpił z niebios? Oczywiście do ludzi których uwolnił z mocy ciemności i obdarzył darami. Wszystko po to aby przygotować świętych do dzieła usługiwania. I On ustanowił .....

4:11 - I On ustanowił jednych apostołami, drugich prorokami, innych ewangelistami, a innych pasterzami i nauczycielami,
4:12 - aby przygotować świętych do dzieła posługiwania, do budowania ciała Chrystusowego,
4:13 - aż dojdziemy wszyscy do jedności wiary i poznania Syna Bożego, do męskiej doskonałości, i dorośniemy do wymiarów pełni Chrystusowej,
4:14 - abyśmy już nie byli dziećmi, miotanymi i unoszonymi lada wiatrem nauki przez oszustwo ludzkie i przez podstęp, prowadzący na bezdroża błędu,

Jestem ciekawy co wy myślicie.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 16 gru 2013, 10:08

Efez 4:7 - A każdemu z nas dana została łaska według miary daru Chrystusowego.
4:8 - Dlatego powiedziano: Wstąpiwszy na wysokość, Powiódł za sobą jeńców I ludzi darami obdarzył.

O jakich jeńców chodzi w tym fragmencie? O tych którzy są w piekle czy o tych, którzy są w niewoli grzechu?

Jan 8:34 - Jezus im odpowiedział: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, każdy, kto grzeszy, jest niewolnikiem grzechu.
8:35 - A niewolnik nie pozostaje w domu na zawsze, lecz syn pozostaje na zawsze.
8:36 - Jeśli więc Syn was wyswobodzi, prawdziwie wolnymi będziecie.

W tym samym zdaniu jest mowa o darach o których jest mowa w Efez 4:11, którymi Bóg obdarzył wierzących więc tak samo, kiedy jest mowa o jeńcach powinno to dotyczyć osób żyjących.

Może ktoś się wypowie.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Ranes
Posty: 4
Rejestracja: 03 kwie 2013, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ranes » 20 gru 2013, 22:48

Jeżeli chodzi tu o to, ze zstąpił na ziemie, to jeńcy musieliby być tymi, którzy są w niewoli grzechu.
Jeśli Jezus zstąpił do podziemi to raczej do raju , o którym mówi łotrowi na krzyżu. I tam coś miałby zrobić z jeńcami(ludźmi zniewolonymi). Niektórzy sugerują, że wziął ich do nieba. Ale do tego nie mam przekonania. Może w czymś pomoże:
http://www.gotquestions.org/Polski/Jezu ... iekla.html
Ot takie moje przemyślenia.



Wróć do „Biblistyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości