Dwa kozły - Biblia i adwentyam

Inne zagadnienia biblijne
Karol
Posty: 1174
Rejestracja: 06 kwie 2014, 11:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Dwa kozły - Biblia i adwentyam

Postautor: Karol » 02 maja 2014, 18:35

Witam wszystkich
Chciałbym zapoczątkwac temat który dał mi wiele do myślenia
Prosiłbym o wasze opinie w tej sprawie
Proszę też o nie wklejanie dłuuuuugich tasiemcowych odpowiedzi z internetu

Proszę was przeczytajcie 16 rozdział 3 Ks Mojżeszowej dotyczącej pojednania
Chodzi mi o dwa kozły
Jak uważacie czy te dwa kozły reprezentowały Chrystusa czy jeden Chrystusa a drugi szatana ?

Ja uważam że obydwa kozły reprezentowały Chrystusa

Adwentyzm uczył mnie przez wiele lat że jeden kozioł przedstawiał Chrystusa a drugi szatana
i jest to odniesienie do tego co dzieje się obecnie w światyni w niebie

Pozdrawiam
Karol


Awatar użytkownika
daniell
Posty: 374
Rejestracja: 17 kwie 2014, 23:45
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Festung Breslau
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: daniell » 02 maja 2014, 22:20

Ciekawe, że różne "dziwne" koncepcje często znajdują swoje główne oparcie w ST.
Przyznam, że dopóki nie wszedłem na niniejsze forum nie zdawałem sobie sprawy z dziwnych nauk AD7, które coraz częściej kojarzą mi się ze ŚJ.


Jezus Cię kocha !
"Oto stoję u drzwi i kołaczę: jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy, wejdę do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze Mną."
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 02 maja 2014, 22:41

Gdyby ten temat był w innym dziale, to bym coś napisał, ale tu nie mogę...
Tylko mała dygresja: skoro oba kozły wyobrażają Chrystusa, to ma On też na imię Azazel. (?)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Grażyna
Posty: 1248
Rejestracja: 21 gru 2013, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dwa kozły - Biblia i adwentyam

Postautor: Grażyna » 02 maja 2014, 23:43

Karol pisze:Witam wszystkich
Chciałbym zapoczątkwac temat który dał mi wiele do myślenia
Prosiłbym o wasze opinie w tej sprawie
Proszę też o nie wklejanie dłuuuuugich tasiemcowych odpowiedzi z internetu

Proszę was przeczytajcie 16 rozdział 3 Ks Mojżeszowej dotyczącej pojednania
Chodzi mi o dwa kozły
Jak uważacie czy te dwa kozły reprezentowały Chrystusa czy jeden Chrystusa a drugi szatana ?

Ja uważam że obydwa kozły reprezentowały Chrystusa

Adwentyzm uczył mnie przez wiele lat że jeden kozioł przedstawiał Chrystusa a drugi szatana
i jest to odniesienie do tego co dzieje się obecnie w światyni w niebie

Pozdrawiam
Karol


Nie czytałam opracowań. Jeden kozioł zostaje złożony w ofierze dla Boga za grzechy. W pierwszej kolejności, bo Bóg jest najważniejszy.
Drugi kozioł niesie grzechy na pustynię. Zło idzie precz do demona, bo Azazel to imię demona, choć niektórzy utożsamiają go ze złym. Jakby na to nie patrzeć, Boga przeproszono, złożono ofiarę, a zło poszło do zła.
Tak to interpretuję.


Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną, laska Twoja i kij Twój mnie pocieszają... Ps. 23:4


Grażyna
Karol
Posty: 1174
Rejestracja: 06 kwie 2014, 11:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Karol » 10 maja 2014, 17:32

Zbyszekg4 pisze:Gdyby ten temat był w innym dziale, to bym coś napisał, ale tu nie mogę...
Tylko mała dygresja: skoro oba kozły wyobrażają Chrystusa, to ma On też na imię Azazel. (?)


Ten kozioł na na imię Azazel lecz był dla Azazela
Należy tutaj zwrócic uwagę co oznacza termin Azazel
Tylko nie szukaj w wydawnictwach adwentowych :lmao:


Karol
Posty: 1174
Rejestracja: 06 kwie 2014, 11:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dwa kozły - Biblia i adwentyam

Postautor: Karol » 10 maja 2014, 17:49

Grażyna pisze:
Nie czytałam opracowań. Jeden kozioł zostaje złożony w ofierze dla Boga za grzechy. W pierwszej kolejności, bo Bóg jest najważniejszy.
Drugi kozioł niesie grzechy na pustynię. Zło idzie precz do demona, bo Azazel to imię demona, choć niektórzy utożsamiają go ze złym. Jakby na to nie patrzeć, Boga przeproszono, złożono ofiarę, a zło poszło do zła.
Tak to interpretuję.


Jezus przelał krew i poniósł nasze grzechy na drzewo poza świątynie
Adwentyzm uczy że drugi kozioł reprezentuje szatana ale niestety jest wiele sprzeczności aby można było to przyjąc Co najgorsze to fakt że dzięki takiej interpretacji adwentyzm uczy że nasze grzechy poniesie szatan ponieważ teraz toczy się sąd śledczy od roku 1844 nad wszystkimi ludzmi w niebie a całkowite pojednanie nie zostało dokonane na krzyżu Golgoty ale to już inny temat

Są przykłady w Biblii odnośnie tego że dwa zwierzęta stanowiły jedną ofiarę

Dziękuję wszystkim za swoje przemyślenia i proszę o więcej :-D

Karol


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 10 maja 2014, 18:38

Karol, nie mogę, i trochę mi się nie chce, tu się rozpisywać, ale jedno Ci powiem: błędnie rozumiesz nauki adwentystów odnośnie tematu jaki tu założyłeś!

Na tej stronie: http://maranatha.pl/lekcje.html wśród wielu kwartalnych Lekcji znajdziesz sporo materiału na ten temat- proszę nie ignoruj tego co oficjalnie jest nauczane przez adwentystów, poprzestając na swoich lub zasłyszanych niedouczeniach!...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Karol
Posty: 1174
Rejestracja: 06 kwie 2014, 11:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Karol » 10 maja 2014, 20:25

Zbyszekg4 pisze:Karol, nie mogę, i trochę mi się nie chce, tu się rozpisywać, ale jedno Ci powiem: błędnie rozumiesz nauki adwentystów odnośnie tematu jaki tu założyłeś!

Na tej stronie: http://maranatha.pl/lekcje.html wśród wielu kwartalnych Lekcji znajdziesz sporo materiału na ten temat- proszę nie ignoruj tego co oficjalnie jest nauczane przez adwentystów, poprzestając na swoich lub zasłyszanych niedouczeniach!...


Masz prawo do takiej oceny Wszystko porównywałem ze Słowem Bożym a kiedy odłożyłem na bok proroka adwentowego obraz Jezusa i jego dzieła stał się jasny i prosto zrozumiały
Nie piszę tutaj złośliwie
Czy błędnie rozumuję nauki adwentowe ?
Jak można rozumiec naukę adwentową odnośnie tego że na szatana zostaną złożone nasze grzechy Tak opisuje to w swojej słynnej książce "Wieli bój" E White
Jak można rozumiec naukę adwentową odnośnie pojednania Pani E White nawet w swoich książkach pisze raz że Jezus w roku 1844 zapoczątkował pojednanie a raz że je dokańcza a co z pojednaniem o którym mówi Słowo Boże ?

Powracając do dwóch kozłów przeanalizuj dobrze Zbyszku dzień Pojednania w ST i pomyśl jak niewinne i czyste zwierzę mogło zostac szatanem który to nosił grzechy ludzi na pustynie

Zbyszku , nie jestem wrogiem adwentowym lecz chcę wykazac pewne anomalia jakie tam występują i jestem szczęśliwy jak wielu moich braci otwiera się na Słowo Boże a nie na E White
Lekcje Biblijne znam od początku lat 90 - tych i dobrze znam technikę nauczania

Nie odbierz mnie źle :thumbup:

Jeżeli uważasz że cokolwiek błędnie rozumuję proszę wykaż to bo z pustosłowia nic nie wynika :-D

Pozdrawiam
Karol


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 10 maja 2014, 20:59

Karol, to w innym dziale temat załóż, bo tu pisząc na punkty karne się narażam. A czy nie możesz przy pisaniu używać KROPKI na końcu zdania??!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Karol
Posty: 1174
Rejestracja: 06 kwie 2014, 11:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Karol » 10 maja 2014, 21:29

Zbyszekg4 pisze:Karol, to w innym dziale temat załóż, bo tu pisząc na punkty karne się narażam. A czy nie możesz przy pisaniu używać KROPKI na końcu zdania??!


Zbyszku Pierwsze słyszę o punktach karnych Czy są tutaj jakieś dziwne zasady ? Trochę mnie to zmartwiło :-(
Za bardzo się nie znam. Podaj jakiś kierunek gdzie założyc temat w jakim dziale to to uczynię.
Z tymi kropkami postaram sie poprawic.


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 11 maja 2014, 14:40

Obraz tego jest taki że nic nieczystego nie wejdzie do Królestwa Bożego

Obj 21:27 - I nie wejdzie do niego nic nieczystego ani nikt, kto czyni obrzydliwość i kłamie, tylko ci, którzy są zapisani w księdze żywota Baranka.

Ofiarę można było składać tylko ze zwierząt które były czyste a ich krew była wnoszona do świątyni. To właśnie zapowiadało ofiarę Chrystusa który wszedł do świątyni z własną krwią. Hebr 9:12.

Drugi kozioł który był wyganiany na pustynię jak widać nie ma nic wspólnego ze świątynią i w tyn sensie nie powinien reprezentować Chrystusa.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 11 maja 2014, 18:09

Chcę wierzyć pisze:Drugi kozioł który był wyganiany na pustynię jak widać nie ma nic wspólnego ze świątynią i w tyn sensie nie powinien reprezentować Chrystusa.

Ponadto, co jest tu NAJWAŻNIEJSZE drugi kozioł "wchodził do gry" DOPIERO, gdy już zostało ZAKOŃCZONE wszystko, co dotyczyło posługi krwią kozła dla Pana (złożenie go w ofierze, użycie krwi do oczyszczenia świątyni, itd.).

Krew kozła dla Azazela nie była przelewana, a ponieważ on w ogóle nie brał udziału w świątynnych ceremoniach, to nie może on symbolizować Mesjasza!

Ten wniosek jest oczywisty wobec powyższych faktów! Myśląc inaczej nadajemy Mesjaszowi "jakiś inny wymiar..."


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Karol
Posty: 1174
Rejestracja: 06 kwie 2014, 11:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Karol » 11 maja 2014, 18:45

A kto poniósł grzechy wszystkich ludzi ? Pierwszy czy drugi kozioł ?


Karol
Posty: 1174
Rejestracja: 06 kwie 2014, 11:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Karol » 11 maja 2014, 18:47

Nie zapominajmy że drugi kozioł był czysty :->


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 11 maja 2014, 18:56

Karol, proszę załóż temat gdzieś indziej - dla wszystkich dostępny - bo tu pisząc na punkt karny się narażam.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Biblistyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości