Latorośle

Inne zagadnienia biblijne
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Latorośle

Postautor: Małgorzata » 23 lut 2014, 15:48

J.15:
1 Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest winogrodnikiem.
2 Każdą latorośl, która we mnie nie wydaje owocu, odcina, a każdą, która wydaje owoc, oczyszcza, aby wydawała obfitszy owoc.

Dziś w zborze było kazanie na temat tych wersetów. Nie przypadło mi do gustu, bo uważam, że założenie było błędne (ale dopuszczam myśl, ze mogę się mylić).
Założenie dotyczyło pogrubionego fragmentu. Moje pytanie brzmi: kto to są według was te latorośle?


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 23 lut 2014, 16:53

Zresztą Tobie nic nie przypada do gustu co mówi biblijną prawdę o utraclaności zbawienia i konieczności trwania w Chrystusie, więc żadna nowość

A dlaczego ty robisz wycieczki personalne?? Czy to kulturalne?

filius dei pisze:Latoroślami są chrześcijanie, przecież to też tam pisze.

Zacytuj fragment, gdzie jest to zapisane.
Z tego co wiem, to chrześcijan jeszcze nie było, bo Jezus nie złożył swojej doskonałej ofiary.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: kruszynka » 23 lut 2014, 17:09

filius dei pisze: Pan Jezus to powiedział do tych swoich uczniów


Zwróć uwagę co dokładnie powiedział do swoich uczniów:

(1) Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest winogrodnikiem. (2) Każdą latorośl, która we mnie nie wydaje owocu, odcina, a każdą, która wydaje owoc, oczyszcza, aby wydawała obfitszy owoc. (3) Wy jesteście już czyści dla słowa, które wam głosiłem"

"Wy jesteście już czyści"...a przecież nie wiadomo było jak dalej będzie wyglądać ich "trwanie" Prawda? Piotr nawet się wyparł....

(2) Każdą latorośl, która we mnie nie wydaje owocu, odcina

Tu zaś podkreślam słowa "we mnie". Są bowiem ludzie, którzy uważają się za chrześcijan mimo, że nie są nowymi stworzeniami: „Tak więc, jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem; stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe” (2 Koryntian 5.17). Werset ten wskazuje, że osoba która ‘jest w Chrystusie’ stała się całkowicie nowym stworzeniem. Gdyby chrześcijanin mógł utracić zbawienie, to nowe stworzenie zostałoby unieważnione i cofnięte.

Z różnych powodów za takowych się uważają, ale nie są przemienieni. Wydają owoce ich zdaniem: nie kradną, są dobrzy itd......ale te owoce nie pochodzą z krzewu winnego.


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 23 lut 2014, 17:12

filius dei pisze:Ależ nie robie żadnych jak to nazwałaś wycieczek personalnych, to prawda która się rzucas w oczy, wystarzczy przejrzeć Twoje wpisy, nie chodziło mi dosłownie o nazwę chrześcijanie ale Pan Jezus to powiedział do tych swoich uczniów, fragment podałam.

Ale w konkretnym wątku nie ocenia się forumowicza za wypowiedzi w innym. Na razie poprosiłam o opinię na temat konkretnego wersetu, a ty oceniłaś moje wpisy na forum. Nie wiem, co chciałaś przez to osiągnąć.
Czy uczniowie Jezusa byli chrześcijanami?? Oni nawet nie byli wierzącymi. Przed męką krzyżową Jezus mówi do Piotra:
Ewangelia św. Łukasza 22:32 "Ja zaś prosiłem za tobą, aby nie ustała wiara twoja, a ty, gdy się kiedyś nawrócisz, utwierdzaj braci swoich.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 23 lut 2014, 17:19

filius dei pisze:jesteś uczniem Jezusa? chyba że nim nie jesteś, jeżeli jesteś to ten wpis odnosi się też do ciebie. Tłumacznie werestów inaczej skoro pisze wyraźnie jest bezsensu.

Gdzie tak wyraźnie pisze? Zacytuj.
Ja jestem uczniem Jezusa. Jestem więcej nawet - jestem dzieckiem Bożym. Ówcześni Jego uczniowie nie byli dziećmi Bożymi.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 23 lut 2014, 17:22

Jeżeli chrześcijanin jest latoroślą, a więc przez niego przepływa sok Boży z krzewu winnego, to jak może nie wydawać owocu?? W człowieku jest Boża moc, Boże jest prowadzenie, a nie ma owocu? Czy to jest możliwe?


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 23 lut 2014, 17:29

Jest możliwe jeśli człowiek upadnie i trwa w grzechu. Wtedy nie może wydawać owoców, aż w końcu Bóg odcina tę latorośl. Człowiek zatwardza swoje serce i odpada od wiary. Tak nazywa to św.Paweł.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 23 lut 2014, 17:34

Effata pisze:Jest możliwe jeśli człowiek upadnie

Człowiek upada nieustannie, bo ma grzeszną naturę. Tylko duch ludzki przepełniony Duchem Świętym jest czysty.
Effata pisze:Wtedy nie może wydawać owoców

O jakich owocach myślisz? O jakie owoce chodzi?
Effata pisze:aż w końcu Bóg odcina tę latorośl.

Cofa narodzenie z Ducha Świętego?


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 23 lut 2014, 17:39

Małgorzata pisze:Człowiek upada nieustannie, bo ma grzeszną naturę. Tylko duch ludzki przepełniony Duchem Świętym jest czysty.
Effata napisał/a:


Upadanie, a upadek i trwanie w nim, to dwie różne rzeczy.

Małgorzata pisze:O jakich owocach myślisz? O jakie owoce chodzi?


Owoce Ducha Świętego.

Małgorzata pisze:Cofa narodzenie z Ducha Świętego?


Taki człowiek nie dokańcza biegu i nie dochowuje wiary.

4) Jest bowiem rzeczą niemożliwą, żeby tych - którzy raz zostali oświeceni i zakosztowali daru niebiańskiego, i stali się uczestnikami Ducha Świętego, (5) i zakosztowali Słowa Bożego, że jest dobre oraz cudownych mocy wieku przyszłego - (6) gdy odpadli, powtórnie odnowić i przywieść do pokuty, ponieważ oni sami ponownie krzyżują Syna Bożego i wystawiają go na urągowisko.

Takie osoby bezczeszczą Ducha Świętego.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 23 lut 2014, 17:47

Effata pisze:Taki człowiek nie dokańcza biegu i nie dochowuje wiary.

Przez niego przepływają Boże soki, ale on nie kończy biegu? Czyżby Boże soki były słabe? Dzięki czyjej mocy człowiek nie kończy biegu? Bożej? Szatańskiej?
Jeżeli Bożej (co jest absurdem), to Bóg nie jest wierny swojej obietnicy:
List do Filipian 2:13 Albowiem Bóg to według upodobania sprawia w was i chcenie i wykonanie.
Jeżeli szatańskiej, to znaczy, ze szatan jest silniejszy od Boga, co jest kolejnym absurdem.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 23 lut 2014, 17:50

filius dei pisze:najlepiej tłumczyć to sobie po swojemu.

Powstrzymaj się od uszczypliwości:
Gal.5:22 Owocem Ducha zaś są: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, 23 Łagodność, wstrzemięźliwość.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.

Wróć do „Biblistyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości