Kto otrzyma największe potępienie?

Inne zagadnienia biblijne
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Kto otrzyma największe potępienie?

Postautor: Puritan » 29 paź 2008, 18:33

Temat ten zakładam na życzenie Haereticusa z jego wczorajszych wypowiedzi z boxa.

[Wczoraj 21:56] Puritan:
Nie nazwałbym uczuć pogan miłością. Myślę, że łaską Boga jest to, że zaślepia On ich umysły po to żeby dostąpili trochę mniejszego potępienia. Fałszywi nauczyciele którzy świadomie uczą zgubnych nauk otrzymają największe potępienie (chociaż za życia często "pełnymi garściami" korzystali z powszechnej łaski opływając w luksusy i sławę).

[Wczoraj 22:00] Haereticus:
To, co własnie napisałeś, to są kosmiczne bzdury - pokazuje to, że nie opierasz się na Biblii, ale na spaczonych ideologiach.


[Wczoraj 22:37] Haereticus:
Puritanie - czekam na cytat z Biblii mówiący o "trochę mniejszym potępieniu" i "największym potępieniu"!


Większego potępienia dostąpią mieszkańcy niż mieszkańcy Sodomy i Gomory.

14. I gdyby kto was nie przyjął i nie słuchał słów waszych, wychodząc z domu lub z miasta onego, strząśnijcie proch z nóg swoich.
15. Zaprawdę powiadam wam: Lżej będzie w dzień sądu ziemi sodomskiej i gomorskiej niż temu miastu.
(Mat. 10:14-15 BW)

Z Biblii wynika, że Bóg zaślepia umysły niektórych ludzi (w tym przypadku poprzez głoszenie Izajasza):

A On rzekł: Idź i mów do tego ludu: Słuchajcie bacznie, lecz nie rozumiejcie, i patrzecie uważanie, lecz nie poznawajcie!
Znieczul serce tego ludu i dotknij jego uszy głuchotą, a jego oczy ślepotą, aby nie widział swoimi oczyma i nie słyszał swoimi uszyma i nie rozumiał swoim sercem, żeby się nie nawrócił i nie ozdrowiał!

I rzekłem: Dopókiż, Panie? A On odpowiedział: Dopóki nie opustoszeją miasta i nie będą bez mieszkańców, domy bez ludzi, a kraj nie stanie się pustynią.
(Izaj. 6:9-11 BW)

Największego potępienia dostąpią ludzie którzy w najwyższym stopniu poznali prawdę ale ją odrzucili.

40. A gdy to usłyszeli ci faryzeusze, którzy z nim byli, rzekli mu: Czy i my ślepi jesteśmy?
41. Rzekł im Jezus: Gdybyście byli ślepi, nie mielibyście grzechu, a ze teraz mówicie: Widzimy, przeto pozostajecie w grzechu.
(Jan. 9:40-41 BW)

Przykładem są Faryzeusze którzy znali prawdę, widzieli jak Jezus czynił cuda, znali Jego nauki, a i tak odrzucili Go jako zbawiciela.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 29 paź 2008, 20:07

Hae ma racje, w końcu wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej, tak samo zasługują na potepienie, i nie ma podziału na mniejsze czy wieksze. Puritan, weź znajdź coś na poparcie swych tez


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 29 paź 2008, 21:04

15. Zaprawdę powiadam wam: Lżej będzie w dzień sądu ziemi sodomskiej i gomorskiej niż temu miastu.
(Mat. 10:14-15 BW)

Mieszkańcy Sodomy i Gomory są w piekle, tak?
Mieszkańcy Kafarnaum są w piekle, tak?
Mieszkańcom S. i G. będzie lżej w dzień sądu, tak?
Wniosek:
Potępienie mieszkańców Kafarnaum jest większe niż mieszkańców Sodomy i Gomory.
Czy wyraziłem się wystarczająco jasno, czy może jeszcze jest coś niezrozumiałego?

P.S. Jakie macie IQ?


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 29 paź 2008, 21:22

Poza tym, jaka jest różnica miedzy dniem sądu a potępieniem? Chyba dość duża, aby móc rozróżnić te dwa terminy, gdyż dzień sądu nie jest potępieniem jakiemu sie podlega po nim.


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 29 paź 2008, 21:54

A ja zachęcam do zmierzenia sobie współczynnika inteligencji (poniżej 67 zaczyna się lekkie upośledzenie umysłowe), chciałbym wiedzieć z kim mam do czynienia.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 29 paź 2008, 21:58

Najpierw sprawdź swój, bo jak masz problem z rozumieniem terminów, to jest bardziej zaawansowany problem...


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 29 paź 2008, 22:03

w sumie to lżejsze i wieksze potepienie kojarzy mi sie z mormońskim rozumieniem trójpoziomowego nieba, gdzie w zależności od pewnych czynników, na każdym z trzech poziomów znajdują sie inni


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 29 paź 2008, 22:39

Dobra panowie "skaczący po całym świecie" i "tropicielu Yarpena"
Zabawa się skończyła.

Biblia Warszawska
"Surowszy otrzymają wyrok"

46. Strzeżcie się uczonych w Piśmie, którzy chętnie chodzą w długich szatach i lubią pozdrowienia na placach i pierwsze krzesła w synagogach, i przednie miejsca na ucztach,
47. A pożerają domy wdów i dla pozoru długie modły odprawiają. Ci surowszy otrzymają wyrok. (Łuk. 20:46-47 BW)

King James Version
"Otrzymają większe wieczne potępienie"

47 Which devour widows' houses, and for a shew make long prayers: the same shall receive greater damnation. (Łuk. 20:46-47 KJV)

Biblia Interlinearna
"Otrzymają większą karę"

They will receive
12lhmqontai
<2983>
a more severe
13perissoteron
<4053>
punishment.”
14krima

Jeśli to nie pomoże to już nie ma dla was nadziei.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 30 paź 2008, 00:03

Hae, chyba nie da sie dobitniej napisać to co napisałeś. Poza tym, właśnie, wyższy wyrok nie oznacza wiekszego potepienia, a raczej wielkość winy. I chyba słuszna była uwaga o domorosłym teologu :)
To jak sie Puritan odnosi, to chyba nie znaczenia, w końcu jako skaczący po całym świecie nie było zaczepką jego stwierdzenie, które jest prawdziwe, no co do tropiciela Yarpena można sie przyczepić :)


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem

Wróć do „Biblistyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości