Dlaczego Apostołowie dostali 2 razy ducha świetego ?

Inne zagadnienia biblijne
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 14 sty 2014, 14:22

Anmarivero pisze:Lashu drogi :) Ja mam prośbę, niby skromne 3 strony dyskusji, ale ja już się poplątałam... Tzn. dzwoni mi! Ale nie wiem, w którym kościele... Bardziej skłaniam się do Twojej wizji omawianego tematu, ale mógłbyś zrobić podsumowanie wypowiedzi w tym wątku, jakoś to zebrać w całość?



Podsumowanie wątku... hmm
podsumuje swój pogląd a chcę wierzyć niech podsumuje swój :)

Wierzę że:

- Człowiek wierzy dzięki Słowu Boga ( Rzym 10:17 )
- Ten człowiek powinien się ochrzcić ( Mat 28:19 )
- Gdy człowiek zostaje zrodzony Duchem Św - otrzymuje Ducha Św. ( Jan 1:12-13 + Rzym 8:9 )
- Potem człowiek powinien doświadczyć Zanurzenia w Duchu Św. ( Dzieje 2:4 )

To droga od pogaństwa do pełni dojrzałości

- poganin musi mieć przemieniony umysł - Słowo Boga
- musi prosić Boga o dobre sumienie = chrzest
- musi zostać Zrodzony na Nowo przez Ducha Św = przemiana Serca włączenie do kościoła
- musi służyć Bogu i innym w pełni Ducha Św aby to podobało się Bogu


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 14 sty 2014, 23:20

Bardzo dziękuję! :shy:


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 16 sty 2014, 15:26

Lash pisze:Długo miałem założenie że chodzi tam o OTRZYMANIE DUCHA. Aż przeczytałem że tekst nie mówi o otrzymaniu Ducha ale o otrzymaniu Jego mocy! To jest napisane wprost!


Czasami teolodzy mogą namieszać ale zapewniam cię że to kiedyś miałeś poprawne zrozumienie.

DA 11:15 - A gdy zacząłem mówić, zstąpił na nich Duch Święty, jak i na nas na początku.
11:16 - I przypomniałem sobie słowo Pana, gdy powiedział: Jan chrzcił wodą, ale wy będziecie ochrzczeni Duchem Świętym.

O czym jest mowa w tym fragmencie? O mocy?
- Nie. O otrzymaniu Ducha. „zstąpił na nich Duch Święty, jak i na nas na początku”. Piotr więc porównuje sytuację kiedy poganie otrzymali Ducha Świętego do dnia pięćdziesiątnicy.
Dalszą część wypowiedzi w związku z powyższym można by ująć w ten sposób.

11:16 - I przypomniałem sobie słowo Pana, gdy powiedział: Jan chrzcił wodą, ale wy będziecie ochrzczeni Duchem Świętym [zstąpi na was/otrzymacie].

Nie będę dalej ciągnął tej dyskusji. Szkoda.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Salomon1987
Posty: 24
Rejestracja: 03 sty 2014, 15:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Salomon1987 » 23 sty 2014, 23:57

Witajcie, chcial bym jeszcze dodac ze napisane tam jest ze stapil na wszytkich zebranych Duch Swiety. Duch Swiety jak wiemy daje komu chce i kiedy chce swoje dary i namaszczenie. Wiec byc moze apostolowie poprostu dostali wtedy nowe dary ktorych wczesniej nie mieli. Jak niektorzy maja jezyki dzisiaj, a pozniej inne znaki i dary Ducha Swietego.


Niech wam wszytkim Pan Bog błogoslawi w swojej nieskonczonej łasce , w imieniu Pana Jezusa Chrystusa.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 06 lut 2014, 01:47

dzordan pisze:Dzisiaj znow jak sie chrzci niemowleta to ciezko zeby tak bylo.


Najlepszy dowód że chrzćić niemowląt nie trzeba.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 06 lut 2014, 09:55

dzordan pisze:Bo potem tez są wypadki opisane takie ze ludzie nauczeni Ewangeli wraz z chrztem wodnym otrzymywali ducha i odrazu mówili innymi językami.
Dzisiaj znow jak sie chrzci niemowleta to ciezko zeby tak bylo. Tak ze kazdy czlowiek wg mnie jest troche innym wypadkiem.


Bo tak nie jest. Nauka że podczas chrztu dzieci otrzymują Ducha powstała w Kościele Katolickim.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 06 lut 2014, 14:44

Ochrzcij sie swiadomie


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 07 lut 2014, 12:02

dzordan pisze:Dlatego bardzo rozważam czy nie warto ochrzcic sie jeszce raz ;). Ja swojego chrztu nie pamietam.


W życiu chrze. są chyba takie trzy szczególne momenty które pamiętamy
- kiedy słowo dociera do serca
- chrzest wodny
- i chrzest Duchem

gorzej kiedy nie pamiętamy żadnego


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 07 lut 2014, 15:00

Chcę wierzyć pisze:
Lash pisze:Długo miałem założenie że chodzi tam o OTRZYMANIE DUCHA. Aż przeczytałem że tekst nie mówi o otrzymaniu Ducha ale o otrzymaniu Jego mocy! To jest napisane wprost!


Czasami teolodzy mogą namieszać ale zapewniam cię że to kiedyś miałeś poprawne zrozumienie.


Wtedy gdy nie znałem pisma wystarczająco dobrze ;)

Chcę wierzyć pisze:

DA 11:15 - A gdy zacząłem mówić, zstąpił na nich Duch Święty, jak i na nas na początku.
11:16 - I przypomniałem sobie słowo Pana, gdy powiedział: Jan chrzcił wodą, ale wy będziecie ochrzczeni Duchem Świętym.
O czym jest mowa w tym fragmencie? O mocy?

TEŻ :)
Chcę wierzyć pisze:
- Nie. O otrzymaniu Ducha. „zstąpił na nich Duch Święty, jak i na nas na początku”. Piotr więc porównuje sytuację kiedy poganie otrzymali Ducha Świętego do dnia pięćdziesiątnicy.


Poganie nie mieli DUCHA ŚW. Wiec u nich nastąpiło to w JEDNYM MOMENCIE. Słuchali uwierzyli i Duch Zstąpił do ich serc zamieszkał ORAZ dał moc.

Chcę wierzyć pisze:
Dalszą część wypowiedzi w związku z powyższym można by ująć w ten sposób.

11:16 - I przypomniałem sobie słowo Pana, gdy powiedział: Jan chrzcił wodą, ale wy będziecie ochrzczeni Duchem Świętym [zstąpi na was/otrzymacie].

Nie będę dalej ciągnął tej dyskusji. Szkoda.


Szkoda :)
jw.
to ze wydarzenie następują czasami razem nie wyklucza że mogą wystąpić osobno :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „Biblistyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości