piekło - kazdy bedzie w piekle ?

Inne zagadnienia biblijne
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 23 cze 2014, 21:18

magda pisze:
Chodzi Ci o to, że nie istnieje "piekło" rozumianie jako miejsce "wiecznych" mąk - tylko jest to druga, całkowita śmierć?
_________________


Tak jeśli ktoś twierdzi że Bóg dał ludziom karę za grzech =śmierć a potem ją zmienił na wieczną mękę to niech pokarze w Biblii gdzie Bóg zmienia tą karę śmierci na mękę i w którym momęcie to zrobił.


Nie musimy tego wiedzieć.
To jest niekoniecznie. Ważne jest CZY TO ZROBIŁ i wierzymy że Tak. ( nie jest ważna znajomosćeskundy twoich narodzin aby wiedzieć ze się urodziłaś )

druga smierć jest odmienna od pierwszej - ludzie jednak chcieliby aby byłaby tym samym - formą fizycznego niebytu (tak sobie to wybraza przeciętny człowiek ) .
Druga smierć jest natomiast wieczną meką

(8) A inny anioł, drugi, przyszedł w ślad mówiąc: Upadł, upadł wielki Babilon, co winem zapalczywości swego nierządu napoił wszystkie narody! (9) A inny anioł, trzeci, przyszedł w ślad za nimi, mówiąc donośnym głosem: Jeśli kto wielbi Bestię, i obraz jej, i bierze sobie jej znamię na czoło lub rękę, (10) ten również będzie pić wino zapalczywości Boga przygotowane, nie rozcieńczone, w kielichu Jego gniewu; i będzie katowany ogniem i siarką wobec świętych aniołów i wobec Baranka. (11) A dym ich katuszy na wieki wieków się wznosi i nie mają spoczynku we dnie i w nocy czciciele Bestii i jej obrazu, i ten, kto bierze znamię jej imienia.




magda pisze: Konkret a nie kombinowanie i tłumaczenie symbolicznych rzeczy na konkrety , nie przyjmuję tego że łazarz siedzi sobie w raju i dla rozrywki ogląda męki bogacza bo nie wierzę ż3e ja będę siedzieć w raju i oglądać męki mojego niewierzącego syna i to dla mnie będie raj.




przecież to nie raj :/
jest to opis łona abrahama - przedsmaku bożej dobroci w czasach przed zmartwychwstaniem




magda pisze:


Nie wierzę w żadne bzdury katolickie i jeśli ktoś w nie wierzy będąc protestantem to niech wykarze w Piśmie moment kiedy Bóg odwołał to:

Rz 6:23 bw "Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, lecz darem łaski Bożej jest żywot wieczny w Chrystusie Jezusie, Panu naszym."



jest to tylko część Prawdy magdo Pan Jesus rzekł Bowiem to:

(28) Nie dziwcie się temu! Nadchodzi bowiem godzina, w której wszyscy, którzy spoczywają w grobach, usłyszą głos Jego: (29) a ci, którzy pełnili dobre czyny, pójdą na zmartwychwstanie życia; ci, którzy pełnili złe czyny - na zmartwychwstanie potępienia. .

Każdy człowiek zgrzeszył i kazdy doswiadczy śmierci - więc jest to prawdą ale prawdą jest tez to że ci co źle czynili powstaną na zmartwychwstanie potepienia :/



magda pisze:
A ustalił wieczną mękę.

Konkrety proszę a nie bajdy katolickie.

każdy kto posądza Boga o złe rzeczy naraża się na jego gniew a robienie z Boga sadysty który ma upodobanie w zamęczaniu i to wiecznym takich nędznych słabych istot jest złem .

Hi 42:7 bw "A gdy Pan wypowiedział do Joba te słowa, odezwał się Pan do Elifaza z Temanu: Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."


Jest to typowae zastraszenie . Bóg jest sadystą jesli...
Powiem więc tylko tyle

chcesz być konsekwentna to odrzuć śmierć syna na krzyżu - skoro Jezus umarł na krzyżu bo był na to przeznaczony to jest to najwyższy sadyzm ojca który swojego własnego syna syna ma czelność skazać na taką smierć :/


W przecież niezbawiony nie jest nawet dzieckiem Boga ale z diabła jest :/


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 23 cze 2014, 21:34

wieczna kara jest dla istot nieśmiertelnych takich jak djabeł i demony bo oni nie umierają więc w tym jeziorze nie umrą. Człowiek nie jest nieśmiertelny, no chyba że jesteś katolikiem i wierzysz że człowiek nie ginie nigdy bo jego dusza jest nieśmiertelna czyli w jakiejś formie już jesteśmy nieśmiertelni wszyscy a niestety dusze chrześcijan nowonarodzonych żyją bo człowiek umarł z Jezusem i już żyje teraz wiecznie a człowiek który to odrzucił niestety nie p[osiada nieśmiertelności nawet są tacy którzy nie zmatrtwychwstaną

Iz 26:14 bw "Umarli nie ożyją, duchy zmarłych nie wstaną z martwych, dlatego że nawiedziłeś ich i zniszczyłeś, i zatarłeś wszelką pamięć o nich."

Tłu
Effata pisze:pierwsza część dotyczy śmierci duchowej


To jest dopiero naciągane tłumaczenie , powiedz mi czy Adam i Ewa dostali karę tylko śmierci duchowej???? W całej Biblii jest za grzechy kara śmierci fizycznej i rzeczywiście fizycznie umieramy i Jezus poniósł na krzyż naszą karę czyli karę śmierci fizycznej a nie duchowej. Dlaczego upieracie się przy katolickim wymyśle piekła i życia wiecznego w płpomieniach. Czy w ogóle sobie zdajesz sprawę co to za okrutna kara, czy chociaż się kiedyś sparzyłaś wiesz co to przebywanie w płomieniach na wiecznosć . Jak masz psa lub kota czy byłabyś w stanie go przypiekać choć przez chwilę no zastanów się kogo robisz z Boga przypisując mu takie okrucieństwo , czy w ogóle masz wyobraźnię . KK palił ludzi na stosach z upodobaniem i gdyby byli nieśmiertelni to by to chętnie robili przez wiecznosć ale to Szatan przez ten kościół działał a nie bóg . Owszem protestanci ( nie wszyscy) zostawili sobie kilka nauk katolickich ale Biblia uczy ze jest jedna kara i jest nią śmierć. Jeśli uważasz ze za grzech jest kara męki w ogniu to niestety Jezus za twoje grzechy tej kary nioe zapłacił i dalej jesteś nieoczyszczona i jesteś grzeszna. Czy rozumiesz co mam na myśli. Ja nie chce zadnych nauk katolickich bo obrażają Boga ,który jest miłością.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 23 cze 2014, 21:57

magda pisze:wieczna kara jest dla istot nieśmiertelnych takich jak djabeł i demony bo oni nie umierają więc w tym jeziorze nie umrą.




(11) A dym ich katuszy na wieki wieków się wznosi i nie mają spoczynku we dnie i w nocy czciciele Bestii i jej obrazu, i ten, kto bierze znamię jej imienia.

Jak widać mowa o ludziach którzy nie mają spoczynkiu we dnie i nocy!
wejdź do jeziora lawy i zobaczysz jak długo wytrzymasz


magda pisze:
Człowiek nie jest nieśmiertelny, no chyba że jesteś katolikiem i wierzysz że człowiek nie ginie nigdy bo jego dusza jest nieśmiertelna czyli w jakiejś formie już jesteśmy nieśmiertelni wszyscy a niestety dusze chrześcijan nowonarodzonych żyją bo człowiek umarł z Jezusem i już żyje teraz wiecznie a człowiek który to odrzucił niestety nie p[osiada nieśmiertelności nawet są tacy którzy nie zmatrtwychwstaną

Iz 26:14 bw "Umarli nie ożyją, duchy zmarłych nie wstaną z martwych, dlatego że nawiedziłeś ich i zniszczyłeś, i zatarłeś wszelką pamięć o nich."





Człowiek jest śmiertelny to FAKT - znam wielu co umarło - nie oznacz to jest że jest PRZESTAJĄCYM ISTNIEĆ a o tym mowa
adwentysści i im pokrewni głoszą nie śmierć ale brak istnienia

używają do tego wyrywanych z kontektu zdań jak ty zacytowałaś.
Jezus natomiast mówi że powstana ci co źle czynili na potepienie... Kto ma rację?
Jezus. co nie...
Oczywiście nie powstaną oni do zycia na ziemi na co wskazuje izajasz - ale do wiecznego potpeienia




magda pisze:
Tłu
Effata pisze:pierwsza część dotyczy śmierci duchowej


To jest dopiero naciągane tłumaczenie , powiedz mi czy Adam i Ewa dostali karę tylko śmierci duchowej???? W całej Biblii jest za grzechy kara śmierci fizycznej i rzeczywiście fizycznie umieramy i Jezus poniósł na krzyż naszą karę czyli karę śmierci fizycznej a nie duchowej.

Oj strasznie się mylisz.
Poniesienie naszych grzechów to nie sprawa fizyczna ale DUCHOWA. Właśie dlatego jesteśmy wolni że Jezus poniósł CAŁĄ karę z nas ... a nie tylko cielesną ...


magda pisze:Dlaczego upieracie się przy katolickim wymyśle piekła i życia wiecznego w płpomieniach.

Bo to nie katolicki wymysł :/

To jakby sie ciebie ktoś pytał dlaczego się upierasz że Jezus jest Panem skoro to katolicki wymysł :/


magda pisze: Czy w ogóle sobie zdajesz sprawę co to za okrutna kara, czy chociaż się kiedyś sparzyłaś wiesz co to przebywanie w płomieniach na wiecznosć .


Dlatego tym bardziej powinnismy na to uwazać skoro Jezus to tak objawił


magda pisze: Jak masz psa lub kota czy byłabyś w stanie go przypiekać choć przez chwilę no zastanów się kogo robisz z Boga przypisując mu takie okrucieństwo , czy w ogóle masz wyobraźnię .



A cp to ma do rzeczy
czy twój Bóg skazał syna na krzyż?

magda pisze: KK palił ludzi na stosach z upodobaniem i gdyby byli nieśmiertelni to by to chętnie robili przez wiecznosć ale to Szatan przez ten kościół działał a nie bóg .


I .... co z tego?
A jak bóg kazał zabijać ludzi w ST to Szatan ... bowiem tylko szatan niesie śmierc?

magda pisze: Owszem protestanci ( nie wszyscy) zostawili sobie kilka nauk katolickich ale Biblia uczy ze jest jedna kara i jest nią śmierć.


Nie prawda , biblia uczu o dwóch śmierciach i niestety niektórzy mówią za sztanem - nie umrzecie .... was nie będzie Bóg jest taki dobry że nie umrzecie w jeziore ognia .... znikniecie :/

magda pisze: Jeśli uważasz ze za grzech jest kara męki w ogniu to niestety Jezus za twoje grzechy tej kary nioe zapłacił i dalej jesteś nieoczyszczona i jesteś grzeszna. Czy rozumiesz co mam na myśli. Ja nie chce zadnych nauk katolickich bo obrażają Boga ,który jest miłością.


Obrazaniem Boga jest czynienie z niego kłamcy - gdy mówi - będą w meczarnich to będą i osądzanie Boga to grzech ... :/


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 23 cze 2014, 22:42

Lash pisze:(8) A inny anioł, drugi, przyszedł w ślad mówiąc: Upadł, upadł wielki Babilon, co winem zapalczywości swego nierządu napoił wszystkie narody! (9) A inny anioł, trzeci, przyszedł w ślad za nimi, mówiąc donośnym głosem: Jeśli kto wielbi Bestię, i obraz jej, i bierze sobie jej znamię na czoło lub rękę, (10) ten również będzie pić wino zapalczywości Boga przygotowane, nie rozcieńczone, w kielichu Jego gniewu; i będzie katowany ogniem i siarką wobec świętych aniołów i wobec Baranka. (11) A dym ich katuszy na wieki wieków się wznosi i nie mają spoczynku we dnie i w nocy czciciele Bestii i jej obrazu, i ten, kto bierze znamię jej imienia.


To jest o jakiś wybranych czcicielach bestii a nie piekło dla wszystkich, dalej jest kara śmierci , i jakaś wyjątkowa dla wybranej grupy nie dla wszystkich, bo przecież naszevgrzechy które oczyścił Jezus , oczyszczono śmiercią na krzyżu. Widocznie są gorsze grzechy za które śmierć nie wystarczy tak jak grzech przeciwko Duchowi to pewnie też czczenie bestii do tej samej kategorii się zalicza.

Lash pisze:Poniesienie naszych grzechów to nie sprawa fizyczna ale DUCHOWA. Właśie dlatego jesteśmy wolni że Jezus poniósł CAŁĄ karę z nas ... a nie tylko cielesną ...


Nie mylę się bo piszę o fizycznej śmierci i nie chcę rozpatrywać tu tego duchowego aspektu bo takim sposobem można by powiedzieć że piekóo i jezioro ognia to symbole a męka jest duchowa. Teraz o tym nie pisałam a tylko rozpatrywałam karę fizyczną,

Lash pisze:To jakby sie ciebie ktoś pytał dlaczego się upierasz że Jezus jest Panem skoro to katolicki wymysł


Nie przesadzaj.
Lash pisze:I .... co z tego?
A jak bóg kazał zabijać ludzi w ST to Szatan ... bowiem tylko szatan niesie śmierc?


Bóg jest sprawiedliwy zabija bo karą za grzech jest śmierć dlatego zabija.

Lash pisze:Nie prawda , biblia uczu o dwóch śmierciach i niestety niektórzy mówią za sztanem - nie umrzecie .... was nie będzie Bóg jest taki dobry że nie umrzecie w jeziore ognia .... znikniecie

No tu to już przesadziłeś to przecież żeby odbyć karę wiecznej męki trzeba nie umrzeć. Ja się zgadzam że jest coś nieprzebaczalnego czego Jezus swoją śmiercią nie zmazał i jest to grzech przeciwko Duchowi no i ewentualnie czczenie bestii jest może takim grzechem ale nie wmawiaj mi że piekło i męki wieczne są hurtem dla wszystkich, tych co to zwykłegrzechy popełnili też, oni umrą i tyle drugi raz( śmierć druga)


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 23 cze 2014, 23:23

magda pisze:To jest dopiero naciągane tłumaczenie , powiedz mi czy Adam i Ewa dostali karę tylko śmierci duchowej???? W całej Biblii jest za grzechy kara śmierci fizycznej i rzeczywiście fizycznie umieramy i Jezus poniósł na krzyż naszą karę czyli karę śmierci fizycznej a nie duchowej. Dlaczego upieracie się przy katolickim wymyśle piekła i życia wiecznego w płpomieniach. Czy w ogóle sobie zdajesz sprawę co to za okrutna kara, czy chociaż się kiedyś sparzyłaś wiesz co to przebywanie w płomieniach na wiecznosć . Jak masz psa lub kota czy byłabyś w stanie go przypiekać choć przez chwilę no zastanów się kogo robisz z Boga przypisując mu takie okrucieństwo , czy w ogóle masz wyobraźnię . KK palił ludzi na stosach z upodobaniem i gdyby byli nieśmiertelni to by to chętnie robili przez wiecznosć ale to Szatan przez ten kościół działał a nie bóg . Owszem protestanci ( nie wszyscy) zostawili sobie kilka nauk katolickich ale Biblia uczy ze jest jedna kara i jest nią śmierć. Jeśli uważasz ze za grzech jest kara męki w ogniu to niestety Jezus za twoje grzechy tej kary nioe zapłacił i dalej jesteś nieoczyszczona i jesteś grzeszna. Czy rozumiesz co mam na myśli. Ja nie chce zadnych nauk katolickich bo obrażają Boga ,który jest miłością.


Idąc tym tokiem myślenia, Jezus nie obmył Twoich ani niczyich grzechów, bo przez 2 tys. lat ludzie umierali i każdy z nas też umrze, chyba, że przyjdzie Pan. :roll:

Prosiłbym również o wyjasnienie tego, co napisałem wcześniej:


(14) I śmierć, i piekło zostały wrzucone do jeziora ognistego; owo jezioro ogniste, to druga śmierć. (15) I jeżeli ktoś nie był zapisany w księdze żywota, został wrzucony do jeziora ognistego.

(9) A to, że wstąpił, cóż innego oznacza, aniżeli to, że wpierw zstąpił do podziemi? (10) Ten, który zstąpił, to ten sam, co i wstąpił wysoko ponad wszystkie niebiosa, aby napełnić wszystko.

(18) Gdyż i Chrystus raz za grzechy cierpiał, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was przywieść do Boga; w ciele wprawdzie poniósł śmierć, lecz w duchu został przywrócony życiu. (19) W nim też poszedł i zwiastował duchom będącym w więzieniu, (20) które niegdyś były nieposłuszne, gdy Bóg cierpliwie czekał za dni Noego, kiedy budowano arkę, w której tylko niewielu, to jest osiem dusz, ocalało przez wodę.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 24 cze 2014, 07:33

Effata pisze:Idąc tym tokiem myślenia, Jezus nie obmył Twoich ani niczyich grzechów, bo przez 2 tys. lat ludzie umierali i każdy z nas też umrze, chyba, że przyjdzie Pan.


Ja cały czas dyskutuję o aspekcie fizycznym a nie duchowtym. aspekt duchowej śmierci to inny temat i jak to się pomiesza to wychodzi bryndza więc nie mieszaj. Umieramy fizycznie. Duchowo to umarłaś z Jezusem i już zmartwychwstałaś do wiecznego życia, nie mieszaj tego razem.

14) I śmierć, i piekło zostały wrzucone do jeziora ognistego; owo jezioro ogniste, to druga śmierć. (15) I jeżeli ktoś nie był zapisany w księdze żywota, został wrzucony do jeziora ognisteg

(9) A to, że wstąpił, cóż innego oznacza, aniżeli to, że wpierw zstąpił do podziemi? (10) Ten, który zstąpił, to ten sam, co i wstąpił wysoko ponad wszystkie niebiosa, aby napełnić wszystko.


tu nie ma nic o stanie fizycznym a tylko o tymco Jezus robił po śmierci w duchu

(18) Gdyż i Chrystus raz za grzechy cierpiał, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was przywieść do Boga; w ciele wprawdzie poniósł śmierć, lecz w duchu został przywrócony życiu. (19) W nim też poszedł i zwiastował duchom będącym w więzieniu, (20) które niegdyś były nieposłuszne, gdy Bóg cierpliwie czekał za dni Noego, kiedy budowano arkę, w której tylko niewielu, to jest osiem dusz, ocalało przez wodę.
_________________

Nie ma tu jic o jeziorze ognia gdzie są torturowani ludzie zmartwychwstali w ciele


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 24 cze 2014, 23:16

magda pisze:
Lash pisze:(8) A inny anioł, drugi, przyszedł w ślad mówiąc: Upadł, upadł wielki Babilon, co winem zapalczywości swego nierządu napoił wszystkie narody! (9) A inny anioł, trzeci, przyszedł w ślad za nimi, mówiąc donośnym głosem: Jeśli kto wielbi Bestię, i obraz jej, i bierze sobie jej znamię na czoło lub rękę, (10) ten również będzie pić wino zapalczywości Boga przygotowane, nie rozcieńczone, w kielichu Jego gniewu; i będzie katowany ogniem i siarką wobec świętych aniołów i wobec Baranka. (11) A dym ich katuszy na wieki wieków się wznosi i nie mają spoczynku we dnie i w nocy czciciele Bestii i jej obrazu, i ten, kto bierze znamię jej imienia.


To jest o jakiś wybranych czcicielach bestii a nie piekło dla wszystkich, dalej jest kara śmierci , i jakaś wyjątkowa dla wybranej grupy nie dla wszystkich, bo przecież naszevgrzechy które oczyścił Jezus , oczyszczono śmiercią na krzyżu. Widocznie są gorsze grzechy za które śmierć nie wystarczy tak jak grzech przeciwko Duchowi to pewnie też czczenie bestii do tej samej kategorii się zalicza.


Wydaje się że znowu się naczytałaś jakichś adentowych revelacji.
Tekst ukazue ze kązdy czciciel złego tak będzie miał. Typow fraza charaktrystyczna dla tekstów o wiecznym potepieniu jest tu widoczna
wystarczy porównać:

(9) A inny anioł, trzeci, przyszedł w ślad za nimi, mówiąc donośnym głosem: Jeśli kto wielbi Bestię, i obraz jej, i bierze sobie jej znamię na czoło lub rękę, (10) ten również będzie pić wino zapalczywości Boga przygotowane, nie rozcieńczone, w kielichu Jego gniewu; i będzie katowany ogniem i siarką wobec świętych aniołów i wobec Baranka. (11) A dym ich katuszy na wieki wieków się wznosi i nie mają spoczynku we dnie i w nocy czciciele Bestii i jej obrazu, i ten, kto bierze znamię jej imienia.

(9) I jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do życia, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła ognistego.
(Ew. Mateusza 18:9, Biblia Tysiąclecia)

Albo
(10) A diabła, który ich zwodzi, wrzucono do jeziora ognia i siarki, tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok. I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków. (Apokalipsa (Objawienie) 20:10, Biblia Tysiąclecia)

Jak widać ogień ten nie zabija ludzi tam wrzuconych ale ich katuje i to sie dzieje na oczach Chrystusa

magda pisze:

Lash pisze:Poniesienie naszych grzechów to nie sprawa fizyczna ale DUCHOWA. Właśie dlatego jesteśmy wolni że Jezus poniósł CAŁĄ karę z nas ... a nie tylko cielesną ...


Nie mylę się bo piszę o fizycznej śmierci i nie chcę rozpatrywać tu tego duchowego aspektu bo takim sposobem można by powiedzieć że piekóo i jezioro ognia to symbole a męka jest duchowa. Teraz o tym nie pisałam a tylko rozpatrywałam karę fizyczną,

ależ mylisz się.

Jeśłi zapłatą za grzech jest tylko śmierć to hitler i inni już ponieśli KARĘ i nie ma co ich sądzić. Umarli i kara jest wykonana ..


magda pisze:

Lash pisze:To jakby sie ciebie ktoś pytał dlaczego się upierasz że Jezus jest Panem skoro to katolicki wymysł


Nie przesadzaj.


Nie przesadzam - to ty probujesz argumentowac ze skoro Katolicyt tak wierzą to my musimy tak wierzyc bo oni to głoszą ....

magda pisze:

Lash pisze:I .... co z tego?
A jak bóg kazał zabijać ludzi w ST to Szatan ... bowiem tylko szatan niesie śmierc?


Bóg jest sprawiedliwy zabija bo karą za grzech jest śmierć dlatego zabija.


Więc Hitler i inni sa juz czyści - poniesłi karę .... taką sama jak i ty i apostoł PaWEŁ ...
Słowem nie ma zmartwychwstania na potepienie bo i po co?



magda pisze:

Lash pisze:Nie prawda , biblia uczu o dwóch śmierciach i niestety niektórzy mówią za sztanem - nie umrzecie .... was nie będzie Bóg jest taki dobry że nie umrzecie w jeziore ognia .... znikniecie

No tu to już przesadziłeś to przecież żeby odbyć karę wiecznej męki trzeba nie umrzeć.


Nie trzeb właśnie UMRZEĆ.
KARA jest DRUGA Śmierć a drugą smiercią jest OBECNOŚĆ w tym jeziorze ognia a nie niebyt! jeśli jest to niebyt to KARA nie ma sensu.

magda pisze: Ja się zgadzam że jest coś nieprzebaczalnego czego Jezus swoją śmiercią nie zmazał i jest to grzech przeciwko Duchowi no i ewentualnie czczenie bestii jest może takim grzechem ale nie wmawiaj mi że piekło i męki wieczne są hurtem dla wszystkich, tych co to zwykłegrzechy popełnili też, oni umrą i tyle drugi raz( śmierć druga)



Druga smierć jest własnie dla grzeszników. ci co popełnili zwykłe grzechy maja taką samą karę .... i nic nam do tego.
Widzisz to zresztą sama
mówisz każdy umrze za grzech ... równo ....
tak samo kazdy trafi do jeziora ognia - drugiej śmierci ...


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 24 cze 2014, 23:18

magda pisze:
Effata pisze:Idąc tym tokiem myślenia, Jezus nie obmył Twoich ani niczyich grzechów, bo przez 2 tys. lat ludzie umierali i każdy z nas też umrze, chyba, że przyjdzie Pan.


Ja cały czas dyskutuję o aspekcie fizycznym a nie duchowtym. aspekt duchowej śmierci to inny temat i jak to się pomiesza to wychodzi bryndza więc nie mieszaj. Umieramy fizycznie. Duchowo to umarłaś z Jezusem i już zmartwychwstałaś do wiecznego życia, nie mieszaj tego razem.

14) I śmierć, i piekło zostały wrzucone do jeziora ognistego; owo jezioro ogniste, to druga śmierć. (15) I jeżeli ktoś nie był zapisany w księdze żywota, został wrzucony do jeziora ognisteg

(9) A to, że wstąpił, cóż innego oznacza, aniżeli to, że wpierw zstąpił do podziemi? (10) Ten, który zstąpił, to ten sam, co i wstąpił wysoko ponad wszystkie niebiosa, aby napełnić wszystko.


tu nie ma nic o stanie fizycznym a tylko o tymco Jezus robił po śmierci w duchu

(18) Gdyż i Chrystus raz za grzechy cierpiał, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was przywieść do Boga; w ciele wprawdzie poniósł śmierć, lecz w duchu został przywrócony życiu. (19) W nim też poszedł i zwiastował duchom będącym w więzieniu, (20) które niegdyś były nieposłuszne, gdy Bóg cierpliwie czekał za dni Noego, kiedy budowano arkę, w której tylko niewielu, to jest osiem dusz, ocalało przez wodę.
_________________

Nie ma tu jic o jeziorze ognia gdzie są torturowani ludzie zmartwychwstali w ciele



A co sie stanie z tymi co umarli i powstali na potepienie?

Co Jezus im powie - jestescie potepieni . znikajcie
pufff i znikną?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
josta
Posty: 1026
Rejestracja: 16 gru 2012, 12:46
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: josta » 25 cze 2014, 11:27

Hmm..
Wydaje mi się, że osoby, które "narodziły się na nowo" a potem odpadły tak naprawdę nigdy prawdziwie się nie narodziły - myślę tak na podstawie tego wersetu:

"Wyszli oni z nas, lecz nie byli z nas; bo gdyby byli naszego ducha, pozostaliby z nami; a to stało się po to, aby wyszło na jaw, że nie wszyscy są naszego ducha." 1 Jan 2:19

Tutaj chyba wracamy do "wyprobowania w ogniu", bo często prześladowania czy po prostu codzienne trudności weryfikują prawdziwą wiarę. I wtedy się okazuje, "wychodzi na jaw" jak pisze Jan kto prawdziwe jest zakorzeniony w Chrystusie, a kto nigdy nie był - i taka osoba odpada.


_____________________
dzordan, co się stało z Twoimi progresowymi serduszkami? były dwa a teraz nic?


“If we find ourselves with a desire that nothing in this world can satisfy, the most probable explanation is that we were made for another world.” -- C.S. Lewis
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 25 cze 2014, 20:27

dzordan pisze:chodzi mi po głowie werset "ze zostaną ocaleni ale jakby przez ogien "


po robocie go poszukam .

_________________________________
w tamtym tygodniu droczyłem sie na soutboxie , wiec cienko mi poszło :)
ale w tym jest juz sroda wiec mam 3 serduszka :) jeszce 4 i bedzie cały tydzien



1 kor 3 :

Paweł nie mówi że to na sadzie albo na ziemi. Paweł nie mówi że to będzie w Jeziorze ognia.
Paweł mówi że zbawienie ich dokona się w trudach i bólu - jakby przez ogień. (trudy i ból to interpretacja )


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 25 cze 2014, 20:34

Lash pisze:Wydaje się że znowu się naczytałaś jakichś adentowych revelacji.


Nie życzę sobie w co drugim poście pisanie mi że może czytam adwentystów, nie wuiem dlaczego uznajecie mnie za kłamcę, skoro powiedziałam że skończyłam z adwentystami to tym waszym gadaniem robicie ze mnie kłamcę. Każdy z was był przed tem katolikiem a czy ktoś wam to orzypomina w karzdym poście? Nie życzę sobie tego. Mam rozu ,biblię i mogę rozmyślać o tym co czytam.

Lash pisze:Jak widać ogień ten nie zabija ludzi tam wrzuconych ale ich katuje i to sie dzieje na oczach Chrystusa


Jak możesz zauważyć to jest tam mowa o czcicielach Bestii i fałszywym proroku. nie ma tam żadnych zwykłych grzeszników. tylko za grzech przeciwko Duchowi Swiętemu nie działa ofiara Jezusa i widocznie czczenie Bestii jest takim grzechem, który nigdy nie może być niczym zmazany więc za to jest kara wieczna a za grzechy inne jest karą śmierci chyba że uważasz że Bóg dając w edenie karę śmierci za grzech kłamał. Datego dla innych grzeszników ,którzy nie popełnili grzechu przeciwko Duchowi dalej karą est śmierć

Ap 21:8 bw "Udziałem zaś bojaźliwych i niewierzących, i skalanych, i zabójców, i wszeteczników, i czarowników, i bałwochwalców, i wszystkich kłamców będzie jezioro płonące ogniem i siarką. To jest śmierć druga."
Ap 20:14 bw "I śmierć, i piekło zostały wrzucone do jeziora ognistego; owo jezioro ogniste, to druga śmierć."

dla nich to jezioro ognia to nie męka wieczna tylko śmierć druga

jezioro płonące ogniem i siarką. To jest śmierć druga."

Lash pisze:Jeśłi zapłatą za grzech jest tylko śmierć to hitler i inni już ponieśli KARĘ i nie ma co ich sądzić. Umarli i kara jest wykonana ..


Tak by omogło być gdyby to była druga śmierć z której już nie ma zmartwychwstania ale nie ponieśli kary bo jeszcze będążyć i będą sądzeni. Jest śmierć ostateczna (druga) i jest śmierć z której można zmartwychwstać . Jest zmartwychwstanie które nie daje życia wiecznego i zmartwychwstanie do życia wiecznego, tak jak w przypadku Łazarza Jezus go wzbudził z martwych i wrócił mu życie ale to zmartwychwstanie nie było do życia wiecznego i \Łazarz mógł jeszcze raz umrzeć. Zmartwychwstanie pierwsze do życia jest zmartwychwstaniem w którym człowiek otrzymuje nieśmiertelność

Łk 20:36 bw "Gdyż już nie mogą umrzeć, są bowiem równi aniołom, a jako uczestnicy zmartwychwstania są synami Bożymi."

Lazarz zmartwychwstał ale mógł umrzeć i ci co wstaną w drugim zmartwychwstaniu będą mogli drugi raz umrzeć bo nie są nieśmiertelni i po sądzie czeka ich śmierć druga taka z której nie ma juz zmartwychwstania. druga śmierć jest definitywna umierasz i cię nie ma to koniec dla tego człowieka.

Lash pisze:a nie niebyt! jeśli jest to niebyt to KARA nie ma sensu.


Jest to niebyt i kara ma sens, wątpię czy nie bylaby to dla ciebie karą gdybyś musiał w to jezioro ognia wskoczyć i już nigdy nie istnieć , wyobraź sobie że skaczesz do wulkanu za karę nie ma to sensu?? nie jest to karą???

Ludzie grzeszni którzy się nie narodzili na nowo i nie przyjęli Jezusa nie są nieśmiertelni. pomyśl tylko, umiera chrześcijanin nowonarodzony który już umarł z Jezusem i zmartwychstał z Jezusem i jego dusza idzie do Boga dostaje palmę i białą szatę i czeka na koniec świata i żyje ale pomyśl gdzie są grzesznicy??? nie nowonarodzeni, taki Hitlerbestia ale nie popełnił pewnie grzechu przeciwko Duchowi bo nawet pewnie nic o Duchu nie wiedział po prostu zwykły mordercana ogromną skalę, czy jakiś tam inny ludobójca czy morderca seryjny umiera i gdzie jest jego dusza czy u Boga???? no nie do piekła bez sądu też nie p prostu umarł i nie żyje niebyt, duch wrócił do Boga Bóg nie wymazał pamięci o nim i go wzbudzi na sąd, osądzi i zabijeśmiercią z której nie można zmartwychstać. Widzisz różnicę między śmiercią Lazarza, Smiercią pierwszą i drugą???


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 25 cze 2014, 21:09

magda pisze:
Lash pisze:Wydaje się że znowu się naczytałaś jakichś adentowych revelacji.


Nie życzę sobie w co drugim poście pisanie mi że może czytam adwentystów, nie wuiem dlaczego uznajecie mnie za kłamcę, skoro powiedziałam że skończyłam z adwentystami to tym waszym gadaniem robicie ze mnie kłamcę.


Pierwszy raz poczyniłem taką uwagę - ok przepraszam i przyjmuje wyjaśnienie.

magda pisze: Każdy z was był przed tem katolikiem a czy ktoś wam to orzypomina w karzdym poście? Nie życzę sobie tego. Mam rozu ,biblię i mogę rozmyślać o tym co czytam.


OK :oops:

magda pisze:
Lash pisze:Jak widać ogień ten nie zabija ludzi tam wrzuconych ale ich katuje i to sie dzieje na oczach Chrystusa


Jak możesz zauważyć to jest tam mowa o czcicielach Bestii i fałszywym proroku.


czyli o ludziach - cyż nie - są to zwykli ludzie.

magda pisze:nie ma tam żadnych zwykłych grzeszników.


A co to znaczy zwykły grzesznik?
Tekst ukazuje co się dzieje
:
(6) Potem ujrzałem innego anioła lecącego przez środek nieba, mającego odwieczną Dobrą Nowinę do obwieszczenia wśród tych, którzy siedzą na ziemi, wśród każdego narodu, szczepu, języka i ludu. (7) Wołał on głosem donośnym: Ulęknijcie się Boga i dajcie Mu chwałę, bo godzina sądu Jego nadeszła. Oddajcie pokłon Temu, co niebo uczynił i ziemię, i morze, i źródła wód! (8) A inny anioł, drugi, przyszedł w ślad mówiąc: Upadł, upadł wielki Babilon, co winem zapalczywości swego nierządu napoił wszystkie narody! (9) A inny anioł, trzeci, przyszedł w ślad za nimi, mówiąc donośnym głosem: Jeśli kto wielbi Bestię, i obraz jej, i bierze sobie jej znamię na czoło lub rękę

Jak widać są to ci co nie ulękli się Boga i nie przyjęli Ewangelii.

Tak samo ukazuje to koniec 20 rodziału


(7) A gdy się skończy tysiąc lat, z więzienia swego szatan zostanie zwolniony. (8) I wyjdzie, by omamić narody z czterech narożników ziemi, Goga i Magoga, by ich zgromadzić na bój, a liczba ich jak piasek morski. (9) Wyszli oni na powierzchnię ziemi i otoczyli obóz świętych i miasto umiłowane; a zstąpił ogień od Boga z nieba i pochłonął ich. (10) A diabła, który ich zwodzi, wrzucono do jeziora ognia i siarki, tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok. I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków. (11) Potem ujrzałem wielki biały tron i na nim Zasiadającego, od którego oblicza uciekła ziemia i niebo, a miejsca dla nich nie znaleziono. (12) I ujrzałem umarłych - wielkich i małych - stojących przed tronem, a otwarto księgi. I inną księgę otwarto, która jest księgą życia. I osądzono zmarłych z tego, co w księgach zapisano, według ich czynów. (13) I morze wydało zmarłych, co w nim byli, i Śmierć, i Otchłań wydały zmarłych, co w nich byli, i każdy został osądzony według swoich czynów. (14) A Śmierć i Otchłań wrzucono do jeziora ognia. To jest śmierć druga - jezioro ognia. (15) Jeśli się ktoś nie znalazł zapisany w księdze życia, został wrzucony do jeziora ognia.

(Apokalipsa (Objawienie) 20:1-15, Biblia Tysiąclecia)


Jan ukazuje że każdy grzesznik który nie miał zapisu w księdze żywota trafił do tego jeziora do szatana i fałszywego proroka i bestii.



magda pisze: tylko za grzech przeciwko Duchowi Swiętemu nie działa ofiara Jezusa i widocznie czczenie Bestii jest takim grzechem, który nigdy nie może być niczym zmazany więc za to jest kara wieczna a za grzechy inne jest karą śmierci chyba że uważasz że Bóg dając w edenie karę śmierci za grzech kłamał.


Ależ nie ma tam KARY śmierci za grzech. Bóg mówi że UMRĄ i to jest fakt nie wspomina o karze. Tak czasami tak się mówi i ja też tak mówię ale nie jest to ścisłe.
Rzym 6.23 tez nie mówi że to KARA ale że to jest zapłata za grzech.

Śmierć jest wynagrodzeniem należnym za grzech jednak nie jest to PEŁNE POTĘPIENIE bowiem to jest dopiero po zmartwychwstaniu.

Potępienie jest na nas od urodzenia i Chrystuus może je zdjąć ale pełne potepienie jest w jeziorze ognia.
Tak samo jak śmierc nie jest pełną ZAPŁATĄ za grzech. Np Jezus mówi

(21) Słyszeliście, że powiedziano przodkom: Nie zabijaj; a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi. (22) A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. A kto by rzekł swemu bratu: Raka, podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł: Bezbożniku, podlega karze piekła ognistego.

Co to ukazuje?
że człowiek który umrze nadal oczekiwać może kary ognia piekielnego. Czy sąd za gniew usunął inne kary? nie.

Tak samo jak śmierć nie usuwa wiecznego potępienia choć jest zapłatą za grzech.


magda pisze: Datego dla innych grzeszników ,którzy nie popełnili grzechu przeciwko Duchowi dalej karą est śmierć


Alez dla tych którzy popełnili ten grzech też jest taką zapłatą.
Zakładasz eksklusywizm. albo śmierć i to jest zadośc uczynienie grzechowi albo ... nie wiem co

śmierć nie zadość uczyni grzechowi. gdyby tak było wszyscy powstana tylko na zbawienie. Bowiem już odbyli karę ...


magda pisze:

Ap 21:8 bw "Udziałem zaś bojaźliwych i niewierzących, i skalanych, i zabójców, i wszeteczników, i czarowników, i bałwochwalców, i wszystkich kłamców będzie jezioro płonące ogniem i siarką. To jest śmierć druga."
Ap 20:14 bw "I śmierć, i piekło zostały wrzucone do jeziora ognistego; owo jezioro ogniste, to druga śmierć."

dla nich to jezioro ognia to nie męka wieczna tylko śmierć druga

jezioro płonące ogniem i siarką. To jest śmierć druga."


I dokładnie mamy napisane co się dzieje w tej drugej śmierci.
(10) A diabła, który ich zwodzi, wrzucono do jeziora ognia i siarki, tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok. I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków. Ap 20.

Jan wyrżnie opisuje że fałszywy prorok człowiek cierpi na wieki wieków tam katusze. a nie przestanie istnieć.

to jest jasne z apoakalipsy 20
Szykanie że oni tam się spalą to mit. Bowiem opisy tego ognia zawsze mówią o wiecznej męce TYLKO I WYŁĄCZNIE.


magda pisze:

Lash pisze:Jeśłi zapłatą za grzech jest tylko śmierć to hitler i inni już ponieśli KARĘ i nie ma co ich sądzić. Umarli i kara jest wykonana ..


Tak by omogło być gdyby to była druga śmierć z której już nie ma zmartwychwstania ale nie ponieśli kary bo jeszcze będążyć i będą sądzeni.


Czyli sama obalasz argument który postawiłaś.
Albo smierć jako kara za grzech jest wysarczając i nie ma innej kazry albo kara ta jest niewystarczaąc a i ara wiecznego ognia czeka

magda pisze:

Jest śmierć ostateczna (druga) i jest śmierć z której można zmartwychwstać . Jest zmartwychwstanie które nie daje życia wiecznego i zmartwychwstanie do życia wiecznego, tak jak w przypadku Łazarza Jezus go wzbudził z martwych i wrócił mu życie ale to zmartwychwstanie nie było do życia wiecznego i \Łazarz mógł jeszcze raz umrzeć. Zmartwychwstanie pierwsze do życia jest zmartwychwstaniem w którym człowiek otrzymuje nieśmiertelność

Łk 20:36 bw "Gdyż już nie mogą umrzeć, są bowiem równi aniołom, a jako uczestnicy zmartwychwstania są synami Bożymi."

Lazarz zmartwychwstał ale mógł umrzeć i ci co wstaną w drugim zmartwychwstaniu będą mogli drugi raz umrzeć bo nie są nieśmiertelni i po sądzie czeka ich śmierć druga taka z której nie ma juz zmartwychwstania. druga śmierć jest definitywna umierasz i cię nie ma to koniec dla tego człowieka.


i nie gdzie pismo nic takiego nie mówi. Pismo Faktycznie ukazuje ze z drugiej śmerci nie ma wyjścia ale nie jest to NIEBYT. Jest t wieczne cierpienie z którego nie ma ucieczki.

magda pisze:

Lash pisze:a nie niebyt! jeśli jest to niebyt to KARA nie ma sensu.


Jest to niebyt i kara ma sens, wątpię czy nie bylaby to dla ciebie karą gdybyś musiał w to jezioro ognia wskoczyć i już nigdy nie istnieć , wyobraź sobie że skaczesz do wulkanu za karę nie ma to sensu?? nie jest to karą???


/nie nie ma to żadnego sensu. Bowiem wg ciebie druga śmierć jest IDENTYCZNA do pierwszej jedyne czym się róznią to fakt że z drugiej się nie jest wybudzonym.
Masz słowem Dwukrotnie tą samą karę.
Śmierć jednek nie czyni za dośc grzechom.

dlatego zmarli muszą powstać na sad bowiem Śmierć czyli brak funkcjonowania w ciele nie pałci za grzech.

Bóg wybudza ludzi na sad aby ponieśli Karę wiecznego ognia jak mówi Ap 20

magda pisze:

Ludzie grzeszni którzy się nie narodzili na nowo i nie przyjęli Jezusa nie są nieśmiertelni. pomyśl tylko, umiera chrześcijanin nowonarodzony który już umarł z Jezusem i zmartwychstał z Jezusem i jego dusza idzie do Boga dostaje palmę i białą szatę i czeka na koniec świata i żyje ale pomyśl gdzie są grzesznicy???


W szeolu czekają na SĄD doświdczając przedsmaku cierpień :/

magda pisze: nie nowonarodzeni, taki Hitlerbestia ale nie popełnił pewnie grzechu przeciwko Duchowi bo nawet pewnie nic o Duchu nie wiedział po prostu zwykły mordercana ogromną skalę, czy jakiś tam inny ludobójca czy morderca seryjny umiera i gdzie jest jego dusza czy u Boga????


jw

magda pisze: no nie do piekła bez sądu też nie p prostu umarł i nie żyje niebyt, duch wrócił do Boga Bóg nie wymazał pamięci o nim i go wzbudzi na sąd, osądzi i zabijeśmiercią z której nie można zmartwychstać. Widzisz różnicę między śmiercią Lazarza, Smiercią pierwszą i drugą???


nie.
bowiem pierwsza śmierć i druga to niebyt u ciebie.

1 Pismo nigdzie nie maluje niebytu jako śmierci
2. Pismo ZAWSZE ukazuje drugą śmierć jako cierpienie wieczne a nie niebyt.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „Biblistyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości